Автор Тема: ретро периоди на меркурий  (Прочетена 7269 пъти)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
ретро периоди на меркурий
« -: Юни 26, 2013, 07:51:01 pm »
ретроградната фаза на Меркурий,  между 26 юни и 20 юли, в Рак, от 23-я до 13-я градус.


ПСФ - 9 до 23 февруари 2013
Ретроградие - 23 февруари 17 марс 2013
ВСФ - 17 марс до 17 април 2013

ПСФ - 10 до 26 юни 2013
Ретроградие - 26 юни до 20 юли 2013
ВСФ - 20 юли до 4 август 2013

ПСФ – 1 до 21 октомври 2013
Ретроградие - 21 октомври до 10 ноември 2013
ВСФ - 10 до 27 ноември 2013


http://astrohoroscope.info/retromerkurii.php
Ето в какво се изразява влиянието на ретроградния Меркурий:

 
1.Създава хаос в комуникациите. Не можете да намерите хората които търсите, набирате номера по погрешка, губите си телефона (забравяте го). Обаждат ви се хора, за които не сте се сещали отдавна. Батерията ви свършва в най-неподходящия момент.
 

2.Поща (в днешно време – най-вече електронна поща) Губят ви се писма. Изпращате писма, без да се закачи прикачения файл. Пощата ви се пълни със спам (повече от обичайното). Забравяте паролата за пощата си. Забравяте да отговорите на важно писмо. Получавате писма от хора, за които не можете да се сетите откъде ги познавате.
 

3.Затруднения в транспорта – задръстванията са повече от обичайното, автобуси и влакове закъсняват, може да имате и проблеми с личния автомобил
 

4.Затруднения в общуването – или вас не разбират, или вие не разбирате това, което хората ви говорят. Ако чуете нещо странно да се говори по ваш адрес, не бързайте да се обиждате, най-вероятно не сте разбрали за какво точно става въпрос.
 

5.Губите (забравяте) си ключовете (документи, химикали и др.)
 

6.Сещате се (срещате) за приятели и познати, които не сте виждали отдавна.
 

7.Закъснявате за срещи, или отлагате такива поради ангажименти.
 

8.Ако ви се налага да пишете документи или друг текст – допускате повече правописни грешки от обичайното
 

9.Ако работите с компютри – загуба (изтриване) на информация. Архивирайте или правете запис на файловете с които работите по-често. Откривате (случайно) стари файлове, съдържащи ценна за вас информация
 

10.Ако сте бизнесмен – не подписвайте важни договори в този период. Условията по тях ще се променят и предмета на договора няма да бъде постигнат. Важни срещи и пътувания насрочете за след периода на ретроградност.
 

11.Ако сте търговец – по-слаби обороти, сметките не излизат, касата е на (+) или на (–) почти всеки ден.
 

12.Ако сте учител – чудите се какво им става на учениците, не запомнят нищо от учебния материал, в часовете цари хаос, не можете да въведете ред.
 

13.Ако сте ученик – трудности в учебния процес, не можете да се концентрирате върху материала, който се преподава, забравяте да напишете домашнитеси.Стига това да не е нещо обичайно за вас.
 

14.Интернет - връзката прекъсва по-често от обичайното, някои страници се зареждат по-бавно, по-трудно намирате това което търсите в GOOGLE.
 

15.Такси - всички таксита се движат в посока обратна на вашата (от другата страна на булеварда) или са заети. Централата дава заето. Забравяте ваша вещ в таксито.
 

16.Асансьор. Не работи или не успявате да го извикате - все някой се вози в него. По погрешка натискате на друг етаж.
 

17.Идват ви на ум странни, но оригинални идеи. Запишете ги, но не бързайте със осъществяването им


 
Разбира се няма начин да ви се случат всички от гореописаните събития в периодите на ретроградност на Меркурий, но поне няколко от тях със сигурност.

 

Препоръки
•Вгледайте се навътре в себе си, направете ретроспекция на изминалите месеци. Успяхте ли да реализирате всичко, което бяхте планували? Ако има неща, които сте пропуснали – сега е момента да наваксате и да ги реализирате. Не правете нови планове.

•Допуснали сте грешка в миналото, сега е моментът да я поправите

•Поели сте по погрешен път - върнете се назад и хванете вярната посока
 
•Не правете значими покупки на стоки (най-вече компютри, телефони, техника, автомобил), защото могат да се окажат със скрит дефект.
 
