Автор Тема: Хорари за здраве  (Прочетена 233141 пъти)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Хорари за здраве
« Отговор #585 -: Януари 01, 2016, 08:50:12 pm »
Добре, в крайна сметка, жив ли е човека или е умрял, че взех да губя търпение. Би трябвало да оживее по хорара, ама ако все пак е умрял, да търсим индикациите, или изводът, че все пак хорарът не е натал с транзити, прогресии и прочие.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за здраве
« Отговор #586 -: Януари 01, 2016, 08:56:27 pm »
Исках да дам възможност повече съфорумци да се включат с астрологични предположения, но мога да обявя отговора, ако настоявате.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Хорари за здраве
« Отговор #587 -: Януари 01, 2016, 11:46:04 pm »
В класическата астрология, когато се пита за съпруг е 7дом, дете-5дом. В случая се разглежда 7дом или управителите на 7д. и т.н. У.Лилли също така разглежда хорарите.

Има в ХА хорар на Лилли за здраве. Беше нещо от типа от какво е болен докторът и ще оживее ли. Не е декумбитура и въпросът не е поставен от болния. Но Лилли го разглежда по първи дом.

Здравните хорари при Лилли специално се теглят към първи.

Пп.
Часовият управител понякога помага в такива случаи

Не намерих цитата от ХА, но тук е разгледан въпросният http://www.skyscript.co.uk/decumbiture9.html
« Последна редакция: Януари 01, 2016, 11:57:52 pm от Diyana »
De omnibus dubitandum est

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за здраве
« Отговор #588 -: Януари 02, 2016, 11:20:09 am »
Исках да дам възможност повече съфорумци да се включат с астрологични предположения, но мога да обявя отговора, ако настоявате.
Ами сбъркала си темата- нали напреди пуснах тема за хорарен практикум, където се поставят карти на въпроси, чиито отговори се знаят.
Казвай отговра, не ни мъчи, че да видим все пак по кой дом излиза  :)
В книжката за хорари на Алфи Лавоа, която е насочена предимно за намиране на изгубена вещ, но е поставил накрая 10 примерни карти, разгледани от него- там също ми направи впечатление в едната карта, че разглежда дъщеря си по 1д., а нейният търсен куфар по 2д., макар че той пита "Къде е куфарът на дъщеря ми?", а в началото на книгата много добре е разяснил производните домове и децата гледа по 5д.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Хорари за здраве
« Отговор #589 -: Януари 02, 2016, 11:34:27 am »
Сигурно защото някои астролози се придържат към правилото, че ако въпросът не касае лично кверента (макар че тук може да спори относно значението на думата "касае"), а друг човек, за другия човек се използва 1-ви дом и производните се броят оттам.

Объркахте ме по кой дом да гледам човека от хорара. Затова максимално просто (с риск за невярно, защото не е задълбочено). Луната се намира в знак на Юпитер и е в сходящ тригон с диспозитора си - изходът би трябвало да е благоприятен, т.е. да оживее.

Извинявам се - Акрукс вече е аргументирала този отговор преди мен. Не прочетох. На нейното мнение съм.
« Последна редакция: Януари 02, 2016, 11:39:56 am от Mirabella »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за здраве
« Отговор #590 -: Януари 02, 2016, 11:58:11 am »
Ок, тогава описвам ситуацията.

Въпросът е зададен от млада омъжена жена. По време на път съпругът ѝ внезапно се разболява и с остра бронхопневмония постъпва в болница. Към момента на задаване на въпроса квезитът е в интензивното, в критично състояние.

Руската астроложка е разгледала въпроса директно по първи дом. АС в последните градуси на знака, ден на Сатурн, часови управител - Сатурн. Също така гледа антисии и диспозитори, добавя и Плутон в градуса на Лунните възли. Гледала е лекарския екип по 7 дом, диагнозата - по 10ти. Според астроложката до два дни всичко трябвало да се реши, дали ще живее или не.

Отговор: Квезитът е починал 2 дни след задаване на въпроса. Диагноза - "оток на бели дробове" /в резултат на тежка бронхопневмония/.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Хорари за здраве
« Отговор #591 -: Януари 02, 2016, 12:06:02 pm »
Благодаря ти за отговора, Лили. И за казуса.
Отишъл си е човекът. :( Още по-жалко, ако и той е бил млад (като съпругата му).
Астроложката казва, че до 2 дни ситуацията ще се реши. Но казва ли как ще се реши?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за здраве
« Отговор #592 -: Януари 02, 2016, 12:12:56 pm »
Астроложката казва, че до 2 дни ситуацията ще се реши. Но казва ли как ще се реши?

Не вярвам да е казала директно на клиентката да очаква смърт, има си други начини. Стандартен отговор - "Критично състояние, сменете лекаря или потърсете консултация с друг специалист. Ако успее да се пребори през първите два дни, има вероятност да оздравее".
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Хорари за здраве
« Отговор #593 -: Януари 02, 2016, 12:20:28 pm »
Схемата напомня на Фроули алгоритъм за здравни хорари със седми и десети дом. Двата дни изскачат не само от Асц., по който бих сметнала, че ще се подобри, защото новият у1 е Меркурий и поне си е тригонократор. Но след два градуса Луната, която е във владение на управителя на смъртта, завършва тригон с него, Юпитер "обича" болния, макар да е ретро, поради което пак бих решила, че се е оттървал. Но после идват и два и малко градуса, преди Слънцето, у1, да попадне в заточението си. Имаме парс във втори, което е добре, но господарят й май не обича у1.

