Автор Тема: Бабини лекове  (Прочетена 157547 пъти)

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Бабини лекове
« Отговор #300 -: Юли 09, 2016, 02:05:58 pm »
Стокракниците и те ли хапят?!  :o :( :-X :96: Те са ми много омразни, но рядко ги виждам. Изглеждат свенливи. А се оказаха хищници.  :96:

Как да съм добър човек?! Постоянно ме избива на насилие към насекоми. Гръм да ги удари.  :96:


Корея, щом така никнат, а няма заподозрян, който да си видяла - да не е алергия нещо? Макар да го изключваш, защото ти се струва, че има захапано.  ???
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Бабини лекове
« Отговор #301 -: Юли 09, 2016, 02:22:22 pm »
Стокракниците и те ли хапят?!  :o :( :-X :96: Те са ми много омразни, но рядко ги виждам. Изглеждат свенливи. А се оказаха хищници.  :96:



Хапят и още как! Мислех, че у дома няма, обаче една сутрин се събуждам с огромна плюска на глезена и сърбиииии - направо с четката за коса се дръгнах, но като се почешеш и боли зверски. И на другия ден видях гадината да си лази по стената. С такъв кеф я размазах, че още има петно на стената.  ;D ;D ;D
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Бабини лекове
« Отговор #302 -: Юли 09, 2016, 02:23:11 pm »
Знам ли и аз от какво са, отивам за Алергозан след малко .
Снощи убих един паяк, изглеждаше безобиден, има едни черни, месести, обичат влажни места, те хапят болезнено и после остава рана. Веднъж, за да не остане петно на стената, хванах един с пръсти, така ме боцна, че вече само като видя такъв модел и бягам за прахосмукачката.
Други гадини не забелязвам в наличност.
В последно време освен ухапванията, имам доста порязвания, удари, екземи,синини, абе, едно такова силно Марсово ми е- и отвън , и отвътре. Някак сама излъчвам и привличам съответно агресия.
Даже си гледах транзитните аспекти в астрото- Юпитеря е квадратирал нат. Марс, за Марс ми дава квадратурата към Слънце от средата на февруари до утре.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Бабини лекове
« Отговор #303 -: Юли 09, 2016, 02:28:07 pm »
Не бой се, Уинтърче. Скоро  Марс ще ти минава в 6 дом.  :012: :85:
Не е само в каре към слънцето ти Марс. В куинконс към Юпитера е, който е у6. Хайде, маха се вече от тези градуси, няма да те морят толкова тези неща.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Бабини лекове
« Отговор #304 -: Юли 09, 2016, 02:35:17 pm »
Леле, Корея, колко си смела - паяк с пръсти да ловиш!!!  :-\ Аз не мога да ги търпя насекомите да ми пъплят вкъщи. Мислела съм си и за онези ултразвукови машинки Пест рипелър, но не съм се решила още, не знам колко са ефективни. Засега съм тежко въоръжена със спрейове.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Бабини лекове
« Отговор #305 -: Юли 10, 2016, 01:20:26 pm »
Стената без петно ми е по- важна от страха да хвана паяк за секунди.
Не съм от тези, дето пищят от насекоми, изпитвам силна погнуса, да, но страх не.
И миризливки съм хващала по прането , и какви ли не гадини. Без страх съм чистила бълхи и кърлежи.
Само някакви внезапни нападения могат да ме панират.
Истински ужас изпитвам само от змии и напоследък все повече ми се иска да пробвам да се преборя с него, докосвайки някое безобидно змийче.
Много против съм химията под формата на спрейове, за някой коридор става, но да си вкарам в спалнята такива отрови- не, мерси.
« Последна редакция: Юли 10, 2016, 01:22:07 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Бабини лекове
« Отговор #306 -: Юли 10, 2016, 02:41:06 pm »
Много против съм химията под формата на спрейове, за някой коридор става, но да си вкарам в спалнята такива отрови- не, мерси.

Спрейове от етерични масла имам предвид. :) Засега работят перфектно.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Бабини лекове
« Отговор #307 -: Юли 10, 2016, 02:44:54 pm »
Корея, можеш да съчетаеш една почивка на море с преодоляването на страха си от змии :) Снимай се с питон ! :) По морето има такива хора, които предлагат фото с папагали, змии и разни екзотични животинки.
Аз нямам страх от никакви такива пълзящи, висящи и гвърчащи дребсове. Хващам с ръце, изхвърлям навън. Рядко убивам - само за комарите, хлебарките и мишките няма прошка.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Бабини лекове
« Отговор #308 -: Юли 10, 2016, 03:56:38 pm »
снощи претрепах с джапанка една стокрачка на стената в хола, точно над вратата се беше паркирала
добре, че я видях навреме, че много сърби ухапаното от нея и червения белег стои с дни

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Бабини лекове
« Отговор #309 -: Юли 17, 2016, 10:39:43 pm »
Моите пъпки се оказаха от комари.Само че това не са белезникавите комари, дето всеки знае, а някакви по- дребни, безшумни, почти черни с бели петна.Ухапването не се усеща, получава се някакъв бодеж по- късно ,обикновено след мокрене на кожата, а подутината излиза 15-20 часа след ухапването.
Оказа се, че са в изобилие в една градинка, където често се моткам вечер - там е постоянно влажно.
Не им пречат дрехи и репеленти, наистина са неусетни.
Намерих си един гел, с който бързо минават, преди да се разранят.
За пръв път ми се случва такова хапане, обикновено минавам с две- три ухапвания за цяло лято, сега явно има бум.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Бабини лекове
« Отговор #310 -: Юли 17, 2016, 10:44:04 pm »
За насекоми това лято действам с 2 неща-синьо бочко за бебета преди, и арника мехлем-след

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Бабини лекове
« Отговор #311 -: Юли 25, 2016, 04:02:30 pm »
Купувам го по 4лв от една аптека, миналото лято с едно саше зарастна спуканата вена на майка ми- раната беше широка 2см и дълга към 20см. в областта на левия лакът.
Пише, че маслото се ползва и за нахапвания: http://www.marvi.bg/theresienol-terezienojl-bilkovo-lechebno-maslo-1-ml-12186.html

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Бабини лекове
« Отговор #312 -: Август 10, 2016, 01:54:56 pm »
Точно направих консервиран антиоксидант-лютеница .Разликата е че смелих всички компоненти с чопър-прави ги на паста,след това варенето стандартно .Първо се пести време-3 пъти по-бързо е,доматите се мелят с люспите,а там е термоустойчивия антиоксидант  ликопен -няма купешка лютеница с това качество-всички продукти био :72:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Бабини лекове
« Отговор #313 -: Август 10, 2016, 08:57:05 pm »
Всичко червеникаво има ликопен

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Бабини лекове
« Отговор #314 -: Август 10, 2016, 09:37:01 pm »
Има,но най-много в нашите условия се консумират домати,а в лютеницата е особено концентриран,понеже е добавено и олио е особено усвоим-много ползи-потенцира и замества вит.С,вит.А.вит.Е,намалява лошия холестерол,защита от УВ изгаряне,противоаков ефект пример-намалява до 5 пъти рака на шийката на матката и др.В лютеницата сложих и много люти чушки-вит,С и капсацин,ефектът е уникален .казвам нарочно подценявани храни като лекарство-навремето купувах разни скъпи чуждоземни щуротии-а няма нужда .От чесъна не съм доволен-май са ни пробутали китайски-не е това което  трябва вече втора година не е добър-усещам,от патладжан ,моркови и паприка също мисля да се откажа-не се усещат,за сметка на това добавих кетчуп-имаме излишен,а не се използва-получи се добре,другия път ще пробам равни части лютница и доматено пюре-ще е добра комбинация :72:
« Последна редакция: Август 10, 2016, 10:19:21 pm от Bin »