Автор Тема: Транзити на Уран  (Прочетена 198508 пъти)

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Транзити на Уран
« Отговор #90 -: Април 26, 2014, 11:48:31 am »
Ами виж дали ще дойде нещо марс като се обърне директен и дойде на 13*

Мерси Папи, ще изчакам да видя дали Марс като активира съвпада отново, ще донесе нещо по-забележимо.

Преди няколко дни когато Марс премина през този градус и опозира Луната в 6-ти, бях нахапана от животно, но това си е по Марс и Луна. Пък и предполагам едно ухапване, е твърде незначително събитие за планета като Уран.

Съдейки по написаното в литературата, би трябвало транзитите на Уран, особено към светило, да се усещат дори няколко градуса преди точния аспект.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #91 -: Април 26, 2014, 04:21:35 pm »
Днес съвпада на транзитен Уран с наталната ми Луна става точен-0 градуса 0 минути ::)

Засега нищо разтърсващо,внезапно, емоционално. Пътувания и релокации в чужбина- да (Уран У4, Луна съУ9), но това си е начин на живот при мен от години. Есента транзитен Уран ще съвпадне и с натален Меркурий (У9), очаквам едно голямо нищо и събитийност равна на нула.

Уморих се да чета за силата на външните планети, и в същото време да не отчитам подобно влияние в моята карта.

Цитат
Уморих се да....

Това е събитието по Уран . ;)
Сега вече може да си позволиш да се отчаеш ,от всичко прочетено дотук и неносещо удовлетворение ,поставяйки точка /край на сферата ,която се управлява от Луна в натала ти и да се събудиш за нещо ново,иновативно и безкрайно "синьо". :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #92 -: Април 26, 2014, 04:32:35 pm »
Рени,аз предположих,че може би партньора ще замине за чужбина и това ще наложи вид приспособяване вкъщи?Но не съм сигурна.

А аз изказвам предположение ,че е добре да промениш отношението си към майката на партньора си ,за да не сложите "край " на комуникацията си в периода;аспекта изисква приспособяване и касае също финанси от/за дома ,чрез делата по 9-ти ,както и промяна в здравните навици ,за да не "закъса" черния дроб ;хормонален дисбаланс,седалище,в следствие крайно ,рязко,егоцентрично поведение. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Транзити на Уран
« Отговор #93 -: Април 26, 2014, 07:09:04 pm »
Това е събитието по Уран . ;)
Сега вече може да си позволиш да се отчаеш ,от всичко прочетено дотук и неносещо удовлетворение ,поставяйки точка /край на сферата ,която се управлява от Луна в натала ти и да се събудиш за нещо ново,иновативно и безкрайно "синьо". :)

Рени, благодаря за коментара!

Не искам в никакъв случай да слагам край на сферата, управлявана от Луната! Луна и Меркурий са в съвпад при мен и заедно управляват мой 9-ти дом, точно в него е събрано всичко ценностно, стойностно, положително, даже и късметлийско! Съвсем осъзнато работя по 9-ти дом, надявах се Уран върху Луна, и малко след това върху Меркурий, да донесе нещо новаторско, да ми представи различно и непознато измерение, като засегне управителите на 9-ти дом.
В очакване съм на безкрайно "синьото", в което виждам морета, кораби, далечни земи и чувам непозната реч:)


Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Уран
« Отговор #94 -: Април 27, 2014, 10:39:43 am »
Рени, благодаря за коментара!

Не искам в никакъв случай да слагам край на сферата, управлявана от Луната! Луна и Меркурий са в съвпад при мен и заедно управляват мой 9-ти дом, точно в него е събрано всичко ценностно, стойностно, положително, даже и късметлийско! Съвсем осъзнато работя по 9-ти дом, надявах се Уран върху Луна, и малко след това върху Меркурий, да донесе нещо новаторско, да ми представи различно и непознато измерение, като засегне управителите на 9-ти дом.
В очакване съм на безкрайно "синьото", в което виждам морета, кораби, далечни земи и чувам непозната реч:)

ами то не е късно да те удари тока :) - все пак има орбиси :) ... пък и докато чакаш едното, то ще стане другото ... те и числата ти го казват :) Със сигурност Уран ще ти докара това, което най-малко очакваш :) А Уран къде е в натала и какво управлява? Ох, ти някъде го беше писала май, но аз съм толкова неадекватна, че ... пак си питам

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Транзити на Уран
« Отговор #95 -: Април 27, 2014, 11:17:48 pm »
Уран е У4, разположен в 1-ви дом. Единствения му аспект е опозиция срещу седмодомното ми Слънце, но за сметка на това, аспектът е най-точният в картата ми-само 36 минути.

