Автор Тема: Прогресии  (Прочетена 166203 пъти)

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Прогресии
« Отговор #510 -: Май 07, 2016, 09:03:02 pm »
Не знам за коя тема ми е въпросът. Някой наблюдавал ли е какво се случва при съвпад на прогресивната с дирекционната Луна. Това ще се случи с майка ми, като е в опозиция към наталното Слънце, т.е. някакъв вид прогресивно-дирекционно пълнолуние. Аспектът също е в тригон към рождения Сатурн и секстил към рождената Луна. Орбисите са до 1°. Дайте ми насоки как да го тълкувам.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #511 -: Май 07, 2016, 10:56:23 pm »
Не знам за коя тема ми е въпросът. Някой наблюдавал ли е какво се случва при съвпад на прогресивната с дирекционната Луна. Това ще се случи с майка ми, като е в опозиция към наталното Слънце, т.е. някакъв вид прогресивно-дирекционно пълнолуние. Аспектът също е в тригон към рождения Сатурн и секстил към рождената Луна. Орбисите са до 1°. Дайте ми насоки как да го тълкувам.
пр. Луна се разглежда по знак и по дом, в опозиция на Слънцето заформя пр. Пълнолуние, за което в книгата на ръшман пише, че е време за раздели, загуба на работа, но всичко това е в зависимост от цялата карта.
 За дирекционната опозиция дават следното: СЛЪНЦЕ ОПОЗИЦИЯ С ЛУНА : КРИТИЧЕСКИ ПЕРИОД. Проявява се нещо, намирало се в състояние на очакване до приемане на решението. РАЗРИВ,РАЗОЧАРОВАНИЕ, ТРЕВОГИ. Враговете стават активни. ВАЖНИ ПРОМЕНИ, вследствие на което човек се оказва в ново окръжение. Стари връзки често се късат.


a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресии
« Отговор #512 -: Май 08, 2016, 12:33:52 am »
Аз май получих прозрение за аспектите, които прогресивната Луна от 12 дом прави в момента и очаквах с тих ужас :) - опозиция към нат. Луна и квадрат към нат.Венера - У2 в 8 дом :) Чудех се какви ще са женските тайни драми и на друго място ги предвиждах. А то се очертава да е имотния казус. Напрежението, бих казала по-скоро скрити тревоги и раздразнение са с майка ми и сестра ми. Причината - първо туткане, после припряност, шушу-мушу и скрито-покрито ... и риска да се загуби имот от немърливост ... Наложи се да провокирам семеен съвет, да се изговори, каквото има.
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #513 -: Май 08, 2016, 09:15:42 am »
Не знам за коя тема ми е въпросът. Някой наблюдавал ли е какво се случва при съвпад на прогресивната с дирекционната Луна. Това ще се случи с майка ми, като е в опозиция към наталното Слънце, т.е. някакъв вид прогресивно-дирекционно пълнолуние. Аспектът също е в тригон към рождения Сатурн и секстил към рождената Луна. Орбисите са до 1°. Дайте ми насоки как да го тълкувам.

За мен прогр Луна служи само за активиране на енергиите, които докосва и аспектите, които докосва. В случая, тя би активирала дирекцията Луна/Слънце в комбинация с тригона и секстила.
Когато съм имала прогр Луна опозиция нат Слънце, съм била в най-доброто си професионално положение, и то в повишаващата му фаза. 3 години по-късно, когато имам прогр Луна опозиция прогр Слънце всичко приключи, и то във всички сфери - и професионални и лични. Наистина "обрах реколтата" на това, което бях правила през предишните 14г и настъпи "тишина" - до квадрата 7г по-късно. Не че междувременно нямах работа, но тя си беше някаква такава никаква.


a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресии
« Отговор #514 -: Май 08, 2016, 10:36:10 am »
В коя област ще се пълни кошницата зависи и в кои домове са светилата :)
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #515 -: Май 08, 2016, 10:59:32 am »
В коя област ще се пълни кошницата зависи и в кои домове са светилата :)

+ домове на управление. При мен са в 4 и 7, а са У2 и У1

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Прогресии
« Отговор #516 -: Май 09, 2016, 08:33:48 am »
Чакай малко и ще ти кажа  :012: Скоро ще съм анаретна в Скорпион и ще ингресирам в Стрелец.Не знам колко ненормално и разюздано ще се живее с моя нат.Юпитер във Водолей и скрит квадрат с Луна,но май вече започна да се проявява:спечелих си погнусата на леля ми, когато разбра за ненормалщината,която пазя в тайна.,Защото майка ми,предателката не само и казала,а и обрисувала нещата гадно.Хубаво бях решила да не казвам на никой  :96: Стана ми гадно,че ги обиждат и ги е гнус от милите рогатички,само защото са каквито са,а аз съм самата гад,щом мога да ги оставям да...  :96:

