Автор Тема: Бихте ли си направили консултация при вас самите  (Прочетена 27340 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Минали избори може и да се виждат /какво ни се е случило/, бъдещи такива по-трудно се прогнозират.

Затова не виждам кой знае какъв смисъл да се прави дългосрочна прогностика, не повече от близките 2-3 години.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12472
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
А защо не го похвалиш публично, искам и аз да си направя прогноза

Така съм преценила, че тук не е мястото да "хваля" хора с такава насоченост.
Но мога да благодаря и "похваля" публично  хората тук , които са се отзовавали на моите запитвания в тази посока и съм получавала добри насоки, така че можеш да се обърнеш към почти всеки тук, като прецениш, според това коя област те вълнува и ще получиш една адекватна прогноза. Аз съм доволна и съм го коментирала в съответна тема, към съответния човек откликнал на молбата ми и не само в прогностичен план.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Правил съм набързо консултация в България само с Мариана Добранова-бях последния включил се с въпрос в последното и тв предаване в ББТВ-с въпрос дали ще е успешно пътуеането за чужбина,дали да пътувам-положителен отговор-получи се -след първия месец профуках парите и точно тогава намерих работа .В интернет съм питал Джена-астроложка уж от Австралия-мисля всичко е компютърно генерирано,програма,често с груби грешки .Мисля Барбара е същата работа,ако ли не -същата програма .

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Това е абсолютно мошеничество - да представиш за индивидуален хороскоп автоматично генерирана компютърна интерпретация.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Така съм преценила, че тук не е мястото да "хваля" хора с такава насоченост.
Но мога да благодаря и "похваля" публично  хората тук , които са се отзовавали на моите запитвания в тази посока и съм получавала добри насоки, така че можеш да се обърнеш към почти всеки тук, като прецениш, според това коя област те вълнува и ще получиш една адекватна прогноза. Аз съм доволна и съм го коментирала в съответна тема, към съответния човек откликнал на молбата ми и не само в прогностичен план.  :)

Ясно, конкретно за теб прогнозата е била добра
И аз това казвам-ние тук ще си направим много по-добре оценка на дадена карта, макар и с общи усилия, отколкото кой да е супер-, най-, про-

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
При той наречените професионалисти /с малки изключения/ съм забелязала, че повечето клонят към някоя астрологична школа и само по нейната методика работят, не са склонни да експериментират и отхвърлят всичко, което не е от тяхната школа. А това доста ограничава възможностите и инструментариума, съответно не може да се обещае и висока познаваемост, особено ако астрологът няма дългогодишна практика или просто не му е дар свише да се занимава с това.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Ходила съм по семинари, там дори начинът на тълкуване на натална карта е различен. Няма нищо общо с поп астрологията. Най-малкото е интересно, прогнози не са ми правили. Много мразя безмозъчни клишета в астрологията, там поне го няма това.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12472
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Папи, акцентът ми е върху тук във форума, съм преценила, че не желая да споделя същото и това го казах ясно.  :)
Разбира се, че няма "най-добрата" рецепта за правене на хороскоп и такава прогноза към същия, както и не съществува такова понятие като "най-добър " астролог. Има различни типове практикуващи астролози и астролог-консултанти за различни типове хора. Не подценявам , нито надценявам нечии възможности и умения в тази сфера и си позволявам да коментирам способностите и талантите на другите само , ако съм имала удоволствието да се (по) срещна със същите. Не деля хората на такива от телевизията, радиото, в манастира, под асмата, във форум, "'щото не се появяват в медийното пространство и са по-по- най...", а на хора, които знаят и могат и на такива, които само знаят, а пък не могат.
Тази тема е направих в посока, доколко астрологията е значима за тук списващите и как същата играе роля да разберем самите себе си, доколко смислено  можем да тълкуваме случващото ни се, чрез нея и ако ни е помогнала на нас самите в определена сфера/и да споделим този опит с другите напътствайки ги. Това беше моята идея по темата-" мога ли аз самия да следвам посоченото ми, за да мога след това да насочи и търсещия, питащ (се) ни друг", а не кой какво е казал или не по телевизията , колко пари вземал за хороскоп и" какви ги дрънкал, като го знам, колко може" и "нищо не ми познаха, само едно, ама то беше пък за друго."
И всъщност, какво искате да ви познаят-кой номер гащи ли носите или как са ви оцветени след  като (не) са ви познали  ???
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
С Уран около Асцендента и силна Луна и номера гащи трудно ще ми познаят, с перманентен йо-йо ефект съм  :012:  ???
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Факт-изследвали хороскопите,направени от Нострадамус-открили голяма неточност в техниката,въпреки това познавал-Бернадет Брейди говори че в астрологията се използват два основни метода-на Орела-технката,метода от една страна и на Чучулигата-интуицията,вътрешното разбиране .Това означава че каогато интуицията е силна няма нужда от много техника и обратно .Едно-друго се допълват и компенсират .Но определяща е интуицията,без Орела може,без нея -не :72:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Факт-изследвали хороскопите,направени от Нострадамус-открили голяма неточност в техниката,въпреки това познавал

По това се различават астролози с уникална дарба и астролози практици и теоретици. За първите нито количеството усвоена теория е определящо, нито броят направени и разчетени хороскопи. Но се броят на пръсти и такъв се ражда по веднъж в столетието може би...
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Има различни типове практикуващи астролози и астролог-консултанти за различни типове хора.

Каква е разликата?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12472
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Е, да се надявам, че вече няма да ме питате "това къде го видя" и "защо така го каза".  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12472
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Каква е разликата?

Астрология- , сбор от познание, събира знания, преподава знания, изследва.
Астрологическа консултация-прилага(м)  познания на индивидуализирано ниво.
Аналог на всички познати ти други сфери, полета на знанието и ако същите включват, предполагат/ предлагат консултации.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4526
Румен Колев, само с изследователско теоретична насока ли се занимава или прави прогностика. На мен той ми вдъхва доверие, има нещо необяснимо налудничаво, което ми харесва, чак мислех да си купя книжките, които изглеждат сложни :012: