Автор Тема: Кой талант си харесваме ?  (Прочетена 11890 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Кой талант си харесваме ?
« Отговор #30 -: Ноември 22, 2013, 08:32:17 pm »
Няма. Венера е само квадратирана. Съвпад с Южен лунен възел. Виждаш, даже и нодалната ос не й прощава.
У2 Нептун е само хармонично аспектиран, но слабо - секстил с Плутон (който всеки от поколението има), секстил със Сатурн и секстил със Слънцето. Юпитер може да мине за мажорно неаспектиран, зависи какъв орбис оптускаме. Юпи има квадратура с Меркурий, чийто орбис е около 7 гр. и квадрат с АС.

Харесва ми да вниквам под повърхността. Плутон в 8-ми дом в точен тригон със Слънце. Когато в 8-ми или 9-ти клас прочетох българския превод на "Езика на тялото" на Алан Пийз, тематиката много ме заинтригува. По-късно започнах да се вглеждам в невербалната комуникация и все едно сложих очила, прогледнах. Цяло едно измерение се откри пред мен. Но имам много да уча. Да можех да съм някой експерт от ЦРУ или нещо като Кал Лайтман от сериала "Излъжи ме".


Как не се сетих за нодалната ос  :banghead:-това е супер ,аз така го тълкувам,по навик си приятен човек,по навик си красиво ,по навик правиш красиви неща  :58:
Това ,че е в Козирог и с твърде аспекти -не си позволяваш просто ей така да си харесваш уменията ,време ...време и отвън потвърждение,в следствие занижена самооценка :(

Значи като У2 е пуснат да копнее,а Юпитер подкукуросва Меркурий на АСЦ ...)))
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Кой талант си харесваме ?
« Отговор #31 -: Ноември 22, 2013, 08:52:15 pm »
Рени, благодаря ти. И аз така я чувствам нодалната ос. Извинявай, че забравих да я спомена.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Кой талант си харесваме ?
« Отговор #32 -: Ноември 22, 2013, 09:10:48 pm »
Рени, благодаря ти. И аз така я чувствам нодалната ос. Извинявай, че забравих да я спомена.

Mirabella,аз благодаря че сподели -отговорих си на някои въпроси. :58:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Кой талант си харесваме ?
« Отговор #33 -: Ноември 22, 2013, 09:12:21 pm »
Аз ти благодаря за тълкуванието. :58:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Кой талант си харесваме ?
« Отговор #34 -: Ноември 22, 2013, 09:19:00 pm »
Аз ти благодаря за тълкуванието. :58:

 ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Кой талант си харесваме ?
« Отговор #35 -: Ноември 22, 2013, 10:13:56 pm »

Някои практици по въпроса с втория ти дом бих предпочели да си говорят със Слънце и Мерк в Козирог, а не с водолейските ти "третодомни" :P бенефици. Кая ме е светнала, че по въпроса с предиспозициите, каквито са например талантите, по е добре да се гледа дом=знак. Тоест, без да задълбавам, бих ти номинирала някакви таланти с числа и структури или с извличане, подреждане и изстискване на инфо, плюс някой и друг слънчев талант за разкош.

мда, пълнознаковата система обяснява и напасва някои "несъответствия", но си оставам на мнение, че ако се следва една теория, то трябва да се придържаме към нея за всичко останало. същите тия практици съвпадат с вижданията на ведическите домови схващания такива, където за таланти разглеждат 3 ти дом. Слуховете говорят за припокриване на много от приниципите на ведическата с класическата астрология, нали?

понеже по-лесно смилаемото определение за "таланти" е изкуство или някакъв вид сръчност - първо разглеждам тях
аз нямам такива, противно на всякакви очаквания по карта
да, имам невероятна памет по отношение на цифри и логически взаимовръзки, които не бих нарекла точно "талант", защото не е  :P

провокира ме ей този пост на Папи от днес:
ужас - вижте им само дрехите, ако не знаете годината не производство, не търсете :)
и все пак...яко :)

Cutting Crew - (I Just) Died In Your Arms

за да свържа таланта с наличието на определен морал (не казвам прав или крив) и да си обясня липсата на такъв в мунданен план в последните години до степен на колапс


и в тоя ред на мисли ето няколко карти

Карта 1


Карта 2


Карта 3


Карта 4


Карта 5


какъв талант притежават?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Кой талант си харесваме ?
« Отговор #36 -: Ноември 22, 2013, 11:51:27 pm »
Карта 1-да проповядва,водач
Карта 2-да печели пари от скъпи и вкусни неща,писане
Карта 3-ако е на жена ,най-женския талант -на хетера,на мъж-фин,специфичен занаят
Карта 4-умения в търговията ,окултни учения
Карта 5-не ми харесва ,майстор-лъжец
Във всички карти има общ талант според мен-нюх към правенето на пари от удоволствия ,развлекателен бизнес,секс ако е в наши дни ,ако не от зрелища,художествени занаяти,изобретения,лъжеучения-нечисти и/или магически.

