Автор Тема: Прогресии  (Прочетена 166292 пъти)

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Прогресии
« Отговор #690 -: Януари 17, 2017, 09:04:30 pm »
От известно време нямам контрол над емоциите си и аз вече незнам какво се случва с мен, но колкото и да се старая става по-зле. Дали това е от прогресивните Луна съвпад Марс, опозиция Плутон. Плутон се намира на К6, но вече откъм 5-ти прогресивен, а Луната и Марс са в 11-ти. Прогресивен Меркутий е ретро, прави секстил към съвпада Луна/Марс и тригон към Плутон. Имам бъгове в системата и то сериозни, доста тежко преживявам всичко.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

sirius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 126
Re: Прогресии
« Отговор #691 -: Януари 18, 2017, 07:20:07 am »
Марс и Плутон в точна опозиция ли са? Мен съвпадът на прогр. Луна с Марс не  ме помръдна изобщо. Бих потърсила нещо друго в транзитите ти.

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #692 -: Януари 18, 2017, 08:51:57 am »
От известно време нямам контрол над емоциите си и аз вече незнам какво се случва с мен, но колкото и да се старая става по-зле. Дали това е от прогресивните Луна съвпад Марс, опозиция Плутон. Плутон се намира на К6, но вече откъм 5-ти прогресивен, а Луната и Марс са в 11-ти. Прогресивен Меркутий е ретро, прави секстил към съвпада Луна/Марс и тригон към Плутон. Имам бъгове в системата и то сериозни, доста тежко преживявам всичко.

А всичко това как кореспондира с натала? само прогресиите не вършат работа. Пусни натал с прогресии и транзити. Може би не трябва да контролираш .... а просто да се наплачеш, да потъгуваш и т.н. Има такива моменти/периоди и колкото повече се дърпаме, по-тежко става.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Прогресии
« Отговор #693 -: Януари 18, 2017, 09:00:58 am »
От известно време нямам контрол над емоциите си и аз вече незнам какво се случва с мен, но колкото и да се старая става по-зле. Дали това е от прогресивните Луна съвпад Марс, опозиция Плутон. Плутон се намира на К6, но вече откъм 5-ти прогресивен, а Луната и Марс са в 11-ти. Прогресивен Меркутий е ретро, прави секстил към съвпада Луна/Марс и тригон към Плутон. Имам бъгове в системата и то сериозни, доста тежко преживявам всичко.

Много тежък период е опозицията на пр. луна с плутон, добре, че не ти е в ъглови домове. За първи или втори път я преживяваш?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Прогресии
« Отговор #694 -: Януари 18, 2017, 04:18:09 pm »
Сириус, може да спомага и преминалия Сатуранов възврат, на който много се опъвах, сега е съвпад с Уран. Всичко усещам по-скоро на вътрешно ниво и липса на контрол над емоциите ми. Ужасно е. А може да е и тр. Плутон тригон остта Асц-Десц. Имам нужда от промяна, но все не се получава както трябва и се чувствам странно. Не на място.

Хепи, чувството не е като да ми е тъжно и да ми се плаче, дори немога да се разплача. По-скоро е тежко, трудно, липса на контрол над мен самата. В един момент съм на върха на щастието, в следващия всичко ми е криво, черно.

Тери, съзнателно за 1-ви път, имала съм тази опозиция на 2.30-3 г.

В допълнение с тази опозиция се появиха много Скорпиони и Телци около мен.
« Последна редакция: Януари 18, 2017, 09:28:21 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #695 -: Януари 18, 2017, 05:07:32 pm »
Тери, съзнателно за 1-ви път, имала съм тази опозиция на 2.30-3 г.

