Автор Тема: Прогресии  (Прочетена 176080 пъти)

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Прогресии
« Отговор #495 -: Април 18, 2016, 08:16:25 pm »
В кой дом транзитира и прави ли аспект с натални планети или точки ? При мен последния градус на рак беше осезаем, но тогава луната правеше точен квадрат с възлите.

В трети дом, в момента прави опозиция с Мерка - 27гр. телец и това са аспектите до края.
Покрай тази опозиция се замислих това лято да изкарам шофьорския курс. Доста дълго го отлагам.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Прогресии
« Отговор #496 -: Май 01, 2016, 04:56:12 pm »
Пр. Слънце съвпад Хирон - в края на 10  началото на 11 дом,  и опозиция Сатурн?
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Прогресии
« Отговор #497 -: Май 02, 2016, 09:45:40 am »
Флора, идеи за анаретна Луна в скорп?  :012:
Чакай малко и ще ти кажа  :012: Скоро ще съм анаретна в Скорпион и ще ингресирам в Стрелец.Не знам колко ненормално и разюздано ще се живее с моя нат.Юпитер във Водолей и скрит квадрат с Луна,но май вече започна да се проявява:спечелих си погнусата на леля ми, когато разбра за ненормалщината,която пазя в тайна.,Защото майка ми,предателката не само и казала,а и обрисувала нещата гадно.Хубаво бях решила да не казвам на никой  :96: Стана ми гадно,че ги обиждат и ги е гнус от милите рогатички,само защото са каквито са,а аз съм самата гад,щом мога да ги оставям да...  :96:

 В интерес на истината,след дълъг размисъл  :D  не очаквам съществена промяна в нюанса на  настроението ми,понеже и Скорпион и Стрелец ги управлява съвпадът Марс/Юпитер .
« Последна редакция: Май 02, 2016, 09:51:27 am от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Прогресии
« Отговор #498 -: Май 02, 2016, 11:25:48 am »
Значи има някакъв стрелчешки момент в приютяването на пълзящи твари (макар и користно) :)

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Прогресии
« Отговор #499 -: Май 02, 2016, 11:26:01 am »
Чакай малко и ще ти кажа  :012: Скоро ще съм анаретна в Скорпион и ще ингресирам в Стрелец.Не знам колко ненормално и разюздано ще се живее с моя нат.Юпитер във Водолей и скрит квадрат с Луна,но май вече започна да се проявява:спечелих си погнусата на леля ми, когато разбра за ненормалщината,която пазя в тайна.,Защото майка ми,предателката не само и казала,а и обрисувала нещата гадно.Хубаво бях решила да не казвам на никой  :96: Стана ми гадно,че ги обиждат и ги е гнус от милите рогатички,само защото са каквито са,а аз съм самата гад,щом мога да ги оставям да...  :96:

 В интерес на истината,след дълъг размисъл  :D  не очаквам съществена промяна в нюанса на  настроението ми,понеже и Скорпион и Стрелец ги управлява съвпадът Марс/Юпитер .

Абе, Дракич, живей си живота.  :) Винаги ще има някой да ти дава непоискан  акъл и морал.  :) Тъпото е ако са близки хора, но няма как. Всеки с разбиранията си.

Аз да споделя -прогресивната ми луна в момента е на по- малко от градус от точен квадрат с натален плутон. Много плутоново и гадно.  :(
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресии
« Отговор #500 -: Май 02, 2016, 01:03:57 pm »
Предстои ми прогр. ос МЦ/ИЦ да направи ингрес в знаците Водолей/Лъв. Имате ли наблюдения върху такова явление?
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #501 -: Май 02, 2016, 03:13:16 pm »
Я и аз да се отчета по прогр Луна :)

Минал е съвпада с ЮЛВ, в момента е излезнала от квадрат с Марс и е в секстил с Венера/Плутон и тригон с сц/Десц.

Наближава към прогр Новолуние върху Нептун :)

Новолунието на 6 май ще активира всичко това - да видим :)

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Прогресии
« Отговор #502 -: Май 05, 2016, 08:04:11 am »
Значи има някакъв стрелчешки момент в приютяването на пълзящи твари (макар и користно) :)
Да,сигурна съм,че щедрият ми,ненормален Юпитер/Вод и приближаването на Луната в знака му имат пръст в тази работа.Той ми е У6,а това са домашни любимци-странни и ненормални за такива нищо,че не са огромни.
Абе, Дракич, живей си живота.  :) Винаги ще има някой да ти дава непоискан  акъл и морал.  :) Тъпото е ако са близки хора, но няма как. Всеки с разбиранията си.