•Не започвайте нова работа в този период, не подписвайте важни документи, проверявайте това, което пишете по няколко пъти.
 
•Обещали сте си нещо, а не сте го направили – направете го сега.
 
•Имате да давате пари на някого и сте се забавили (забравили) – върнете ги сега.
 
•Взели сте книга от библиотеката и не сте я върнали – знаете какво да направите...
 
•Искате да направите нещо безвъзмездно – това е добра идея.


от днес сме в хаоса,при мен започна с проблеми с кола и асансьор


http://www.temura.net/%d1%81%d0%b5%d0%b4%d0%bc%d0%b8%d1%87%d0%b5%d0%bd-%d1%85%d0%be%d1%80%d0%be%d1%81%d0%ba%d0%be%d0%bf-24-30-%d1%8e%d0%bd%d0%b8-2013-%d0%b3/

 

 

« Последна редакция: Юни 26, 2013, 08:06:51 pm от strelicka »

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: ретро периоди на меркурий
« Отговор #1 -: Юни 26, 2013, 09:30:22 pm »
Здравейте и от мен!
Днес се наложи да правя бензинова помпа на колата.
В натала съм с ретро Мерк, но това не ме предпазва. Постулатите си важат и при мен на общо основание. В момента е в 9 дом в квадрат с Плутон и Луната ми, който ми управляват 2ри и 9ти. Има и куинконс с Уран във 2ри, което обяснява ситуацията.  :o

PS Това със символите под картинката е много досадно, пък е и на латиница допълнително!
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: ретро периоди на меркурий
« Отговор #2 -: Юни 26, 2013, 09:59:28 pm »

PS Това със символите под картинката е много досадно, пък е и на латиница допълнително!

Здрасти, това последното не го разбрах?

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: ретро периоди на меркурий
« Отговор #3 -: Юни 26, 2013, 10:06:28 pm »

PS Това със символите под картинката е много досадно, пък е и на латиница допълнително!

Здрасти, това последното не го разбрах?
:D да ти кажа, в началото няколко пъти ми иска код на латиница - разбъркани букви, преди да постна и си губих поста  :D :D ама сега не го иска. И слава Богу  ;)
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: ретро периоди на меркурий
« Отговор #4 -: Юни 28, 2013, 11:11:47 pm »
Първо ми се развали телефона, а днес го загубих, но се намериха добри хора, които да ми го върнат  ;D тр. Меркурий прави квадрат с Венерата ми

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: ретро периоди на меркурий
« Отговор #5 -: Юни 29, 2013, 07:44:59 am »
Здравейте и от мен!
Днес се наложи да правя бензинова помпа на колата.
В натала съм с ретро Мерк, но това не ме предпазва.

ти си ретро,ама колата не е с ретро явно и  :o

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: ретро периоди на меркурий
« Отговор #6 -: Юни 29, 2013, 03:37:26 pm »
Според вас може ли да се стартира нов сайт по директен Меркурий, но в ретроградна сянка?

Сега се прави редизайн на стария, но паралелно се разработва нов, който ще е повече ориентиран към активни продажби, с по-агресивна реклама. Струва ми се, че няма да е голям проблем, ако редизайнът се стартира по време на ретро фаза, но за новия сайт е желателно да се изчака директна.

Колебая се и за фазите на Луната - редизайна може да го пуснем при намаляваща Луна, стига да налучкаме ден с по-благоприятни аспекти, но за новия сайт е желателно да е след новолуние, когато Луната вече се вижда, т.е. някъде около 9-10 август. Не вярвам обаче шефът да устиска до тогава  - стелиумен Водолей с овенска Луна.  ;D Има и други съображения - държи да е в края на юли, защото през август започва отпускарски сезон.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: ретро периоди на меркурий
« Отговор #7 -: Юни 30, 2013, 12:22:14 am »
Според вас може ли да се стартира нов сайт по директен Меркурий, но в ретроградна сянка?


Според мен може, но пък си изберете час, в който Юпитер да владее Асц. или МС. Към края на юли ще имате в допълнение и Слънце в домицил, което може да се ползва, а около 29-30 юли и екзалтирала Луна. Може да компенсира последната четвърт, особено ако я избереш да не е в Бхарани. На 29-ти презе целия ден си е в Ашвини, а тя става за започване на неща свързани с продажби, пътувания и т.н.
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: ретро периоди на меркурий
« Отговор #8 -: Юни 30, 2013, 11:49:53 am »
В края на юли харесах 25ти и 29ти.

