Автор Тема: Транзити на Нептун  (Прочетена 113373 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #555 -: Ноември 19, 2018, 12:11:18 pm »
Тъкмо да потвърди съмненията ни в активираните сфери, да разберем ясно и точно защо лъжем себе си с еди-какво си, кои надежди могат да станат практични, къде наистина не искаме да бъдем.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #556 -: Ноември 20, 2018, 02:38:22 pm »
Нептун става директен в събота, 25 ноември на 13 риби. 
значи на моя ДС

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #557 -: Ноември 21, 2018, 08:16:38 am »
Нептун става директен в събота, 25 ноември на 13 риби. Точно около следващото новолуние, когато Меркурий тръгва директен (а той спря в квадрат с Нептун), Нептун прави съвпад с марс в риби.
[/size]Дали този съвпад ще се изрази по-силно при хора,които имат по натал точен аспект(квадрат,опозиция,съвпад,тригон и т.н.)м/у двете планети?Например,синът ми има опозиция Марс-Нептун по оста 8-2 ри домове.Сега съвпадът е в негов 3 дом,секстил нат.Луна,опозиция разх.(3* орбис)Слънце.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #558 -: Ноември 21, 2018, 08:38:17 am »
Със сигурност. Транзитната квадратура марс Юпитер в момента ми се отразява при положение, че не засяга никакви точки в натала. Просто имам натален квадрат марс Юпитер, макар в други знаци и декади.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #559 -: Ноември 21, 2018, 09:47:36 am »
[/size]Дали този съвпад ще се изрази по-силно при хора,които имат по натал точен аспект
А как всъщност трябва да се изрази? При мен двете са в квадрат, но в знаци, които са в секстил.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #560 -: Ноември 21, 2018, 10:40:04 am »
Да, небесната звездна обстановка повтаря натална такава като принципа на : " Каквото горе, такова долу".
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #561 -: Ноември 21, 2018, 11:59:46 am »
Да, небесната звездна обстановка повтаря натална такава като принципа на : " Каквото горе, такова долу".
А какво показва, ако в натала човек има аспект между Марс и Нептун и ако са в хармонични знаци, но все пак твърд аспект?

Синухе

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 208
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #562 -: Ноември 21, 2018, 12:50:17 pm »
Марс и Нептун в аспект често дават някаква творческа енергия,която трябва да се изрази.Показват и човек с чувствителна енергетика-склонен е да се влияе от заобикалящите го енергии,за това трябва да внимава с какво се "захранва".На сексуално ниво може да има някакъв елемент на жертване или неясно идентифициране,човек може да отразява чужди импулси и да ги приема за свои.Хармоничните знаци показват,че човек няма да бяга от тази енергия-на съзнанието ще му е по-лесно да оперира с нея, а ако аспекта е квадрат-това показва много енергия и че личността има някаква работа по този аспект,считай го като земна задача за изпълнение,която разбира се ще изисква някаква воля и усилия,защото при квадратите особено трябва да действаме и да не чакаме нещата да станат от само себе си.

Ти май сподели,че се занимаваш с музика,което е отдушник на този аспект на някакво равнище.
Никой не резонира с планетите, така както ти!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #563 -: Ноември 21, 2018, 02:20:04 pm »
Дали този съвпад ще се изрази по-силно при хора,които имат по натал точен аспект(квадрат,опозиция,съвпад,тригон и т.н.)м/у двете планети?
Логично е да има по-изразен ефект. Марс и Нептун при мен са в точен съвпад (орбис 2') , транзитния им съвпад на 7 декември ще е в тригон с наталния (орбис 20') , по това време ще съм при малката дъщеря, която е по 7д., управляван от Нептун, при нея този съвпад в Риби попада на IC   

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #564 -: Ноември 21, 2018, 02:23:30 pm »
Брей, слава на ретро Меркурия, че те довя тук, пък дори и да е за малко! Много точен анализ си направил!
Да, занимавам се и с музика.  :)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #565 -: Ноември 21, 2018, 04:02:30 pm »
Марс и Нептун в аспект често дават някаква творческа енергия,която трябва да се изрази.Показват и човек с чувствителна енергетика-склонен е да се влияе от заобикалящите го енергии,за това трябва да внимава с какво се "захранва".На сексуално ниво може да има някакъв елемент на жертване или неясно идентифициране,човек може да отразява чужди импулси и да ги приема за свои.Хармоничните знаци показват,че човек няма да бяга от тази енергия-на съзнанието ще му е по-лесно да оперира с нея, а ако аспекта е квадрат-това показва много енергия и че личността има някаква работа по този аспект,считай го като земна задача за изпълнение,която разбира се ще изисква някаква воля и усилия,защото при квадратите особено трябва да действаме и да не чакаме нещата да станат от само себе си.

Ти май сподели,че се занимаваш с музика,което е отдушник на този аспект на някакво равнище.

Я ретро Мерка каква приятна изненада ни донесе  :08:
Нухе,радвам се,че си тук

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #566 -: Ноември 21, 2018, 08:28:15 pm »
А как всъщност трябва да се изрази? При мен двете са в квадрат, но в знаци, които са в секстил.
Според мен нямаш квадрат Марс/Нептун.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #567 -: Ноември 24, 2018, 03:03:02 pm »
Тука има доста риби първа и втора декада - с какви събития свързвате съвпада на тр нептун със слънцето ви?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #568 -: Ноември 25, 2018, 07:09:21 am »
Тери,брат ми има Слънце в 13*риби,3-ти дом,ако е верен часа.Слънцето е у9.Луната е в 15*стрелец(упр.на 8 дом),новолунието ще е там.Свързвам го с моите си работи засега.K3 e във водолей,Сатурн в рак на к8 тригон Слънце.
« Последна редакция: Ноември 25, 2018, 07:37:06 am от Сафо »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #569 -: Ноември 25, 2018, 09:18:51 am »
Тери,брат ми има Слънце в 13*риби,3-ти дом,ако е верен часа.Слънцето е у9.Луната е в 15*стрелец(упр.на 8 дом),новолунието ще е там.Свързвам го с моите си работи засега.K3 e във водолей,Сатурн в рак на к8 тригон Слънце.

Хм той като моята квадратура на светилата има, само че във втора декада. Отнесен да ти изглежда повече от нормалното? :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.