Не мисля, че отсега нататък Уран ще обръща и преобръща, каквото и да било. При ингреса си в Овен, Уран навлезе в мой 6-ти дом, чаках да донесе промени по сигнификациите на дома, изчаках го да мине и по-навътре, където направи съвпад с мой ЮЛВ цели четири пъти! Формира, повтаря и потретва и тригон към МЦ и натален Марс там, не съм си сменяла работата в периода, напротив!Това в рамките на вече близо 3 години, останах си само с чакането :D

Предварително си прочитам най-прилежно от множество източници, какво на практика би донесъл даден транзит. Ако не е събитие А, то тогава със сигурност ще е Б, а пък може и В...по тази логика, стигнах до края на азбуката без резултат. Виждам, че става така на практика сега и при съвпада му с Луната. Какъв времеви  толеранс все пак да му отпускам, нали това уж е Уран?!

Както и да е, поредното доказателство за неработеща външна планета при мен. Спецификата на картата ми позволява що-годе добра познаваемост на бъдещи тенденции , само когато се следват методите на антична астрология. Марс например, винаги ми е чуден показател за точно определяне на тайминга на дадено събитие.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #96 -: Април 28, 2014, 02:09:32 pm »
May,след около 6 г.,може и да разбереш как работят при теб външните планети ,с доказателства -дотогава просто се ангажирай с някой /нещо неангажиращо ,експериментирай с идеите и емоциите си;ще изненадващ заобикалящите ти с прекалена емоционалност,изблик на чувства ;преместване .А ,мислила ли си в посока майчинство ,не знам дали имаш деца ?!? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #97 -: Април 28, 2014, 02:15:43 pm »
Хората със силен Уран рядко искат да имат деца, тъй като децата ограничават много свободата, освен това човек ще не ще се привързва към тях, а това противоречи на принципите на Уран.

Точно така ,стига и времето,и средата да го потвърждават.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #98 -: Април 28, 2014, 03:15:50 pm »
Не мисля  , че  желанието за деца, е   правопорционално на материалната осигуреност,а планетата няма къде да "ходи" ,спокойно-нали трябва да материализира проекта "Междузвездни войни" ?!?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Транзити на Уран
« Отговор #99 -: Април 28, 2014, 04:06:56 pm »
May,след около 6 г.,може и да разбереш как работят при теб външните планети ,с доказателства -дотогава просто се ангажирай с някой /нещо неангажиращо ,експериментирай с идеите и емоциите си;ще изненадващ заобикалящите ти с прекалена емоционалност,изблик на чувства ;преместване .А ,мислила ли си в посока майчинство ,не знам дали имаш деца ?!? :)

Рени, точно наскоро четох, че транзит на Уран върху Луна, може да донесе внезапна/непланирана бременност :) Както и да промени нечии възгледи относно майчинство и репродукция.
За жалост, и това тълкуване няма валидност при мен. Не искам да бъда майка в текущата си инкарнация, съвсем съзнателен избор. Убедена съм, че имам други мисии за изпълнение, те не включват създаване на поколение. Както казва Веско, страхувам се свободата ми да не бъде ограничена.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #100 -: Април 28, 2014, 04:18:51 pm »
May,гледай на всяка астрологична информация като тенденция,а не като на сбъдната реалност. ;)

Мога ли да те помоля нещо ,виждам ,че сериозно четеш астрологична литература и то не от комерсиални източници,би ли ми цитирала тълкуване на конфигурацията Венера съвпад Сатурн в Овен/5-ти дом,от тези източници,като Венера е ретро -стационарна в критичен градус.Благодаря ,предварително. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Транзити на Уран
« Отговор #101 -: Април 28, 2014, 04:57:43 pm »
May,гледай на всяка астрологична информация като тенденция,а не като на сбъдната реалност. ;)

