Автор Тема: Ретроградна Венера  (Прочетена 80090 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #15 -: Декември 30, 2013, 09:26:59 pm »
Освен мен и Lila, има ли друг с натално ретроградна Венера?
Как ви се отразява транзитната в момента - има ли събития по аналогиите и, по тези които управлява или по дома, в който транзитира?

Abroad,моята е с всички" екстри":стационарно-ретро,в критичен градус,в заточение и точен съвпад със Сатурн  :86:
I-all extras-no money, job, companies, social networking, coupons'm sick....
У К6/11,намира се в 5-ти ,транзитира във 2-ри
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #16 -: Декември 31, 2013, 01:10:27 pm »
мдам - за по каръшка НГ не се сещам да съм имала напоследък, за капак и Юпитер ретрограден :41: :91:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #17 -: Декември 31, 2013, 01:18:35 pm »
мдам - за по каръшка НГ не се сещам да съм имала напоследък, за капак и Юпитер ретрограден :41: :91:

Хубавото тепърва предстои  :a035:

Виж какъв палав старт на Новата Година-Новолуние в компанията на Марс,Уран ,Плутон и Юпитер  :57:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #18 -: Декември 31, 2013, 01:32:09 pm »
При мен се изредиха няколко каръшки, де да беше само тази.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #19 -: Декември 31, 2013, 02:11:55 pm »
Дайте малко шанс на Юпитер да ви разведри  :You_Rock_Emoticon:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“


Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Ретроградна Венера
« Отговор #21 -: Януари 15, 2014, 06:25:46 pm »
Аз имам един въпрос към хората с ретроградна венера в натала  :) Завелзязах, че моя близка има ретро венера, а това не е много често срещано явление. Как я усещате, периодите на ретроградност на венера усещат ли се по-благоприятно ? Трябва ли човек да се учи да интегрира принципите на планетата или качествата й се появяват в по-зряла възраст?
« Последна редакция: Януари 18, 2014, 05:09:28 pm от wind »
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Retro Venera
« Отговор #22 -: Януари 15, 2014, 07:59:32 pm »
Досегашните й ретроградия не съм проследявала, но сегашното козирожко усещам, че ми носи дискомфорт, душевен и емоционален.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Retro Venera
« Отговор #23 -: Януари 15, 2014, 08:53:51 pm »
А как се усеща ретроградната венера в натала ?  Аз си мисля, че човек има някакви трудности в началото, докато интегрира енергията в домовете и областите, които управлява.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Retro Venera
« Отговор #24 -: Януари 17, 2014, 09:29:05 pm »
Аз имам един въпрос към хората с ретроградна венера в натала  :) Завелзязах, че моя близка има ретро венера, а това не е много често срещано явление.

Всъщност, това е най-рядко срещаното статистически, защото Венера е рядко и за кратко ретроградна, та вероятността да ти се случи не е голяма насред всички останали планети.
Напротив, като малка я усещах по-добре. Но да кажа, че в тия митове за проработки, усвояване на енергии и бла-бла не вярвам - това от личен опит. Отделно тия трактовки в съвременния свят възприемам само като манипулация, и нищо повече, но това е друга тема:)
Допускам (без да съм сигурна), че може да се усеща по-лесно, заради циклите на които ние всички сме подвластни
 - до 30г. - тези на Луна, Меркурий и Венера;
 - до 40г. - тези на Слънце;
 - до 50г. - тези на Юпитер;
 - до 60-70г. - тези та Сатурн;

Венера, освен че е доминанта в хороскопа, отговаря за каквото се сетиш важно в живота (при мен) - здраве, любов, пари, кариера - като ретроградна и е по-трудно да му отпусне края и да се наслади на външния свят, задълбава в себе си, а по същото време животът си тече

винаги са имали значение ретроградните и транзитни фази, но не защото повече върви или не върви - няма такава закономерност, ако има проява за добро или лошо се определя от текущия фон

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Retro Venera
« Отговор #25 -: Януари 17, 2014, 09:58:13 pm »
А как се усеща ретроградната венера в натала ?  Аз си мисля, че човек има някакви трудности в началото, докато интегрира енергията в домовете и областите, които управлява.
Имам близка с такава венера. Все не й стига любовта и това е субективно. Първо от родителите, после от гаджета....осъзнава, че само така го чувства. Каза,че сега не ретрото се чувства супер.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Retro Venera
« Отговор #26 -: Януари 17, 2014, 10:09:39 pm »
Да ви кажа, смятам за астрологичен мит твърдението, че на родените с ретро лична планета повече им върви по време на транзитните й ретро фази, дотук не съм видяла потвърждение като че ли. Някой астролог го е написал в някаква книжка, всички са прочели и после го повтарят. Както каза Аброад, много зависи и от текущия астрологичен фон.

С натален директен Меркурий съм, а нямам никакви оплаквания от ретроградните му транзити. Дори често ми се е случвало благоприятно стечение на обстоятелства, т.е. да бъда поставена в по-изгодна ситуация в резултат на чуждо невнимание. Не става въпрос за лъжи и измами.
« Последна редакция: Януари 17, 2014, 10:11:39 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Retro Venera
« Отговор #27 -: Януари 17, 2014, 10:20:08 pm »
Хе, аз съм "директна" по меркурий, обаче на ретрото цепя мрака с прозрения, защото иначе-на правата фаза, заключвам усета си, а го имам.
Но да ти кажа, имам ретро-марс, ами съгласна съм с повечето писаници, но с годините и там нещата се променят. Планетите са по-сложни и многообразни-очевидно :93: поне от мен... :72:
Пък и нали всеки тази му планета е някак ситуирана с другите, аспекти, домове. Писанията са за нещо в чист вид, а такива карти нЕма.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Retro Venera
« Отговор #28 -: Януари 18, 2014, 01:51:19 am »
А как се усеща ретроградната венера в натала ?  Аз си мисля, че човек има някакви трудности в началото, докато интегрира енергията в домовете и областите, които управлява.

И в началото ,и по средата ,и в края -"желанията " не се сбъдват .)))
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Retro Venera
« Отговор #29 -: Януари 18, 2014, 09:03:33 am »
Рени, влезе и отсече с голямата секира :012:
Тц. Съмнявам се.
Вярно, не знаем дали желанията на Кейт Мидълтън включват любов, мода, естетика и т.н., но се съмнявам парите да не са сред тях :012:
А, при Кейт Мос модата със сигурност е включена.