Автор Тема: Познай професията - практикум  (Прочетена 206975 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Познай професията - практикум
« -: Декември 08, 2013, 08:56:41 pm »
Потърсих такава тема из ахривите, но не видях да има.

Предлагам да има и такава практическа тема, в която да се разглеждат хороскопи на хора, които вече имат утвърдена професия (а не питания "какво бих работил? къде да се насоча?").

Започвам с карта на жена, часът на раждане е точен (но не е правена събитийна ректификация). Съобщен ми е от нейна приятелка, въпросната е решила да ходи на астролог. Ако на някой му трябват рождени данни, за да разгледа някои производни карти (по джйотиш техники), може да ми пише на лични.

С какво според вас е свързана професията на тази жена, за реализация на какво поприще има по-изразени способности?

Приятно писане.  :)






Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1 -: Декември 08, 2013, 09:41:30 pm »
Аз на ръка се опитах да наглася ведическата карта - малко упражнение.

У5 Венера е в знак на Юпитер и накшатра на Кету. Венера управлява и 5-тия дом от сигнификатора на образованието Меркурий. По времето, в което се предполага, че е избирала специалност за висшето си образование, е текла махадашата на Кету. Кету се намира в 9-ти дом (5-ти от 5-ти, който също отговаря за висшето образование според принципа бхават-бхавам). Изобщо в картата има силно влияние на Юпитер, Меркурий и Кету плюс Венера. Филологическо образование ли има?

Обаче Марс и Слънце са свързани чрез аспект с Меркурий и У10 Юпитер. Кету може да означава и езици за програмиране, освен естествени езици, в което се убедих от една карта преди месеци. Марс носи нотка на инженерство, механика. Комбинацията Меркурий/Марс се среща в карти на компютърни спецове, като Бил Гейтс, при който аспектират 10-тия дом (ако добре помня). Кету е в 10-ти в Дашамша. Значи тук ще предположа още програмист, уеб дизайнер.

Силен акцент и върху 8-ми дом. С research занимава ли се?

И последно предположение ще направя. Риби е в 10-ти дом, Юпитер има връзка с двете светила - аспект със Слънце, взаимна рецепция с Луна в 10-ти. Акцент върху 8-ми дом, Кету. Юпитер получава аспект от Марс (У6). Лекар, хирург?


Лила, благодаря ти за загадката. Рядко ги познавам тези, но пък ми харесва да си човъркам мозъка.

За бенефичната природа на взаимната рецепция между Луна и Юпитер (У2 и У10 - Симхасана йога, буквално "седи на царски трон") не се решавам да пиша, защото Юпитер е батхака (У7 за двоен знак на Лагна) и има кендра дхипати доша (бенефик, управляващ едновременно две кендри). Освен това е ретрограден. И затова не съм сигурна дали се изявява само бенефично и колко блага дава.


Наскоро се е омъжила ли?
« Последна редакция: Декември 08, 2013, 09:59:21 pm от Mirabella »

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #2 -: Декември 09, 2013, 09:02:06 am »
На мен ми се струва, че няма връзка на професията с образованието, или поне не пряко. Но не съм я разглеждала задълбочено. Стигнах до Марс и Венера като определители на професията, основно защото Юпитер не вижда МС. Не е от типа общественици. Струва ми се, че не работи пряко с хора, имам предвид като пряк контакт с клиенти, потребители на труда й. Водолейския Марс ме пообърка, но пък е подобаващо засушен и изгорен. Бих предположила хирург/естетичен/ зароди огъня, осми дом и МС в девети знак, но сигнификаторите са почти перегринести и затова едва ли ще е "най-престижното" занимание от възможните. Влече ме на към ресторантьорство, готвач, козметик. Но ще помисля довечера още и може да ми хрумне друго. 
De omnibus dubitandum est

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #3 -: Декември 09, 2013, 09:43:49 am »
Не мисля, че има виШо :)
Банкерство, точен стрелец-армия, полиция, но  по-обикновена длъжност. Професията прилича на тази на единия от родителите. вероятно рано  починал, или  при инцидент/може да е и братче това/. Ако има наследственост-погребален агент. Сутрн на ИЦ дава човек,отгледан от възрастни родственици, има куинконс към Слънцето/най-точен аспект/ и такъв към луната.
Не ми харесва луната в овен, под лъчите на слънцето, вироглавство и стремеж към самостоятелност, но едва ли е избрала най-доброто като поприще. Марс съвпад меркурий-точни ръце, и вярно око- в смисъл сръчна, адекватна, би била добър стрелец. И хирург-да, но управителите на 9 не са "тамън", както и опозицията-на Юпитер с меркурий.Марс си е яко изгорен, макар и фиксиран и с опозиция от юпитер. Нептун в стрелец някак не е аспектиран твърде лично, може и да се окаже,че работи неща, свързани с туризъм, пътуване, но по-скоро на чиновническа длъжност, или в медицинско заведение. Недвижими имоти е възможно също, има печат по домове-крайна сигнатура в скорпион и рецепция на сатурн с меркурито откъм 8 и 4 домове.
А това, че няма "никой" във водните домове ме кара да мисля, че  е далеч от медицината, в смисъла на лекар. Или работи в изолация-в патоотделение, /гримира трупове/напр. Иска добри пари от работата си, и това може да е определящо, дори за по-нетрадиционен избор, нали за водолейка говорим. :012:
Накрая сигурно ще излезе,че е коафьорка, както предполага Дианка. :-\Да не е пък златарка?
 :85:  От толкова неща все ще има нейде "топло".
« Последна редакция: Декември 09, 2013, 10:51:08 am от enigma »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #4 -: Декември 09, 2013, 09:45:32 am »
Ще пиша довечера, да имат време повече желаещи да се включат, с повече варианти.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12463
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #5 -: Декември 09, 2013, 10:23:05 am »
Всъщност ,дамата успяла ли е въобще да се утвърди ,чрез професията си,която желае  или непрекъснато търси различни ,свободно изразяващи се варианти,защото винаги е недоволна ?!? Ползва ли жокер от партньор/съдружие /семейство ?
Не знам какво работи ,но аз бих й "предписала " -море,търговия,лекарства,ценни предмети,публична изява.Би трябвало много добре да "смята" ,усещане за форми,силна праволинейност ,липса на  въображение.

