Автор Тема: Фазите на Луната  (Прочетена 6920 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Фазите на Луната
« Отговор #15 -: Декември 14, 2013, 12:52:02 pm »
аз btw всеки път като гледам някоя производна карта: Възкликва!? - и това ли "съм" аз  ;D


За какви производни карти говорите - т.нар. персона чартс или индийските варги?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Фазите на Луната
« Отговор #16 -: Декември 14, 2013, 01:12:24 pm »
За какви производни карти говорите - т.нар. персона чартс или индийските варги?

...със същото име са в astro-ком'а...
нашите "суб'персоналити"?? ;D

Сещам се - в другия форум беше пуснал тема за Персона чартс, но там не потръгна, а беше интересно. Но повечето нямаме опит с такива карти, досега не ги бях разглеждала.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Фазите на Луната
« Отговор #17 -: Декември 14, 2013, 01:37:25 pm »
Аз не се припознавам съвсем в описаното, да , вярно е за мен, като вътрешна нагласа, но..."условията", поставени от другите планети в каратата ми значително са туширали това влияние.
Сега четейки, все едно се връщам при неща от детството, в интроспекция се сещам, че И това съм аз.

аз btw всеки път като гледам някоя производна карта: Възкликва!? - и това ли "съм" аз  ;D
Така е, с планети в двойните знаци другите ни лица излизат по-лесно наяве. Предимство, или проблем-сигурно е въпрос на внедряване на образите.

Enigma ,как протича енергийният обмен при теб между планетите в двойни знаци ,защото при мен го няма  "И това съм аз,при все че имам акцент върху двойнствени знаци. ::)
Трудно, пробвам, търся, връщам се отново-като за подвижни знаци, но нали стихията сама по себе си не е прокоба?
Имам си един квадрат с няколко планети в подвижни знаци-понякога си мисля, че тъка на 5 стана и нищо... после виждам, че нещата вървят, въпрос на гледна точка/оправдание, или истина-не знам/ Подвижните живеят в голяма степен в ума, идеите и контактите си/не визирам реализацията/ Когато там всичко ми е в хармония, намирам, че съм на правилния път.
Гледах карта само с подвижни кваратури някъде , е какво-този да е аутсайдер ли като няма кардинални неща, не знам, не е толкова просто.
Освен квадрат имам и подвижна опозиция. Знам, че планетите на трон са станали почти мръсна дума по форумите  :57:, но  се опирам на троновия меркурий и се справям-засега.
Възпитавала съм се да не бъркам в раната по марс/отсрещната страна на опозето/ и така. Е, няма пълно щастие...
Ти за напрегнати енергийни обмени ли питаш, или за хармонични?
Напрежението ми е дало проблеми, нерви-преди, но и делови качества. По принцип се сътезавам предимно със себе си, заради ретрото на марса и -ами доволна съм. Други неща от картата ми създават повече проблеми.

Слънце/Марс при теб в знакова опозиция ли са и Марс има ли аспект с АСЦ?
Огън,къде има в натала ти и има ли отношение към Луна ? Под Огън визирам ,не с явно око да се вижда в картата,а Марс,Юпитер ,Слънце,знаците сигнифициращи същия,дом,стелиум.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Фазите на Луната
« Отговор #18 -: Декември 14, 2013, 01:55:54 pm »
Ако ти е интересно, ще ти дам на ЛС, дълго е да разкажа цялат карта. Средно на 2 години, обаче-марсов възрват, много ми завира материала, така че-не ми е всичко мед и масло, дивакът си е дивак. :41:
Да, слънце марс са в знакова опозиция.
Марс няма аспект към асцендента.
Огън има в стихията на асцендента и марс-това е, нямат отношение към луната.
В огнени домове- имам 2 планети, ама то -сатурн и венера в земя,колко да са  огнени, търсят там двамата философии, идеали, но друго си е стрелецът.
« Последна редакция: Декември 14, 2013, 01:59:55 pm от enigma »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Фазите на Луната
« Отговор #19 -: Декември 14, 2013, 02:00:46 pm »
Ако ти е интересно, ще ти дам на ЛС, дълго е да разкажа цялат карта. Средно на 2 години, обаче-марсов възрват, много ми завира материала, така че-не ми е всичко мед и масло, дивакът си е дивак. :41:
Да, слънце марс са в знакова опозиция.
Марс няма аспект към асцендента.
Огън има в стихията на асцендента и марс-това е, нямат отношение към луната.
В огнени знаци- имам 2 планети, ама то -сатурни венера в земя,колко да са  огнени, търсят там двамата философии, идеали, но друго си е стрелецът.

Всичко около Марс,Плутон,Огън/Вода  ми е интересно  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Фазите на Луната
« Отговор #20 -: Декември 14, 2013, 02:52:03 pm »
Рени, при теб си има огнени планети, поне за марс, сатурн и венера помня, май и асц. стрелец. Ами харесвам черно-бялото на огнените. Аз различавам 100 нюаса на сивото, и каква полза?

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Фазите на Луната
« Отговор #21 -: Декември 14, 2013, 06:48:10 pm »
За какви производни карти говорите - т.нар. персона чартс или индийските варги?

...със същото име са в astro-ком'а...
нашите "суб'персоналити"?? ;D

Сещам се - в другия форум беше пуснал тема за Персона чартс, но там не потръгна, а беше интересно. Но повечето нямаме опит с такива карти, досега не ги бях разглеждала.


Да пуснем нова тема за тях?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Фазите на Луната
« Отговор #22 -: Декември 14, 2013, 06:55:12 pm »
Може и Раху да я пусне, ако реши да дойде насам, нали той бе инициаторът.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Фазите на Луната
« Отговор #23 -: Декември 14, 2013, 11:29:11 pm »
За персона чартс още навремето имаше тема, Синухе беше споделял наблюдения, тогава си ги гледахме. Ама после се е трило говедото и не знам дали още съществува. Ще е хубаво да имаме. Моята Луна търпи коренна промяна там и реших, че затова лепя определен знак от силния пол. Може и да не е това обяснението, просто се наби на очи.
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Фазите на Луната
« Отговор #24 -: Декември 15, 2013, 03:12:38 am »
Рени, при теб си има огнени планети, поне за марс, сатурн и венера помня, май и асц. стрелец. Ами харесвам черно-бялото на огнените. Аз различавам 100 нюаса на сивото, и каква полза?

Има и то голяма -това е пепелта от  огъня!!!
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Фазите на Луната
« Отговор #25 -: Декември 15, 2013, 08:47:13 am »
Рени, при теб си има огнени планети, поне за марс, сатурн и венера помня, май и асц. стрелец. Ами харесвам черно-бялото на огнените. Аз различавам 100 нюаса на сивото, и каква полза?

Има и то голяма -това е пепелта от  огъня!!!
Е, не ,още не е пепел, за щастие! :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Фазите на Луната
« Отговор #26 -: Декември 15, 2013, 09:42:00 am »
Рени, при теб си има огнени планети, поне за марс, сатурн и венера помня, май и асц. стрелец. Ами харесвам черно-бялото на огнените. Аз различавам 100 нюаса на сивото, и каква полза?

Има и то голяма -това е пепелта от  огъня!!!
Е, не ,още не е пепел, за щастие! :)

Това е естествен процес и в него няма нищо нещастно ,според мен.))) А щом  харесваш 'черно-бялото " ,сложи същото със себе си на АСЦ ,вземи огледалото на Венера ,огледай се
и ще разбереш защо различаваш нюансите на сивото . ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“