Автор Тема: Фазите на Луната  (Прочетена 6938 пъти)

Rahu

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 48
  • спри да гледаш и започни да виждаш
Фазите на Луната
« -: Декември 07, 2013, 11:52:47 am »
;)
« Последна редакция: Март 29, 2016, 09:59:48 am от Rahu »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7905
Re: Фазите на Луната
« Отговор #1 -: Декември 07, 2013, 12:46:52 pm »
Раху, моята е от по-старичките луни, чакам да прочета и останалото :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Фазите на Луната
« Отговор #2 -: Декември 07, 2013, 05:23:13 pm »
Раху,Луната ти явно е в комбина със СЛВ 
Любопитно ми е как се съчетават при теб първосигнални реакции и съвършенство ?!? ;)

И ,благодаря за предоставената информация.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7905
Re: Фазите на Луната
« Отговор #3 -: Декември 07, 2013, 07:53:19 pm »
Мда, и на мен ми хареса, особено щом се оформих като потенциално гуру :)
Ехее-където отивате, оттам се връщаам  :d030:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Фазите на Луната
« Отговор #4 -: Декември 07, 2013, 07:58:00 pm »
Моята е младичка - първа четвърт, но по навамша се очертава да съм гуру.  ;D

Rahu, благодаря за положения труд.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Фазите на Луната
« Отговор #5 -: Декември 08, 2013, 02:45:20 pm »
Раху,Луната ти явно е в комбина със СЛВ 
Любопитно ми е как се съчетават при теб първосигнални реакции и съвършенство ?!? ;)

И ,благодаря за предоставената информация.

Рении...подминал съм го с няколко градуса съвършенството....
Но в този живот ми било дадено да съм голям и дървен...... :57:   философ

Е,винаги можеш да се върнеш няколко ...дървета назад ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Фазите на Луната
« Отговор #6 -: Декември 11, 2013, 01:28:26 am »
Мда, и на мен ми хареса, особено щом се оформих като потенциално гуру :)
Ехее-където отивате, оттам се връщаам  :d030:
Не всички. : P

Ето как фазата може прекрасно да обясни някои импулси за "чистене" и "скъсване". Не, че не си го знам, а и го считам за идеалната терапия. Обикновено обаче друг фактор по се набива на очи - Венера/Плутон.

А най-вълнуващото преживяване насън е един разговор с човек, който нямаше никакъв шанс да бъде проведен в реала. Изключително освобождаващ и все едно е бил наяве - по-странното е, че така се отрази и на двете страни, нищо че това в случая трудно може да се докаже. И не беше търсено умишлено от моя страна, само подсъзнателно, но явно понякога това е достатъчно.
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Фазите на Луната
« Отговор #7 -: Декември 11, 2013, 07:57:06 am »
Цитат
Може да почувствате, че живота ви се характеризира с кризи,
в които от една страна можете да намерите себе си чрез тях ,
 а от друга – намирайки себе си да попаднете в кризи.

До гуру може и да не израстна  ;D, но като цяло написаното е валидно за мен.
Квадратура между светилата, първа четвърт, растяща фаза.

От друга страна, стремежът да открия себе си често ме е вкарвал в задънена улица, ставам си самодостатъчна.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7905
Re: Фазите на Луната
« Отговор #8 -: Декември 11, 2013, 09:24:32 am »
Мен малко ме тормози въпросът в коя карта се гледа. Но пък хич не се чувствам като млада луна
И понеже темата за сънищата се промъква крадешком, при мен нептун и луна нямат аспект, но са в един дом и знак. Най-невероятните сънища (от обикновения вид) са били без думи, и май не с хора.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Фазите на Луната
« Отговор #9 -: Декември 11, 2013, 11:09:12 am »
Всяка планета ,особено в напрегнат ъгъл към Луна я прави свръхчувствителна,прекалено емоционална и трудно изразяваща набора от емоции по един лек начин,реагира се "силно" през "светлата ' половина от денонощието.Натрупаните неизразени чувства през деня ,заспивайки през нощта , се появяват под различна форма на образи ,звуци,цветове ,когато организма е със забавени функции и не се съпротивлява същите и отслабва реакциите към външни стимули.Това означава ,че и Слънцето ,и личните планети участват в това състояние на  човешкия организъм,когато мозъчните вълни са по-активни.Стелиум,акцент на стихия,дом,принцип на планета силно застъпен  ,винаги дават дефицит ,проявяващ се по нетипичен начин ,не комуникиращ в синхрон с външния свят и затова такива хора "говорят" и 'пътуват" в свят паралелен на реалността,но отразяващ е по начин,задоволяващ нуждите им ,ако не хващат пътя за "4-ти или 9--ти  км" беше.
Луната може да не е във воден знак ,дом ,в аспект с Нептун и пак човек да си сънува,някой даже и пророкува.Тук условието е темперамента на човека ,същността му как се среща с външните обстоятелства,какво привлича и как ги отреагира с базата си данни. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Фазите на Луната
« Отговор #10 -: Декември 14, 2013, 11:47:07 am »
Аз не се припознавам съвсем в описаното, да ,вярно е за мен, като вътрешна нагласа, но..."условията", поставени от другите планети в каратата ми значително са туширали това влияние. :57:
Сега четейки, все едно се връщам при неща от детството, в интроспекция се сещам, че И това съм аз.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Фазите на Луната
« Отговор #11 -: Декември 14, 2013, 12:08:00 pm »
Аз не се припознавам съвсем в описаното, да , вярно е за мен, като вътрешна нагласа, но..."условията", поставени от другите планети в каратата ми значително са туширали това влияние.
Сега четейки, все едно се връщам при неща от детството, в интроспекция се сещам, че И това съм аз.

