Автор Тема: Знаци и поличби  (Прочетена 151974 пъти)

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Знаци и поличби
« Отговор #75 -: Юли 25, 2014, 02:29:20 pm »
Змията за мен не е лош символ - свързвам я с енергията на кундалини, с обновяване / трансформация, заради сменящата се кожа, но не и с нещо лошо.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Знаци и поличби
« Отговор #76 -: Юли 25, 2014, 02:48:43 pm »
Змията за мен не е лош символ - свързвам я с енергията на кундалини, с обновяване / трансформация, заради сменящата се кожа, но не и с нещо лошо.

Благодаря ,Таня,за вниманието. :38:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Знаци и поличби
« Отговор #77 -: Юли 25, 2014, 02:57:13 pm »
Някаква идея за тези знаци-логото на медицината ,"50" ,Дяволът разбърква нещо в казан ,а над него сияние,светло  ;)



Знака на медицината от ей тука идва. Ескулап, син на Аполон, бил най-добрият лекар, който някога се е раждал, толкова добър, че връщал мъртвите от царството на Хадес. Хадес се оплакал на Зевс от това и Зевс убил Ескулап с мълния, понеже един вид нарушавал правилата на живота. Все го рисуват с едни змии около жезъла му, сигурно са знак на мъдрост или не знам какво. Съзвездието Змиеносец и Змия се свързват също с него.  :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Знаци и поличби
« Отговор #78 -: Юли 25, 2014, 02:58:23 pm »
Точно-змията е мъдрост

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Знаци и поличби
« Отговор #79 -: Юли 25, 2014, 03:02:50 pm »
Papy, разчетох информацията -благодаря,при мен не е свързано с мъдрост ,с друго е- граница :38:

Но знакът при мен беше точно картинката ,която поставих.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Знаци и поличби
« Отговор #80 -: Юли 25, 2014, 03:13:06 pm »
Е, щом сама си знаеш, аз за другите пак ще напиша- точно тая картинка точно това символизира: "мъдрост и всезнание"

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Знаци и поличби
« Отговор #81 -: Юли 25, 2014, 03:20:59 pm »
Някаква идея за тези знаци-логото на медицината ,"50" ,Дяволът разбърква нещо в казан ,а над него сияние,светло  ;)

Змията както казаха-мъдрост
А другото трябва да е бокал-символ на живота и безсмъртието

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Знаци и поличби
« Отговор #82 -: Юли 25, 2014, 03:30:33 pm »
Змията както казаха-мъдрост
А другото трябва да е бокал-символ на живота и безсмъртието

Благодаря,Сатин. :38:

А какво ще кажеш за "50" и "дяволският казан ' със сиянието ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Знаци и поличби
« Отговор #83 -: Юли 25, 2014, 04:32:32 pm »
А какво ще кажеш за "50" и "дяволският казан ' със сиянието ?!?

Къде ги видя тези

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Знаци и поличби
« Отговор #84 -: Юли 25, 2014, 04:45:37 pm »
Стана ми интересно и намерих това за змията:

Змията е сложен и универсален символ. Едновременно означава смърт и безсмъртие, добро и зло, олицетворени и от раздвоения език, целебното, но и смъртоносно действие на отровата, мистериозното умение да хипнотизира хора и животни.
Това видимо противоречие , съчетаването на две различни, често противоположни начала, е присъщо за символите от най-дълбока древност.
Змията като същество, което може да убива,  символизира смъртта, а като животно, което мени кожата си - живота и възкресението.
    Навитото на колело студенокръвно се отъждествява с кръговрата на живота. Това е и Слънцето, и Луната, животът и смъртта, светлината и тъмнината, изцелението и отровата, мъдростта и опустошителната страст...


Змията е и фалически символ, свързва се и с бременността.

Всички женски божества, включително и Великата богиня майка, са изобразявани в компанията на змия - обвита около тях или в ръцете им.
Присъщи са и типично женски качества - загадъчност, интуитивност, тайнственост.


Символизира и непредсказуемостта - появява се неочаквано и изчезва по същия начин.
Змията се смята за двуполова и е знак на всички самовъзпроизвеждащи се божества. Олицетворява силата на Земята, плодородието.
Символът е едновременно соларен, сексуален, погребален, хтоничен - т.е. изразява силата на мрака, подземията.
Тъй като обитава дупки в земята, контактува с подземния свят и има достъп до силите на мъртвите, до магиите. Змията като хтоничен символ изразява агресията на боговете на мрака, противопоставя се на слънчевите, духовни сили и олицетворява тъмната страна в човешката душа.


Змията се разглежда и като посредник между Небето и Земята, символизира Инстинкта, виталността, енергиягта.
Асоциира се с небето, земята, водата и с Вселенското дърво.
Изобразява пътя на Слънцето на небето, мълнията и силата на водата, придружава при всички речни божества.
Змията е Знание, Сила, Коварство, Изтънченост, Хитрост, Тъмнина, Изкусителка.

В християнския свят змията се смята за олицетворение на дявола, но в Индия е свещено животно.
У нас има и празник на змиите - денят на св. Йеремия.
 В народните представи те излизат от зимните си леговища на 25 март - Благовещение. Властелинът им обаче се появява на  1 май - Йеремия.

Неизменен атрибут  на древногръцкият бог лечител Асклепий е жезъл, около който е обвита змия /По-късно това е чаша, обвита със смок мишкар/.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Знаци и поличби
« Отговор #85 -: Август 02, 2014, 08:36:16 pm »
чайки в софия

Я, значи не съм изчаткал преждевременно. Мерси.

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Знаци и поличби
« Отговор #86 -: Август 02, 2014, 09:05:20 pm »
В поеделник, денят след новолунието , както си вървя в обедната почивка и какво виждам на улицата - размазан плъх ( даже беше на тротоара), накацан от мухи.... беше ужасна гледка, да му се доповръща на човек  :o . Интересното беше, че преди д аго видя се случиха две събития,едното доста неочаквано. И на други хора това новолуние им беше пълно със ( не дотам ) положителни случки. Мислите ли, че означава нещо, или нещо вещае този плъх? В статията си за август, Гали е вмъкнала няколко реда за това новолуне, че се свързва с Божия гняв. Един вид- каквото не е за теб ще си иде, каквото не заслужаваш няма да получиш и обратното.  ::)
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Знаци и поличби
« Отговор #87 -: Август 02, 2014, 09:54:34 pm »
Не, Флора, не мисля, че е знак

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Знаци и поличби
« Отговор #88 -: Август 04, 2014, 12:51:26 am »
Не , в чужбина го видях ( иначе много харесвам Пловдив)   :012:  Уж в държава , където се води чисто по улицити И не се разкарват много плъхове нощем ( че има и доста такива места в зап европа, с тия стари канализации). Разликата беше, че след работа вече го нямаше, службите си бяха свършили работата явно.  :)  Но е интересно, че и теб те е сполетял този знак. Нали беше овен и ти? Вселената май иска да ни каже нещо тая седмица, ама не знам какво  :72: :012:
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Знаци и поличби
« Отговор #89 -: Август 04, 2014, 09:35:30 am »
Освен старите канализации, вземете предвид и дъждовете, както и самото място-около сгради с дълбоки мазета такива неща са по-вероятни
Ако всичко сочи, че е странно-тогава е странно :)