Автор Тема: Щастие  (Прочетена 6602 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Щастие
« Отговор #15 -: Декември 05, 2013, 10:20:56 pm »
Лила, защо любезното и усмихнато отношение към непознати е мазнене?

Очаквах да ми се зададе такъв въпрос  :)

Принципно си права, но правя разлика между любезно и сервилно отношение  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Щастие
« Отговор #16 -: Декември 05, 2013, 10:27:23 pm »
Очаквах да ми се зададе такъв въпрос  :)

Принципно си права, но правя разлика между любезно и сервилно отношение  :)

това си беше само въпрос, не спор, но и аз очаквах такъв отговор
по повод на него да кажа, че много отдавана не ми се е случвало някой случаен човек да ми се мазни (особено без причина), под много отдавана имам предвид, че даже не помня дали някога

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Щастие
« Отговор #17 -: Декември 05, 2013, 10:42:04 pm »
Може би ако човек се чувства в хармония със себе си, ако изпитва вътрешна удовлетвореност, ще му идва отвътре по-често да се усмихва... и не само от куртоазия. Много често са ми казвали "Криеш такава хубава усмивка зад строго стиснати устни"... Една искрена и топла усмивка отваря път към сърцата на хората, стига наистина да го искаш. Но хайде да не разводнявам темата за щастието, пак се отплеснах да философствам тази вечер.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Щастие
« Отговор #18 -: Декември 05, 2013, 10:48:09 pm »
да, сега разбирам, нямаш желание да се усмихнеш, и на мен ми се случват такива периоди
и обикновено после разбирам, че се фокусирам върху неща, които не са чак толкова важни - щом сме живи и здрави - всичко е наред, и е достатъчно за усмивка, ако трябва и си го повтарям :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Щастие
« Отговор #19 -: Декември 05, 2013, 10:52:49 pm »
да, сега разбирам, нямаш желание да се усмихнеш, и на мен ми се случват такива периоди

Да, има и такива периоди. Докато не намеря път към себе си, после може отново да съм си аз и спонтанността да се завърне.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Щастие
« Отговор #20 -: Декември 05, 2013, 10:58:05 pm »
на мен лично много добре ми се отразява разнообразието, колкото по-зацикля в ситуация/ежедневие, толкова по-зле
битовизмите скапват настроението :)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Щастие
« Отговор #21 -: Декември 05, 2013, 11:00:52 pm »
на мен лично много добре ми се отразява разнообразието, колкото по-зацикля в ситуация/ежедневие, толкова по-зле
битовизмите скапват настроението :)

Абсолютно се съгласявам с теб. Скуката и застоя ми се отразяват много зле.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Щастие
« Отговор #22 -: Декември 05, 2013, 11:11:50 pm »
Всеки може да е щастлив ,толкова колкото може да си позволи -и като време ,и като продължителност ,и като цикличност.Сатурн -как се свързва със Светилата и АСЦ и има ли какво да компенсира прекаленият контрол .Аз съм се удивлявала и ми е ставало топло ,когато видя Козирог да демонстрира щастливи мигове-невероятно. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Щастие
« Отговор #23 -: Декември 05, 2013, 11:17:51 pm »
Аз съм се удивлявала и ми е ставало топло ,когато видя Козирог да демонстрира щастливи мигове-невероятно. ;)

наскоро видях за първи и последен (до момента) една жена, която грабна цялата компания с това, че беше толкова топла, че с думи не можеш да я опишеш, нямаше човек (мъж/жена), който да не го забеляза
Аз бях направо като зашеметена. не знам оше кога е родена, но мисля да открия -по някое време :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Щастие
« Отговор #24 -: Декември 05, 2013, 11:25:54 pm »
на мен лично много добре ми се отразява разнообразието, колкото по-зацикля в ситуация/ежедневие, толкова по-зле
битовизмите скапват настроението :)

Абсолютно се съгласявам с теб. Скуката и застоя ми се отразяват много зле.

И мен ме депресират и изваждат от равновесие, но пък от друга страна, когато се почувствам объркана и нестабилна, търся самота и изолация. Неприятното е, че много цикля в тези състояния и могат да продължат доста във времето.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Щастие
« Отговор #25 -: Декември 05, 2013, 11:27:29 pm »
Планета на АСЦ ,стелиум,акцент на психичните домове,с мъжки планети там. ;)
Към Papy ,за жената .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Щастие
« Отговор #26 -: Декември 05, 2013, 11:32:44 pm »
Неприятното е, че много цикля в тези състояния и могат да продължат доста във времето.

така се обричаш на безщастие, от тема за щастието, къде стигнахме :)
всъщност е яко да сме рядко щастливи, защото спокойствието, задоволството и всички подобни състояние, не ни карат да се движим и да се развиваме, нали сме говорили, че е често срещано хора с екзалтирали планети или големи тригони, да са просто едни лодки по реката, няма ли провокация (нещастие), няма и развитие
И все пак...душата трябва да си почива понякога от тегоби

Планета на АСЦ ,стелиум,акцент на психичните домове,с мъжки планети там. ;)
Към Papy ,за жената .

това ще остане записано и ще сверяваме...интересно дали ще познаеш, рядко така се захласвам :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Щастие
« Отговор #27 -: Декември 05, 2013, 11:33:36 pm »
ти сама ще провериш. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Щастие
« Отговор #28 -: Декември 05, 2013, 11:39:53 pm »
ти сама ще провериш. ;)

естествено, че веднага ще дотичам да сложа карта, наистина всички бяха в захлас, гаджето реши, че е в някакъв артистичен бизнес и умее да владее публиката :) което като нищо може да е вярно, жените се надпреварваха да я заговорят, мъжете я гледаха с огромни очи, а дори не може да се каже, че е някаква красавица, макар че по мое мнение е симпатична

уфф - тая жена й се запалиха ушите :)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Щастие
« Отговор #29 -: Декември 05, 2013, 11:41:50 pm »
И на мен ми стана интересно. Разузнавай по бързо  :)