Автор Тема: Кой талант си харесваме ?  (Прочетена 11836 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Кой талант си харесваме ?
« Отговор #15 -: Ноември 20, 2013, 12:49:12 am »
Аз талантливите хора, дето съм виждала, всички искат да се изразяват по тоя начин, не могат да са търпеливи, или компромисни, за тях не е повод на размисъл и анализ дали да я нарисуват тая картина или не, просто грабват четката и рисуват
Например в екс фактор има една рускиня, която не е първа младост, но си пее жената, и се явява с младоците, и печели и т.н.
Дори и на 100 години, такова нещо не може да остане заровено и покрито, не и завинаги

Затова и аз така викам - да минем на практиката :)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Кой талант си харесваме ?
« Отговор #16 -: Ноември 20, 2013, 01:45:35 am »
не бъркайте втори дом с талантите, особено артистично-буквалните

Всъщност точно там са си :P. Нали талант идва от гръцката дума за златна "монета" в смисъл на пари.

кажи го на Венера/Юпитер във 2ри
мани теориите, дай да минем към практиките  ;)

Някои практици по въпроса с втория ти дом бих предпочели да си говорят със Слънце и Мерк в Козирог, а не с водолейските ти "третодомни" :P бенефици. Кая ме е светнала, че по въпроса с предиспозициите, каквито са например талантите, по е добре да се гледа дом=знак. Тоест, без да задълбавам, бих ти номинирала някакви таланти с числа и структури или с извличане, подреждане и изстискване на инфо, плюс някой и друг слънчев талант за разкош.

De omnibus dubitandum est

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Кой талант си харесваме ?
« Отговор #17 -: Ноември 20, 2013, 08:52:49 am »
"Теорията" е Луна ,"практиката"-Слънце,ако искаш да "минеш" от теория към практика  и -АСЦ.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Кой талант си харесваме ?
« Отговор #18 -: Ноември 20, 2013, 10:02:46 am »
Талантът е компенсация...
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Кой талант си харесваме ?
« Отговор #19 -: Ноември 20, 2013, 10:28:59 pm »
Аз си харесвам таланта да чета езика на тялото - жестове, интонация и др. Имам и детективски нюх. Общо 4 планети във водни домове, включително Плутон в 8-ми. Сръчна съм в ръцете - Меркурий на АС в секстил с Луна и Уран.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Кой талант си харесваме ?
« Отговор #20 -: Ноември 20, 2013, 10:35:17 pm »
Аз си харесвам таланта да чета езика на тялото - жестове, интонация и др. Имам и детективски нюх. Общо 4 планети във водни домове, включително Плутон в 8-ми. Сръчна съм в ръцете - Меркурий на АС в секстил с Луна и Уран.

Благодаря ,Мирабела  :08:
Интересува ме ,Венера ,2-ри дом ,върха с Телец имат ли по някакъв начин  връзка ,със споделената от теб информация ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Кой талант си харесваме ?
« Отговор #21 -: Ноември 21, 2013, 09:20:46 am »
Привет, Рени!
Да, имат. Венера е в 12-ти дом в квадратури с Плутон, Марс и Сатурн в 8-ми. Т.е. това са ми планетите във водните домове. Плюс Меркурий, който е близо до АС откъм 12-ти.
У2 е Нептун. Него не съм го имала предвид вчера като писах. Трябва да се замисля дали имам таланти, свързани с него. Но щом се налага да мисля, значи най-вероятно нямам.
Телец е на върха на 3-ти дом, т.е. Венера е У3.
Забелязала съм, че хора с Плутон в 8-ми имат интереси в областта на психологията, медицината, криминалистиката, което се покрива с написаното в книжките. Един ден чух по телевизията, че липсвали специализанти по патология и инфекциозни залобявания. И се замислих, че ако завършвах медицина, сигурно щях да избера инфекциозните или медицинската генетика.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Кой талант си харесваме ?
« Отговор #22 -: Ноември 21, 2013, 09:31:08 am »
Още веднъж благодаря  ;)
А Венера евентуално в Козирог  във взаимна рецепция Сатурн,Марс Везни ?!?...и някакъв лек аспект към нея ?!? ::)

Относно интереса към споменатите от теб сфери ,прибави и Водолей,а ти беше със Слънце там ,сега разбрах ,че и АСЦ също ,Меркурий и той ли или е в Козирог ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Кой талант си харесваме ?
« Отговор #23 -: Ноември 22, 2013, 12:56:55 am »
Именно, че талантите не са само рисуване, пеене и танци.

За мен талант е всяко нещо, в което човек го бива и има усет да го прави, не са нужни много уроци, даже без да го учил, веднага влиза във владение и е себе си. Съгласна съм, че всяка планета може да даде талант, а какъв евентуално може да съдим по някоя "изявена" и ключова в натала. И останалите подробности за нея. Може и да не е само една, основните щрихи ще подсказват къде е "силен" някой.

За харесването, май е въпрос на това да си повярваш, че наистина те бива. Не го казвам в смисъл да си създаваш илюзии, а да се почувстваш в свои води и опитът да ти даде нужното самочувствие, защото ако нямаш адекватна самооценка и смяташ, че все нещо не ти достига, няма да "ухажваш" достатъчно таланта си.

