Автор Тема: Прогресии  (Прочетена 166379 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #105 -: Октомври 28, 2014, 09:27:37 am »
Имам апликиращ тригон между пр. Юпитер и натален Плутон с 6 градусова орбиса. Дали ще стана милионерка?  :57:

градуси или минути? Ако е градуси, не знам кога точно ще стане точния аспект .....

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #106 -: Октомври 28, 2014, 09:38:54 am »
Имам апликиращ тригон между пр. Юпитер и натален Плутон с 6 градусова орбиса. Дали ще стана милионерка?  :57:

Не.Ще намираш по-лесен начин за печелена на пари. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Прогресии
« Отговор #107 -: Октомври 28, 2014, 10:56:49 am »
Имам апликиращ тригон между пр. Юпитер и натален Плутон с 6 градусова орбиса. Дали ще стана милионерка?  :57:
Това ще стане след години, когато орбисът стане по-малък от градус.

Хепи, благодаря ти за споделеното, ще погледна какви аспекти имам на първа четвърт. :)

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Прогресии
« Отговор #108 -: Октомври 28, 2014, 11:19:43 am »
Досега не съм гледала четвъртини фази. Аспектите към Слънцето или към Луната, или към двете се броят? Какви орбиси към ъглите, към натални и транзитни планети са допустими? За прогресивните планети е до градус.

На първа прогресивна четвърт имам доста аспекти и не знам кои от тях да взема предвид.

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Прогресии
« Отговор #109 -: Октомври 28, 2014, 12:25:43 pm »
Пр.Юпитер за да донесе събитийност в тригон с Плутон без подкрепа на други подобни трябва да е достигнал 0*,12**приблизително и да е в подходящи знаци и домове-1,2,5,8,9,11,от положението и,какво управляват и кои са им диспозитори зависи каква ще е изявата .Трябва да има поне 3 промисора в посока пари или имоти,като се замисля може милионер по имоти по 4,10 като вариант .Промисори в крайни градуси и леки аспекти,конфигурации .Може и никога пр.Юпитер да достигне орбис 0,12,но пук си мисля/тъй като аз съм подобен /ако прогресивния промисор стане стационарен малко преди точния орбис,силата да му се увеличи и да даде събитийност-при мен пр.Плутон става стационарен на 25*,07**на 30** от Юпитер на 25*,35** ,силата на стационарна е 5 пъти по-голяма/0*,12**по 5 прави орбис 1*не знам в каква степен е валидно при прогресии .Това обаче е мунданен аспект при много хора,за да е персонален трябва да има натално предразположение по домове и подходяща транзитна обстановка в точния момент,подходящи тригери в подходящи аспекти,универсални тригери са обикновено пр.Луна,Марс,според мен Уран но непредсказуем,специфични тригери в посока милионерство са транзитните естествени и функцонални упрвители на споменатите домове .Подходящо по характер и място по дом и аспекти СЗ се изисква също .Много фактори са,не е лесно за такова нещо целия хороскоп трябва да е задействан,когато наталното обещание не е силно,трябва да се допълни с много прогресни,транзитни и дирекционни аспекти .Гледам редактора подчертава ,,прогресни,, като грешка,но скоро четох,че това е правилното . :)

