Автор Тема: Хорари за здраве  (Прочетена 233052 пъти)

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Хорари за здраве
« Отговор #120 -: Юни 13, 2014, 04:11:44 pm »
 
аз имам мъртва кост (така му казват) на левия крак, на същото място като на снимката от тази статия, но много рядко ме е боляло, само когато съм ходила продължително с тесни обувки
http://medpedia.framar.bg/%D0%B7%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D1%8F%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F/%D0%BC%D0%BA%D0%B1-m201-4/hallux-valgus-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D1%82
  :-\ да, същото е и при мен, една идея по-малко изскочило от на снимката, на десния крак. Нямам болки.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за здраве
« Отговор #121 -: Юни 13, 2014, 04:26:34 pm »
   :-\ да, същото е и при мен, една идея по-малко изскочило от на снимката, на десния крак. Нямам болки.
и при мен не е толкова изпъкнало като на снимката, сега четох статията и си измерих с транспортир градусите на отклонение- в допустими граници е изместена оста на моя палчо  :012:

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Хорари за здраве
« Отговор #122 -: Юни 13, 2014, 04:31:47 pm »
и при мен не е толкова изпъкнало като на снимката, сега четох статията и си измерих с транспортир градусите на отклонение- в допустими граници е изместена оста на моя палчо  :012:
аххаха и аз бих си го измери ако не бях на работа, тук нямам с какво.. :012: :012: разказала съм му играта без да искам на моя

Happy58

  • Гост
Re: Хорари за здраве
« Отговор #123 -: Юни 13, 2014, 04:55:07 pm »
   :-\ да, същото е и при мен, една идея по-малко изскочило от на снимката, на десния крак. Нямам болки.

еее, ини, то това е друго .... не е изхвръкналата кост, която се появява на китката и за която ти говорех. Това е нормално удебеление на ставата - получава се обикновено от неудобните обувки. Аз съм така вече повече от 20 години - спокойно :) живее се с това :)
Пак може да го мажеш с йод, може да му слагаш някакви там зелеви листа, но в никакъв случай не ходи на операция - в 90% от случаите израства наново и то по-голямо.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1867
Re: Хорари за здраве
« Отговор #124 -: Юни 13, 2014, 05:45:25 pm »
Обикновено в такива случаи гледам по у1, а не по у7, защото питащият не може никак да влияе на ситуацията и не е нужно да се бърка, но в конкретната карта часът е на Венера, затова ще ползвам именно у7 за В. Венера в Телец не свидетелства за проблеми с гърба/гръбнака (?) но и няма възможен друг сигнификатор, който да насочва към този специфичен проблем. Последният градус означава драстична промяна на състоянието, а лекарят Марс не е много надежден, колкото и да е приятел на В. - нека направи изследванията, нека се види с други лекари и ще се поизяснят нещата.

Diyana, благодаря за включването и съвета :engel016:
Може би Венера в знака на телеца, показва вече кожата ::)

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Хорари за здраве
« Отговор #125 -: Юни 13, 2014, 05:47:14 pm »
Ini,аз бих пробвал ябълков оцет 1 суп.лъжица в чаша вода 2-3 пъти на ден,дават го да се подслажда с мед ,но аз мисля не е важно с какво се подслажда/може захар,захарин,безалкохолни/,но е важно да е натурален,истински,не разни есенции.Това е много просто и ефективно за всякакви екзостози/костни нараствания,шипове и тн/,така оправих на майка ми артроза на пръстите,начален стадий,тя е близнаци,а тях слабо място им са ръцете .Естествено удобни обувки,гореща вана със сол на крака,загряващи мазила,компреси с цел кръвта да разнесе натрупания калций,особено като в кръвта има яб.оцет.,масаж.Притискането на крака от тесни обувки прави пролифератривно възпаление на надкостницата,колкото по рано се вземат мерки е по добре .

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Хорари за здраве
« Отговор #126 -: Юни 13, 2014, 05:59:44 pm »
Ini,аз бих пробвал ябълков оцет 1 суп.лъжица в чаша вода 2-3 пъти на ден,дават го да се подслажда с мед ,но аз мисля не е важно с какво се подслажда/може захар,захарин,безалкохолни/,но е важно да е натурален,истински,не разни есенции.Това е много просто и ефективно за всякакви екзостози/костни нараствания,шипове и тн/,така оправих на майка ми артроза на пръстите,начален стадий,тя е близнаци,а тях слабо място им са ръцете .Естествено удобни обувки,гореща вана със сол на крака,загряващи мазила,компреси с цел кръвта да разнесе натрупания калций,особено като в кръвта има яб.оцет.,масаж.Притискането на крака от тесни обувки прави пролифератривно възпаление на надкостницата,колкото по рано се вземат мерки е по добре .
Благодаря.  :58:

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Хорари за здраве
« Отговор #127 -: Юни 18, 2014, 10:54:39 pm »
Да се разпиша и в тази тема, всъщност добре че досега не е имало повод да строя карти по въпроси касаещи здраве.

Приемам лекарството Х без прекъсване вече 12-та година. Има изключително благотворен ефект върху мен, няма странични действия  (поне засега), но преди два месеца получих силна мигрена и лекарят ме посъветва да го спра за известно време, да не би главоболието да е от лекарството.
Но на мен ми липсва много като действие и въпросът ми е "Добре ли е за мен отново да започа прием на лекарство Х?" Да не взема пък да си докарам някоя беля, в действителност никак не е задължително да го пия, а мигрената изчезна отдавна, така и не разбрах от какво се беше появила.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за здраве
« Отговор #128 -: Юни 19, 2014, 04:02:02 am »
въпросът ми е "Добре ли е за мен отново да започа прием на лекарство Х?" Да не взема пък да си докарам някоя беля, в действителност никак не е задължително да го пия, а мигрената изчезна отдавна, така и не разбрах от какво се беше появила.
щом е изчезнала мигрената, след като си спряла приема на лекарството по съвета на лекар, възможно е и продължителния прием на лекарството да я е предизвикало
по въпроса е най-добре да се консултираш с лекар

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Хорари за здраве
« Отговор #129 -: Юни 19, 2014, 10:46:42 am »
щом е изчезнала мигрената, след като си спряла приема на лекарството по съвета на лекар, възможно е и продължителния прием на лекарството да я е предизвикало
по въпроса е най-добре да се консултираш с лекар

Akruks, благодаря за съвета!

Мигрената изчезна за няколко дни, направихме изследвания тогава и нямаше нищо обезпокоително в резултатите. Затова специалистът ме посъветва, да направя малка пауза, преди да започна приема отново, Като цяло, към този момент нямам медицински противопоказаниия срещу приемането на лекарството.
Реших да се допитам и до астрологията, но вероятно има нещо обезпокояващо в хорара по въпроса?

Между другото, мигрената я получих точно по Лунното затъмнение през април, което беше в градуса на Асцендента ми. Тогава имаше небесна буря, която засягаше и Луната ми, питам се дали тогавашните планетни енергии и напрежение, не са били причината за моето неразположение, а пък аз се усъмних погрешно в лекарството.

Happy58

  • Гост
Re: Хорари за здраве
« Отговор #130 -: Юни 19, 2014, 10:59:32 am »
На мен ще ми е интересно да разбера, по кой дом ще  е лекарството.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за здраве
« Отговор #131 -: Юни 19, 2014, 11:28:36 am »
На мен ще ми е интересно да разбера, по кой дом ще  е лекарството.
ако е от типа хранителна добавка и 6д участва, иначе по картата Луната в риби го описва- извършила е съвпад с Нептун У3, който е ретро, което показва, че е приемала лекарството и пак ще го приема след време
понеже е в сходящ съвпад с лечителя Хирон може да потърси и алтернативни методи, за да се освободи от пристрастяването към това лекарство, за което писа, че не е жизнено необходимо, а просто въпрос на навик, на принципа на пласебо- знае, че като го пие, се чувства добре :)

Happy58

  • Гост
Re: Хорари за здраве
« Отговор #132 -: Юни 19, 2014, 11:32:55 am »
ако е от типа хранителна добавка и 6д участва, иначе по картата Луната в риби го описва- извършила е съвпад с Нептун У3, който е ретро, което показва, че е приемала лекарството и пак ще го приема след време
понеже е в сходящ съвпад с лечителя Хирон може да потърси и алтернативни методи, за да се освободи от пристрастяването към това лекарство, за което писа, че не е жизнено необходимо, а просто въпрос на навик, на принципа на пласебо- знае, че като го пие, се чувства добре :)

благодаря ти.

Happy58

  • Гост
Re: Хорари за здраве
« Отговор #133 -: Юни 19, 2014, 11:38:21 am »
ако е от типа хранителна добавка и 6д участва, иначе по картата Луната в риби го описва- извършила е съвпад с Нептун У3, който е ретро, което показва, че е приемала лекарството и пак ще го приема след време
понеже е в сходящ съвпад с лечителя Хирон може да потърси и алтернативни методи, за да се освободи от пристрастяването към това лекарство, за което писа, че не е жизнено необходимо, а просто въпрос на навик, на принципа на пласебо- знае, че като го пие, се чувства добре :)

относно това червеното, да разкажа случай.
Имам бивша колежка, която близо 20 год всяка години слага инжекции някакви, за да поддържа бъбреци, а освен това, в детските си години много дълго е пила нещо за щитовидната.
Когато вече работехме заедно, при нея се започнаха някакви проблеми и аз й предложих моя алтернативен "доктор" - най-накрая тя отиде при него. Оказа се, че сегашните проблеми са следствие от погрешното лекуване преди това - дългото лекуване на щитовидната е довело до проблеми с бъбреците, а дългото ненужно лечение на бъбреците в момента й се отразяваше на очи и на още нещо беше. Ето как докторите могат и да ти съсипят живота.
Тази дама вече не бие инжекции (от 2 год) и очите й са съвсем добре :) - но изкара близо година в две порции алтернативно лечение.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1867
Re: Хорари за здраве
« Отговор #134 -: Юни 26, 2014, 06:33:55 pm »
Давам обратна връзка по този хорар - http://astra.la/forum/index.php?topic=157.msg29984#msg29984

За съжаление нещата не са добри. Открит е тумор на белия дроб и предстои химиотерапия :( :( :(