Автор Тема: Приятелството  (Прочетена 43223 пъти)

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Приятелството
« Отговор #195 -: Август 19, 2016, 12:57:48 pm »
Най-близкото ми приятелство е от ученическите ми години. Макар и да сме много далеч една от друга, като се видим, не личи да сме се разделяли някога. На новото място, далеч от родния дом, създадох още няколко приятелства, които са завидно устойчиви във времето. Заради забързаното ежедневие с две от тях не се виждаме много често, но чувството на близост не е избледняло - контактуваме по телефон, фейс, не се забравяме.

Луната управлява 11 дом и е във 2 - ценни са ми приятелствата и са все сърдечни и с особена топлота.

Със съвпада й с Уран, У6, (8 от 11) си обяснявам, че с изключение на една, останалите ми приятелки имат сериозен здравословен проблем - не могат да имат деца, едната заради проблеми със слуха носи слухов апарат, а друга беше с наднормено тегло, което в последните години успява да редуцира и поддържа в няккави граници. Слава Богу едната след лечение вече има две деца, а другата след инвитро - близнаци. Остава третата, но тя май вече се отказа и е в процедура по осиновяване.
Имах още една приятелка (със същия проблем), но тя се отказа от контактуването си с мен - при транзит на Нептун през 7 дом - и наистина и до днес не знам защо го направи. Питала съм няколко пъти, но нищо не ми отговори... :(
 
Нептун през 7 ми донесе и една много специална връзка, по времето когато е бил в тригон с К11 и в секстил към Сатурн. :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Приятелството
« Отговор #196 -: Август 19, 2016, 10:56:12 pm »
В последните години си давам сметка, че  най- добри приятели са майка ми и партньора ми.
Просто са най- близо до мен като разстояние и то е основната причина да се виждам с останалите броени пъти през годината.
Познати за излизане и сладки приказки - колкото щеш, може би само една колежка, която се доближава до графа " приятел" .
Давам си сметка как се подлага на изпитание приятелството, когато хората имат различни цели и приоритети.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Приятелството
« Отговор #197 -: Август 19, 2016, 11:09:51 pm »
В наши дни е лукс да попаднеш и на хора със сходни интереси /ако твоите интереси не са от масовите/, с които да имате какво да си кажете. Но разликата в ценностната система и начина на живот също е фактор, нищо че е модерно да се говори за "интеркултурно" смесване, не говоря за различни етноси. Идва момент, в който тези разлики стават много очевидни и усещаш как с приятелите ти се движите в срещуположни посоки, макар и успоредно. Обикновено хората биват привлечени от някои сходства, а различията на принципа на полярностите може в началото да създадат взаимен интерес, но впоследствие, след по-добро опознаване, пораждат обратния ефект - отблъскване. Особено след сблъсък на две коренно различни житейски парадигми.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Приятелството
« Отговор #198 -: Август 19, 2016, 11:34:20 pm »
^в този ред на мисли, какъв според теб е смисълът на точно съвпадащи обърнати оси ic-mc? моментна среща за размяна на уроци или е възможно центриране, т.е. покой?

//имам пример за двойка със знаков съвпад на оси, не мисля, че се развиват един-друг, но са като един човек, като хензел и гретел. естествено, това (им) омръзва, но ги държи близостта на еднаквото, като свое.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Приятелството
« Отговор #199 -: Август 19, 2016, 11:42:43 pm »
Попадала съм на такива случаи, нищо специално. По-скоро при размяна на знака на АС и ДС в синастрията ми се е случвало да усетя по-силна заинтересованост, често взаимна. В по-трайните ми приятелства обаче и двата примера не са застъпени, липсват. Не бих казала, че кръстът на хороскопа е определящ, по-скоро съдържанието на хороскопа. Когато има твърде несъответстващо съдържание, пътищата ни рано или късно се разминават или се образува дистанция. Обикновено по някакви доминанти се привличаме - по стихии, качества, модалности или акцент на определени планети.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Приятелството
« Отговор #200 -: Август 19, 2016, 11:50:56 pm »
да, по асц-дсц точно "заинтересованост" е думата, при иц-мц аз усещам/срещам близост до същността ми/на другия, съвпад на сърцевината, семката. но може да си е мое чувство/внушение.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Приятелството
« Отговор #201 -: Август 19, 2016, 11:56:41 pm »
Сещам се и за една приятелка, при която оста МЦ-ИЦ е по знак и градус в квадрат с моята. Но не усещам това да е проблем, за мен не това е основното, а по-скоро привличане по модалности.

Сега като тегля чертата разбирам, че с годините и моите възприятия са се променили, по-различи астрологични типажи ме привличат като приятели и преобладават в обкръжението ми. Вече няма толкова вода, земя и фиксирани акценти. Повече кардинални или мутабелни акценти, огън, въздух и мъничко вода. За сатурнов акцент продължавам да съм абонирана - но не по знак, а като проблематични аспекти в хороскопа. Една приятелка нямам с тригон или секстил към светило, все твърди аспекти.
« Последна редакция: Август 19, 2016, 11:58:48 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Приятелството
« Отговор #202 -: Август 20, 2016, 12:12:22 am »
Вярвам на всички, но чакам само на себе си .Защо откакто съм момиче съм  в свят на гейове. Искам да съм момиче ,искам да съм аз! :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Приятелството
« Отговор #203 -: Август 20, 2016, 12:14:17 am »
Бека, много феминистки се изказваш!  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Приятелството
« Отговор #204 -: Август 20, 2016, 12:25:53 am »
Феминиски шеф на непрогледната пещера, в която искат всички да проникнат-аман от сплазмодий :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Приятелството
« Отговор #205 -: Август 20, 2016, 12:27:02 am »
Тая пещера да не е пълна с диаманти бе?  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Приятелството
« Отговор #206 -: Август 20, 2016, 12:42:44 am »
Да, философският камък и блясъкът на чистият ум-никой не може да стигне до баща си освен чрез мен ,амин! Ами не ми е приятно да ми вземат зелените излъскани камъни от морето ,от шишета бира .

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Приятелството
« Отговор #207 -: Август 20, 2016, 08:58:47 pm »
Не спамете по свободните теми, ей

Напоследък се срещам с хора само по работа/необходимост

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Приятелството
« Отговор #208 -: Август 20, 2016, 09:04:39 pm »
Напоследък се срещам с хора само по работа/необходимост

И аз съм имала такива асоциални периоди, но моите са и по-продължителни във времето.

Има дни, в които дори на приятелски позвънявания не отговарям. После като ми мине меланхолията, връщам обаждането. Разбира се зависи и за какви приятели става въпрос - на някой по-близък не бих игнорирала обаждането, докато с кухия пълнеж съм малко по-безцеремонна и не изпитвам угризения.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Приятелството
« Отговор #209 -: Август 20, 2016, 09:12:35 pm »
В моя случай не е от меланхолия, просто не ми остава нищо за даване и забавление. Щом заспивам като труп и се събуждам все едно преди малко съм легнала, 'начи-мноо зле
А приятелите си искат отношението и вниманието, представяш ли си да задремя по време на срещичка