 В интерес на истината,след дълъг размисъл  :D  не очаквам съществена промяна в нюанса на  настроението ми,понеже и Скорпион и Стрелец ги управлява съвпадът Марс/Юпитер .
Буквите в синьо ги обмислих дълбоко още веднъж и установих,че съм допуснала грешка за ингреса на Луната ми от Скорпион в Стрелец.Изходила съм от наталната карта,че знакът Стрелец ми е управляван от съвпада,НО в прогресивната карта Марс и Юпитер освен,че са в два различни знака,са аспектирани коренно различно:единият няма нито един подкрепящ аспект,а другият няма нито един стресиращ.Така че трябва да има осезаема разлика в лекотата,с която ще се случват нещата(за добро или за лошо) ??  :017:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Прогресии
« Отговор #517 -: Май 09, 2016, 08:48:50 am »
Дракс, дай карта, та да знаем за какво говориш  ;)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Прогресии
« Отговор #518 -: Май 09, 2016, 12:29:43 pm »
Аз май получих прозрение за аспектите, които прогресивната Луна от 12 дом прави в момента и очаквах с тих ужас :) - опозиция към нат. Луна и квадрат към нат.Венера - У2 в 8 дом :) Чудех се какви ще са женските тайни драми и на друго място ги предвиждах. А то се очертава да е имотния казус. Напрежението, бих казала по-скоро скрити тревоги и раздразнение са с майка ми и сестра ми. Причината - първо туткане, после припряност, шушу-мушу и скрито-покрито ... и риска да се загуби имот от немърливост ... Наложи се да провокирам семеен съвет, да се изговори, каквото има.

Как са ти активирани 5, 7, 10 и 11 домове?
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресии
« Отговор #519 -: Май 09, 2016, 01:30:02 pm »
Въпросът ти е по транзити или по прогресии? К11 ми е активирана от много време - там е нат.Меркурий и върху тях обикаля Плутон. А през К7 минава напред назад Юпитер. Той управлява и 10 дом.
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Прогресии
« Отговор #520 -: Май 09, 2016, 01:50:00 pm »
Да, транзитни имам предвид преди всичко, но можеш да си погледнеш и в прогресивната не само планети, но и как прогресират върховете на домовете.
Питам те, защото това са производни домове от 4-ти дом - майката. Защото искаш да видиш сделката на майка ти в своята карта. :)
Само нахвърлям идеята си, защото не мога сега да разгледам картата ти.
Например:
5д - 2 от 4 - парите на майка ти
7д - 4 от 4 - имота на майка ти
10д - 7 от 4 - купувачите
11д - 8 от 4 - наследство и парите на купувачите

Можеш да продължаваш да въртиш картата си така, колкото ти харесва :)
« Последна редакция: Май 09, 2016, 02:13:44 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресии
« Отговор #521 -: Май 09, 2016, 05:23:12 pm »
delphin, благодаря ти :) Нямаше да ми хрумне - все ги пропускам производните :) Интересна работа - прогр. К7 е точно върху нат.СЛВ в 8 дом.

А СД К4 прави ингрес в Лъв и съвпад с нат.Сатурн. В зависимост от метода е +/1 градус  ::) Всъчщност К10 трябваше да гледам, ама реципрочно - ясно е :)

Ще огледам внимателно, благодаря отново :)  :08:
Над силата е само умението да я владеем!

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Прогресии
« Отговор #522 -: Май 10, 2016, 07:40:40 pm »
Благодаря ви за отговорите, Хепи и Акрукс! В тоя случай с майка, особено с положителните аспекти към пр.Пълнолуние, се замислям, че тя е пред пенсия. Остават и грубо 3 години. Тези аспекти ще са точни след 1 година и после ще разпадат още една, мисля че това ще е времето на приключване на проф.живот такъв, какъвто е бил досега. Мислите ли, че е така? (Иска ми се да и се случи нещо хубаво след толкова стрес и усилия години наред.)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #523 -: Май 10, 2016, 09:40:46 pm »
Благодаря ви за отговорите, Хепи и Акрукс! В тоя случай с майка, особено с положителните аспекти към пр.Пълнолуние, се замислям, че тя е пред пенсия. Остават и грубо 3 години. Тези аспекти ще са точни след 1 година и после ще разпадат още една, мисля че това ще е времето на приключване на проф.живот такъв, какъвто е бил досега. Мислите ли, че е така? (Иска ми се да и се случи нещо хубаво след толкова стрес и усилия години наред.)
При голямата ми дъяеря пр Луна е била в опозиция на наталното Слънце преди 5г, не е имала раздяла с гаджето, нито загуба на работа, защото беше студентка все още, а когато приключи бакалавърска степен и започна магистърска пр Луна е била в опозиция на пр Слънце, което е пак пр. Пълнолуние
Слънцето е У4, а Луната У2, У3- през целия този период имаше смяна на квартири, битови неуредици, финансов дефицит от страна на баща ѝ, добре че печелеше спитендии да си плаща семестриалните такси.

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #524 -: Май 19, 2016, 10:01:26 am »
Моето прогр Новолуние все повече започва да напомня за себе си - от известно време нямам почти никаква работа, шефа си взе човек в немския офис и за мен не остана такава, сега иска да си взимам отпуск, че нямал нищо за мен ..... имам усещането, че в един момент ще се разделяме .... Принципно, няма лошо, но новолунието е в съвпад с Нептун/ЮЛВ, У10+9, в 5 дом - никак не мога да измисля, как/къде да насоча тези енергии - толкова ми е мътен и неясен Нептун. Нито изкуство, нито деца, нито някаква благотворителност ми идват наум ... от което естествено да си изкарвам прехраната. А и тази точка е в квадрат с Марс, пак У10, 2 дом. Не ми звучи добре за приходи. Мамка му  :57:

Нумерологично има същата комбинация - смяна на професионалното поприще.
« Последна редакция: Май 19, 2016, 10:03:42 am от Happy58 »