Автор Тема: За другите неща  (Прочетена 126435 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: За другите неща
« Отговор #15 -: Септември 23, 2017, 11:21:04 pm »
Интересното е, че ние с тяхното семейство имаме разни съвпади с възлите на кръстосан принцип-аз с мъжа, а гаджето с нея. При мен е северния с негов съвпад уран/венера, при гаджето-южния с нейната венера, може да са уроци някви важни, знам ли

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #16 -: Септември 23, 2017, 11:27:15 pm »
Понякога блусът е само блус. Обаче няколко поредни... Абе де да знам, нямам никакъв брачен опит и не съм много обиграна по тия въпроси, да търся скрити знаци на внимание от страна на други жени към гаджето или пък на чужди мъже към мен. Понякога констатирам, когато нещата вече са повече от очевидни и са станали твърде натрапчиви. Но не ми е фокус и се чувствам тъпо в такива ситуации, не знам как да реагирам. Предполагам, че ти с нищо не си я засегнала и уязвила, за да ти играе такива демонстративни номера? Няколко поредни опита могат да говорят за евентуална демонстративност, но знае ли човек, може пък и алкохолът да ѝ е дошъл в повече през въпросната вечер, дори ако държи по принцип. Зависи в какво емоционално състояние е отишла на това мероприятие. Тя ако е омъжена/обвързана, как е реагирал нейният мъж? Бил ли е сред вас? Може пък и на него да е искала да му натрие носа, но защо трябва да разиграва театри с твоето гадже? Или просто ѝ е бил най-близо, под ръка.

А, двоен синастричен съвпад на възел с Венера? Значи има потенциал да станете като някое модерно френско семейство.   ;D
« Последна редакция: Септември 23, 2017, 11:28:58 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Samoella

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 104
Re: За другите неща
« Отговор #17 -: Септември 24, 2017, 07:16:16 am »
Прочетох коментарите и чак се раздразних....ще ме питате защо, защото тъкмо през маската на тези приятелски семейства , съвместни събирания, и под въздействието на алкохола са се разрушили множество семейства... Папи аз няма да правя никакви астрологични анализи и  да губя време ..ако някой се опитва да ти навлезе в територията трябва незабавно да биеш отпор.. избягвай тези срещи.. отказвай и колкото по малък е контакта толкова по-добре. Защото незабелязано и неусетно може да се случи немислимото..на това ме  е научила майка... И в соца навремето така са се разрушавали семейства.. съвместни събирания и хоп...отмъкне й мъжа...майка странеше и не обичаше такива приятелски събирания така съм сега и аз ...мъжа ми искаше но аз отказвам, така ми е по добре...Тъй, че бъди нащрек Папи и докажи че си пазиш територията ....приеми сериозно нещата не на майтап.. дори и в очите на другите да си смешна не им обръщай внимание и си пази мъжа. Какво ще направя аз ли..ще отказвам да отидем... Заедно в една компания...

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: За другите неща
« Отговор #18 -: Септември 24, 2017, 10:15:39 am »
Честно казано не съм ревнива и нямаше да забележа налазването, ако нямаше фронтална атака срещу мен, и то в рамките на дни, не еднократно под влияние на алкохол, то бяха коментари за навиците ми, колко спортувам, какво знам-при всеки удобен повод. След което ми се изостри вниманието-тоя човек какво всъщност иска и тогава вече видях другите прояви, то и аз съм си залюхана, като не ми минава през ума да кръшкам или флиртувам, въобще и не виждам аналога, пък и толкова време се знаем. Да, не мисля, че по принцип е такава, поведението беше някак...реваншистко, само дето аз не съм го провокирала, нито на шега, нито никак. Имам приятели мъже, които си имат жени, не е имало проблеми никога, а в случая нейния мъж не е мой приятел.
Нищо де, случват се неща в живота, това му е интересното, може пък да има положителни последици.
Относно френския развой-не е възможен, аз категорично съм пас :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #19 -: Септември 24, 2017, 11:33:56 am »
Относно френския развой-не е възможен, аз категорично съм пас :)

Разбира са, че се шегувах.

И аз съм човек, който много държи на приятелството, и ще се съглася, че в днешни времена приятелите са истински диамант.

Що се отнася до поста на Самоела, отчасти е права, особено за алкохолните фиести. Но сега още повече ми се изяснява този манталитет, защо близки приятелства между жени приключват веднага след задомяване. И не става въпрос за свръхангажираност. При повечето жени се поддържат имитиращи приятелства, ако с нещо можеш да ѝ бъдеш полезен. Ако вече не си – довиждане. Жена от по-старото поколение ми е обяснявала какви са причините, каквото казва Самоела. По-младите обвързани просто се преструват, намират хиляда оправдания и те държат на разстояние. Особено ако си необвързана. Персона нон грата ставаш. А то едни мъже, хич не са за отмъкване техните. Все пак имам някакво самоуважение, моля ви се.  :lol_hitting:

И от майка ми съм чувала множество разкази за такива приятелски събирания по времето на соца и през ранния преход. Много кръшкане, много интриги. После се развалят приятелства. Разбира се не става въпрос за патриархални квартални семейства, където жената не излиза от кухнята, а мъжът си пие ракията сам и строява домочадието.  :012:





« Последна редакция: Септември 24, 2017, 11:45:26 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: За другите неща
« Отговор #20 -: Септември 24, 2017, 11:37:11 am »
Папи, добре ли познаваш дамата? Преди не се ли е държала провокативно? А как реагира съпругът й на тези изпълнения?
Знаеш ли какво си мисля - че може мъжът й да не й обръща внимание (евентуално да има друга и тя да го е разкрила и само пред хората да се прави, че са идеално семейство) и да има нужда да почетка женското си самолюбие.
Друг вариант е да ти завижда, че си харесвана от хората и да се конкурира с теб за вниманието на околните.

Лили спомена за накшатрите на градуса на АС и Луната. Тя няма нито една планета в мека накшатра. Като добавим към това три планети в свирепи накшатри и Лагна в остра, ми изглежда като силно изявен индивидуалист. Трудно й да бъде в добри и близки отношения с хората, егоистка е, не умее и не желае да се съобразява с другите. Не мисля, че тази жена цени приятелството и близките отношения. Липсата на една дори мека накшатра плюс трите свирепи ми говори за това. Може да поддържа трайни отношения (Венера и Сатурн във взаимен аспект са във фиксирани накшатри), но докато трае изгодата. И сигурно получава изгодата, защото Венера е екзалтирана и ъглова. Умее да си постига целите, според мен.

Марс и Сатурн имат най-голямо влияние в картата й (според шадбала). И двете планети аспектират Венера - управител на 11-тия дом. Още една насока, че умее да гони целите си. Може да не е със стратегия, както казваш ти, но болезненото его (слабо Слънце по шадбала на 6 гр. от Кету) е също мощен двигател. Наистина женствеността сякаш не й е присъща. Марс е в страстната Пурва пхалгуни - действа повече по мъжкия архетип, като завоевател. Както писа Лили, наистина може и да го прави за спорта, за да докаже на себе си, че може, че е по-добра от другите (накшатрата на Луната и на АС също сочат към това - желание да блести постоянно и да бъде най-добрата във всичко).

Не знам колко сте близки с нея и колко ти е споделяла, но заради аспектите на Марс и Сатурн към 12-тия й дом и към Венера, подозирам, че е склонна да изпитва неудовлетвореност в интимните отношения. А апетит за такива не би трябвало да й липсва. Понякога това се избива с безразборни флиртове.

Извинявам се, че повтарям предишни мнения.
« Последна редакция: Септември 24, 2017, 11:50:02 am от Mirabella »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #21 -: Септември 24, 2017, 11:57:15 am »
Мира, а навамша как е? Там всички маски падат.  ;)

Не мога да налучквам данни и разгледах само основната карта, дори по терми не можах да я видя.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: За другите неща
« Отговор #22 -: Септември 24, 2017, 12:00:19 pm »
Лили, прикачвам навамша, както програмата ми я изчисли. Не съм сигурна, че правилно съм налучкала данните. Пък и ако и часът на раждане не е точен...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #23 -: Септември 24, 2017, 12:02:42 pm »
Много благодаря!  :58:

За брачни и партньорски проблеми търсим афликтиран Марс и Юпитер. Но и по Венера също трябва да има проблематика – слабо поставена, аспектирана или затисната от малефици. Оставете външното самодоволство и пози за пред публика, в Д9 се вижда истинският образ, какви сме в партньорствата.

Доколкото виждам, тук има силно влияние на Венера и Юпитер, а също и Сатурн. Ако часът наистина е верен, с тази навамша чак толкова труден и неудовлетворяващ брак не бих предположила. Но Слънце/Марс в 4 дом предполагат голяма доза личен егоизъм, в тази насока са ѝ проблемите. А със силни бенефици, разположени в благоприятни домове, вероятно претендира, че заслужава най-доброто. Такова е вътрешното ѝ усещане. Със Слънце/Марс в ъглов дом знае как да го получи, не остава незабелязана. Има и екзалтирал Лагнеш в навамша – във втори дом, който традиционно се свързва със семейния живот. Бих казала, че тази жена, дори ако не поддържа кой знае какъв стандарт, умее да задоволява личните си потребности и за нея те са на първо място. Има и огнена Луна в 3 дом, която е обградена от три мъжки планети от двете страни.

Мира, в коя накшатра е Луната в Д9 – П. Пхалгуни или Магха? С по-малка степен на вероятност ми се струва да е в У. Пхалгуни, но всъщност не познавам жената, така че всичко е възможно. С така поставена Луна, в съчетание с Марс/Слънце в дома на вътрешното пространство, не ѝ липсва хъс да си отстоява интересите. А със силно поставени бенефици не би трябвало да среща и голяма съпротива от средата.



 
« Последна редакция: Септември 24, 2017, 12:15:25 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: За другите неща
« Отговор #24 -: Септември 24, 2017, 12:07:55 pm »
Преди време "мъжлето" на една моя "приятелка" неприкрито флиртуваше с мен в нейно присъствие. Тя не даваше вид, че забелязва, той продължаваше. Това се повтаряше на всяка среща с тях. Канеше ме с тях да обядвам, да се прибирам и т.н. Започнах да избягвам всякакви контакти с него и нещата отшумяха. И аз не се занимавам с мъжете и гаджетата на приятелки, та макар и да не са ми приятелки, както се оказа за тази. И обратното е вярно за мен - ако си харесам някой мъж, няма д тръгна да се сближавам с "конкуренцията". :012:

Искам да лайкна няколко поста на Лили, но няма бутончета. ::)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #25 -: Септември 24, 2017, 12:22:35 pm »
Преди време "мъжлето" на една моя "приятелка" неприкрито флиртуваше с мен в нейно присъствие.

Аз двама льольовци съм хващала с такива намерения. Говорим за партньори на мои много близки приятелки. И честно казано чувството е много неприятно, на мен лично не ми гали самолюбието. Това означава, че той не уважава нашето приятелство, между мен и половинката му.

Много по-чисти приятелства с жени имам във виртуала. В реала винаги се появяват подводни течения, все с нещо не можеш да им угодиш и ставаш неудобна. Или просто безполезна в един момент.

« Последна редакция: Септември 24, 2017, 12:24:45 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: За другите неща
« Отговор #26 -: Септември 24, 2017, 12:51:12 pm »
Да, Лили, в Д9 Луната е в Пурва Пхалгуни.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #27 -: Септември 24, 2017, 01:03:04 pm »
Да, Лили, в Д9 Луната е в Пурва Пхалгуни.

Ами да, задоволяване на лични потребности, посредством брак и връзки. У. Пхалгуни предполага повече алтруизъм и отдаденост, по-изразена е грижата за ближния. Но пак си зависи от хороскопа. Двете накшатри са брачни, основната им житейска цел е свързана с реализация в тази сфера.

Слънцето и Марс са в Дева – нещо в Читра има ли?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: За другите неща
« Отговор #28 -: Септември 24, 2017, 01:17:35 pm »
Трябваше направо да кача табличката за Д9. Извинявай. Ето, качвам я сега.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #29 -: Септември 24, 2017, 01:30:08 pm »
Слънце и Венера в Читра, макар и в съседни знаци. Тази накшатра произвежда любовчии, дава страстна натура. Дава и тщеславие, обичат да блеснат пред публика. А Луната и Марс са в Пхалгуни, двете съседни накшатри. Наистина доста изявена партньорска програма ѝ е заложена – повече насочена към лични потребности, реализация в рамките на семейството, отколкото някакъв принос за обществото или някаква група хора. Седми дом в Д9 е затиснат от Кету и Сатурн, но това важи, само ако часът е точен. Има обаче силен управител и добре поставен. Това би могло да даде и един брак, траен. По-малко възможности за кръшкане, някак ограничена да се чувства да се изяви в тази сфера, макар и да има силни желания в любовната сфера.
Лагна в Ардра в Д9 може да даде и малко по-разрушителна нагласа във връзките, с действията си сама си вреди. Или просто партньорският опит се изживява през призмата на периодични кризи. За злонамереност не мога да кажа със сигурност, но има голямо себелюбие.
« Последна редакция: Септември 24, 2017, 01:36:06 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui