Автор Тема: Злободневни теми днес. Коментари.  (Прочетена 241900 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #15 -: Юни 13, 2013, 10:52:53 am »
Щом тука разтоварваме-да се оплача
Днес от сутринта вече вдигнах два скандала
Малкото ходи на градина и от 2.5 години не е изкарало 3 последователни седмици в градината-здраво. Наскоро пак беше вкъщи-три седмици, докато съм абсолютно сигурна, че е добре, пратих го в понеделник, и от вчера пак кашля. Е, тоя път разправията не им се размина, даже мисля, че съм много търпелива

Междувременно има и проблеми с домоуправителите, които се опитаха да вземат вода от нас, без да са ни предупредили-за общите части, като замесиха и други хора в интригата
Слагам рогата днеска, просто ми писна да съм учтива и добричка

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #16 -: Юни 13, 2013, 11:25:54 am »
Детската градина и на мен ми е проблем - детето една седмица ходи и после две седмици го лекувам. Една от майките веднъж ми каза, че учителките нарочно оставяли прозорците отворени в градината, било им писнало от толкова много деца в групата. Много е кофти, щото не мога да почна и работа така - кой ще ме търпи.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #17 -: Юни 13, 2013, 11:47:35 am »
Аз изобщо се чудя, защо искат белыо и дрехи за преобличане, като децата вечно са изпотени и никой не си прави труда да ги преоблече. Сигурно само, ако се напикаят. Такава е картинката в България.
Преди около 2 години, синът ми се беше разболял от отит, който стана хроничен. Личната му лекарка си правеше някакви експерименти - антибиотик за 1 седмица, после - не бил подействал, хайде за още 2 и не знам си, какви глупости. Накрая го заведох в една частна клиника, платих си и го излекуваха с едни хапчета по схема за имунната система. Оттогава няма проблем. Та какво излиза - радваш се на добро отношение, ако си платиш  >:(.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #18 -: Юни 13, 2013, 12:13:49 pm »
Та какво излиза - радваш се на добро отношение, ако си платиш  >:(.

Като цяло е така, при това ако си платиш в частна клиника.
Ако си плащаш в държавна организация, пак не получаваш нормално отношение.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #19 -: Юни 13, 2013, 12:32:50 pm »
Само да кажа, че АЗ СИ ПЛАЩАМ за частна детска градина и пак същия ш*т

Ама иначе като стои вкъщи, парите не ги връщат, тоя път няма да им платя месечната такса, да видим какво ще стане - най-много да го изключат, и без това стои повече вкъщи, отколкото на градина
Да не казвам колко пари сме потрошили по лекари и лекарства и имуностимулиращи и какво ли не

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #20 -: Юни 13, 2013, 10:28:46 pm »
Проблемът не е решен-утре като го пуснат, тя как ще се предпази

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #21 -: Юни 14, 2013, 09:07:36 pm »

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #22 -: Юни 18, 2013, 08:26:34 pm »
ами то така - и без това ми е трудно писането, къде тръгнах по нощите да пиша, гледам и темата твърде претенциозно звучи, а идеята беше за раздумка

Пък си спомням, че наскоро някой беше обявил, че я е доказал. Може и грешно да помня.


не, не е
предложението остава www.bealconjecture.com и http://www.math.unt.edu/~mauldin/beal.html
грешката идва от пренасянето на текст на несъвместими платформи и се изкривява, пропуснали са "целите" числа, да, но не е важно - мотото беше "Кой каза, че не може да се печели от математика" ;D

жалко, пък аз мислех, че сте я решили ;D


Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #23 -: Юни 18, 2013, 09:10:46 pm »
а - стана си раздумката - виж в съседната като сложих холограмата как никой не пише :)

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #24 -: Юни 18, 2013, 09:23:40 pm »
...... наложи и се да спре, защото аз бях вече на улицата