Мога ли да те помоля нещо ,виждам ,че сериозно четеш астрологична литература и то не от комерсиални източници,би ли ми цитирала тълкуване на конфигурацията Венера съвпад Сатурн в Овен/5-ти дом,от тези източници,като Венера е ретро -стационарна в критичен градус.Благодаря ,предварително. :)

Първият текст е от Хамиш Сондърс (Нова Зеландия) и Марк Грифин(Австралия), които работят както с антични методи, така и с модерни такива. Сондърс е последовател на Робърт Золъ/е/р (не знам на български как се произнася името) и Ебертин. Не твърдя , че кой знае какво ново са написали за този съвпад конкретно, но са много точни като интерпретации. Не съм сигурна дали ти трябва превод?!
Venus Conjunct Saturn
"Regarding matters of the heart, you are cautious and inclined to put practical considerations before romantic desires. You havе a tendency to exercise self-control in love, perhaps at the expense of emotional satisfaction and spontaneity. People generally need to earn your trust before you allow them to get too close. Yet, once trust is established, you are very loyal and steadfast. You view relationships seriously and value stability and fidelity in love. You are attracted to people older than yourself and respect/himself /herself and  their life experience and maturity. At times, you enjoy time alone and are content in your own company. Alternatively, you can be emotionally cool and indifferent, even hardhearted and cold.

If this conjunction falls into your natal 5th house, there may be difficulties in expressing affection and discomfort with intimacy. You can be inhibited and lack self-confidence in love, resulting in periods of loneliness or forced abstinence. (Note: artistic excellence is sometimes found with this planetary pairing due to the discipline required for high art)."


А това е от сайта на Скайскрипт, в чийто форум участват мнозина от съвременните професионални астролози от целия свят.
"Venus conjunct Saturn
 A conjunction of Venus and Saturn shows the necessity to make concessions to others to get what you want. You have to adjust to make relationships work. Many of your relationships are unsatisfactory or restricting in some ways. You feel you are being used or perhaps they are just not fulfilling. It may be that you have to give more than the other person does. Pessimism may mark your attitude toward personal relationships. This aspect also relates to financial matters. Your judgment in material affairs is sound, and you are very self-disciplined in handling money. "

Конкретно за анаретна Венера, както и разположение на дадена планета в знаците, трябва да се чете отделно, не съм попадала на подобна конфигурация (анаретна, ретро-стационарна Венера съвпад  Сатурн в 5-ти дом) дискутирана някъде, но за анаретни планети, подробно тук: http://www.dearbrutus.com/critical_degrees.html

За Венера в 5-ти дом тук: http://sasstrology.com/2013/05/relationships-and-the-5th-house-getting-serious-about-fun.html

Разбира се, можеш да погледнеш и най-четените-Ръшман и Брейди, дали са писали нещо по въпроса :)
« Последна редакция: Април 28, 2014, 04:59:18 pm от MayFlower »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #102 -: Април 28, 2014, 05:17:21 pm »
May,много ти благодаря за вниманието. :08:

Наистина изглеждам и излъчвам студенина,сериозност,обраност като учителка от соца,но не съм "практична " нито в романтичната ,нито във финансовата сфери,както повелява този аспект.Поисках това от теб ,за да разбереш ,защо е всичката тази астрологична литература -за насока ,а другото е преценка и въображение. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #103 -: Април 28, 2014, 07:01:40 pm »
Защото Веско,сутрин като се "събудиш" на аутокюто ,излиза надпис -Посрещни новия ден ,преди да ти го "заковем" ,вика му се реалност в бъдеще време (това специално за Стрелците ). ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Samoella

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 104
Re: Транзити на Уран
« Отговор #104 -: Април 28, 2014, 10:18:15 pm »
Транзит на Уран върху Луна в женска карта, може би непланирана бременност, а в мъжка карта дали влюбване, внезапно, пак непланирана бременност при партньорката му...как мислите?