Автор Тема: Транзити на Нептун  (Прочетена 116109 пъти)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #540 -: Юли 01, 2017, 08:07:00 am »
Като по учебник се появи нова рибка като от нищото  :19: . Въпреки че ми се играе..

пази се от акули и пирани да не се самоизгубиш  :D като се разиграеш
асп.предполага големи емоционални очаквания и нетрезви избори,носещи ,очарование от раз и раз-очарование
розовото е омайно сладко,не се забравя ;)

odin

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #541 -: Юли 01, 2017, 02:19:48 pm »
пази се от акули и пирани да не се самоизгубиш  :D като се разиграеш
асп.предполага големи емоционални очаквания и нетрезви избори,носещи ,очарование от раз и раз-очарование
розовото е омайно сладко,не се забравя ;)
Да напълно си права. Затова мисля да чакам есентта когато нептун ще се одръпне с тригон към марс. Юпитер ще влезне в седми дом и ще направи съвпад с марс едновременно с това северен лунен  които транзитира през пети ще направи съвпад с натална луна. В подкрепа и прогресивна луна е вече в седми дом. Венера също ще циркулира в седми. Надявам се това да са положителни аспекти.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #542 -: Юни 13, 2018, 03:18:52 pm »
Нептун ми е на асцендента от изв. време. Първата му изява беше досег с психиатър в помощ на близък човек. Плътно с него бях през цялото време. Тъкмо човекът се оправи ... и се чудех Нептун какво ще ми сервира - понеже се очертава още да се мотае на асцендента ми - и получих предложение за участие в българо-френска продукция - игрален филм и сериал. В началото подходих с голямо недоверие, но се оказа вярно  :017: . Може нищо да не излезе от цялата работа, но ... ще видим ;) Сега ще чета сценариите и явно съзнанието ми ще е ангажирано с това. Тъкмо вчера гледах, че при кулминацията на солара ми - Меркурий застава на К5 - в голям тригон с Нептун на Асцендента и Юпитер в съвпад с нат.Венера. Явно тогава ще се реши - дали/или. А и про.Луната още ми е в Риби в 12 дом. Доста съм скептична - ще имам ли време и т.н. Ей така, внезапно ми дойде, като по ингреса на Уран в Телец :) Тригонира ми Слънцето в 10 дом.
« Последна редакция: Юни 13, 2018, 06:02:01 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #543 -: Юни 13, 2018, 04:41:34 pm »
 Алена, чудесна проява на Нептун на АС, поздравления!
При мен нали се мотае от доста време около ДС и ПФ, снимаха ме в реклама на Арома и взе, че ми хареса да ме снимат, страхотно изживяване е- повтаряш текста, който чете човека насреща, гледаш в обектива и накрая казах, че Арома е моята коса, вместо боя, та оставих материал и за смешни гафове, като в края на филмите. Много се смяхме, трябваше да ми оправят грима, за да повторят тази част.  :012: Казаха ми, че имам талант за актриса, та може да ме включи Нептун в някоя сапунка  :)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #544 -: Юни 13, 2018, 05:47:13 pm »
Действително имаш артистично присъствие  :engel016: :72: И вярвам на споделеното за преживяването, защото и аз го усетих преди години, когато за първи път се снимах с професионалист. Той за мен беше "чужд човек", пред когото не бях обременена с очаквания, на които да отговоря. В този момент останах сама със себе си, откровена, "гола"  ... и показах многото си лица. Много лично - сам със себе си ... И после, като гледах материала - откривах колко пластове от себе си кътам дълбоко ...