а, аз все още чакам (вече си се представям като оня скелет, дето чакал идеялният мъж) тая държава да стане нормална, поне що се отнася до ежедневното житие и битие, която ще брани беззащитния пешеходец като го глобява при неправилно пресичане, а ако няма какво да му вземе, ще му отнеме телефона или телевизора, същото се отнася и за велосипедисти, които пресичат на колела пешеходна пътека или се карат леко или не до там леко подпийнали

хайде сега да си представим следната ситуация: аз съм наглия шофьор (на комфортно топло или хладно в зависимост от сезона) и си карам по малка уличка с 30-40 км/ч, и изведнъж...изскача пешеходецът, който не знае някои основни нещица, а именно:

 - колата тежи 2 тона;
 - при мокър и/или заледен път спирачният път се удължава;
 - при валеж видимостта се намалява, респективно адекватността на реакция се влошава;
 - силата на тежестта се влияе от масата и скоростта, и ако да кажем ти си 40кг и те удари нещо с масата от по-горе пък било то и с 20км/ч, ще си като прегазена от влак не точно спрял;
 - спирачките на една кола са в права зависимост от масата и и времето, за което ускорява;
 - слава богу напоследък, къде от пестене на материал, къде от теории за безопасност колите в долните си облицовъчни части на купето се правят от пластмаси, за да се смекчи тежестта при евентуален удар (желязото и без това стана твърде скъпо, а и пречи на ускорението);
 - поради част от гореизброените причини НЕ следва да се изскача рязко на шосето, включително на пешеходна пътека - не следва да се бяга, независимо колко много бързаме или си мислим, че така по-малко пречим на движението;

някога, като студентка, пресичайки широк булевард зад току що спрял автобус, колата ме закачи, шофьорът, явно възпитан и твърде изплашен/ядосан, спря, слезе от колата, хвана ме за ръката, а с другата понечи да ме зашлеви, но се спря, после произнесе прочувствена реч - беше прав

колко му е да почерниш две семейства, при това напълно невинен...

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #25 -: Юни 18, 2013, 09:32:57 pm »
Като пешеходец съм безобразна - пресичам където и когато си искам, НО
Никога в стрес за шофьорите - зад/пред автобуси, на завои без видимост, между спрели коли на светофар и т.н.

Но когато се случи да съм на пешеходна пътека, и го виждам как дава газ 10м преди нея - еми супер забавям крачка, ако иска толкова - да ме лежи
И обратно - като виждам, че си намаляват и се съобразяват, редовно притичвам да не ги бавя

Но най - са ми тъпи едни женички, дето стоят в единия край на пешеходната пътека, стъпили с единия край на нея и блажено лапат мухи - спирам - махам им, няма братче - не пресичат и това е

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #26 -: Юни 19, 2013, 03:40:24 pm »
Кракът винаги трябва да е на спирачката. Пешеходци изскачат отвсякъде. Личен опит.

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #27 -: Юни 19, 2013, 08:17:55 pm »
Кракът винаги трябва да е на спирачката. Пешеходци изскачат отвсякъде. Личен опит.

не се изразих правилно - правилата са еднакви за всички и всички ние следва да се подчиняваме на едни и същи, за да не настане анархия, каквато се наблюдава сега, при нас, всъщност

иначе, права си - не е проблем, ако не можеш да тръгнеш, проблем е, ако не можеш да спреш
между другото - колата я ползвам само по предназначение, тоест за да стигна от т.А до т.Б за определено време - в този смисъл, ако кракът ми е предимно на спирачката, няма да ми остане време за този с газта

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #28 -: Юни 20, 2013, 09:09:52 pm »
Покрай продължаващите протести се навъртат всякакви хора в центъра, както и подозирах-някои просто да се разходят, да си поговорят
Можем да си направим астрологична сбирка и ако дойдат камерите, да повтаряме- искаме нещата да се променят

И аз не съм сигурна дали повторни избори ще ни се отразят добре, но новото правителство не започна гладко

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #29 -: Юни 20, 2013, 09:50:09 pm »
А не-офертата отпада-хвърлят камъни