Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1022073 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #6780 -: Юли 14, 2018, 11:31:00 am »
Ето един по-различен и мисля интересен хорарен въпрос:" Асцендентът на Х. Рак ли е ?"
За който му е интересно да тълкува. :)
А знае ли се или налучква? Мой приятел потвърждава асц. с махало, любител-радиестезист е.
По хорара- Луна и Слънце са във взаимна рецепция по управление, което не знам в случая как се тълкува конкретно по въпроса. Последен аспект с Меркурий, може асц да е Дева или Близнаци, все близки до рак знаци. Ако познаваш човека лично, ще ти е лесно според описанията на асц. за мъже и за жени да го определиш.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Общи хорари
« Отговор #6781 -: Юли 14, 2018, 12:20:17 pm »
Акрукс, стана ми любопитно дали може да се помогне да се  определи АСЦ , когато часа е неизвестен с помощта на хорарен въпрос. Не го познавам така лично човека, за да го определя.
Тук Х. е посочен от знака Риби и Юпитер. Юпитер е квадрат с Луна, тригон Слънце. Юпитер има достойнства в знака Рак, последния аспект на Луната е положителен ? Юпитер да е в аспект с АСЦ ? Трябва да има тълкуване, според мен по този  въпрос. 
Акрукс, благодаря, че се включи.  :08:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Общи хорари
« Отговор #6782 -: Юли 14, 2018, 09:09:33 pm »
Преди малко паднах лошо с колелото, не съм сигурен обаче след падането доколко е ок. Засега виждам лек проблем със скоростите, амортисьорът на вилката в началото леко ми стържеше в началото, сега уж е ок. Забелязах нещо като лек луфт между вилката и кормилото, дано обаче да не е нещо по-сериозно.  :-X В понеделник ще го занеса на майстор, но според картата може ли да се види дали ще е ок и дали има някакви сериозни поражения?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Общи хорари
« Отговор #6783 -: Юли 16, 2018, 11:14:04 am »
Ето един по-различен и мисля интересен хорарен въпрос:" Асцендентът на Х. Рак ли е ?"
За който му е интересно да тълкува. :)
Рени,страхотен въпрос.Градусите на дц в Тригон слънце.Слънце рецепсия луна.Замислих се, ако човекът е на 21 години, отговорът е Да.Ако е на друга възраст ац е лъв.
« Последна редакция: Юли 16, 2018, 11:16:28 am от Сафо »

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Общи хорари
« Отговор #6784 -: Юли 16, 2018, 11:45:06 am »
Замислих се, ако човекът е на 21 години, отговорът е Да.Ако е на друга възраст ац е лъв.
Защо?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Общи хорари
« Отговор #6785 -: Юли 16, 2018, 12:00:36 pm »
Защо?
дц 21*тригон точен слънце в рак взаимна рецепсия луна.

dob

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 44
Re: Общи хорари
« Отговор #6786 -: Юли 16, 2018, 12:07:26 pm »
Здравейте, Ще почиваме ли заедно с Х ? Въпроса ми е по повод на това, че днес поглеждам календара - то лятото преполовило  :-\, а той и дума не обелва за море. Май не иска да ме включи в плановете си  ::) Благодаря ви, за отделеното време.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #6787 -: Юли 16, 2018, 02:36:32 pm »
Здравейте, Ще почиваме ли заедно с Х ? Въпроса ми е по повод на това, че днес поглеждам календара - то лятото преполовило, а той и дума не обелва за море. Май не иска да ме включи в плановете си .
Подранила си с въпроса. Да не се окаже, че те е изключил въобще от плановете си, не само за море.

dob

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 44
Re: Общи хорари
« Отговор #6788 -: Юли 16, 2018, 05:47:17 pm »
 :-\ благодаря за отделеното време ,Akruks, кажи моля те, защо мислиш така? И през ум не ми минаваше такъв сюжет. Въпреки, че като се замисля, той спомена, че ще има много работа и може би пътуване в чужбина по време на отпуска и можееее наистина ...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #6789 -: Юли 16, 2018, 08:23:50 pm »
:-\ благодаря за отделеното време ,Akruks, кажи моля те, защо мислиш така?
Благодаря за благодарято, но не го мисля, за да се обяснявам защо!
Това е моят прочит на картата.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Общи хорари
« Отговор #6790 -: Юли 16, 2018, 08:49:40 pm »
Рени,страхотен въпрос.Градусите на дц в Тригон слънце.Слънце рецепсия луна.Замислих се, ако човекът е на 21 години, отговорът е Да.Ако
е на друга възраст ац е лъв.

Интересно тълкуване, Сафо. :)
Над 21 г.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Общи хорари
« Отговор #6791 -: Юли 20, 2018, 08:15:04 pm »
"Ще се върне ли котенцето ми ?"
От снощи я няма.  :(
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #6792 -: Юли 20, 2018, 08:29:43 pm »
"Ще се върне ли котенцето ми ?"
От снощи я няма.  :(

Котето е представено от Меркурий. В ретро сянка е сега. Но предстои ретроградно обръщане, така че е възможно да се върне.
Ще трябва да се почака вероятно. Сигнификаторът е във фиксиран знак, не вижда Асцендента. Луната като косигнификатор на въпроса е в падение, също фиксиран знак. Върви към съвпад с часовия управител /Юпитер/, на ъгъл. После ще направи квадрат с котешкия сигнификатор, но последният аспект е тригон със Слънцето. И часовият управител е добра планета, Луната ще има аспект с него. След 5-6 единици време виж какво ще се случи. Фиксиран знак не предполага дни, по-скоро седмици, но пък Луната се е запътила към кардинален дом - дай боже по-бързо да сработи.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Общи хорари
« Отговор #6793 -: Юли 20, 2018, 09:04:36 pm »
Благодаря, Лили. Дано.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Общи хорари
« Отговор #6794 -: Юли 20, 2018, 11:01:46 pm »
Наистина ли Нийл Армстронг е стъпвал на Луната?