Автор Тема: Прогресии  (Прочетена 166116 пъти)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Прогресии
« Отговор #15 -: Юни 09, 2013, 01:20:42 pm »
Той пък. Ще си си себе си. Моят прогресивен АС като мина от Водолей в Риби да не съм се променила? Не съм станала Риби, пак съм си аз. :D

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Прогресии
« Отговор #16 -: Юни 09, 2013, 04:43:26 pm »
Моят прог. асц, като премина преди няколко години от лъв в дева, станах мрънкало. Все им намирам кусури на домашните. В лъв бях над нещата. ;D

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Прогресии
« Отговор #17 -: Юни 09, 2013, 05:23:09 pm »
Той пък. Ще си си себе си. Моят прогресивен АС като мина от Водолей в Риби да не съм се променила? Не съм станала Риби, пак съм си аз. :D

Поне малко по-милозлива не стана ли?
Ние вкъщи си имаме недолюбвани астрологични акценти(не че много разбираме, единият от нас със сигурност нищо не разбира :) )

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12473
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #18 -: Юни 09, 2013, 05:28:06 pm »
Papy,ето сега е момента да си провериш кой ти е АСЦ Дева или Везни .Наблюдавай какво се случва с 0*-1* Скорпион от транзити ,прогресия,лунация ,също и върни  година-две назад,дали има активация и в градусите 28*-29*,плюс Марс .Имаш цяла година да изследваш,да правиш статистики-любимо нали  ;) ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Прогресии
« Отговор #19 -: Юни 09, 2013, 05:34:38 pm »
Аз съм се променила когато прог. ми Слънце преминало от водолей в риби. По- инертна съм станала по него време и по-затворена.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Прогресии
« Отговор #20 -: Юни 09, 2013, 05:57:08 pm »
моя прогр.асц като ингресира от дева във везни, съвпада с момента на бракуването ми и от тогава съм синята каска ,умиротворявам положението навсякъде :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Прогресии
« Отговор #21 -: Септември 22, 2013, 10:55:56 pm »
Някой да има наблюдения и спомени за секстил пр луна към уран? Или към меркурий?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Прогресии
« Отговор #22 -: Септември 22, 2013, 11:02:06 pm »
И още нещо-може ли пр възел като влезе в 8-ми, човек да е свидетел на разни трагедии, струва ми се малко пресилено
Какво друго може да доведе до това?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12473
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #23 -: Септември 23, 2013, 10:07:02 am »
И още нещо-може ли пр възел като влезе в 8-ми, човек да е свидетел на разни трагедии, струва ми се малко пресилено
Какво друго може да доведе до това?

Всичко може ,но не може само от настоящата прогресивна карта да "търсиш" споменатата от теб индикация.
След като има ингрес на възлите в нов дом по прогресия ,фокусът на типа изживявания ще се премести в сферата по дома ,в който се случва .Разгледай и транзитите в периода паралелно и всичко това го свързваш с натала .Да ти е по-лесно, ползвай в случая думичките -" среща/раздяла" , " посока" ,"баланс" .


Пр.Луна секстил Уран /Меркурий ,тенденция към откритост за новото-нови хора,нови идеи,нови нагласи.Понеже е аспект на подвижността,има възможност и да е мисловен аспект,според това къде се случва ,в коя област от живота,може да се достигне до по-висока степен на обективност ,а оттам и усещане за по-голяма свобода.Но тъй като участващите планети са Уран и Меркурий ,които са естествени управители на 3/11-ти домове и на самият аспект,за мен това е "Бинго!" -трябва да се експериментира с интелектуалните интереси .
От лични наблюдения ,когато пр.Луна е била секстил с Уран ,имах възможност да замина зад океана-среща с мъж ;нова нагласа към това ,с което се занимавах ;астрология-среща с човек,практикуващ същата-това са ми спомените и сега след 3 месеца ,пак ми предстои секстил на пр.Луна с Уран .Но при мен Уран е силно аспектиран и на видно място.С Меркурий -била съм твърде малка за да имам спомени.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Прогресии
« Отговор #24 -: Септември 23, 2013, 10:43:34 am »
Благодаря, Рени, самата карта навява на такива чуждостранни мисли, най-малкото уран в натала е на иц.
За трагедиите-много е интересно, човекът в рамките на няколко седмици става свидетел на жестока катастрофа, от която той се разминава на косъм, трамваят за малко да блъсне някакви пешеходци, автобусът, в който се вози, блъска леко жена-и още др.подобни

Тр уран е на к8, по прогресии в 12-ти дом отдавна са марс и венера, по дирекции-марс и меркурий
Някой някъде беше споменал, че пр планета откъм 12 на асц винаги дава проблеми, най-често здравословни, дали това е в сила и за дирекциите?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12473
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #25 -: Септември 23, 2013, 11:53:54 am »
ИЦ в Стрелец ли е и Юпитер как е поставен ме интересува в натала ,също и Слънце ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Прогресии
« Отговор #26 -: Септември 23, 2013, 03:08:43 pm »
ИЦ в Стрелец ли е и Юпитер как е поставен ме интересува в натала ,също и Слънце ?!?

иц в стрелец- да, юпитер ретро във водолей, слънце в 12-ти в лъв

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Прогресии
« Отговор #27 -: Септември 23, 2013, 10:00:13 pm »
Някой да има наблюдения и спомени за секстил пр луна към уран? Или към меркурий?

скорошни са и двете, сега предстои пр. Луна секстил пр. Меркурий, който ми се струва по-съществен понеже е между две прогресивни планети, тоест свободната воля е по-ограничена

не отчитам нищо особено, освен душевен дискомфорт, при все съвсем точния натален квадрат между Уран/Луна и неточната опозиция Луна/Меркурий, но да не пренебрегваме наталната обремененост на възлите със Сатурн, защото по същото време пр. Луна застава в точна опозиция с него

ще трябва да се върна по назад, при предишния секстил, но май и тогава не беше цветя и рози ::)

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Прогресии
« Отговор #28 -: Септември 25, 2013, 12:15:58 am »
Някой да има наблюдения и спомени за секстил пр луна към уран? Или към меркурий?

Сравнително скорошно - пр. Луна/Меркурий още на 5 от точен секстил даде събитие, работно.
Относно Уран имах и още имам дирекционна към него - много са нещата, пасва на описаното от Рени, иначе са различни промени, които се очаква да дадат резултат в обозримо бъдеще. Отново касаят основно реализация, професия и т.н.

Мисля, че трябва да видиш въпросните планети какво ти сочат в натала, няма как при всеки да е идентично.
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Прогресии
« Отговор #29 -: Септември 25, 2013, 01:02:53 am »
За удобство въпросните планети-меркурий и уран, са у1,10,у6