Автор Тема: Хоби  (Прочетена 35000 пъти)

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Хоби
« Отговор #270 -: Юни 24, 2015, 06:22:41 pm »
Rebeka,майтапя се-няма хормонален ефект,споко .От линка на Вещичка не са превели/обяснили-явно момичето е имало проблемна менструация,б.равнец е за кръвоспиране явно и на маточни кръвоизливи,освен хемороиди ,в конкретния случай просто са спрели противозачатъчните,това е било достатъчно,не че б.равнец е фитохормон .                                                                                                                    Интересно Вещичка защо си тори стайните китки с противозачатъчни :017:

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Хоби
« Отговор #271 -: Юни 24, 2015, 06:48:26 pm »
А бе не съм ги торила още, но според разни лели, които са на ТИ със саксийните китки, противозачатъчните карали цветята да полудяват - растат и цъфтят като изумени. Вършели работа най-евините противозачатъчни.

Идея си нямам защо точно противозачатъчните влияят по този начин на цветята...  :017:
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Хоби
« Отговор #272 -: Юни 24, 2015, 07:51:49 pm »
Може да са с подобна хим.структура с растителните хормони на растежа ауксин,гиберелин и тн .Те се образуват във върха ,но може противозачатъчните да са им прекурсори .

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Хоби
« Отговор #273 -: Юни 27, 2015, 08:35:01 am »
И тези са последните за днес, че ми писна  :012:



хрумвало ли ти е да правиш сапунчета за някой хотел- нещо като запазена марка,според цвета на баните им ;)

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Хоби
« Отговор #274 -: Юни 27, 2015, 09:04:18 pm »
хрумвало ли ти е да правиш сапунчета за някой хотел- нещо като запазена марка,според цвета на баните им ;)

Не. Не става - откъде пари за разрешителни от ХЕИ-то бре?  :043: :043: :043:


Обаче от 1 седмица суша разни цветя за сапунчетата. Вече имам горски теменужки, люляк, листенца от рози - едри и дребни, цветове от липа, лавандула. Измислих и сапунчета с ЕМ от роза, розови листенца и масло от карите ама много скъпо ще излязат беееее... Това ЕМ от роза си е мамата си джейса... Ама ще си направя 5-6 бройки ей така за проба и личен кеф...
« Последна редакция: Юни 27, 2015, 09:08:55 pm от Вещичка »
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Хоби
« Отговор #275 -: Юни 28, 2015, 08:24:23 am »
Ето ми ги сушените цветя за сапунчетата  :012:




Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Хоби
« Отговор #276 -: Юни 28, 2015, 01:56:26 pm »
Ето и новата "розова" серия сапунчета:










Цитрусовите в момента стягат във формичките  :012:.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хоби
« Отговор #277 -: Юни 28, 2015, 02:00:58 pm »
Изглежда много красиво!
Според мен това е отлична идея за подарък - комплект ръчно направени сапуни, от всеки вид по едно, опаковани в оригинална кутия.

Веще, що не ги предлагаш в сайта и като подаръчни комплекти? Може в някоя картонена кутия, облепена с декупаж. Ако някой търси оригинален, стилен и малко по-скъп подарък.

Между другото, можеш да разшириш асортимента и да правиш ароматни свещи, пак нещо подобно - интересна форма и в арт опаковка. За тях какви съставки са нужни - восък и аромати?
« Последна редакция: Юни 28, 2015, 02:03:05 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Хоби
« Отговор #278 -: Юни 28, 2015, 02:04:12 pm »
Лиле, прекрасни идеи даваш, но уви пак опираме до разрешително за сапуните  :(...


Иначе декупаж върху картонени кутии изобщо не си играя да правя - само МДФ или чам. Толкова труд и скъпи материали за една картонена кутия не влагам, а аз работя само със скъпи акрили и лакове.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хоби
« Отговор #279 -: Юни 28, 2015, 02:08:41 pm »
Лиле, прекрасни идеи даваш, но уви пак опираме до разрешително за сапуните  :(...


И защо е нужно разрешително, нали няма да ги предлагаш в търговската мрежа?

Ако ги предлагаш за продажба в сайта си и се намират индивидуални клиенти за по 1-2 бр. сапуни, би трябвало да могат да се продават и в комплект.

Или ги предлагаш само на познати?

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Хоби
« Отговор #280 -: Юни 28, 2015, 02:14:42 pm »
Отдавна ги махнах от сайта, защото са тръгнали от всякакви институции да проверяват сайтовете. Затова и само на познати и приятели. Те знаят и когато им затрябва звънкат и питат дали има готови и какви... и така...


А и аз правя по 5-6 бройки от вид като се хвана да правя де. Не съм фабрика, а си чеша крастата поне засега...  :012:




Разрешително е нужно дори и само в сайта си да ги предлагаш. Тая държава фъндък не пуска на никого. Интересно ми е, че в Русия си ги продават на воля по интернет и никой не ги трови, но явно си имат нещо урегулирано по въпросите.
« Последна редакция: Юни 28, 2015, 02:16:27 pm от Вещичка »
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Хоби
« Отговор #281 -: Юни 28, 2015, 02:29:04 pm »
Ето ги и цитрусите:

Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Хоби
« Отговор #282 -: Юни 28, 2015, 03:18:23 pm »
Кокосовите и канелени сапунчета на Вещето са много хубави.  :08: :-*
Изпробвано.  :-*

Не се и съмнявам, че и другите са прекрасновати!  :38:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Хоби
« Отговор #283 -: Юни 28, 2015, 03:31:41 pm »
Вещичка, можеш да "заобиколиш" ограниченията от ХЕИ инстанция по следния начин : " Частна работилница за еди -какво си" и на  ХЕИ моментално съм им "отрязани ръцете " и да си рекламираш продуктите. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Хоби
« Отговор #284 -: Юни 28, 2015, 06:05:59 pm »
Веще, срамота ще е заради някакво ХЕИ да не развиеш хубавата идея, честно. И това за свещите също е добро хрумване. Давай!