Аз да споделя -прогресивната ми луна в момента е на по- малко от градус от точен квадрат с натален плутон. Много плутоново и гадно.  :(
Пък от леля ми не очаквах да е с толкова предразсъдъци като Слънчев Водолей.Шокира ме направо с тесногръдието си.От майка ми очаквах интрижка,тя си ги обича тези работи  ;D  :012:
Защо не напишеш какво значи "Плутоново и гадно",че не мога да го разбера.  :-*
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Прогресии
« Отговор #503 -: Май 05, 2016, 01:50:53 pm »
Цитат
Защо не напишеш какво значи "Плутоново и гадно",че не мога да го разбера.  :-*

Ами, плутоновите теми са засегнати, 8ми дом. Ама не от хубавините на 8ми  :) И едно такова тягостно, не можеш обаче да направиш нищо.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Прогресии
« Отговор #504 -: Май 06, 2016, 08:20:03 am »

Аз да споделя -прогресивната ми луна в момента е на по- малко от градус от точен квадрат с натален плутон. Много плутоново и гадно.  :(

то е като раждането- символично/реално- много напъни и болка,но пък ти олеква и се чувстваш като преродена,като след очистителни процедури
който оцелее излиза по-силен и твърд спрямо болката,въпреки вероятностите да преживее травмиращо отношение спрямо теб,
някой да те предаде, да не запази тайна,която си споделила, да привличаш манипулативно- агресивни хора,а стигнеш предала на сили и издържливост
и точно тогава,когато смятат ,че ще се пречупиш, да нанесеш такъв удар,на какъвта не си предполагала,че си способна и да излезеш победител в битка,в която залозите са
10:1 , в ползва на противника  ;)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Прогресии
« Отговор #505 -: Май 06, 2016, 09:26:34 am »
Сега проверих и видях, че пр. ми луна е отминала квадратурата с марс в 7ми дом, като по същото време е правела и секстил с прогресивния марс. Никакви събития не отчтам ::)

Сега й остава 1 градус до съвпада с юпитер в 10ти дом, сигурно пак няма да има нищо.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресии
« Отговор #506 -: Май 06, 2016, 02:02:34 pm »
...Аз да споделя -прогресивната ми луна в момента е на по- малко от градус от точен квадрат с натален плутон. Много плутоново и гадно.  :(

При мен на последния ми точен квадрат започна втората ми бременност. Манипулативна беше, както спомена Стреличка, а при мен Плутон и Венера са във взаимна рецепция по заточение и Плутон е У8 в 7 дом :)

Точно при сходящия аспект - Луната е излизала от 10 дом - преживях това, което Стреличка описва :) Точно успях да оцелея и да изляза преродена, бях във върхова форма и разцвет и бях забременена :)  ;) Датата на зачеването е на точния квадрат :)
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Прогресии
« Отговор #507 -: Май 06, 2016, 02:21:16 pm »
Аз да споделя -прогресивната ми луна в момента е на по- малко от градус от точен квадрат с натален плутон. Много плутоново и гадно.  :(

Флора, радвай се, че прогресивен Плутон не е в квадратура с натална Луна.  ;)

Да допълня :) По един прогресивен аспект не съди за състоянието си. :) Когато моята прогресивна Луна беше в опозиция на натален Плутон, нищо особено не се случи. Наистина атмосферата около мен беше плутонова, бях в силно манипулативна връзка тогава, но причината за това виждам в транзитен Плутон, който беше наквадратил Слънцето ми, а транзитен Марс пък квадратираше Луната  :(
Виж си и транзитите към момента. Там сигурно има и още нещо, освен тази прогресия. :)
« Последна редакция: Май 06, 2016, 02:38:25 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Прогресии
« Отговор #508 -: Май 06, 2016, 08:42:14 pm »
Цитат
Флора, радвай се, че прогресивен Плутон не е в квадратура с натална Луна.  ;)

Този аспект май няма да го доживея, за щастие  :012:  . Честно казано  имала съм транзитен плутон  опозиция натална луна. Беше труден период, но сега дори е  още по - гадно. То това е само фон на цялата картинка в картата. Нещо го подцених ретро марса, а и сатурн най-вече . Последния мина два пъти през натален сатурн и  не нанесе големи поражения, ама сега  си наваксва и за другите две прекъснати възможности. Пък и в момента плутон на дц, уран наближава натално слънце. От 8-9 години плутон  не ме оставя на мира. То не беше първо опозиция с луната, след това съвпади с марс и нептун, квадрат мерк и МЦ. Едни тригонче пусна към юпитер и секстил към себе си. А сега ми вършее из дц то, като наближава стремглаво слънцето за квадрат.  :(
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Прогресии
« Отговор #509 -: Май 07, 2016, 04:00:43 pm »
Прогресивното ми Слънце е върху Алгол.Дирекционният Сатурн пък е в квадрат с Луната.Мисля да ги преживея като едното нищо.  :d030: :012:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030: