Автор Тема: Дирекционни планети и аспекти  (Прочетена 194167 пъти)

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #45 -: Юли 01, 2014, 10:29:02 am »
 Няма значение, дали дирекционната планета аспектира нещо в натала - дава събитийност като достигне тези градуси?
Откривам 2 важни събития - при СЛВ на 29 / 0 гр. и дир. Слънце / Марс на 1гр.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #46 -: Юли 01, 2014, 10:35:05 am »
Няма значение, дали дирекционната планета аспектира нещо в натала - дава събитийност като достигне тези градуси?
Откривам 2 важни събития - при СЛВ на 29 / 0 гр. и дир. Слънце / Марс на 1гр.

точно така - ти може и да нямаш планети в градусите 29-1, но като мине оттам нещо и ще има някакво събитие.

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #47 -: Юли 01, 2014, 10:44:02 am »
това наистина си е сериозен аспект. Но едва ли точните градуси ще дадат времето на събитието (освен ако не си нацелила часа на раждане до минута). Мисля, че е по-добре да следиш транзити и лунации в смисъла на аспекта, за да разбереш, кога ще се случи. А то пък какво значение има, кога точно - важното е, че ще се случи. То това да не е бебче? 5+7+8 дом :)

О не,миличка :012:
Вече съм на 42 години, имам си едно дете...надали.
Друго какво може да е? ???

А как да следя  транзити и лунации в смисъла на аспекта? Какво точно ,насочи ме ::)
Транзит на какво точно?

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #48 -: Юли 01, 2014, 11:03:02 am »
О не,миличка :012:
Вече съм на 42 години, имам си едно дете...надали.
Друго какво може да е? ???

А как да следя  транзити и лунации в смисъла на аспекта? Какво точно ,насочи ме ::)
Транзит на какво точно?

ами другото - лИбов бе :), с партньорство и може би ресурсите на партньора нещо ще помогнат за твоето изразяване - знам ли ... само внимавай да не е намесен и ЮЛв, че може да те върне да изясняваш някакви стари любови (както стана при мен :) ).

За транзитите - ами тази дирекция е за 1-1,5 година. През това време, ако се появят транзити, свързани с тези домове, плюс лунациите през тези домове или съвпади с техните управители ... някакви такива работи. Не съм го изследвала още, но логиката ми е такава. А, сетих се и още нещо - виж си солара - там може да има конкретизиране на ситуацията.

Давам ти пример с мен: тази година венера/плутон кацнаха на куспидата на 5 дом, дир слънце върху ЮЛв в 5 дом. Двете планети са управители на 5 и 11 дом. В солара - в първи дом СЛВ, венера и сатурн, в опозиция с Луната в 7 дом. В транзитите - сатурн в 5 дом, тригон Марс в Лъв (мъжа е слънчев лъв) и секстил въпросния съвпад венера/Плутон), ретроградни венера и меркурий. В лунациите - януари беше в 8 дом, а после лунното затъмнение през април правеше квадратура с луната в 7 дом (У1) и куинконс със Сатурн (У7). Може да е имало и още нещо, но това си спомням в момента, а и според мен е достатъчно.

И какво се случи - неочаквано за мен, едни дългогодишни любовно-сексуални отношения (които въобще не ги отразявах, дори си мислех, че съм ги прекъснала), излезнаха на преден план, изискаха от мен проработка и разрешаване на ситуацията. Всичко това беше свързано с много тежки емоционални преживявания за мен.

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #49 -: Юли 01, 2014, 11:32:29 am »
ами другото - лИбов бе :), с партньорство и може би ресурсите на партньора нещо ще помогнат за твоето изразяване - знам ли ... само внимавай да не е намесен и ЮЛв, че може да те върне да изясняваш някакви стари любови (както стана при мен :) ).

За транзитите - ами тази дирекция е за 1-1,5 година. През това време, ако се появят транзити, свързани с тези домове, плюс лунациите през тези домове или съвпади с техните управители ... някакви такива работи. Не съм го изследвала още, но логиката ми е такава. А, сетих се и още нещо - виж си солара - там може да има конкретизиране на ситуацията.