29ти ми се стори първоначално много добра дата - Луна в Телец, Слънце в Лъв, Луна в накшатра Ашвини, Луна в тригон с Венера и секстил с три планети в Рак. Но не бях обърнала внимание на една конфигурация, която ще се запази във ведическата карта и според мен има по-голяма тежест - Луна в един знак с Кету и в сходяща опозиция със Сатурн. Категорично не. По сидерал Сатурн минава в екзалтация и може би този аспект няма да е чак толкова неблагоприятен, ако се избере подходящ Асцендент, но когато става въпрос за по-агресивно навлизане, експанзия, привличане, според мен по-удачен вариант би било Луна в съвпад с Раху, не с Кету. Но конфигурации на Луна и Сатурн с възлите при всички положения нямат шанс при мен.  :D

Чудех се какъв да е часът и избрах изгряваща Дева, но тогава в западната карта АС ще се владее от ретросенчестия Меркерий - според мен за редизайн не фатално, а за новия сайт бих избрала друга дата и 9 август ми се струва подходяща, но не вярвам някой да чака дотогава.

Освен това по някаква случайност се оказа, че и 25 юли, и 9 август съвпадат с Тритйа - трети лунен ден във ведическия календар, който е подходящ за нови начинания.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: ретро периоди на меркурий
« Отговор #9 -: Юли 01, 2013, 02:17:41 pm »
Тоа ретро меркурий на мен не ми пречи, даже леко се забавлявам на проявите (ще ме извините :) )
На един близък изведнъж колата заплака за масло, на друг-изненадващо му спряха телефона от оператора
Трети си забравил ключовете, та се връщал...
Е-и аз успях за кратко да прецакам телевизора, но това е заради новото дистанционно :)

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: ретро периоди на меркурий
« Отговор #10 -: Юли 01, 2013, 11:46:40 pm »
При мен винаги си работи ретро меркурий, доста изяви има. Да не коментирам предишни периоди, но сега забелязвам, че в ретро периода си в рак е на максимум по разсеяност на всичко живо. Още в периода на сянката открих 2-3 -ма познати във фейса, започнахме отново комуникация след години. Сетиха се за мен стари познати, днес на работата беше пълен хаос. Един колега си забрави ключевете в офиса, а трябваше да бъде днес на друго място. Друга колежка пък си забравила ключовете и паспорта в хотелска стая в др. град сега през уикенда. Взеха да идват разни хора, които са работили преди това на същото място. И аз забравям разни неща, но нали съм си натален рибешки мерк, разсеян по природа. Само се надявам да не ми се налага да подписвам разни документи през този период, че сега от договори  по ретро мерк само попарката съм му сърбала. В момента ми транзитира в 1ви дом, ще се върне в 12-ти при ретро периода и после пак направо. Очаквам го да влезе в лъв да ми се систематизират някои мисли, че ме отнася понякога доста, когато е във водни знаци.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: ретро периоди на меркурий
« Отговор #11 -: Юли 02, 2013, 12:19:56 am »
Ми той в рак ти тригонира наталния - би трябвало да се чувстваш добре, като излезе от ретроградието особено

И аз на гаджето му казах за ретро фазата, и той пак си забрави документите - каква е ползата от астрологията, като няма кой да слуша :)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: ретро периоди на меркурий
« Отговор #12 -: Юли 02, 2013, 09:34:18 am »
И аз на гаджето му казах за ретро фазата, и той пак си забрави документите - каква е ползата от астрологията, като няма кой да слуша :)
няма кой да вярва, ако вярват ще слушат,а човек почва да вярва,когато съдбата го извади от обувките му и го пусне бос по камънака

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: ретро периоди на меркурий
« Отговор #13 -: Юли 02, 2013, 09:44:55 am »
няма кой да вярва, ако вярват ще слушат,а човек почва да вярва,когато съдбата го извади от обувките му и го пусне бос по камънака

Така е, следващия път може и да ме послуша

Сега се сещам, че на предното ретроградие купих мини прахосмукачка-нищо й няма :)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: ретро периоди на меркурий
« Отговор #14 -: Юли 02, 2013, 10:19:32 am »


Сега се сещам, че на предното ретроградие купих мини прахосмукачка-нищо й няма :)
а ползваш ли ::)