Автор Тема: Прогресии  (Прочетена 166271 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #315 -: Май 08, 2015, 12:06:49 am »
Мислите ли, че има значение, когато диспозитора на прогресивното слънце и управителя на прогресивни АЦ и МЦ са ретроградни? Става дума за лични планети, които са ретро или стават ретро по прогресия.
не съм задълбавала по този въпрос, моето пр Слънце нали точно на чрд ми премина в стрелец, неговият диспозитор- пр Юпитер, както и наталния са ретро
пр Венера У1 е директна в стрелец съвпад с пр Марс, а пр Луна У10 няма как да е ретро

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Прогресии
« Отговор #316 -: Май 08, 2015, 09:17:24 am »
Аз си мисля, че не може да не даде отражение, друг е въпросът, че е на практика продължителна прогресия и ще е нещо като фон.

При мен на есен пр. слънце сменя знак, чийто управител е ретро по прогресия като едновременно с това управителя на пр. Асц и МЦ става ретро по прогресия.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #317 -: Май 08, 2015, 09:54:19 am »
Мислите ли, че има значение, когато диспозитора на прогресивното слънце и управителя на прогресивни АЦ и МЦ са ретроградни? Става дума за лични планети, които са ретро или стават ретро по прогресия.

не мисля, че посоката на диспозиторите на прогресивни елементи в картата е толкова от значение - много сложно става. Друг щеше да бъде въпроса, ако диспозиторите на тези елементи, но в натала обърнат посоката. Всяка важна точка от наталната карта има значение. Прогресията се мени, дава привкус, настроение.

При всички положения, каквото и да е, то ще се прочете и по нормалните показатели - не е необходимо чак толкова сложно да се гледа.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Прогресии
« Отговор #318 -: Май 29, 2015, 12:32:55 pm »
Тери, статистиката помага на статистите . За "любов без връзка", "връзка без любов", можеш да разбереш само ако разтълкуваш наталната карта.Прогресиращото Слънце следва принципа на Лъв/5-ти дом и активирайки натална или прогресивна планета подтиква съответната да бъде , както и съзнателно (слънчевия принцип) да изрази природата си. В частност с Венера -получава(ме) се повече увереност да бъдем красиви, привлекателни, (да сме) по-свързани с нашите желания, самооценка, самочувствие в посока връзка, защото на Венера като Вечерница в картата същите й липсват, леко са занижени. По аналогичен начин тълкуваш и за прогресираща Венера към Слънце.
Да, това е "време за любов или връзка", защото са активирани по едно и също време сигнификаторите отразяващи тези процеси-: " Аз съзнателно (Слънце) съм си наумил (Лъв) да се влюбя (Венера) " или " Чувствам (Венера), че мога да изиграя ролята(Лъв) да съм влюбен(5-ти) " и други такива, съответно отразяващи темперамента, онова към което е настроен натива -със,/без връзка , със/ без любов. :)


Да, съвпадът слънце венера води до осъзнаване и осветяване на венера в натала, акцентира се върху красота, хармония, любов.

Да поразсъждавам -  значи ако имаме любов, но нямаме връзка, аспекта не е подкрепен от транзити и прогресии за това. Ако имаме връзка, но нямаме любов значи самата венера е дебилитирана по някакъв начин и не може да се изрази или изявата е силно ограничена - все пак налице са интимни взаимоотношения, но неудовлетворяващи.

Ако няма никакво проявление...не знам. Не мога да си представя в женска карта венера да не даде някакво отражение.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #319 -: Май 29, 2015, 12:44:16 pm »
Тери, каквото го има в натала, това се очаква да се изживее при транзити, прогресия. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Прогресии
« Отговор #320 -: Май 29, 2015, 09:48:55 pm »
Прогресивното ми Слънце е почти в съвпад с натална Венера. Ще смени и знака- от риби в овен. Не съм се загрижила за външността си. Липсва ми чисто женската суета. В неглиже период съм. :)

toroni

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 231
Re: Прогресии
« Отговор #321 -: Май 30, 2015, 06:50:45 am »
От всичката информация в нета която има за дирекции и прогресии , никъде не открих тълкуване на дирекции на куспиди към куспиди на домовете. Скоро ми предстои дирекция на К5 съвпад с К6 .Знае ли някой къде има инфо по този въпрос или имат ли изобщо значение тези дирекции?