Давам ти пример с мен: тази година венера/плутон кацнаха на куспидата на 5 дом, дир слънце върху ЮЛв в 5 дом. Двете планети са управители на 5 и 11 дом. В солара - в първи дом СЛВ, венера и сатурн, в опозиция с Луната в 7 дом. В транзитите - сатурн в 5 дом, тригон Марс в Лъв (мъжа е слънчев лъв) и секстил въпросния съвпад венера/Плутон), ретроградни венера и меркурий. В лунациите - януари беше в 8 дом, а после лунното затъмнение през април правеше квадратура с луната в 7 дом (У1) и куинконс със Сатурн (У7). Може да е имало и още нещо, но това си спомням в момента, а и според мен е достатъчно.

И какво се случи - неочаквано за мен, едни дългогодишни любовно-сексуални отношения (които въобще не ги отразявах, дори си мислех, че съм ги прекъснала), излезнаха на преден план, изискаха от мен проработка и разрешаване на ситуацията. Всичко това беше свързано с много тежки емоционални преживявания за мен.
Много ти благодаря мила Хепи.
Ами, тазгодишният солар е показателен за някои промени по 5ти и 7ми дом.Но все още няма проявление ,а август ще измине половината си част :017:

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #50 -: Юли 01, 2014, 11:55:33 am »
Много ти благодаря мила Хепи.
Ами, тазгодишният солар е показателен за някои промени по 5ти и 7ми дом.Но все още няма проявление ,а август ще измине половината си част :017:

разгледай транзитите и лунациите :)

знам ли, аз съм все още начинаеща, но тези логически връзки вече ги усещам - остава ми само да давам идеи :) - а и все ми се струва, че щом има акцент върху нещо, няма как да не стане. Виж си и натала - има ли предпоставки за "принц на бял кон" :) - изследвай си тези три дома - 5,7,8 и връзките между тях.

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #51 -: Юли 01, 2014, 11:58:07 am »
разгледай транзитите и лунациите :)

знам ли, аз съм все още начинаеща, но тези логически връзки вече ги усещам - остава ми само да давам идеи :) - а и все ми се струва, че щом има акцент върху нещо, няма как да не стане. Виж си и натала - има ли предпоставки за "принц на бял кон" :) - изследвай си тези три дома - 5,7,8 и връзките между тях.
Мерси Хепи,и на теб ти желая щастие и напредване в дебрите на астрологията.
Колкото можем ,ще си помагаме :) :58:

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #52 -: Юли 01, 2014, 12:05:08 pm »
Мерси Хепи,и на теб ти желая щастие и напредване в дебрите на астрологията.
Колкото можем ,ще си помагаме :) :58:

много благодаря за пожеланието и за възможността да си говорим, по-скоро някой да ме предизвика да говоря де, че с моя везнишки меркурий, ученето винаги минава през комуникацията :).

естествено, че ще си помагаме :) - ще чакам да се похвалиш с нещо приятно :)

сега се сещам и друго - възможно е, ако имаш идеи за някакъв проект, за твое творчество, сега да срещнеш човек/партньор, с чиито средства, това да се осъществи .... ето още една идея, ама още не знам, как да се отсеят въпросните идеи. :)

и още нещо - книжката "Символични дирекции" чела ли си? Там е даден като пример тълкуването на Уран през куспида на 5 дом :) - долу, вдясно :)

http://astroamor.wordpress.com/
« Последна редакция: Юли 01, 2014, 12:09:40 pm от Happy58 »

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #53 -: Юли 01, 2014, 12:09:32 pm »
много благодаря за пожеланието и за възможността да си говорим, по-скоро някой да ме предизвика да говоря де, че с моя везнишки меркурий, ученето винаги минава през комуникацията :).

естествено, че ще си помагаме :) - ще чакам да се похвалиш с нещо приятно :)

сега се сещам и друго - възможно е, ако имаш идеи за някакъв проект, за твое творчество, сега да срещнеш човек/партньор, с чиито средства, това да се осъществи .... ето още една идея, ама още не знам, как да се отсеят въпросните идеи. :)
Ха! Значи с теб иммаме опозиция на меркуриите :012:
Моят е в овен. :012:
Всякакви идеи съм оставила на заден план свързано с творчеството,отчаяла съм се.
Само хубавата работа ми остана на този свят :012: Въпреки ,че и тя е свързана с изкуството.
Абе викаш" Каквото и да е , с партньор ще е"
Дано се появи този калпазан :012:

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #54 -: Юли 01, 2014, 12:12:28 pm »
Ха! Значи с теб иммаме опозиция на меркуриите :012:
Моят е в овен. :012:
Всякакви идеи съм оставила на заден план свързано с творчеството,отчаяла съм се.
Само хубавата работа ми остана на този свят :012: Въпреки ,че и тя е свързана с изкуството.
Абе викаш" Каквото и да е , с партньор ще е"
Дано се появи този калпазан :012:

спокойно, той транзитния марс ще излезе от везни .... и тогава вече ще видим (диспозитора на мерка ти)... А тр Уран не го ли е настъпил още твоя Меркурий?

виж ми добавката в предния пост ....

с тази опозиция .... май ще кръстосваме шпаги .... ти сега си успана още, ама скоро ще се събудиш :)

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #55 -: Юли 01, 2014, 12:16:09 pm »
спокойно, той транзитния марс ще излезе от везни .... и тогава вече ще видим (диспозитора на мерка ти)... А тр Уран не го ли е настъпил още твоя Меркурий?

виж ми добавката в предния пост ....

с тази опозиция .... май ще кръстосваме шпаги .... ти сега си успана още, ама скоро ще се събудиш :)
Да.Тр уран е в точен съвпад меркурий У3ти дом. Както и урановата  ми опозиция започва от сега.

Потърсих в книгата за дирекциите за дир уран на к5,но има примери само за дир меркурий.
Аз не искам да кръстосвам шпаги с теб/имаш предвид да се караме ли?/ ???

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #56 -: Юли 01, 2014, 12:27:14 pm »
Да.Тр уран е в точен съвпад меркурий У3ти дом. Както и урановата  ми опозиция започва от сега.

Потърсих в книгата за дирекциите за дир уран на к5,но има примери само за дир меркурий.
Аз не искам да кръстосвам шпаги с теб/имаш предвид да се караме ли?/ ???

оо, сериозно представяне от страна на Уран - очаквай неочакваното :)

ами при всички положения двата меркурия ще се противопоставят някакси, но моя е във Везни, споко - няма да е страшно - мога да поема ударите :) - но пък то това не е задължително да е каране .... аз лично трудно се карам - трябва нещо наистина да е адски сериозно, за да излезна от кожа :)

сега ще ти го намеря в книжката, чакай.

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #57 -: Юли 01, 2014, 12:31:08 pm »
оо, сериозно представяне от страна на Уран - очаквай неочакваното :)

ами при всички положения двата меркурия ще се противопоставят някакси, но моя е във Везни, споко - няма да е страшно - мога да поема ударите :) - но пък то това не е задължително да е каране .... аз лично трудно се карам - трябва нещо наистина да е адски сериозно, за да излезна от кожа :)

сега ще ти го намеря в книжката, чакай.
Аз във везни имам уран и плутон,може да съвпадат с твоя мерк :012: Имам и ИС във везни :)
Съжалявам за синастричния спам :29: Но все пак е свързан с астрологията де :)

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #58 -: Юли 01, 2014, 12:33:11 pm »
Бейби, и аз не го намирам в момента - довечера като се прибера в къщи, ще прегледам хартиеното копие - дано там да съм го отбелязала. Знам, че имаше нещо, защото когато го четох, си обясних внезапния ми интерес към астрологията преди 2 години - тогава Уран е бил на куспидата на 5 дом. Някъде там съм го прочела ....

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #59 -: Юли 01, 2014, 12:34:22 pm »
Аз във везни имам уран и плутон,може да съвпадат с твоя мерк :012: Имам и ИС във везни :)
Съжалявам за синастричния спам :29: Но все пак е свързан с астрологията де :)

на 11 гр е Мерка, на 0 гр е Слънцето ми.

според мен това не е спам :)

но книжката за мен е много ценна ... с мелодраматичните постулати не съм много съгласна, но може да се научи много от нея.