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #110 -: Октомври 28, 2014, 12:49:50 pm »
 :-\
Пр.Юпитер за да донесе събитийност в тригон с Плутон без подкрепа на други подобни трябва да е достигнал 0*,12**приблизително и да е в подходящи знаци и домове-1,2,5,8,9,11,от положението и,какво управляват и кои са им диспозитори зависи каква ще е изявата .Трябва да има поне 3 промисора в посока пари или имоти,като се замисля може милионер по имоти по 4,10 като вариант .Промисори в крайни градуси и леки аспекти,конфигурации .Може и никога пр.Юпитер да достигне орбис 0,12,но пук си мисля/тъй като аз съм подобен /ако прогресивния промисор стане стационарен малко преди точния орбис,силата да му се увеличи и да даде събитийност-при мен пр.Плутон става стационарен на 25*,07**на 30** от Юпитер на 25*,35** ,силата на стационарна е 5 пъти по-голяма/0*,12**по 5 прави орбис 1*не знам в каква степен е валидно при прогресии .Това обаче е мунданен аспект при много хора,за да е персонален трябва да има натално предразположение по домове и подходяща транзитна обстановка в точния момент,подходящи тригери в подходящи аспекти,универсални тригери са обикновено пр.Луна,Марс,според мен Уран но непредсказуем,специфични тригери в посока милионерство са транзитните естествени и функцонални упрвители на споменатите домове .Подходящо по характер и място по дом и аспекти СЗ се изисква също .Много фактори са,не е лесно за такова нещо целия хороскоп трябва да е задействан,когато наталното обещание не е силно,трябва да се допълни с много прогресни,транзитни и дирекционни аспекти .Гледам редактора подчертава ,,прогресни,, като грешка,но скоро четох,че това е правилното . :)
Не съм сигурна, че по натал съм предразположена към богатство. У2 ми е Венера и се намира в 5-ти дом, но е изгорена за съжаление. Съвпад с Меркурий, секстил със Сатурн, квадрат с Плутон, който пък е в съвпад с ЮЛВ в Скорпион във 2-ри дом. С-ра на парите е и наранен и изгорен, в далечен съвпад с Юпитер във Водолей...

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Прогресии
« Отговор #111 -: Октомври 28, 2014, 01:34:38 pm »
Just a Dream,астрологията е като игра на карти,човек се стреми да си изиграе картите максимално добре,началното раздаване задава посоката-някои събира кента,друг малък шлем,.друг голям шлем,някои ги имат още при първото раздаване .При добро отиграване играта може да спечели някой със слаби карти,но добър брояч,не е задължително да спечелиш с 4 Аса,може и с 4 седмици или две валета и 3 седмици .Трябва обаче добре да се изучат правилата на играта :)В твоя случай тригон пр.Зпитер тригон Плутон е Асо,проучи какво трябва да събираш,ще можеш ли 4 аса,или е по-добре 2 Аса и 3 седмици . :)

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #112 -: Октомври 28, 2014, 01:43:19 pm »
Just a Dream,астрологията е като игра на карти,човек се стреми да си изиграе картите максимално добре,началното раздаy ване задава посоката-някои събира кента,друг малък шлем,.друг голям шлем,някои ги имат още при първото раздаване .При добро отиграване играта може да спечели някой със слаби карти,но добър брояч,не е задължително да спечелиш с 4 Аса,може и с 4 седмици или две валета и 3 седмици .Трябва обаче добре да се изучат правилата на играта :)В твоя случай тригон пр.Зпитер тригон Плутон е Асо,проучи какво трябва да събираш,ще можеш ли 4 аса,или е по-добре 2 Аса и 3 седмици . :)
Не разбирам от покер... иначе мерси за съвета!  :012:

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #113 -: Ноември 03, 2014, 07:26:23 pm »
Прогресивното ми Слънце (в момента в Скорпион) е в разгара на квадрата с наталния Марс (в лъв)  - само пиша и трия постове :) - добре че имах щастието да се "срещна" с астрологията, иначе досега да съм помела половината народ около мен :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #114 -: Ноември 05, 2014, 02:50:45 pm »
Прогресивното ми Слънце (в момента в Скорпион) е в разгара на квадрата с наталния Марс (в лъв)  - само пиша и трия постове :) - добре че имах щастието да се "срещна" с астрологията, иначе досега да съм помела половината народ около мен :)
Във взаимна рецепция са, така че това писане и триене не е от този квадрат...
пр Меркурий при теб е ретрограден, може да е от това...
Ти кажи другото- пр Слънце е в точен съвпад с пр Венера в 5д, на 2гр от нат Нептун- нещо по отношение на любов, творчество случва ли се?

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #115 -: Ноември 05, 2014, 03:17:13 pm »
Във взаимна рецепция са, така че това писане и триене не е от този квадрат...
пр Меркурий при теб е ретрограден, може да е от това...
Ти кажи другото- пр Слънце е в точен съвпад с пр Венера в 5д, на 2гр от нат Нептун- нещо по отношение на любов, творчество случва ли се?

той съвпада вече е минало - Венера напредна :)

Любов :) - ако историята с тази тайна, неангажираща, кармична "връзка" (която е нещо за мен, но не и за него), може да се нарече любов .... иначе ... нищо от това няма на хоризонта. Но нека не забравяме, че този съвпад става върху ЮЛВ ... явно това има значение. Не ме разбирай погрешно - не се оправдавам, или нещо от този род - просто нблюдавам какво се случва и споделям :). Сигурно някой ще каже, че трябва сама да си го "случа", но ... това е .... работа, астрология, нумерология.

За квадрата имах предвид, че постоянно ме влече да "насосам" някого, да "раздавам" някакви правдини там .... :) и то "с рогата напред", но после се успокоявам и трия :) - това може да е комбинация, знам ли - но определено усещам някакъв гняв, недоволство някакво - те хората не са ми виновни естествено ... :)

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Прогресии
« Отговор #116 -: Ноември 05, 2014, 06:41:39 pm »
Здравейте, майка ми днес се обади със сериозни здравословни проблеми, лекарите се съмняват за тежка диагноза, надявам се да не се слу4и ... но ме притеснява. Гледайки , дирекциите й, прогресивното й слънце прави квадрат към натален Сатурн , управител 8 ми , струва ми се , че може да се наложи хирургична интервенция, другото което ме радва е , че Юпитер е в съвпад, с меркурии ,диспозитор на плутон управител 6 ти и най-важното , тригон към МАрс управител  6-ти. Надявам се 4е това ще спаси положението поне за сега.
Много моля за помощ :'(

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #117 -: Ноември 05, 2014, 07:04:51 pm »
Грег, не е ли по-добре да пуснеш един хорар с много конкретен въпрос ..... тук едва ли ще видиш изход от медицинско-здравословно състояние.

Но ако все пак искаш да анализираме - дир Юпитер вече не е съвпад с Меркурий, а и дори да е, това не влияе на Плутон. Но пък тригона с Марс е добър - влияе върху 6 дом.
Ако искаш да разбереш, дали ще има хирургическа интервенция, виж нат К2/8 дали прави аспект с някоя дирекционна планета и какъв е той и после виж дир К2/8 към нат планети за аспект. И се ограничавай до 1 гр. Иначе не ти вършат работа.

Иначе, и в дир и в транз Плутон сменя нещо, което говори за промяна в здраве или работа, и тр Сатурн е в съвпад в 6 дом.
« Последна редакция: Ноември 05, 2014, 07:06:25 pm от Happy58 »

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Прогресии
« Отговор #118 -: Ноември 05, 2014, 07:26:55 pm »
да аз това гледах , че тригона е ражодящ , но нали действат до една година след то4ния аспект, ина4е е вярно 4е плутон сменя знака , но в Скорпион би трябвало да е на трон и същото със Сатурн в Риби, доколкото знам е стар управител на Риби , т.е. не би трябвало да носи нещо лошо. Аз не вярвам на  хорарите. НАй-много се доверявам на дирекции и транзити.

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #119 -: Ноември 05, 2014, 07:34:07 pm »
да аз това гледах , че тригона е ражодящ , но нали действат до една година след то4ния аспект, ина4е е вярно 4е плутон сменя знака , но в Скорпион би трябвало да е на трон и същото със Сатурн в Риби, доколкото знам е стар управител на Риби , т.е. не би трябвало да носи нещо лошо. Аз не вярвам на  хорарите. НАй-много се доверявам на дирекции и транзити.

ами провери куспидите де. Макар че те не дават изхода какъв ще е.

При мен тази година куспидите дадоха много ясно операцията, единия аспект беше съвпад, другия квадрат. Премина с много напрежение, бавно, тежко, но вече си имам нови зъби, макар че не съм много доволна от това как изглеждат, но това вече не е толкова важно.

Нека видим и другите какво ще кажат. Жалко, че не вярваш на хорарите - дават добра информация.