Мен ме интересува дали притежателите на съответните карти са си харесвали някой от талантите ,защото явно са ги реализирали под една или друга форма .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Кой талант си харесваме ?
« Отговор #37 -: Ноември 23, 2013, 12:22:37 am »
Извинявам се много за спама, но направих откритие :)
Нашето съвремие се управлява във всички области от хора, които умеят да говорят - това е талантът им
Не от най-умните, най-интелигентни, най-работни
Не от правещите

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Кой талант си харесваме ?
« Отговор #38 -: Ноември 27, 2013, 09:30:03 am »
понеже по-лесно смилаемото определение за "таланти" е изкуство или някакъв вид сръчност - първо разглеждам тях
аз нямам такива, противно на всякакви очаквания по карта
да, имам невероятна памет по отношение на цифри и логически взаимовръзки, които не бих нарекла точно "талант", защото не е  :P


Ох, от след като Юпитер влезе в първи дом така ме завъртяха вихрушките, че нямам време ни за таланти, ни за хобита. Ще изоставям астрологията аз, и без това забравям вече дори това, което си въобразявах, че съм научила.

Талантът не е непременно артистичен. Схващам го като умение или способност, които притежаваш и владееш над средното ниво, без да си специално обучаван за това. И може да са както художествени таланти, така и спортни, и математически и т.н. И при това положение можем да разсъждаваме дали е по втори дом, дали е по пети, или пък не е от господаря на картата или въобще дали не се определя от такива неща като най-силни планети в хороскопа или от стелиуми и т.н. Имам спомен, че навремето в артиса Прия или Ая ги бяха систематизирали много подробно в контекста талант-професия. Аз си мисля, все пак, че щом е нещо, свързано с личността, с аза, по класическия модел ще трябва да е от групата на първия ъглов дом - 12,1,2. Във втори дом са и унаследените заложби, и талантите, според мен все е нещо вродено, нещо с което сме родени, независимо дали го влачим от предишни животи или от родови карми.
В пети може би са хобитата и творчеството - сигурно е най-лесно талантите да станат хобита, да носят радост, да се развиват и да ни се ще да се поизфукаме с тях по пети дом, но не е задължително, нали? А и значенията на изкуство, хоби, забавления и удоволствия са по-късен пренос върху този дом - вероятно от факта, че Венера се радва там и затуй е редно той да получи нейните сигнификации.
Другата теория, която често съм срещала и изглежда логична, е ЮЛВ като мястото, по което имаме най-много вродени способности и знания. ОК, склонна съм да го приема, но все пак, трябва да си има някъде и дом тази работа, нали?
За да се реализира талантът, си трябва активна връзка с десети дом. За да се развива, във вид на уроци, обучение и усъвършенстване - трябва връзка с девети дом. Ако си го ползваме за себе си и за удоволствие - най-вече връзка с първи и пети дом и до там. Защото може пък и въобще да не го осъзнаваме, и само другите да смятат, че една или друга черта на натива е негова отличителна характеристика, а той да не предполага, че паметта за числа е кой-знае какъв талант. Тоест, на въпроса на Рени - харесваме си талантите, които ни захранват петия дом. От онези, които ни захранват първия, се храним, но не им се радваме особено, а със свързаните с десети сме известни, но могат и да не ни носят истинска радост.

За трети дом в джотиш си права, аброуд. Но и там не е само по него. А известна връзка със значенията на домовете в западната е схващането, че там е интелектуалният капацитет, но също решителност, амбиция и воля за налагане навън, включително на нещата, с които разполагаме по втори и първи, най-вече в опит да изпъкнем над хората по трети дом.

А че не се придържам само към една система, пък хептен си права. То вече толкова не се придържам към никоя, че забравих всичките. Но ето сега, след като се натеоретизирах, някъде след събота може и да разгледам картите, ако въобще имаш търпение да ме чакаш. :engel016:
 
De omnibus dubitandum est

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Кой талант си харесваме ?
« Отговор #39 -: Ноември 27, 2013, 10:46:45 am »
Харесваме със Слънце и Венера ,втората на по-фино ,специфично ниво.
Талантливи сме по 1,2,3 домове,съответно -Марс,Венера,Меркурий ,личните планети.
Знаем (интуитивно) за същите с Луна,"помним" ;по навик -ЮЛВ.
И имаме късмета да реализираме същите чрез Юпитер/Сатурн.
Ръкопляскат ни,оставаме в историята,получаваме 'Оскар "...външни планети ;10,11,12-ти домове.
Разбрали сме за какво иде реч и сме "хванали влака" от точния коловоз-АСЦ/СЛВ.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Кой талант си харесваме ?
« Отговор #40 -: Ноември 27, 2013, 11:59:58 am »
понеже по-лесно смилаемото определение за "таланти" е изкуство или някакъв вид сръчност - първо разглеждам тях
аз нямам такива, противно на всякакви очаквания по карта
да, имам невероятна памет по отношение на цифри и логически взаимовръзки, които не бих нарекла точно "талант", защото не е  :P


Ох, от след като Юпитер влезе в първи дом така ме завъртяха вихрушките, че нямам време ни за таланти, ни за хобита. Ще изоставям астрологията аз, и без това забравям вече дори това, което си въобразявах, че съм научила.