А когато се стигне до момента сам да се насърчаваш в това, защото вече си наясно, че резултатите ще са отлични, усещането е страхотно; и няма нищо общо с възгордяване/фукане и прочие.   

Талантът е компенсация...
На какво?
« Последна редакция: Ноември 22, 2013, 12:59:04 am от sunrain »
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Кой талант си харесваме ?
« Отговор #24 -: Ноември 22, 2013, 05:06:31 pm »
Вероятно моите таланти ще си останат материализирани, но не и адекватно реализирани. И то не защото не ги харесвам, не им вярвам достатъчно, не съм работила по въпроса за усъвършенстването и реализацията им, а тъкмо напротив, чувствам се в свои води и ми носят радост.
Само талант не е достатъчен, ако животът не ти предлага възможности за реализацията му.

Каква "страхотна" равносметка! Животът ти понеже приключи и ти сега върна лентата и сложи точка по въпроса. ;D И освен това, нужно ли е всеки талант да намери такава реализация, ако го обичаме, го правим и му се наслаждаваме... Също като с астрологията например. Все едно, ако някой не я практикува с клиенти, и талантът/умението му отива в канала.   
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Кой талант си харесваме ?
« Отговор #25 -: Ноември 22, 2013, 05:33:32 pm »
Предполага се, че реализацията би било добре да е с нещо, което ни се отдава, а не с нещо, в което сме с две леви ръце.  ;D
А и нали въпросът на Рени беше дали, ако си харесваме таланта, това води до негово реализиране.

Несъмнено. Ама, ако ни бива в няколко..., трудно е да развием всички приоритетно, с цел реализация в конкретни рамки, това искам да кажа. Не ни пречи да опитваме, де. :41: Пък нали знаеш, времето ще покаже, нищо не се знае.
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Кой талант си харесваме ?
« Отговор #26 -: Ноември 22, 2013, 06:56:43 pm »
Още веднъж благодаря  ;)
А Венера евентуално в Козирог  във взаимна рецепция Сатурн,Марс Везни ?!?...и някакъв лек аспект към нея ?!? ::)

Относно интереса към споменатите от теб сфери ,прибави и Водолей,а ти беше със Слънце там ,сега разбрах ,че и АСЦ също ,Меркурий и той ли или е в Козирог ?

Рени, да, точно. Венера в Козирог, а трите малефика във Везни. Меркурий е в началото на Водолей.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Кой талант си харесваме ?
« Отговор #27 -: Ноември 22, 2013, 07:08:02 pm »
Още веднъж благодаря  ;)
А Венера евентуално в Козирог  във взаимна рецепция Сатурн,Марс Везни ?!?...и някакъв лек аспект към нея ?!? ::)

Относно интереса към споменатите от теб сфери ,прибави и Водолей,а ти беше със Слънце там ,сега разбрах ,че и АСЦ също ,Меркурий и той ли или е в Козирог ?

Рени, да, точно. Венера в Козирог, а трите малефика във Везни. Меркурий е в началото на Водолей.

А нещо лежерно към Венера ,К2 ,Нептун и Юпитер ,за да разбера защо си харесваш споменатите от теб умения един път и втори път ,че така ясно си ги определила.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Кой талант си харесваме ?
« Отговор #28 -: Ноември 22, 2013, 07:20:39 pm »
Няма. Венера е само квадратирана. Съвпад с Южен лунен възел. Виждаш, даже и нодалната ос не й прощава.
У2 Нептун е само хармонично аспектиран, но слабо - секстил с Плутон (който всеки от поколението има), секстил със Сатурн и секстил със Слънцето. Юпитер може да мине за мажорно неаспектиран, зависи какъв орбис оптускаме. Юпи има квадратура с Меркурий, чийто орбис е около 7 гр. и квадрат с АС.

Харесва ми да вниквам под повърхността. Плутон в 8-ми дом в точен тригон със Слънце. Когато в 8-ми или 9-ти клас прочетох българския превод на "Езика на тялото" на Алан Пийз, тематиката много ме заинтригува. По-късно започнах да се вглеждам в невербалната комуникация и все едно сложих очила, прогледнах. Цяло едно измерение се откри пред мен. Но имам много да уча. Да можех да съм някой експерт от ЦРУ или нещо като Кал Лайтман от сериала "Излъжи ме".

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Кой талант си харесваме ?
« Отговор #29 -: Ноември 22, 2013, 07:31:08 pm »
Харесва ми да вниквам под повърхността. Плутон в 8-ми дом в точен тригон със Слънце. Когато в 8-ми или 9-ти клас прочетох българския превод на "Езика на тялото" на Алан Пийз, тематиката много ме заинтригува. По-късно започнах да се вглеждам в невербалната комуникация и все едно сложих очила, прогледнах. Цяло едно измерение се откри пред мен. Но имам много да уча. Да можех да съм някой експерт от ЦРУ или нещо като Кал Лайтман от сериала "Излъжи ме".

И на мен ми е страшно интересна тази материя  :) Но през повечето време съм като "кон с капаци"-някой може да си бърка в носа и аз пак няма да забележа  :)