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Прогресии
« Отговор #322 -: Май 30, 2015, 08:04:38 am »
На фона на лудницата от транзити, които се случват и ще се случат, онзи ден видях, че прогресивен и дирекционен МЦ ще сменят знака.  :012: Някой да сподели впечатления?(четох някакви чуждоезични форуми, ама много скромно го раздават откъм информация.).


В края на статията Critical degrees има малко информация за това

http://www.dearbrutus.com/artmiscellany.html
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Прогресии
« Отговор #323 -: Май 30, 2015, 11:11:08 am »
При мен се е случило с началото на висшето образование. Ново място, самостоятелност и среда, уталожена представа за каква ще стана като порасна - условно уталожена, но повече насочена към света и прагмата -  от девети знак МС преминава в десети знак от асц. И става марсов.
De omnibus dubitandum est

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Прогресии
« Отговор #324 -: Май 30, 2015, 12:12:25 pm »
Нептун и юпитер в кои знаци са?


При мен тази смяна е била като съм завършила ВУЗ и съм започнала първата си работа. Понеже управителя на новия знак на пр. МЦ в натала е в падение и изгорен никак не ме удовлетворяваше тази работа.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #325 -: Май 30, 2015, 12:56:50 pm »
При мен първия ингрес на пр. МЦ е свързан със смяна на местоживеене, завещали са ми имот, в очите на хората, най-вече на мъжете изглеждах вече като жена, а съм била още дете, промяна във физиологията, промени свързани с родителите ми, но същия е направил съвпад с ЮЛВ, Юпитер у 1, Уран и пак в 10-ти дом. При втория ингрес на пр. МЦ , по нов начин развивах дейността си, на ново  място, почти изолирано от "света", нова среда, пак промени свързани с родител, пак промяна във физиологията, в очите на хората, пак на мъжете по-скоро като момиче, отколкото като зряла жена,учех.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #326 -: Май 30, 2015, 03:30:06 pm »
На фона на лудницата от транзити, които се случват и ще се случат, онзи ден видях, че прогресивен и дирекционен МЦ ще сменят знака.  :012: Някой да сподели впечатления?(четох някакви чуждоезични форуми, ама много скромно го раздават откъм информация.).

при първия, на 2год, май е развода на родителите ми. При втория вече си знам :) - заминах в чужбина и в рамките на 2-3 години имах много добра работа, с що-годе добри приходи (поне по-добри от тукашните) - втория е от Овен в Телец и ИЦ е бил в съвпад с нат Слънце. Интересно обаче, че е излизал и от квадрат с Юпитер, У6 - всъщност,, напуснах тогавашната си работа, за да замина.

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #327 -: Май 30, 2015, 03:34:02 pm »
От всичката информация в нета която има за дирекции и прогресии , никъде не открих тълкуване на дирекции на куспиди към куспиди на домовете. Скоро ми предстои дирекция на К5 съвпад с К6 .Знае ли някой къде има инфо по този въпрос или имат ли изобщо значение тези дирекции?

мисля, че има значение - това, което си спомням е, дирК5 върху К6 - напуснах работа, защото не ми харесваше повече, задушаваше ме. Но пък, докато течеше предизвестието, ми се обадиха от предишната и след 3 мес вече бях пак там на работа - беше като подарък/случайност, дир К6 в/у К7 - лИбов с колега .... и при другите пак си е пасвало.
« Последна редакция: Май 30, 2015, 03:39:22 pm от Happy58 »

vermm

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 401
Re: Прогресии
« Отговор #328 -: Юли 07, 2015, 10:40:23 pm »
Почнах да чета книгата на Каръл Ръшман "Изкуството на предсказателната астрология" и там чета:

2. Вторични прогресии
а) прогресивната Луна
б) прогресивните планети, аспектиращи с рождени планети
в) прогресивните планети, аспектиращи с прогресивни планети
г) върхове на прогресивни домове, които образуват аспекти както с рождени, така и с прогресивни планети.

Как се определят тези "върхове на прогресивни домове". Примерно - Прогресивната ми Луна преминава през Д10 натален, а в Additional tables пише, че е в Д9 (явно прогресивен). Или греша? Как се вижда това чисто визуално:
"върхове на прогресивни домове, които образуват аспекти както с рождени, така и с прогресивни планети."
Тоест, къде са тези върхове на прогресивни домове

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Прогресии
« Отговор #329 -: Юли 07, 2015, 11:09:58 pm »
Ще трябва да избереш само прогресивна карта, а не натал плюс прогресии.
De omnibus dubitandum est