Сега пък имам друга тема - сутрин, като отворя очи - намислям си роля/визия за деня и си я сътворявам. Едно мотивиращо "творческо" начало, което ми дава много тонус, надъхва ме, дава ми енергия ....помага ми да мина през деня с повече устрем и лекота ... 
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #545 -: Юни 13, 2018, 10:36:32 pm »
Нептун от 15-18.06 е стационарен, което е важен момент за всички, които имат точки в 15*-17 * на Подвижния кръст и земния елемент по натал и в прогресивната карта. Тези точки в период от една година и техните аналогии ще претърпят процес на някакъв тип разпиляване и дезориентация, но и ще пленят натива с нови начини на мислене и чувстване, ще има прояви на романтика, екзотика, усещане за божественост, загадъчност, измама, проектиране на личното си недоволство върху другите, според образуващия аспект.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #546 -: Юни 13, 2018, 10:56:20 pm »
Мерси, Рени. Чела съм точно това "губене на себе си и представата за реалността" при минаването на Нептун през Асцендента. С боязън очаквах този аспект, още повече, че при мен прогр. Луна е в 12 дом в Риби и ще мине през Асцендента наесен. По прогресии Марс е в този градус в Близнаци. В натала ми е малко по-напред, но е ретро и сега пълзи към наталната позиция - вече директен.
Над силата е само умението да я владеем!

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #547 -: Юни 14, 2018, 02:59:49 pm »
Нептун от 15-18.06 е стационарен, което е важен момент за всички, които имат точки в 15*-17 * на Подвижния кръст и земния елемент по натал и в прогресивната карта. Тези точки в период от една година и техните аналогии ще претърпят процес на някакъв тип разпиляване и дезориентация, но и ще пленят натива с нови начини на мислене и чувстване, ще има прояви на романтика, екзотика, усещане за божественост, загадъчност, измама, проектиране на личното си недоволство върху другите, според образуващия аспект.

Съвпада с прогресивното Слънце и квадрат с К2-К8 в натала.
Днес ми се падна много хубаво късметче с кафето, което гласи следното: "Нещата не се променят. Просто човек променя начина, по който ги вижда."
Преди 15г съм имала съвпад на тр. Нептун с наталното Слънце, но във въздушен знак сега е във воден, където Нептун е на трон. Слънцето в картата управлява 5-ти дом. При първия съвпад се влюбих за дълъг период от време (4г) и рязко го отлюбих след като видях истинската му същност. Тогава съм имала тр. Хирон в/у натално Слънце. Дълго време страдах, заради самото силно чувство, което съм изпитвала през тези 4г. Много време(години) мина докато изпитам силен интерес към друг обект.   
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #548 -: Юни 14, 2018, 03:07:50 pm »
Преди 15г, когато Нептун е бил върху наталното ти Слънце - подействал е, като метнат воал върху възлюбения - класическото - идеализиране, заблуждаване ... И ти самата далеч то реалността в този момент.
Над силата е само умението да я владеем!

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #549 -: Юни 14, 2018, 03:49:05 pm »
Преди 15г, когато Нептун е бил върху наталното ти Слънце - подействал е, като метнат воал върху възлюбения - класическото - идеализиране, заблуждаване ... И ти самата далеч то реалността в този момент.

Със сигурност имаше идеализиране и то беше основното, което подхранваше чувтсвата ми. Не спирах да мечтая за него, това ми харесваше.  :012: Но не съм имала възможност да съм далеч от реалността. Така и не признах чувствата си, че го обичам. Не че неможех, знаех че ще разваля магията, която ме кара да се чувтсвам така добре. Харесвахме се, били сме заедно често, бяхме любовници и приятели. На мен това ми харесваше(не съм търсила трайно обвързване), докато не ми падна в очите с лицемерието си към мен след толкова години приятелство. Заби ми нож в гърба.  По това време и тр. Плутон е бил съвпад със Сатурн в 8-ми дом. Неговото Слънце е съвпад с Луната ми и Сев. възел в 12-ти дом. Техен диспозитор е Марс, малефик и упр 7-я ми дом. Не ми е враг, но ме предаде много долно. Това показва само какъв човек е, немога да имам доверие на някой, който се е подиграл с наивността ми. Имахме разлика 10г.

Надявам се сега по- творчески да се изрази съвпада. Всички други лоши проявления на Нептун вече съм ги преживяла многократно, нямам желание да се връщам назад. Определено имам нужда от повече вяра в собствените сили, имам нужда от повече красота в живота ми. Сигурно е за добро този транзит! Имам няколко предизвикателни аспекти в прогресивната карта. Слънце квадрат Сатурн, Марс опозиция ретро Плутон + положителни апсекти от  Слънцето към тях. Юпитер ингрес в Овен и на К11.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #550 -: Юни 14, 2018, 03:51:18 pm »
Благодаря за споделеното :) Не си спомням дали ти имам данните - ако да - довечера ще погледна - тогава и сега :)
Над силата е само умението да я владеем!

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7362
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #551 -: Юни 15, 2018, 08:34:04 am »
Нептун от 15-18.06 е стационарен, което е важен момент за всички, които имат точки в 15*-17 * на Подвижния кръст и земния елемент по натал и в прогресивната карта. Тези точки в период от една година и техните аналогии ще претърпят процес на някакъв тип разпиляване и дезориентация, но и ще пленят натива с нови начини на мислене и чувстване, ще има прояви на романтика, екзотика, усещане за божественост, загадъчност, измама, проектиране на личното си недоволство върху другите, според образуващия аспект.
При мъжа ми Марс в 17гр.дева в 9дом,у5 и 12д.Мама има Слънце там.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #552 -: Юни 15, 2018, 01:33:22 pm »
Нептун от 15-18.06 е стационарен, което е важен момент за всички, които имат точки в 15*-17 * на Подвижния кръст и земния елемент по натал и в прогресивната карта. Тези точки в период от една година и техните аналогии ще претърпят процес на някакъв тип разпиляване и дезориентация, но и ще пленят натива с нови начини на мислене и чувстване, ще има прояви на романтика, екзотика, усещане за божественост, загадъчност, измама, проектиране на личното си недоволство върху другите, според образуващия аспект.
Въй, Рени, имам  ПФ- 15гр 22' риби , на градус от DC и прогр. Меркурий 15гр 53' стрелец във 2д на прогресната карта  :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #553 -: Юни 15, 2018, 02:05:41 pm »
В период от 3 г. докато Нептун "промива/омагьосва" една точка  ставаме подозрителни в тази област, затова е важно да проумеем кога наистина  усещаме интуитивно външния свят и кога сме параноично настроени спрямо другите. Умът ни е отворен за всичко заобикалящо ни, но трудно обработва информацията. За разлика от Уран и Плутон, Нептун няма мнение, а само настроение, емоции, усещания, нюанси, илюзии, намеци, видения и затова в тези 3 г, периоди сме заслепени в съответната област, ставаме някак безпомощни и се нуждаем от подкрепяща фигура и трезва, обективна външна преценка за ситуации.Но пък Нептун ни отвежда в напълно нова среда, егото на съответната омагьосана планета става по-малко арогантно и започваме да изразяваме по-меко аналогиите на тази планета или случващото се в активираната област.
При мен Нептун откакто е в Риби беше ангажирал оста АСЦ-ДСЦ и сега миналата година пусна Меркурий у ДСЦ/МЦ, наистина въпреки измамите, илюзиите, около същите и проектирането на моите нереалистични потребности върху другите, спрях да идеализирам търсените образи за близки връзки, приятелства, партньорства, попаднах в съвсем нова среда, имах усещане, че съм проводник/ преводач на информация, силно развита интуиция, граничеща с неща, които не знам откъде знаех, но и се усещам физически и психически изтощена. Привличах Нептунианци и всякакви прояви по Нептун, за да разбера, колко много фантазии и непрактични вярвания трябва да премахна. Укротих се малко, стелиума ми в Овен беше леко в забвение, докато Уран не го подхвана. Отразявах желанията, копнежите, надеждите на окръжаващата среда, започнах да ставам Рибки. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #554 -: Ноември 19, 2018, 10:13:59 am »
Нептун става директен в събота, 25 ноември на 13 риби. Точно около следващото новолуние, когато Меркурий тръгва директен (а той спря в квадрат с Нептун), Нептун прави съвпад с марс в риби.
Frankly, my dear, I don't give a damn.