Ако гледаме 7-ми дом, нещата не са много по-ясни също.
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за здраве
« Отговор #594 -: Януари 02, 2016, 12:34:56 pm »
На мен двата дни ми изскочиха по сходящия тригон с ретро Юпитер, но и АС също минава в друг знак след 2 единици време.

Първоначално подходих по друг начин - разгледах квезита по 7 дом, понеже беше назован по име. Но тогава пък няма логика да гледаш лекарите по първи, когато въпросът се задава от друг човек. Първи дом винаги има отношение или към този, който пита, или към самата ситуация.

Лично на мен Марс и Нептун в Риби в 7 дом по-точно ми описаха ситуацията - предположих, че е включен на системи, има вливане на лекарствени препарати, дори може да е в медикаментозна кома. Марс в Риби по има връзка с простудно заболяване, а в съвпад с Нептун - тежко вирусно. Особено щом става за отоци и проблем с течностите в организма.

Но ако квезитът се разгледа по 7 дом, Юпитер минава в неговия 6ти. Само заради предстоящия аспект с ретро Юпитер се усъмних в благоприятния изход, обаче при разгледане на производните домове, имащи връзка с развитието на въпроса, не видях достатъчно указания за предстояща смърт. Първото ми усещане беше, че е починал, но това не е толкова астрологично, колкото интуитивно. След това си помислих "ами ако питат за малко дете?" и започнах да чопля картата за положителен отговор. Но не съм се включвала в тамошната дискусия - по-късно видях, че са я разгледали по 1 дом и как е описана ситуацията. И ако разгледаме болния по 1 дом, ретро Юпитер управлява неговия 8ми.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за здраве
« Отговор #595 -: Януари 02, 2016, 02:19:58 pm »
Не вярвам да е казала директно на клиентката да очаква смърт, има си други начини. Стандартен отговор - "Критично състояние, сменете лекаря или потърсете консултация с друг специалист. Ако успее да се пребори през първите два дни, има вероятност да оздравее".
Два дни вероятно заради двата градуса орбис до последния аспект на Луната с Юпитер съУ8 в 12д, но аспектът е хармоничен, Луната е в знак на Юпитер... Ако гледаме крайното развитие на въпроса по производен 4-ти от 8-ми, то Луната, която е диспозитор на заключен знак в този производен дом, накрая прави опозиция с куспидата му (К11) и завършекът е неблагопритен.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Хорари за здраве
« Отговор #596 -: Януари 02, 2016, 02:24:38 pm »
Ако гледаме производна карта по седми дом, У6 и У8 отиват в Д12, като ретро Юпитер се пада диспозитор на У6 и опонира У8. Плюс Марс в Д1 описва болестта. Ей-сега ще си построя картата в някоя програма да погледна и останалите детайли.
« Последна редакция: Януари 02, 2016, 02:26:11 pm от Reptil »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за здраве
« Отговор #597 -: Януари 02, 2016, 02:30:47 pm »
Ако поставим квезита в 7 дом, Венера управлява неговия 4 дом и 9ти, който е 4ти от 6ти. Класиците казват, че има повече шансове за благоприятен изход, ако съответните домове се управляват от бенефик. Гледано от ДС, у8 е Меркурий - неутрална планета, има съвпад с Венера - у4 и у9. Този момент ме затрудни. А на Юпитер му нямам вяра, тригонът на Луната с него ми се стори леко съмнителен - и в други хорари съм виждала такива аспекти /хармонични с бенефици/, а настъпва смърт.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Хорари за здраве
« Отговор #598 -: Януари 02, 2016, 04:47:42 pm »
Много ме заплете тоя казус.

Планета Управство Терм Деканат
Юпитер Слънце Меркурий Марс
Меркурий Сатурн Юпитер Меркурий
Сатурн Юпитер Юпитер Меркурий
Марс Юпитер Венера Сатурн
Слънце Сатурн Марс Слънце
Фортуна Юпитер Марс Марс

Меркурий — У8
Юпитер — дисп. У12
Сатурн — У1, У12, дисп. У6
Слънце — У6, дисп. Юпитер

Всичко е оплетено по много неприятен начин.
— Юпитер, Сатурн и Слънцето се диспонират един другиго.
— Юпитер, Сатурн и Меркурий си влияят по терм и деканат в различна степен: Юпитер и Меркурий се в рецепция по терм; Луната пренася светлина от Меркурий към Юпитер (в обратна посока щеше да е по-понятно); Сатурн също е в терма на Юпитер.
— антисията на Слънцето и Сатурн съвпадат, а самите планети са в секстил.

Юпитер, или пък цялата комбинация Юпитер/Марс, показва болестта на човека. Квадратът Сатурн—Марс и Фортуна са показателни в това отношение. Мисля, че пак Юпитер има най-много достойнства изобщо, макар че ако се смятат ден и час на Сатурн, може да се окаже, че Сатурн дръпва напред. А Сатурн е в знак, който не съответства на природата му — сух във влажен знак (това, плюс Марс в Риби горе-долу се връзва на "оток").

Много косвени показания, но никъде пряка връзка на У1 с У8 (има, де, но много хилава). Обаче, при разглеждане с радикални домове, пак няма такава връзка, а някои от горните показания се повтарят, но същите планети си разменят домовете. Не знам, аз не бих казал просто ей-така, че човекът ще умре.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за здраве
« Отговор #599 -: Януари 02, 2016, 04:54:54 pm »
Рептил, ти какви терми използваш - египетските или по Птоломей?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui