Автор Тема: Прогресии  (Прочетена 166249 пъти)

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Прогресии
« Отговор #210 -: Ноември 18, 2014, 12:51:08 pm »
Марс в 12-ти не става за самота, аз поне имам такива наблюдения
да, ама моя е в съвпад със сатурн и то в рак/домашно ориентирани/  ::) обичам да се усамотявам ...даже много.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Прогресии
« Отговор #211 -: Ноември 18, 2014, 01:58:58 pm »
А, той и асц бил рак, забравила съм
Виж, че и кличко е с марс и сатурн в рак :)

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #212 -: Ноември 18, 2014, 02:31:35 pm »
благодаря, дано:P
асц ми е рак, луна в 11 дом, близнаци

ами по Брейди се получава нещо такова: случва се нещо, което изкарва на показ, прояснява, осъзнава ситуация, и те подтиква към действие (лично - държиш ситуацията под контрол, това ще са твои действия) и резултатите ще се видят в твоето обществено положение/житейска нагласа или пък в отношението с родител или приятели. :) - може и много аматьорски да го тълкувам, ама ... толкова мога за сега :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #213 -: Ноември 18, 2014, 02:47:17 pm »
за прогресивен марс на асц какво мислите?
асц - рак, марс упр. 10 дом, в натала е в рак, 12-ти.

Дошъл е момента да се идентифицираш с воина, пионера,импулса  в теб, да искаш да те виждат като атакуващ защитник, да привличаш по-агресивни,но и наивни, спонтанни хора.Може да поемеш отговорност по някоя твоя професионална дейност,занимание и да я облечеш в нещо полезно.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Прогресии
« Отговор #214 -: Ноември 18, 2014, 05:44:15 pm »
А, той и асц бил рак, забравила съм
Виж, че и кличко е с марс и сатурн в рак :)
този аспект дава хладнокръвие;)

благодаря на всички за тълкуванията  :-*

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Прогресии
« Отговор #215 -: Ноември 18, 2014, 06:46:27 pm »
Марс в 12-ти не става за самота, аз поне имам такива наблюдения
Марсовете в 12Д,които познавам не са сами,но не знам дали са самотни.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Прогресии
« Отговор #216 -: Ноември 27, 2014, 10:25:46 pm »
Днес четох пост на Yaya, свързан с прогресивната Луна и с това, че по-конкретно тенденцията за периода се задава от прогресивния дом, в който се намира, а не от наталния. Попрегледах си картата - вярно, че това работи.

От там ми дойде идеята да гледам само прогресивната си карта с транзити. По толкова драматичните теми на 5-ти дом там всичко е ясно  ;D
Мерк в Риби е У5 и отгоре му минава Нептун:))
Луната и Слънцето са във втори дом - вярно по този дом са нещата, с които съм ангажирана. По натал пр. Луна е в трети дом. И все се чудех защо така няма пътувания по работа, няма срещи със стари съученици, няма нищо покрай сестра ми. Абе, никакъв го няма третия дом.
Аз съм самоука и не знам дали така се прави - дали се приема за ефективно разглеждането само на погресивна карта с транзити. И дали тези транзити действат при точен аспект с пр. планета.
Обаче до тук ми се струва работещо. Още при Сатурн през пр. МЦ засякох, че това май действа.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Прогресии
« Отговор #217 -: Ноември 27, 2014, 10:34:15 pm »
добре , а аспектите на прогресивната луна , към прогресивните планети , взема ли се предвид, на мен след няколко месеца, Прогресивнта ми луна ще опозира Прогресивните Венера и Марс?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #218 -: Ноември 27, 2014, 10:36:50 pm »
The_One,разбира се че можеш да разглеждаш транзити към прогресивна карта, нали в момента същата отразява какво и къде те вълнува и как (ще) реагираш на същото, активирано от транзити, лунации. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Прогресии
« Отговор #219 -: Ноември 27, 2014, 10:45:11 pm »
Мерси, Рени.
Да, Гого - гледат се аспектите. В случая аспектът е опозиция - ще има в какво да се огледаш.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Прогресии
« Отговор #220 -: Ноември 27, 2014, 11:12:32 pm »
какво имаш предвид в какво да се огледам :)

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Прогресии
« Отговор #221 -: Ноември 28, 2014, 11:55:37 am »
Искам да попитам нещо. Някой имал ли е в прогресивната карта Марс на АЦ? Или Сатурн? Мойта троица заедно с Плутон вече почти е там. Сега са в първи прогресивен дом и Марс доближава АЦ.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Прогресии
« Отговор #222 -: Декември 18, 2014, 02:17:57 pm »
Прогресивна квадратура на Сатурн (на АЦ) и Марс (в 10д) мислите ли, че ще доведе до хирургически интервенции? Сатурн е У6.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Прогресии
« Отговор #223 -: Декември 18, 2014, 02:41:49 pm »
Прогресивна квадратура на Сатурн (на АЦ) и Марс (в 10д) мислите ли, че ще доведе до хирургически интервенции? Сатурн е У6.
Какво означава  "на"асц?Това съвпад на пр Сатурн в същия градус на асц ли е?И не,не може според мен да е здравословен проблем,по-скоро служебен въпрос.Не е свързано нито с 12Д,У12,нито с 8Д,У8.

П.П:но ако пр Сатурн е в 12Д,близо до асц и от там прави квадратура на МЦ,би могло да означава болнични,които ще се отразят НЕположително на работата и отношението на шефовете ти към теб.
« Последна редакция: Декември 18, 2014, 02:50:48 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #224 -: Декември 18, 2014, 03:15:06 pm »
Прогресивна квадратура на Сатурн (на АЦ) и Марс (в 10д) мислите ли, че ще доведе до хирургически интервенции? Сатурн е У6.

Яя, прогресивното движение на Сатурн е много бавно ... по-добре погледни солар и дирекции за операциите. А след това и транзити между тези две планети или пък между У1, У6 и У8.