Автор Тема: Хорари за здраве  (Прочетена 233173 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Хорари за здраве
« Отговор #105 -: Юни 13, 2014, 02:42:00 pm »
Секстила със СЛВ не се ли брои?

Happy58

  • Гост
Re: Хорари за здраве
« Отговор #106 -: Юни 13, 2014, 02:44:17 pm »
Ест, че има смисъл. Най-малкото без курс-не е нужна тревога....Имала съм изкочила кост на ръката-дланта отгоре, натисках я с монета, с пластир..т.н., сама се прибра без хирургии.
Дай картата.

и аз имах такова на ръката на млади години - мина си сама, без нищо.
Не те съветвам да правиш операция - опитвай с други неща. Примерно, целината чисти костите и ставите, по принцип, но може да има и други илачи :)

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Хорари за здраве
« Отговор #107 -: Юни 13, 2014, 02:45:53 pm »
А наболява ли те като ходиш?  :017: :017: На мен от време на време ми се случва от ходене ли не знам от какво и изведнъж почва да ме наболява палеца и все едно не мога да го сгъна до края и костта си личи повече от нормалното. И след това си се оправя, просто явно ходенето със сандали не ми се отдава.  :012:

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Хорари за здраве
« Отговор #108 -: Юни 13, 2014, 02:50:21 pm »
и аз имах такова на ръката на млади години - мина си сама, без нищо.
Не те съветвам да правиш операция - опитвай с други неща. Примерно, целината чисти костите и ставите, по принцип, но може да има и други илачи :)
Да, чета за илачи, никакви операции не искам. Нито да ходя при личната, щото тя пък, ако 5 пъти в един ден вляза в кабинета й и 5те пъти ме таксува.

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Хорари за здраве
« Отговор #109 -: Юни 13, 2014, 02:53:18 pm »
А наболява ли те като ходиш?  :017: :017: На мен от време на време ми се случва от ходене ли не знам от какво и изведнъж почва да ме наболява палеца и все едно не мога да го сгъна до края и костта си личи повече от нормалното. И след това си се оправя, просто явно ходенето със сандали не ми се отдава.  :012:
Не, не ме боли. Само е доста щръкнало и се наплаших днес. От няколко дни гледам , че е различно, но днес направо ми извади очите. Имах едни обувки тип пантофки, които ми бяха неудобни, но си викам те са нови, ще се отпуснат. Дори не знам дали има 1 месец да съм ги носила и от известно време съм с чехли, но това чудо.... ???

Happy58

  • Гост
Re: Хорари за здраве
« Отговор #110 -: Юни 13, 2014, 02:57:50 pm »
Не, не ме боли. Само е доста щръкнало и се наплаших днес. От няколко дни гледам , че е различно, но днес направо ми извади очите. Имах едни обувки тип пантофки, които ми бяха неудобни, но си викам те са нови, ще се отпуснат. Дори не знам дали има 1 месец да съм ги носила и от известно време съм с чехли, но това чудо.... ???

махай пантофките. :) В къщи имам една книга за "гадаене по крака" ( и хич не се смейте :) ), ще проверя, дали е написано нещо за такъв случай - може да иска "да ти каже нещо".

може да опиташ да можеш с ихтиол или йод ... виж има ли нещо такова там при илачите

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Хорари за здраве
« Отговор #111 -: Юни 13, 2014, 03:00:20 pm »
махай пантофките. :) В къщи имам една книга за "гадаене по крака" ( и хич не се смейте :) ), ще проверя, дали е написано нещо за такъв случай - може да иска "да ти каже нещо".

може да опиташ да можеш с ихтиол или йод ... виж има ли нещо такова там при илачите
махнах ги от 1-2 седмици аз и да, с йод има компреси... :)

Happy58

  • Гост
Re: Хорари за здраве
« Отговор #112 -: Юни 13, 2014, 03:05:38 pm »
махнах ги от 1-2 седмици аз и да, с йод има компреси... :)

ами ето :) - слагаш йод на една лепенка с марличка, залепваш я на пръста и си ходиш цял ден :) .... но по чехли :)

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Хорари за здраве
« Отговор #113 -: Юни 13, 2014, 03:10:42 pm »
ами ето :) - слагаш йод на една лепенка с марличка, залепваш я на пръста и си ходиш цял ден :) .... но по чехли :)
да  :08:

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Хорари за здраве
« Отговор #114 -: Юни 13, 2014, 03:27:46 pm »
:-\   ??? Да ви питам..на крака ми се появи един щръкнал кокал (свързващата кост над палеца) , много ме притеснява. Чета в нет-а за някакви компреси и разни оперативни намеси. Построих карта, но е "луна без курс", има ли смисъл да я качвам?!
Някой има/ имал ли е подобен проблем?  ???

Е, какво питаш , Ини в хорара?

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Хорари за здраве
« Отговор #115 -: Юни 13, 2014, 03:31:30 pm »
Е, какво питаш , Ини в хорара?
:57: еех, този мой приятел ретро меркурий...ами питам дали е сериозно? като за доктор и/или операция?!

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Хорари за здраве
« Отговор #116 -: Юни 13, 2014, 03:51:05 pm »
тя не е дала хорарна карта, а натал с транзити
по-скоро хорар с транзити съм качила

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Хорари за здраве
« Отговор #117 -: Юни 13, 2014, 03:59:16 pm »
Няма проблем ини, до седмица би трябвало да мине само
De omnibus dubitandum est

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Хорари за здраве
« Отговор #118 -: Юни 13, 2014, 04:01:20 pm »
Няма проблем ини, до седмица би трябвало да мине само
:58: Благодаря, аз все пак ще правя компреси, едва ли ще ми навредят.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за здраве
« Отговор #119 -: Юни 13, 2014, 04:01:41 pm »
  еех, този мой приятел ретро меркурий...ами питам дали е сериозно? като за доктор и/или операция?!
аз имам мъртва кост (така му казват) на левия крак, на същото място като на снимката от тази статия, но много рядко ме е боляло, само когато съм ходила продължително с тесни обувки
http://medpedia.framar.bg/%D0%B7%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D1%8F%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F/%D0%BC%D0%BA%D0%B1-m201-4/hallux-valgus-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D1%82