Автор Тема: Козметика  (Прочетена 14535 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Козметика
« -: Март 13, 2014, 03:10:45 pm »
Маска за коса: 1л св мас (зехтин/др масло), 1л ракия (алкохол),1 жълтък

Samoella

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 104
Re: Козметика
« Отговор #1 -: Март 13, 2014, 04:30:16 pm »
Маска с 1 жълтък, 1с.л. ракия или водка, 1 с.л. балсам, 1 чаена лъжичка бадемово масло, 1 с.л. кисело мляко,1 с.л. оцет,2с.л. тривитаминол,1с.л. газ-ако можеш да изтърпиш миризмата . 
Тривитаминола е течен, комбинация от витамини, купувам си го от ветеринарна аптека.
Тази маска е за подхранване и суха коса, а ако е за мазна, маската е друга.
« Последна редакция: Март 13, 2014, 06:56:57 pm от Samoella »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Козметика
« Отговор #2 -: Март 13, 2014, 04:37:11 pm »
Вече отдавна не си приготвям домашни маски – то и киселото мляко вече не е мляко, и плодовете не са плодове...

Навремето си забърквах следната маска за лице: смесваш хума с прясно изцеден сок от алое и добавяш малко пчелен мед. Може и капка зехтин, ако кожата е по-суха.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Козметика
« Отговор #3 -: Април 01, 2014, 11:07:25 am »
Моите проблеми с косата продължават и не спирам  да търся начини да се справя с тях.По нета намерих инфо,че препоръчват употребата на био шампоани.Някой ползвал ли е и какви са отзивите?
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Козметика
« Отговор #4 -: Април 01, 2014, 12:23:15 pm »
Преди ползвах медицински шампоани и не бих казала, че спират косопада и че има кой знае какъв ефект.
От една година ползвам биошампоани, експериментирам с различни марки и разновидности, засега съм доволна. И тъй като често си мия косата, обикновено редувам два-три различни шампоана - и био, и по-обикновени от масовите марки в търговската мрежа (така ми препоръча моята фризьорка). Когато ползвах само скъпи медицински, състоянието на косата ми се влоши, стана много капризна и започна бързо да се омазнява.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Козметика
« Отговор #5 -: Април 01, 2014, 01:47:07 pm »
Лайте,

не се коси! На всичкото дзверове им падат козините в момента   :012:. Тва кучета, котки, жени - всичко се скуби зверски. Нормално е в началото на пролетта да става така. До началото на лятото ще е така и каквото и да си мажеш на косата, то няма да промениш природата  :d030:...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
Re: Козметика
« Отговор #6 -: Април 01, 2014, 01:58:08 pm »
Аз олесявам през лятото,тогава е листопад ;D

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Козметика
« Отговор #7 -: Април 01, 2014, 03:51:52 pm »
Пу пу пу, да не ми е уруки, напоследък доста ми заздравя косата, от силни косопади вече не страдам. Остана само сезонният, обикновено започва към края на лятото и продължава месец-два. Спря да капе, когато завинаги изчезнаха постоянните дразнители, а и косата видимо се сгъсти, преди това години наред страдах от силни и дълготрайни косопади.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Козметика
« Отговор #8 -: Април 01, 2014, 04:03:58 pm »
Био шампоаните са зверски скъпи, само като ги видях и бях в ужас и потрес, да не говорим, че в БГ колко биото е био, е много голям въпрос с неясен отговор.  :D :D Аз принципно винаги съм имала сравнително гъста коса, без много проблеми - защото е права и няма смистъл нито да я суша, нито да я изправям и поради тази причина си е била много здрава. По едно време много се беше изтощила, никакъв блясък, започна много да цъфти, защото от години наред е дълга и изобщо не я скъсявам, защото не се харесвам с къса коса, винаги трябва да ми е поне под раменете. НО се къносах, от тогава косата ми е направо невероятна - никаква изтощеност, два косъма ми падат на ден (като изключим сезонното скубене) - всички ме питат какво си праявя косата, за да е толкова блестяща, даже някакви случайни хора на улицата ме забелязват, които не ги познавам, но майка ми ги познавала и питали майка ми какво си правя на косата. Наистина страхотен блясък, всичко 6, като вляза във фризьорски салон също им остават очите. Скоро се подстригах, но преди това не се бях подстригвала поне 4-5 месеца, изобщо косата ми нямаше и намерения да цъфти, беше все едно вчера съм я подстригала.  :012: :012: Пу-пу да не ми е уроки и на мене. Не че правя реклама на продукт, но просто наистина истината ви казвам. По едно време правих маски с тривитаминол и хума, ама от месеци наред и това не съм правила и косата ми пак си е супер.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Козметика
« Отговор #9 -: Април 01, 2014, 04:09:17 pm »
Тези био, дето ползвам, са по-евтини от медицинските. А биотата в търговската мрежа обикновено са от два до три пъти по-скъпи от обикновената масова козметика. Вземам си продукти от една дрогерия в центъра, не от супермаркет. Има маски за по 11-13 лв., които са доста по-добри от скъпите марки - вземала съм и за по 40 лв. да пробвам (Нуксе, Лиерак). Но ефектът на който и да е продукт зависи от индивидуални характеристики - типът кожа, коса, поносимост и т.н.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Козметика
« Отговор #10 -: Април 01, 2014, 04:26:51 pm »
Моите проблеми с косата продължават и не спирам  да търся начини да се справя с тях.По нета намерих инфо,че препоръчват употребата на био шампоани.Някой ползвал ли е и какви са отзивите?
на мен една приятелка ми подари в началото на януари този шампоан и съм много доволна- дори не ползвам балсам, а само няколко капки кристали слагам по върховете на косата за по-добро разресване, че е доста дълга...
http://bg.oriflame.com/products/product-detail.jhtml?prodCode=23278&tab=1

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Козметика
« Отговор #11 -: Април 01, 2014, 05:08:57 pm »
Моите проблеми с косата продължават и не спирам  да търся начини да се справя с тях.По нета намерих инфо,че препоръчват употребата на био шампоани.Някой ползвал ли е и какви са отзивите?

(раз)реши си редовно отношенията ти и тати ,тази година и пак си мажи косата с каквото пише по "готварските " книги  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Козметика
« Отговор #12 -: Април 01, 2014, 09:06:51 pm »
Благодаря ви,дами,за включването! :08:

Интересно мнение,Рени.Още повече,че имам тр.Сатурн опозиция Слънце-пак мисля,че ще касае въпросните отношения.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Козметика
« Отговор #13 -: Април 03, 2014, 10:42:31 pm »
Навремето една колежка ми препоръча шампоан против косопад, много съм доволна - ползвам го вече в продължение на една или две години, редовно си го купувам от био дрогерия. Не е точно био и не е медицински, води се дерматологичен. Има различни видове, този е с магарешки бодил против косопад, пробвай го. Френско производство, но не е много скъп - Shampooing dermatologique au Trichogen VEG на Laboratories Biocos.

Косата става много свежа и обемна, същевременно лека и мека. Косопад не съм имала от доста време.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

синие

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 167
Re: Козметика
« Отговор #14 -: Юни 16, 2014, 02:59:53 pm »

миналото лято правех маска с

както казва вещичка всички зверове си сменят космите сега...та подходящо лекарство от подходяща зооаптека...

към тези вит.,слагах жълтък,ракия,мед,може и кисело мляко....пропорции не гонех,все около лужичка ...важното е да не се получи много рядка,че ще се свлича по лице,шия...в мрежта им адоста  рецепти с тозьи витами.

    Маска с тривитаминол и кисело мляко

Смесете 2 с.л. тривитаминол, 1 жълтък, 1с.л. зехтин, 1 с.л. алкохол (ракия, ром, водка) и 1 с.л. кисело мляко. Разбъркайте добре и нанесете на косата. Стойте така поне 2 часа. След това отмийте с шампоан и хладка вода.


Маска за суха и увредена коса

2 с. л. тривитаминол (ако косата ви е по-къса, използвайте по-малко количество)

2 с. л. кисело мляко

1 с. л. мед

1 с. л. ракия

1 яйце

Нанесете върху цялата коса и покрийте с найлон и хавлиена кърпа върху него. Оставете да действа минимум два часа.

Маска против косопад

2-3 с. л. тривитаминол

1 с. л. водка

1 с. л. хининова вода (може да я намерите във всички аптеки на скромна цена)

След маска с тривитаминол измийте косата хубаво, минимум два пъти с шампоан, тъй като той е с мазна консистенция, която трудно се отмива.
Само в един миг безвремие...
изгубени ще се намерят;намерени ще се изгубят;