Автор Тема: Стадното чувство  (Прочетена 6928 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Стадното чувство
« -: Юни 16, 2013, 11:52:19 pm »
Хората са стадни животни, живеят по групи, оцеляват заедно
Колко нездраво може да е желанието или потребността да сме особени, различни, дори ексцентрични

Луната като влияе на океаните, влияе и на масите (от хора), на тълпите, на народа
Значи някой с луна в ъгловите домове е "видим", "влияещ"?
Ами ако луната е в квадрат с уран-иска ли човекът да влияе и може ли?

Единадесети дом е този на големите организации, на многото хора, но как логически се потвърждава това?
Уран ли управлява групите, луната-масите, каква е разликата?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Стадното чувство
« Отговор #1 -: Юни 17, 2013, 01:06:56 am »
Темата изглежда малко неориентирана, но всъщност е политическа

Пореден ден има протести, Пеевски си замина, народът не е доволен
Преди изборите не бяха толкова убедителни, не съм сигурна кога недоволството е истинско и кога - провокирано

Orfei

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 96
Re: Стадното чувство
« Отговор #2 -: Юни 17, 2013, 07:02:17 pm »
Съгласен съм, че човек с ъглова Луна може да бъде влияещ, но не е задължително да успее да влияе на много хора. Луната, освен,че играе роля при масите, е и интимна и в много случаи тя ще отразява/ интимно/ . Имам много примери за доста личности, които успяват да влияят на другите. При тях Луната е силна, не задължително ъглова, но по- често- да. Например човек с Луна във Везни -на МЦ умело внушава на другите, но и  изразява, отразява желанията на другите - превръща се в техен говорител, но той самият не цели да бъде видим-  а отразява желанието на партньорите си да стъпят в публичното пространство. Още по- силна по силна по точки  Луна в друга карта - пак на МЦ, но в Дева прави различно нещо - обгрижва, харесва и да се изявява на публични места, дейности, професии, където тя да върши услуги, да помага за другите, отразява конкретни нужди, претворява ги в конкретна работа.

Аз разглеждам социалните процеси по Сатурн в Скорпион - много страхове излизат наяве. Хората излизат навън, защото им е неудобно "в къщи", заради много неща. На някои не им е проблем Пеевски или БСП, а страхът. Протестите в Турция - там статистически има огромен икономически растеж при Ердоган - 15 %, тука 1% по нечии данни.
Разглеждайки подробно знакът на Сатурн - при Скорпионът има една принципна задача на Луната - устойчивост на чувствата чрез препрограмиране. Това искат хората препрограмиране на моделите, по които се осъществява организирането на живота. Ред.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Стадното чувство
« Отговор #3 -: Юни 17, 2013, 07:30:37 pm »
Не се вписвам в тълпи/големи групи. Луна в лъв.

Orfei

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 96
Re: Стадното чувство
« Отговор #4 -: Юни 17, 2013, 07:33:27 pm »
Не се вписвам в тълпи/големи групи. Луна в лъв.

Много ясно  :D Поздрави на Луната ти  :)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Стадното чувство
« Отговор #5 -: Юни 17, 2013, 07:34:48 pm »
Не се вписвам в тълпи/големи групи.

Аз също. Не се чувствам добре сред много хора  :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Стадното чувство
« Отговор #6 -: Юни 17, 2013, 07:36:16 pm »
Не се вписвам в тълпи/големи групи. Луна в лъв.

И аз така, но си мисля, че е от квадрат уран/слънце
Щото луната ми е много дружелюбничка :)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Стадното чувство
« Отговор #7 -: Юни 18, 2013, 11:42:57 am »
Попаднах на интересна книга, не е свързана с астрологията, но все пак ето я:
Густав Льобон-Психология на тълпите http://chitanka.info/text/12595-psihologija-na-tylpite

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Стадното чувство
« Отговор #8 -: Юни 18, 2013, 12:00:20 pm »
Стаден инстинкт не ми е присъщ, не понасям големи тълпи, не се чувствам добре сред много хора - на стадиони, по концерти, стачки и протести... Иначе си имам силна Луна, в аспект с Марс, Уран и Плутон. Но откакто се помня, все обичам да стоя встрани, да наблюдавам, да се цепя от мнозинството. В градския транспорт също се дразня.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Orfei

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 96
Re: Стадното чувство
« Отговор #9 -: Юни 18, 2013, 06:41:01 pm »
Еха, колко много луни в Лъв, честити да са ви  :) Аз понякога харесвам многото хора, особено когато съм заел централна позиция сред тях . В градския транспорт в София- не  :D

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Стадното чувство
« Отговор #10 -: Юни 18, 2013, 06:55:23 pm »
Еха, колко много луни в Лъв, честити да са ви  :) Аз понякога харесвам многото хора, особено когато съм заел централна позиция сред тях . В градския транспорт в София- не  :D

А ако си шофьор на автобуса :)

Има огнени луни тук, но не са от ония нахалните, а от готините и благородните  :P

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Стадното чувство
« Отговор #11 -: Юни 18, 2013, 06:56:42 pm »
Народът още е по площадите
Дали ходят на раздумка и да пийнат биричка в компания се чудя

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Стадното чувство
« Отговор #12 -: Юни 18, 2013, 07:02:13 pm »
Дали ходят на раздумка и да пийнат биричка в компания се чудя

На такова стадно мероприятие бих отишла и аз.  ;D

Но хич ме няма там, където има фанатизъм и агресия, моят Марс се чувства дискомфортно сред такова обкръжение.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Стадното чувство
« Отговор #13 -: Юни 18, 2013, 07:05:41 pm »
Аз нямам проблеми нито със "стадото" ,нито със "овчарят" ,нито с "вълка"-инстинктивно ,чувствам се винаги специална из/със  между всеки/всяко едно от тях и много често съм отразявала нуждата на същите ,от това да си пръв и съм била начело на доста групи/организации,идеи,мероприятия -Луна в Овен.С времето преструктурирах отношението си към същия принцип ,Луна съвпад със Сатурн/Венера .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Стадното чувство
« Отговор #14 -: Юни 18, 2013, 07:06:19 pm »
Имам една тайна надежда, че сегашните протестиращи, не са предишните, не е надъхана и подкупена глутница, а истински протестиращи