Автор Тема: Цикъл Слънце - Сатурн  (Прочетена 9160 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Слънце - Сатурн
« Отговор #15 -: Октомври 20, 2022, 11:00:01 am »
Стеличка, в продължение на няколко месеца, щеш не щеш си се адаптира към забавеното темпо, с което си случваш делата, в случая по Сатурн; примирила си се, че в посочените сфери, си в "болничен престой"; приела си някак  пречките, страховете си, в тези сфери; като в леко сънено състояние и  живееш  къде по старому, къде пробваш колебливо нещо, което да освежи дома, в който си като унесен, но  не ти е познато, няма все още форма и изведнъж трябва да се качиш ... на ракета ?!
Обратно, когато една планета е готова да спре, за да се обърне ретрогрдно, тя постепено забавя темпото и сме забелязали, че много преди точния момент на ретро фазата, вече делата в посочениет сфери, не носят обичайния си ефект.
По-често при Меркурий има неприятни ситуации, когато е стационарно-директен, понеже той е най-близо до Слънцето и най-бързо сменя фази. При него всичко е рязко- спиране, скриване, появяване. Дето се вика :който видял, видял, който разбрал, разбрал. :)
За Сатурн не е така рязко, но е по-мъчително, това преминаване от ретро период към директно движение.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7270
Re: Цикъл Слънце - Сатурн
« Отговор #16 -: Октомври 21, 2022, 12:41:37 pm »
Сатурн ще спре стационарен в точен квадрат с Венерата на мъжа ми. Профекция асц му е в Овен. Вече се чувства напрежение, има някакъв особен невървеж по 2/3ти домове в натала му.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13500
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Цикъл Слънце - Сатурн
« Отговор #17 -: Октомври 22, 2022, 10:19:12 pm »
Сатурн ще спре стационарен в точен квадрат с Венерата на мъжа ми. Профекция асц му е в Овен. Вече се чувства напрежение, има някакъв особен невървеж по 2/3ти домове в натала му.
При мен е тригон с Венера и на по-малко от 2* нат.Сатурн в 5д.


strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Цикъл Слънце - Сатурн
« Отговор #18 -: Октомври 24, 2022, 07:25:55 am »
Благодаря ти Рени!Хубав ден ти желая! ;)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Слънце - Сатурн
« Отговор #19 -: Октомври 24, 2022, 01:23:30 pm »
Благодаря ти Рени!Хубав ден ти желая! ;)

Благодаря, Стреличка ! Усмихнат ден и на теб !  ;) :-*
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7270
Re: Цикъл Слънце - Сатурн
« Отговор #20 -: Февруари 08, 2023, 06:10:32 am »
Нов цикъл Слънце/Сатурн на 16.02.23г.в 27*на знак водолей.Неаспектиран,някак самотни стоят,но пък енергията е доста силна,тронов Сатурн и заточено Слънце.
При мен цикълът е съвпад с нат.Слънце в 10 дом ,упр.на 4ти.

Магика

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 134
Re: Цикъл Слънце - Сатурн
« Отговор #21 -: Юни 03, 2023, 10:08:25 pm »
Цитата е наРени от темата за  транзитите на Сатутн:
Цитат
Първа квадратура от цикъла Слънце-Сатурн, в 6 * на подвижния кръст. Трудна, защото Сатурн води аспекта и държи контрола. Сега се съблюдават как работят правила, закони, норми и в личен, и в обществен план. Който не спазва дисциплина, ред, не е последователен в действия и дейности, системата, към която принадлежи го изхвърля. Според това, коя фигура е най-високо в личната ни, и в обществена йерархия, ще е под натиск и всяко неправомерно действия наказано или спира да бъде важна, авторитетна,  както за нас, така и за обществото. Личните ни планове свързани с градеж и стабилизация е пожелателно да следват строги правила. Нашите Мотото на периода до първа стационарна фаза на Сатурн е " трябва, длъжен съм  да изпълнявам задълженията си без право на отстъпка", в противен случай следват загуби, нещастни ситуации, болести. Дългът чака. По-труден период за родените с главни оси в подвижни знаци или управители на 1 и 10 домове в такива; онези със Светила в посочения градус и които имат Сатурн със слаб статус. Тези, които са родени, в тази фаза от цикъла Слънце- Сатурн, най-силно ще усетят влиянието на силен чужд авторитет.
« Последна редакция: Юни 03, 2023, 10:10:02 pm от Магика »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3335
Re: Цикъл Слънце - Сатурн
« Отговор #22 -: Ноември 03, 2023, 06:32:38 am »

Стационарно-директните периоди са по-опасни от ретро и стационарно-ретроградните.

Цитирам Рени във връзка с предстоящото тръгване на Сатурн и то в нулевия градус на риби. С предстоящото новолуние и цикъла слънце Марс да видим какво предстои.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3335
Re: Цикъл Слънце - Сатурн
« Отговор #23 -: Декември 06, 2023, 06:51:29 am »
Нов цикъл слънце Сатурн в риби

28.02.2024 г. 9 риби
9.06.2024 г. квадратура 19 близнаци риби
8.09.2024 г. кулминация 16 дева риби
4.12.2024 г. последна квадратура 13 стрелец риби
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7270
Re: Цикъл Слънце - Сатурн
« Отговор #24 -: Декември 06, 2023, 07:58:16 am »
Предишния съвпад със Слънце в 10д,упр.на 4ти.Занимаваме се с ремонти на къщи,стари и нови,майстори всякакви минаха и предстои продължение.
Новият цикъл в риби ,ще е почти на к11(7*),надявам се при сина ми партньорствата да се активират,щото ще е опозиция на Слънцето му в 9ти.Трябва да се дипломира.
При мен няма точни аспекти с планети,но к11/к5 е задействано,което са и 8ми домове на родители.Сатурн при мен е упр.на 9 и 10 домове,Слънцето на 4ти.