аз btw всеки път като гледам някоя производна карта: Възкликва!? - и това ли "съм" аз  ;D
Така е, с планети в двойните знаци другите ни лица излизат по-лесно наяве. Предимство, или проблем-сигурно е въпрос на внедряване на образите.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Фазите на Луната
« Отговор #12 -: Декември 14, 2013, 12:23:47 pm »
Всяка планета ,особено в напрегнат ъгъл към Луна я прави свръхчувствителна,прекалено емоционална и трудно изразяваща набора от емоции по един лек начин,реагира се "силно" през "светлата ' половина от денонощието.Натрупаните неизразени чувства през деня ,заспивайки през нощта , се появяват под различна форма на образи ,звуци,цветове ,когато организма е със забавени функции и не се съпротивлява същите и отслабва реакциите към външни стимули.Това означава ,че и Слънцето ,и личните планети участват в това състояние на  човешкия организъм,когато мозъчните вълни са по-активни.Стелиум,акцент на стихия,дом,принцип на планета силно застъпен  ,винаги дават дефицит ,проявяващ се по нетипичен начин ,не комуникиращ в синхрон с външния свят и затова такива хора "говорят" и 'пътуват" в свят паралелен на реалността,но отразяващ е по начин,задоволяващ нуждите им ,ако не хващат пътя за "4-ти или 9--ти  км" беше.
Луната може да не е във воден знак ,дом ,в аспект с Нептун и пак човек да си сънува,някой даже и пророкува.Тук условието е темперамента на човека ,същността му как се среща с външните обстоятелства,какво привлича и как ги отреагира с базата си данни. ;)




                     

                       
                       

Само Луна ли бе...та да го опишем ;D

Кое "само " около Луната те е оставило в недоумение ,как е ....станала такава ?!? )))
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Фазите на Луната
« Отговор #13 -: Декември 14, 2013, 12:29:10 pm »
Аз не се припознавам съвсем в описаното, да , вярно е за мен, като вътрешна нагласа, но..."условията", поставени от другите планети в каратата ми значително са туширали това влияние.
Сега четейки, все едно се връщам при неща от детството, в интроспекция се сещам, че И това съм аз.

аз btw всеки път като гледам някоя производна карта: Възкликва!? - и това ли "съм" аз  ;D
Така е, с планети в двойните знаци другите ни лица излизат по-лесно наяве. Предимство, или проблем-сигурно е въпрос на внедряване на образите.

Enigma ,как протича енергийният обмен при теб между планетите в двойни знаци ,защото при мен го няма  "И това съм аз,при все че имам акцент върху двойнствени знаци. ::)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Фазите на Луната
« Отговор #14 -: Декември 14, 2013, 12:46:24 pm »
Аз не се припознавам съвсем в описаното, да , вярно е за мен, като вътрешна нагласа, но..."условията", поставени от другите планети в каратата ми значително са туширали това влияние.
Сега четейки, все едно се връщам при неща от детството, в интроспекция се сещам, че И това съм аз.

аз btw всеки път като гледам някоя производна карта: Възкликва!? - и това ли "съм" аз  ;D
Така е, с планети в двойните знаци другите ни лица излизат по-лесно наяве. Предимство, или проблем-сигурно е въпрос на внедряване на образите.

Enigma ,как протича енергийният обмен при теб между планетите в двойни знаци ,защото при мен го няма  "И това съм аз,при все че имам акцент върху двойнствени знаци. ::)
Трудно, пробвам, търся, връщам се отново-като за подвижни знаци, но нали стихията сама по себе си не е прокоба?
Имам си един квадрат с няколко планети в подвижни знаци-понякога си мисля, че тъка на 5 стана и нищо... после виждам, че нещата вървят, въпрос на гледна точка/оправдание, или истина-не знам/ Подвижните живеят в голяма степен в ума, идеите и контактите си/не визирам реализацията/ Когато там всичко ми е в хармония, намирам, че съм на правилния път.
Гледах карта само с подвижни кваратури някъде , е какво-този да е аутсайдер ли като няма кардинални неща, не знам, не е толкова просто.
Освен квадрат имам и подвижна опозиция. Знам, че планетите на трон са станали почти мръсна дума по форумите  :57:, но  се опирам на троновия меркурий и се справям-засега.
Възпитавала съм се да не бъркам в раната по марс/отсрещната страна на опозето/ и така. Е, няма пълно щастие...
Ти за напрегнати енергийни обмени ли питаш, или за хармонични?
Напрежението ми е дало проблеми, нерви-преди, но и делови качества. По принцип се сътезавам предимно със себе си, заради ретрото на марса и -ами доволна съм. Други неща от картата ми създават повече проблеми.