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #6 -: Декември 09, 2013, 10:26:27 am »
Всъщност ,дамата успяла ли е въобще да се утвърди ,чрез професията си,която желае  или непрекъснато търси различни ,свободно изразяващи се варианти,защото винаги е недоволна ?!? Ползва ли жокер от партньор/съдружие /семейство ?


Професията е фиксирана, т.е. не предполага много варианти. Работи по специалността, няма лутане и смяна на поприща.

Дотук не се е омъжвала, няма съпруг/постоянен партньор и деца. Но вероятно вече и за това се замисля, щом е решила да ходи на консултация с астролог.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #7 -: Декември 09, 2013, 10:42:52 am »
И аз реших, че може да е хирург, като видях картата.
Другото ми предположение, че е свързано с банкерство, финанси, счетоводство.
Според мен заема прилична, дори добра позиция.
Може да е амбициозна и материалистична.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #8 -: Декември 09, 2013, 11:17:15 am »
не съм гледала много-много, две различни неща: счетоводителка или химик

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #9 -: Декември 09, 2013, 12:19:41 pm »

Другото ми предположение, че е свързано с банкерство, финанси, счетоводство.
Според мен заема прилична, дори добра позиция.
Може да е амбициозна и материалистична.

Дотук Satin е най-близо, но не е счетоводител/финансист. Доколкото знам, е работила в такава структура, но на друга длъжност, която също изисква висока квалификация и ценз.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12463
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #10 -: Декември 09, 2013, 12:26:22 pm »
Всъщност ,дамата успяла ли е въобще да се утвърди ,чрез професията си,която желае  или непрекъснато търси различни ,свободно изразяващи се варианти,защото винаги е недоволна ?!? Ползва ли жокер от партньор/съдружие /семейство ?


Професията е фиксирана, т.е. не предполага много варианти. Работи по специалността, няма лутане и смяна на поприща.

Дотук не се е омъжвала, няма съпруг/постоянен партньор и деца. Но вероятно вече и за това се замисля, щом е решила да ходи на консултация с астролог.

Толкова ли е скучно  :( -управлява пари,нещо като бизнес управление на ценни книжа ( не знам дали използвам правилната терминология ) ,но не е тя на "върха на пирамидата ".
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #11 -: Декември 09, 2013, 12:41:48 pm »
Не е на ръководна позиция.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #12 -: Декември 09, 2013, 01:12:36 pm »
Аха, значи 8-мият дом не било медицина и изследвания, а чуждите пари. Благодаря!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #13 -: Декември 09, 2013, 02:38:19 pm »
Според мене жената работи или в полицията или в органите на правосъдието.

С по-комерсиална насоченост, но си близо.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #14 -: Декември 09, 2013, 02:43:12 pm »
Тю и аз с мойта готвачка. Добре, ако не махам Юпитер, тогава може данъчен да я направя или някакъв друг инспектор. Аз реших, че по-скоро дава вид на благосъстоятелна и високопоставена, а всъщност има проблем в тази сфера и я "понижих" веднага. Щом си работи по специалността, явно ще трябва да й търся и виШото. :93: И цъфна първата грешка от одеве - то не е по Сатурн в Дева, както го бях нацелила, а по Меркурий във Водолей. И тук може и да изскочи някой калкулатор сигурно.

На око ми се струва, че Ревати и Пунарвасу са накшатрите на Лагна и Луната, а тия двете накшатри са много "панталей-пътник". От транспортен инженер до търговски пътник, всичко в тая графа. Или пък ентъртейнъри. И накрая пак по ме влече към логистика и туристически бизнес, отколкото към счетоводство и сметки. Пък и тази елевирана Луна, дали все пак не е ресторантьор :012:

С още едно-две включвания и ще изчерпя класификатора на професиите.
De omnibus dubitandum est