Автор Тема: Транзити на възлите  (Прочетена 108987 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Транзити на възлите
« -: Септември 23, 2013, 02:55:10 pm »
Кой каквато и система и школа да използва, нодалната ос си остава една от най-важните в картата.  И понеже Флора повдигна въпроса в друга тема, предлагам да се пренесем тук и всеки да си сподели каквото е забелязал

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Транзити на възлите
« Отговор #1 -: Септември 23, 2013, 03:05:09 pm »
Гледам, ( сега нали излезе на преден план съвпада на раху, сатурн и венера в скорпион), та транизтен слв върви при мен към съвпад с натален плутон. Събитието е в 5ти, плутон У5, очаква се средата на декември. Имате ли спомен от съвпад на слв с плутон ( може би тези от поколението на плутон във везни). Предния такъв съвпад ми е бил, когато съм била на 9, но ест не помня отчетливи събития. изобщо съм забелязала, че при мен  транзитен юлв влияе като сатурн, докато при тр. раху върху нат. уран ( например) имах хубави събития.

Дано да ме лъже паметта, но това, което си спомням, не беше приятно.
Все бяха неща, които започваха за добро, пък наставаше някаква обърквация, излизаха проблеми
Например него време отидохме на море една компания, ядохме някакви миди и после всички се бяхме натръшкали, само че другите се оправиха сравнително бързо, пък на мен ми биха инжекции, за да се постабилизират малко нещата
После пък имахме някаква преподавателка, дето на контролно ми писа 5.50 и аз като я питах защо, тя не можа да се сети и ме извика в кабинета след часа. Чете, чете, видя някакъв пасаж, отвори учебника и каза: "Тука пише така, а вие сте го перефразирали"

Описвам ги тези глупости, за да те ориентирам в обстановката, нещо грандиозно не се е случило, при все, че на мен плутон ми е управител на слв; дори и да съм срещнала някой интересен човек през този период, не е бил много важен, защото не е останал.
Възлите са ми по 2/8, но проявлението беше по-скоро по 1/7, където са плутон опозиция юпитер.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на възлите
« Отговор #2 -: Септември 23, 2013, 07:45:06 pm »
Транзитите на нодалната ос винаги касаят взаимоотношения -срещи/раздели ;необходимост от разчитане на "пътната ни карта" до момента ;избор-реакция .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Транзити на възлите
« Отговор #3 -: Октомври 21, 2013, 10:04:07 am »
Все повече доказателства намирам, че възвратът на възлите е период на край на нещо, може да не е завинаги, но все пак цикълът се затваря. Момент за преоценка, всичко без здрави корени минава на заден план или въобще изчезва от живота за години, да не кажа поне 9.
Въпросите "кой съм, какво искам от живота" идват на дневен ред, и каквото и да е разположението в картата, търсим нови посоки. Ако управителите имат връзка, просветлението идва по-бързо и обратното.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на възлите
« Отговор #4 -: Октомври 21, 2013, 04:58:16 pm »
Papy,при теб какво се "затвори" като цикъл ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Транзити на възлите
« Отговор #5 -: Октомври 21, 2013, 05:01:55 pm »
Papy,при теб какво се "затвори" като цикъл ?

Много неща, все по оста 2/8, но и се отвориха
Виж как съм се заровила в астрологията напеимер

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на възлите
« Отговор #6 -: Октомври 21, 2013, 05:05:03 pm »
Супер,Уран си казва думата -в синхрон си с обстоятелствата ,нали така беше ?!? ;)
Какво изхвърли от кошничката с ценности и какво ново добави ,разбира се .)))
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Транзити на възлите
« Отговор #7 -: Октомври 21, 2013, 05:12:19 pm »
Какво изхвърли от кошничката с ценности и какво ново добави ,разбира се .)))

Сега е рано да ме питаш

Тр уран квадрат венера ли даде астрологията  ::)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на възлите
« Отговор #8 -: Октомври 21, 2013, 05:14:27 pm »
Защо там са ти колебанията? ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Транзити на възлите
« Отговор #9 -: Октомври 21, 2013, 05:16:09 pm »
Защо там са ти колебанията? ;)

Не са там, опитвам се да предположа защо набеди уран

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на възлите
« Отговор #10 -: Октомври 21, 2013, 05:51:43 pm »
"Wake up !!!" ...това е Уран.
Без него няма прозрения. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на възлите
« Отговор #11 -: Март 06, 2014, 04:13:43 pm »
Споделете опит от съвпада на ЮЛВ с 1) Луна или 2) ДСЦ
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на възлите
« Отговор #12 -: Март 06, 2014, 05:41:10 pm »
Споделете опит от съвпада на ЮЛВ с 1) Луна или 2) ДСЦ

Мога да ти дам информация към ДСЦ,към Луна след теб  ;)

По натал възлите ми са по оста 4/10 ,заедно със Слънце /уАСЦ Юпитер /Уран/ Хирон-винаги когато аспектират ъгъл,дом,планета оказват влияние върху делата на споменатите по-горе.В случая ,чрез партньорства /другите -връщане към стар ,специфичен тип работа,към стари връзки-интимни /приятелски/роднински,както и тяхното приключване /раздяла;нови връзки с хора ,с акцент върху Юпитер/Уран/Лъв/Сатурн...повтарящи наталните ми индикации.Но по същото време тр.ЮЛВ е съвпаднал и с прогресивен Меркурий ,уДСЦ -донесе вести от миналото ,върна хора отдалеч по 3/4-ти домове;показа ми враговете .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Samoella

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 104
Re: Транзити на възлите
« Отговор #13 -: Март 22, 2014, 07:50:51 pm »
Тук в тази тема за транзита на възлите смятам, че е уместно да отбележа транзита на СЛВ през прогресивен АСЦ . Смятате ли,че това може да има влияние и да се отрази. 

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на възлите
« Отговор #14 -: Март 23, 2014, 03:24:31 am »
Тук в тази тема за транзита на възлите смятам, че е уместно да отбележа транзита на СЛВ през прогресивен АСЦ . Смятате ли,че това може да има влияние и да се отрази.

Да ! -"Да срещнеш Джо Блек ". :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“