Автор Тема: Честността в натала  (Прочетена 12108 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: ако попитам, ще ми отговориш ли... ЧЕСТНОСТТА
« Отговор #30 -: Януари 23, 2016, 04:20:01 pm »
Честността е свързана и с начина да отстояваш себе си, да се утвърждаваш, което е отражение на огнения принцип. Сатурн не знам доколко може да си позволи да е  винаги честен, искрен в принципите си след като е социална/обществена планета.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: ако попитам, ще ми отговориш ли... ЧЕСТНОСТТА
« Отговор #31 -: Януари 23, 2016, 05:27:05 pm »
Честност, искренност...морал
Кой отговаря за морала?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: ако попитам, ще ми отговориш ли... ЧЕСТНОСТТА
« Отговор #32 -: Януари 23, 2016, 05:35:16 pm »
Стрелец/Юпитер, ценности-Венера.
Всеки се включи гласно и негласно коментирайки повече с наталната си Венера, по-малко с Юпитер.:-)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: ако попитам, ще ми отговориш ли... ЧЕСТНОСТТА
« Отговор #33 -: Януари 23, 2016, 05:50:53 pm »
Косъма на две цепите: морал — Юпитер, ценности — Венера… Блазя ви, че можете да правите такива тънки разлики :)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: ако попитам, ще ми отговориш ли... ЧЕСТНОСТТА
« Отговор #34 -: Януари 23, 2016, 06:07:30 pm »
Гледах една комедийка точно по темата  :)

https://www.youtube.com/watch?v=f5g4R0rJoOc

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: ако попитам, ще ми отговориш ли... ЧЕСТНОСТТА
« Отговор #35 -: Януари 23, 2016, 06:35:01 pm »
Косъма на две цепите: морал — Юпитер, ценности — Венера… Блазя ви, че можете да правите такива тънки разлики :)
Това  не е разлика, а съединението, което прави силата . Както Юпитерова Венера е много искрена, но колко е "честна", правото мълчи. :-)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: ако попитам, ще ми отговориш ли... ЧЕСТНОСТТА
« Отговор #36 -: Януари 23, 2016, 07:35:30 pm »
И да си бил в повечето случаи честен спрямо околните, колко ли са хората, които могат да бъдат честни спрямо себе си?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: ако попитам, ще ми отговориш ли... ЧЕСТНОСТТА
« Отговор #37 -: Януари 23, 2016, 07:55:16 pm »
Толкова колкото са уверени в себе си, притежават вътрешна вяра. Да не се бърка със самонадеяност.
Лили, човек, ако иска или по-точно ако му стиска, с времето се учи да бъде честен със/спрямо  себе си.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: ако попитам, ще ми отговориш ли... ЧЕСТНОСТТА
« Отговор #38 -: Януари 23, 2016, 08:04:02 pm »
На човек, на който цял живот /в повечето случаи/ му е минавал номерът, няма да му се нагласа да бъде честен със себе си. Вътрешната честност започва там, където манипулациите не вървят. И в момента, в който успеем да видим собствените си несъвършенства, а още повече - да признаем последствията от собствените си мисли.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: ако попитам ще ми отговориш ли... ЧЕСТНОСТА
« Отговор #39 -: Април 13, 2016, 01:42:45 pm »
Юпитер-и да не го питаш, пак ти отговаря
Марс-меркурий в твърд аспект
Марс аспект към асц
аз съм с меки  :012: аспекти, не китки

Марс -АСЦ почти точен секстил, с Мерка също е в секстил, макар и близо с 8* орбис

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Честността в натала
« Отговор #40 -: Април 14, 2016, 09:45:53 am »
Меркурий в Скорпион. 
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Честността в натала
« Отговор #41 -: Април 14, 2016, 10:57:50 am »
Болезнено прям и леко саркастичен, а? Шефът има такъв. Обаче му е в секстил с Венера в Козирог, та се изразява приятно, дипломатично, с някаква гордост, убеденост. Никога остро или неизискано. Но въпреки това Скорпионът си личи.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Честността в натала
« Отговор #42 -: Април 14, 2016, 08:17:20 pm »
Болезнено прям и леко саркастичен, а? Шефът има такъв. Обаче му е в секстил с Венера в Козирог, та се изразява приятно, дипломатично, с някаква гордост, убеденост. Никога остро или неизискано. Но въпреки това Скорпионът си личи.
Този Меркурий,за който споменавам има тригони от Юпитер и Сатурн,както и диспозитор заточен Марс,в "сърцето на Слънцето".Езикът е много смел,остър и няма помен от дипломация.Също няма сарказъм и ирония,само остра,безжалостна критика.Странното е,че въпросният Мерк няма напрегнати аспекти,намира се в 1Д,но в знака на 2Д.
Другите ми познати са дипломати или добре възпитани,или лицемери,или страхливи и по една или друга причина спестяват истината,но не и този Мерк-на него може да се разчита да разкости човек без никакво притеснение.  :72:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Честността в натала
« Отговор #43 -: Април 14, 2016, 11:46:54 pm »
Хубав е, хубав е, пу-пу :) С някой по-благ аспект да го възпира да не реже всички наред като краставици. Или безмълвно да им внушава, че не си струва да се хаби дъх за тях.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Честността в натала
« Отговор #44 -: Април 15, 2016, 01:51:16 pm »
Хубав е, хубав е, пу-пу :) С някой по-благ аспект да го възпира да не реже всички наред като краставици. Или безмълвно да им внушава, че не си струва да се хаби дъх за тях.
Ха,безмълвно внушение-не и този път  :012: ...Имам чувството,че му е призвание да действа открито и прямо-нали е в радост в 1Д и изразява директно качествата на знака,в който се намира.Тригонът от Сатурн му дава реална логика ,а тригонът от Юпитер/Риби мания за величие.  :D А пък пазарлъците как му се отдават-не е истина,чак срам ме е хващало да присъствам на сделки и обикновено пазаруване.  ;D
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030: