Автор Тема: Сизигия  (Прочетена 17579 пъти)

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Сизигия
« Отговор #45 -: Декември 03, 2014, 12:00:39 am »
Имайте предвид, че се гледат единствено и само планетите в картата на Сизигията! След като определим според правилото най-силната планета в Сизигията нейния градус дава градуса на Асцендента. Формулата работи на 100%. Сверих я според рождената ми карта и според рождената карта на мъжа ми.

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Сизигия
« Отговор #46 -: Декември 03, 2014, 07:39:28 am »
и пак не е метод, който да определи асц. без,изобщо да си наясно с приблизителния час на раждане.
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Сизигия
« Отговор #47 -: Декември 07, 2014, 07:41:22 pm »
Поиграх си да намеря асц по този метод.Без да изчислявам достойнствата на планетите хвърлих бърз поглед по градусите от картата на самата сизигия,вкл асц,МЦ и няма нито един градус,който да съвпада с наталния ми асц,а часът ми на раждане е сигурен.

Сизигията ми е в съвпад с нат.Венера на 2минути разлика.Не знам какво трябва да съм констатирала до сега,но в този дом освен стелиум,МЦ имам неподвижна звезда и астероид в точен съвпад със същата Венера и сизигия  ;) .При транзити към точката рядко съм наблюдавала кой знае каква събитийност,дори в момента е активна от Плутон и Уран.Но щом се води точка-протектор може би точно това прави в момента,за това изглежда,че бездейства.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Сизигия
« Отговор #48 -: Декември 07, 2014, 09:15:28 pm »
Ами изчисли все пак достойнствата и виж какво излиза. Имай предвид, че голяма част от хората са родени по-рано отколкото са казали майките им...  ;) Нормално, то в тая суматоха...  :29:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Сизигия
« Отговор #49 -: Декември 07, 2014, 10:10:05 pm »
Ами изчисли все пак достойнствата и виж какво излиза. Имай предвид, че голяма част от хората са родени по-рано отколкото са казали майките им...  ;) Нормално, то в тая суматоха...  :29:
Сатурн и Слънцето са ми най-достойни на 13 и 15*.А точният час на раждане са ми потвърдили 4 човека от семейството. Градусът ми е 23 според този час и нямам нито една точка в него.  ;)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Happy58

  • Гост
Re: Сизигия
« Отговор #50 -: Декември 08, 2014, 09:50:27 am »
И аз проверих моята. Не работи метода - двете планети с най-големи достойнства са в много късен градус, който, ако го използвам, се променя знака на МС/ИЦ и положението на Слънцето, което пък въобще се отговаря на истината.

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Сизигия
« Отговор #51 -: Декември 08, 2014, 12:55:39 pm »
Незнам какво изчислявате, ама на мен всичко ми излиза, за който и да съм проверила. Няколко минути дават отклонение от по 1* в Асцендента  :)

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Сизигия
« Отговор #52 -: Декември 08, 2014, 12:58:30 pm »
И аз проверих моята. Не работи метода - двете планети с най-големи достойнства са в много късен градус, който, ако го използвам, се променя знака на МС/ИЦ и положението на Слънцето, което пък въобще се отговаря на истината.
Гледаш картата на Сизигията, нали? А не твоята рождена... Достойнствата на планетите се гледат по картата на Сизигията-само и единствено там.

Happy58

  • Гост
Re: Сизигия
« Отговор #53 -: Декември 08, 2014, 01:04:10 pm »
Гледаш картата на Сизигията, нали? А не твоята рождена... Достойнствата на планетите се гледат по картата на Сизигията-само и единствено там.

да, точно така

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Сизигия
« Отговор #54 -: Май 15, 2019, 08:15:26 am »
Molq, da byda izvinena,che pisha na latinica ,no imam problem s tehnikata zatova.

Vsichki "Da" i "Ne-ta" ,znachimi v jivota mi dosega sa bili kazani pri aktivirane na syshata ot tranziti,progresii ,direkcii ,lunacii-zadvijva se cqlata mi karta ,zashoto e v aspekt sys Slynce,nodalna os,Upiter,upr.ASC,Uran ,Neptun ,ASC ,PLuton ,Hiron(vsichki izbroeni sa yglovi).
Рени,пренатално новолуние при теб е съвпад Слънце и винаги при важно събитие е активирана тази точка(сизигия).Проверих в картите на познати/непознати,които имат съвпади на сизигията с лични планети.Тъй като си с "опит"би ли споделила,събитията по дома ли са,по сигнификацията на планетата,която е в аспект/съвпад,или по дома,който управлява планетата.
При позната,сизигията е съвпад със съвпада Слънце/Венера в 6 дом,водолей.При друга-сизигия съвпад Юпитер в 7дом,овен.Вероятно значение има и знака,не само дома.Друг човек-сизигия съвпад Луна,скорпион,3ти дом.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Сизигия
« Отговор #55 -: Май 15, 2019, 10:19:01 am »
Сафо, и по дома, и по планетата съвпад със сизигията, и по дома, който управлява планетата.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Сизигия
« Отговор #56 -: Май 15, 2019, 11:28:22 am »
Сафо, и по дома, и по планетата съвпад със сизигията, и по дома, който управлява планетата.
Рени,благодаря!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Сизигия
« Отговор #57 -: Юли 02, 2021, 02:54:38 pm »
Пренатално Новолуние на 24* 14' Дева, натален Меркурий У1, У10 на 21* 44' в 1д.
В картата на пренатално Новолуние Меркурий е ретро на 29* Дева и съвпада с пренатална Венера в същия знак и градус

На голямото дете пренатално Новолуние на 6* Водолей, близо до натален Меркурий У1 на 4* 40' Водолей в 9д., но щом се отчита за сизигия последната лунация преди раждане, то при нея това е Пълнолуние, което съвпада с нейната ос МС/ИЦ в натала и с моята натална ос Вертекс/Антивертекс
 На малкото дете седмица, преди да се роди, е имало Пълнолуние в 29* 32' Овен, при мен е в 8-ми дом, при нея в 5-ти


« Последна редакция: Юли 02, 2021, 03:15:02 pm от akruks »