Автор Тема: Ретрограден период на Юпитер в Рак  (Прочетена 5036 пъти)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Ретрограден период на Юпитер в Рак
« -: Октомври 21, 2013, 08:22:03 pm »
от 11 ноември 2013 тръгва ретро от 20 градус на Рак
ще бъде ретро до 10 март 2014г., 10 градус на Рак,от който  ще  тръгне директно

като Юпитерово чадо да го уважа с темата
при мен тр.Юпитер е в 11 дом,а в 20 гр. на Рак ,стационарен-ще е в тригон към У 7 Нептун и секстил към У4 Юпитер :035:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден период на Юпитер в Рак
« Отговор #1 -: Октомври 21, 2013, 08:46:44 pm »
Аз като арогантно негово " продължение",уважавам темата  :08:
При мен тр.Юпитер е в 8-ми дом ,ще спре в квадратура с У8 -Луна 20* Овен и ще тръгне директно в квадрат МП Слънце/Луна.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Ретрограден период на Юпитер в Рак
« Отговор #2 -: Октомври 21, 2013, 08:51:41 pm »
има си хас да не го уважавам, гледам че и той мен  :)- напълнях от въздуха, ей тъй само щото влезе в знака на Луната - д абеше веднъж се проявил в друго, че от години го чакам, ама нейсе :d030:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден период на Юпитер в Рак
« Отговор #3 -: Октомври 21, 2013, 09:05:48 pm »
Това е много интересно "обвинение" към Юпитер с килограмите -аз качих 20 за 6 месеца ,без същия да бил в знака на никоя планета  :86:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Ретрограден период на Юпитер в Рак
« Отговор #4 -: Октомври 25, 2013, 08:00:07 pm »
Това е много интересно "обвинение" към Юпитер с килограмите -аз качих 20 за 6 месеца ,без същия да бил в знака на никоя планета  :86:
на асц. или в знак на У асц

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден период на Юпитер в Рак
« Отговор #5 -: Октомври 25, 2013, 08:59:21 pm »
Това е много интересно "обвинение" към Юпитер с килограмите -аз качих 20 за 6 месеца ,без същия да бил в знака на никоя планета  :86:
на асц. или в знак на У асц

Нито едно от двете . :smile016:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Ретрограден период на Юпитер в Рак
« Отговор #6 -: Октомври 26, 2013, 07:36:39 am »
карта -око да види,20 кг. отгоре  , често и при бременост не се постигат ::)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Ретрограден период на Юпитер в Рак
« Отговор #7 -: Октомври 26, 2013, 11:36:55 am »
Аз го бях ударила на дебелеене, когато се разхождаше в първи дом. Това лято така отслабнах, че се уплаших да не стигна до анорексия и вече и да не ми се яде, ям  :smile016:
Рязката промяна в теглото може да се дължи и на хормонален проблем.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден период на Юпитер в Рак
« Отговор #8 -: Октомври 26, 2013, 12:15:01 pm »
Аз го бях ударила на дебелеене, когато се разхождаше в първи дом. Това лято така отслабнах, че се уплаших да не стигна до анорексия и вече и да не ми се яде, ям  :smile016:
Рязката промяна в теглото може да се дължи и на хормонален проблем.

Да ,това е отговора . ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Ретрограден период на Юпитер в Рак
« Отговор #9 -: Октомври 26, 2013, 07:51:57 pm »
Ето ,картата ми с транзити и прогресия. :smile016:



юпитер е минал  през венера,а тя е У6, и да хормонален дисбаланс е възможен,/тр.юпитер и прогр.слънце са на К6/   плюс това юпитер и диспозитора на венера имат пряка връзка с асц. първият е управител,а вторият е там по натал  :72:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден период на Юпитер в Рак
« Отговор #10 -: Октомври 26, 2013, 09:16:05 pm »
Ето ,картата ми с транзити и прогресия. :smile016:



юпитер е минал  през венера,а тя е У6, и да хормонален дисбаланс е възможен,/тр.юпитер и прогр.слънце са на К6/   плюс това юпитер и диспозитора на венера имат пряка връзка с асц. първият е управител,а вторият е там по натал  :72:

Не мисля ,че това е причината -Юпитер на всеки 12 г минава през Венера и аз винаги съм имала хормонални проблеми ,но никога не съм качвала толкова килограми и то за няколко месеца.Има активиране на У8 ,Марс  ,Слънце/Луна ,всички изброени са наранени в натала  от Сатурн и същия по транзит активира ,плюс пр.Луна ,съответно в знаците Везни и Скорпион-хормони и баланс. :smile016:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Ретрограден период на Юпитер в Рак
« Отговор #11 -: Октомври 27, 2013, 08:28:30 am »
тр.юпитер и прогр.слънце са на К6 няма да се повтори,както и предстоящото прогресивно пълнолуние близо до К6
« Последна редакция: Октомври 27, 2013, 08:30:51 am от strelicka »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден период на Юпитер в Рак
« Отговор #12 -: Октомври 27, 2013, 09:23:44 am »
тр.юпитер и прогр.слънце са на К6 няма да се повтори,както и предстоящото прогресивно пълнолуние близо до К6

Да,когато е активиран връх в натала от транзит ,прогресия ,винаги делата по дома се активират по начин ,в зависимост от това как е аспектиран ,от кой/кои планети и същите как са поставени в натала.При мен и Слънце ,и Юпитер са с твърди аспекти ,като същите са и сигнификатори за здравен статус (втория поради това ,че е У1).Аз мисля ,че в случая трябва да се отчита и възрастта на ,която се случва прогресия /транзит ,мястото (географска разположение) ,средата и най-важното с какво реагира човек на ...стресови ситуации.По същата причина изброих,какво още е задействано в картата ми в периода.
Районът ,където живея е беден на йод и оттам предразположението към проблеми с щитовидната жлеза,ранна менопауза;наследственост и тялото ми ,в случая реагира с напълняване .
Затова  не мисля ,че тр.Юпитер е 'виновник" за същото ,защото на моята възраст достатъчно пъти е минал през АСЦ ,през Венера,Луна и като управител на АСЦ е ,бил активиран от всички външни планети .Споделям като опит ,че Юпитер не е равно на дебелеене ,друг е ключа,както и Сатурн не е аналог на слабеене съответно. ;)
Благодаря ,Strelichka за вниманието . :08:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Ретрограден период на Юпитер в Рак
« Отговор #13 -: Октомври 27, 2013, 09:41:12 am »
И е така, и не е
Проблеми с щитовидната жлеза могат да се манифистират и с драстично слабеене
Обаче при теб не се е случил този вариант

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден период на Юпитер в Рак
« Отговор #14 -: Октомври 27, 2013, 11:27:44 am »
И е така, и не е
Проблеми с щитовидната жлеза могат да се манифистират и с драстично слабеене
Обаче при теб не се е случил този вариант

Прочете ли "...така е отреагирало тялото ми" и "...по същата причина  изброих какво още е задействано "   ,защото това е моя натал-същност/темперамент.Хипофункцията на жлезата много често съпъства менопаузата ;по натал имам достатъчно Риби/Вода в напрегнати аспекти ,Венера в заточение съвпад със Сатурн,Юпитер опозиция Слънце,съвапд ЮЛВ,когато същите са задействани е нормално тялото да реагира защитно,чрез специфични болести ,ако жизнеността на индивида е понижена ,в смисъл с по-крехко здраве,както при мен.А,спрях да качвам повече килограми ,благодарение на Огън-ят/Овен и Сатурн в натала ми.

Според теб ,защо при мен варианта е хипо- ,а не хиперфункция ? ;)

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“