Автор Тема: Прогресии  (Прочетена 166126 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Прогресии
« Отговор #420 -: Ноември 27, 2015, 07:16:14 am »
Вероятно зависи колко силно са аспектирани възлите в натала. Моите не са и аз нямам събития. Но тау-то с пр луна и пр марс може да произведе някоя неприятност

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Прогресии
« Отговор #421 -: Ноември 27, 2015, 08:48:53 am »
Аз съм имала събития по съвпад на пр. слънце с ЮЛВ, но при мен и венера е там. Това е момента от който животът ми се преобърна, определено мога да го кажа.

За сметка на това, няколко години по-късно, когато пр. луна направи съвпад с ЮЛВ и венера, плюс лунно затъмнение в точен съвпад, 0 градуса орбис не даде нищо ::)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Прогресии
« Отговор #422 -: Ноември 27, 2015, 09:14:02 am »
Отчитате ли аспектите на прогресивна планета с новолуние или пълнолуние?
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Прогресии
« Отговор #423 -: Ноември 27, 2015, 09:18:02 am »
Отчитате ли аспектите на прогресивна планета с новолуние или пълнолуние?

Ако тя аспектира натална или друга прогресивна планета. Онзиденшното пълнолуние ми беше в точен съвпад с пр. Юпитер, но не даде събитие, защото пр. Юпитер не прави аспекти с натала
Frankly, my dear, I don't give a damn.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Прогресии
« Отговор #424 -: Ноември 27, 2015, 09:24:36 am »
Ако тя аспектира натална или друга прогресивна планета. Онзиденшното пълнолуние ми беше в точен съвпад с пр. Юпитер, но не даде събитие, защото пр. Юпитер не прави аспекти с натала

Благодаря Тери :)
Предстоящото новолуние ми е в точна опозиция към прогресивна Луна, но тя прави само полусекстил към прогресивни  Слънце и Меркурий. Не е мажорен аспект, значи не чакам нищо.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Прогресии
« Отговор #425 -: Ноември 27, 2015, 09:26:43 am »
А, да и предишното новолуние беше в опозиция с пр. луна, която беше в разходящ секстил с Меркурий и сходящ секстил със слънцето, също не отчетох събитие. Може би бях малко по-нервна около новолунието, по принцип не ми влияят на нервите лунациите :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #426 -: Ноември 27, 2015, 11:36:07 am »
Отчитате ли аспектите на прогресивна планета с новолуние или пълнолуние?

Делфи, счита се, че лунациите всъщност активират аспектите на прогресивните планети/куспиди/ъгли.

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #427 -: Ноември 27, 2015, 11:37:28 am »
А, да и предишното новолуние беше в опозиция с пр. луна, която беше в разходящ секстил с Меркурий и сходящ секстил със слънцето, също не отчетох събитие. Може би бях малко по-нервна около новолунието, по принцип не ми влияят на нервите лунациите :)

това не означава ли, че Новолунието е в тригони с Меркурий и Слънцето .... за какво е прогресивната Луна в случая? - малко дублиране ми се получава ...

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Прогресии
« Отговор #428 -: Ноември 27, 2015, 12:05:11 pm »
това не означава ли, че Новолунието е в тригони с Меркурий и Слънцето .... за какво е прогресивната Луна в случая? - малко дублиране ми се получава ...

Да, но аспектите не бяха точни. Пък и от транзитни тригони не чакам събития, опозицията с пр. луна беше точна - 0 градуса
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #429 -: Ноември 27, 2015, 04:06:41 pm »
Отчитате ли аспектите на прогресивна планета с новолуние или пълнолуние?

Да. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Прогресии
« Отговор #430 -: Декември 11, 2015, 02:51:34 pm »
Искам да попитам какво представлява съвпада на прогр. Слънце с нат. Меркурий в 5 дом в Риби, а също и прогр. Марс съвпад нат. Луна в 6 дом в Овен, защото ми предстои скоро? Остава само около 1 градус до точните съвпади.
« Последна редакция: Декември 11, 2015, 02:58:08 pm от Aquarius »

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #431 -: Декември 11, 2015, 03:19:45 pm »
Искам да попитам какво представлява съвпада на прогр. Слънце с нат. Меркурий в 5 дом в Риби, а също и прогр. Марс съвпад нат. Луна в 6 дом в Овен, защото ми предстои скоро? Остава само около 1 градус до точните съвпади.

това "само" в реално изражение е 1 година :), но .... вече може да се сметне, че аспекта е радикален, демек, може да се прояви :)

bast

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
Re: Прогресии
« Отговор #432 -: Февруари 03, 2016, 03:45:39 pm »
Бях чела, че примерно прогресивно Слънце на единия партньор при начало на връзка влияе при съвпад с натална Венера на другия партньор, но някой може ли каже има ли влияние и какво е при прогресивно Слънце на партньор А съвпад с прогресивна Венера на партньор Б. В конкретния случай прогресивната Венера на единия гони прогресивното Слънце на другия с разлика 1градус и тъй като се движат с близка скорост това май ще продължи няколко години.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Прогресии
« Отговор #433 -: Февруари 03, 2016, 04:01:55 pm »
Да, трябва да има синастрични аспекти прогресивна-натална карта, като прогресивната луна е основен тригер. Това, което описваш означава, че през това време може да има сериозен емоционален обмен, но зависи и от другите аспекти в синастрията и какви транзити имат двамата.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #434 -: Февруари 03, 2016, 04:45:06 pm »
Бях чела, че примерно прогресивно Слънце на единия партньор при начало на връзка влияе при съвпад с натална Венера на другия партньор, но някой може ли каже има ли влияние и какво е при прогресивно Слънце на партньор А съвпад с прогресивна Венера на партньор Б. В конкретния случай прогресивната Венера на единия гони прогресивното Слънце на другия с разлика 1градус и тъй като се движат с близка скорост това май ще продължи няколко години.

няма логика при аспект на прогресивна с прогресивна. Но ако прогрсивна на единия си има аспект със собствения натал и това е по отношение на връзките, тогава вече можеш да включиш и прогресивна на отсрещния човек. Както Тери е написала, пр Луна също е важна - трябва да е с "връзкова" планета орбис до около  гр.

Вземи книжката на Каръл Рашмън и попрочети - там тя е описала.