Талантът не е непременно артистичен. Схващам го като умение или способност, които притежаваш и владееш над средното ниво, без да си специално обучаван за това. И може да са както художествени таланти, така и спортни, и математически и т.н. И при това положение можем да разсъждаваме дали е по втори дом, дали е по пети, или пък не е от господаря на картата или въобще дали не се определя от такива неща като най-силни планети в хороскопа или от стелиуми и т.н. Имам спомен, че навремето в артиса Прия или Ая ги бяха систематизирали много подробно в контекста талант-професия. Аз си мисля, все пак, че щом е нещо, свързано с личността, с аза, по класическия модел ще трябва да е от групата на първия ъглов дом - 12,1,2. Във втори дом са и унаследените заложби, и талантите, според мен все е нещо вродено, нещо с което сме родени, независимо дали го влачим от предишни животи или от родови карми.
В пети може би са хобитата и творчеството - сигурно е най-лесно талантите да станат хобита, да носят радост, да се развиват и да ни се ще да се поизфукаме с тях по пети дом, но не е задължително, нали? А и значенията на изкуство, хоби, забавления и удоволствия са по-късен пренос върху този дом - вероятно от факта, че Венера се радва там и затуй е редно той да получи нейните сигнификации.
Другата теория, която често съм срещала и изглежда логична, е ЮЛВ като мястото, по което имаме най-много вродени способности и знания. ОК, склонна съм да го приема, но все пак, трябва да си има някъде и дом тази работа, нали?
За да се реализира талантът, си трябва активна връзка с десети дом. За да се развива, във вид на уроци, обучение и усъвършенстване - трябва връзка с девети дом. Ако си го ползваме за себе си и за удоволствие - най-вече връзка с първи и пети дом и до там. Защото може пък и въобще да не го осъзнаваме, и само другите да смятат, че една или друга черта на натива е негова отличителна характеристика, а той да не предполага, че паметта за числа е кой-знае какъв талант. Тоест, на въпроса на Рени - харесваме си талантите, които ни захранват петия дом. От онези, които ни захранват първия, се храним, но не им се радваме особено, а със свързаните с десети сме известни, но могат и да не ни носят истинска радост.

За трети дом в джотиш си права, аброуд. Но и там не е само по него. А известна връзка със значенията на домовете в западната е схващането, че там е интелектуалният капацитет, но също решителност, амбиция и воля за налагане навън, включително на нещата, с които разполагаме по втори и първи, най-вече в опит да изпъкнем над хората по трети дом.

А че не се придържам само към една система, пък хептен си права. То вече толкова не се придържам към никоя, че забравих всичките. Но ето сега, след като се натеоретизирах, някъде след събота може и да разгледам картите, ако въобще имаш търпение да ме чакаш. :engel016:

Diyana,а тр.Уран в момента има ли аспекти на 30* към планети/ъгли в натала ти и/или пр.планета в аспект с натален ,стана ми ли любопитно заради това ,което си споделила и най-вече начина на споделяне. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Кой талант си харесваме ?
« Отговор #41 -: Ноември 28, 2013, 08:24:03 pm »
Но ето сега, след като се натеоретизирах, някъде след събота може и да разгледам картите, ако въобще имаш търпение да ме чакаш. :engel016:

то, понеже и на мен едно време ми се е отворило - та, нямам проблем да почакам, искам да кажа
и трети, и втори да разглеждаме, все си мисля, че трябва да ги вържем със светилата и АС поне
за талант приемам и умение/сръчност, но такива, които могат да те отличат от масата - няма как да го определя като под средно/средно или изключително, понеже нямам мерило за нито една от степените

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Кой талант си харесваме ?
« Отговор #42 -: Ноември 28, 2013, 08:49:59 pm »
Аспект към асц, good point

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Кой талант си харесваме ?
« Отговор #43 -: Ноември 28, 2013, 08:57:53 pm »
Но ето сега, след като се натеоретизирах, някъде след събота може и да разгледам картите, ако въобще имаш търпение да ме чакаш. :engel016:

то, понеже и на мен едно време ми се е отворило - та, нямам проблем да почакам, искам да кажа
и трети, и втори да разглеждаме, все си мисля, че трябва да ги вържем със светилата и АС поне
за талант приемам и умение/сръчност, но такива, които могат да те отличат от масата - няма как да го определя като под средно/средно или изключително, понеже нямам мерило за нито една от степените

Всичко и всички винаги се свързват със Светилата ,АСЦ /главни оси ,но на ниво специфика -лични планети и тяхното взаимодействие със същите ,с обществените и външни планети.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Кой талант си харесваме ?
« Отговор #44 -: Ноември 28, 2013, 09:29:23 pm »
нямах предвид просто аспект - всичко в картата следва да сочи натам, или нещо много силно и специфично да фокусира в една посока