Хепи, чувството не е като да ми е тъжно и да ми се плаче, дори немога да се разплача. По-скоро е тежко, трудно, липса на контрол над мен самата. В един момент съм на върха на щастието, в следващия всичко ми е криво, черно.
В края на миналата година имах опозиция на пр. Луна от 6д с Плутон в 12д, който е съвпад с АСЦ, нищо фатално, или пък което да не ми се е случвало, не преживях.
А твоята карта защо е различна от тази, с която съм запозната и там Плутон е в 7д, а Венера в 9д?
При една своеволна ректификация се променят значително куспидите после на прогресии и дирекции, а аспектите с тях се отчитат. Според мен липсата на контрол е провоккирана от транзита на Сатурн над Уран, на фона на сатурнов възврат и квадрат с Юпитер, в съчетание със съвпада на тр. Уран с Марс. Ти си имаш напрегнат аспект между натални Нептун и Луна, тр. Меркурий в козирог го е отключил тези дни.
« Последна редакция: Януари 18, 2017, 05:25:11 pm от akruks »

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Прогресии
« Отговор #696 -: Януари 18, 2017, 05:18:10 pm »
Благодаря, Акрукс! Незнам, дали е от Меркурий, защото това е близо месец вече. Но на 14.01 имах много неприятна ситуация, в която и аз имах вина и вместо да оправя нещата избухнах. Ректификация не е своеволна , направена е при много добър астролог, точно по време на венерин възврат. Часът съвпада и с този даден от майка ми. Имам доверие за достоверността на направената ректификациия. Има още няколко минути, които може да се изместят, но това ще се доуточнява с времето.

"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

sirius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 126
Re: Прогресии
« Отговор #697 -: Януари 18, 2017, 05:21:39 pm »
Да, и аз мисля, че в момента започваш да усещаш Сатурн над Уран, в квадрат с Юпитер. Тази сутрин не съм те разбрала правилно, прогр. Марс ти е в опозиция с нат. Плутон, за съжаление ще бъде активен доста време...

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Прогресии
« Отговор #698 -: Януари 18, 2017, 09:17:52 pm »
Благодаря на всички, че ме насочихте!  :58:

Прочетох за транзитите на Сатурн+Уран и квадратът към Юпитер, точно това е + прогресивната опозиция.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #699 -: Януари 19, 2017, 09:21:24 am »
Благодаря на всички, че ме насочихте!  :58:

Прочетох за транзитите на Сатурн+Уран и квадратът към Юпитер, точно това е + прогресивната опозиция.

А, аз тамън се наканих да пиша .... но щом това те удовлетворява, ще си спестя усилието :)

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Прогресии
« Отговор #700 -: Януари 19, 2017, 11:44:38 am »
Можеш да споделиш, но ти си решаваш.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Прогресии
« Отговор #701 -: Януари 23, 2017, 02:47:47 pm »
По мои наблюдения прогресиите действат само при аспекти мужду прогресивни планети. В момента наблюдавам точен аспект на прогресивна с натална. Няма го ефектът, който имаше между две прогресивни планети.
Продължавам да наблюдавам, но ако някой е установил подобна закономерност, моля да се включи. Без значение кои са планетите.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Прогресии
« Отговор #702 -: Януари 23, 2017, 02:56:29 pm »
Прогресиите предимно действат при аспект на прогресивна към натална планета, като влиянието е най-силно при аспект на пр. слънце с натална планета. Но и всяка друга прогресивна планета, ако прави напрегнат аспект към натална, носи събитие. То обикновено се отключва с лунация.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

sirius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 126
Re: Прогресии
« Отговор #703 -: Януари 23, 2017, 03:35:44 pm »
По моя скромен опит най-силна е наталната карта - т.е. транзити и прогресии към нат. планети. Има обаче едни много интересни периоди, които могат да се точат с години -пр. Луна в аспект с  тр. Сатурн. , тр. Плутон с прогр. Марс, тр. Плутон с прогр. Слънце, в който телата влизат в многократни контакти и според мен оформят някакъв общ саундтрак на този отрязък от живота на натива.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Прогресии
« Отговор #704 -: Януари 23, 2017, 05:04:01 pm »
Сириус, затова и бавните транзити са определяни като периоди, приличащи на дирекционен аспект.
Но аз от няколко месеца наблдавам прогерсивната Луна и ми направи впечатление, че събитийно се прояви при аспекти с прогресивни планети, а не с натални. Наблюдавам моята карта.
 След около 2-3 месеца престои тригон между Слънце и Луна и ще видя дали тогава ще се усети. Като орбис засичам 1-1.5 градуса
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински