Автор Тема: Мидпойнти  (Прочетена 12896 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Мидпойнти
« Отговор #30 -: Май 25, 2014, 11:17:11 pm »
Има нещо вярно обаче за мидпойнтите.
В момента транзитна венера е в съвпад мидпойнта ми слънце- луна на 26гр овен.
А скоро и тр нодална ос ще премине оттам...хм, пък и марс...

А мидпойнта ми слънце-венера е на 21 гр овен.Тр венера преди броени дни е минала оттам....Oh my God...наистина работи.
работят, разбира се, а  марс скоро няма да е на 26гр овен :)

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Мидпойнти
« Отговор #31 -: Май 25, 2014, 11:19:34 pm »
работят, разбира се, а  марс скоро няма да е на 26гр овен :)
Но ще е на този мидпойнт.26 везни,т.е опозиция,ако изобщо се води като опозиция.Чувала съм ,че е подобно на нодалната ос.Не се казва опозиция или съвпад,а че активира тази ос...дано ме разбра :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Мидпойнти
« Отговор #32 -: Май 26, 2014, 01:03:10 am »
Но ще е на този мидпойнт.26 везни,т.е опозиция,ако изобщо се води като опозиция.Чувала съм ,че е подобно на нодалната ос.Не се казва опозиция или съвпад,а че активира тази ос...дано ме разбра :)
отчитат се само съвпадите с МП до 2гр  орбис

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Мидпойнти
« Отговор #33 -: Юли 05, 2014, 11:18:45 pm »
Хм, сега видях, че имам МП Венера/Юпитер в съвпад с ЮЛВ в самото начало на 5д , трябва да го издиря как се тълкува  :)

Happy58

  • Гост
Re: Мидпойнти
« Отговор #34 -: Юли 07, 2014, 07:11:09 pm »
Здравейте,от скоро открих ,че съществуват така наречените мидпойнти,но не мога да разбера какво точно показват и какво е тяхното значение в наталната карта ,извинявам се ако съм сбъркала темата.И искам да помоля евентуално ако няма да представлява трудност някой да ми ги изчисли 1994 20 януари Пазарджик 12:5 на обяд.Мн благодаря предварително.

малко по-нагоре, на тази страница, съм дала връзка с линк към цяла библиотека книги, където има и такава за МП.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Мидпойнти
« Отговор #35 -: Юли 08, 2014, 12:53:24 am »
Здравейте,от скоро открих ,че съществуват така наречените мидпойнти,но не мога да разбера какво точно показват и какво е тяхното значение в наталната карта ,извинявам се ако съм сбъркала темата.И искам да помоля евентуално ако няма да представлява трудност някой да ми ги изчисли 1994 20 януари Пазарджик 12:5 на обяд.Мн благодаря предварително.
Мидпойнтите- МП или така наречените междинни точки са средна точка на дъговото разстояние между две планети, планета и главна ос,  възли и сами по себе си нищо не показват, но когато някой транзит на планета или лунация съвпадне с тях може да отключи събитие в зависимост от това, кои планети съставляват МП, за пример ще дам случай с моя МП Юпитер/Уран в 10д когато миналата година тр Юпитер У4 съвпадна с него получих неочаквано значителна сума пари от майка ми. Сега очаквам тр Венера като мине над него да ме ощастливи, но вероятно ще са от чужбина пари, тъй като Венера е У9.

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Мидпойнти
« Отговор #36 -: Юли 08, 2014, 11:58:30 am »
Още един линк за мидпойнтите и тяхното значение - john-sandbach.blogspot.com/2010/11/planets-activating-sunjupiter-midpoint.html
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Мидпойнти
« Отговор #37 -: Август 10, 2016, 02:56:46 pm »
Понеже се заговорихме за мидпойнти в темата за предстоящото затъмнение, се поразрових в архивите да проверя какво сме коментирали по тази тема. Попаднах на няколко мидпойнта, взети под внимание в медицинска астрология, като един от тях е  Марс/Нептун, а при мен тези две планети са в точен съвпад в натала, средната им точка съвпада с тях, както съвпадат и средните точки на Марс/Сатурн и Сатурн/Нептун, разгледани по-долу:

Астромедицина с мидпойнтите - предпоставки за болести

Мидпойнт
Какво представлява мидпойнта? Това е изчисление на средното положение на две планети. Разполовяването на дистанцията между две планети по дължината на зодиака дава тяхната средната стойност, или така наречения мидпойнт. Мидпойнти, които попадат върху планета в картата, ще бъдат взимани под внимание, по правило с орбис от плюс/минус 3 градуса. Също така важно е да се отчете дали двете планети, които участват в мидпойнта, дали се намират в аспект помежду си (тригон, квадрат, секстил и т.н.) или не образуват аспект една с друга. Обмяната на енергия между двете планети е голяма, когато между тях съществува аспект. Разстоянието на една планета, измерено от 0 градуса Овен до конкретната й позиция, дава точното й местоположение в хороскопа.
В астромедицината има три много важни мидпойнта, които водят често до заболявания:

Марс / Сатурн
Блокирана или концентрирана енергия, съпротивителна сила,
контрол върху страстите, самообладание, „Аз не искам“

Принцип:
Трудности при налагането, ограничаващ импулс, вредна или унищожителна енергия, съпротивителна сила, съдбоносен удар, борба за защита.
Символ:
С глава в стената.
Психологични съответствия:
+ Постоянство и търпение в преследването на собствените цели, силно концентриран, съпротивителна сила, осъзнати действия
- Склонност да си блъска главата в стената с исканията си, концентрирана разрушителна енергия, насочена със сила навън или навътре, сексуална фрустрация, разрушителен бяс, агресивност

Социологични съответствия:
Работещи тежък физически труд, планинци, борец на съпротивата, хора способни да преодоляват най-големите трудности.

Биологични съответствия:
Костна система, стави и мускули като активни и кости като пасивни, сухожилия. Възпаления на костите и костния мозък. Смърт на органа, тъканна смърт, парализа на дихателната мускулатура, смъртно задушаване.

Марс / Нептун
Страх да се наложи, иска без да действа, активен на заден план,
инфекция (материализиран конфликт)

Принцип:
Развинтена фантазия, горещи мечти, сила на пристрастяването, спасителна борба.
Символ:
На лов в мъглата. Стрелба с халосни патрони.
Психологични съответствия:
+ В хармония с осъществяването на мечтите и визиите, действа със съчувствие
- Иска без да действа, чака да му се помогне или бъде спасен, злоупотреба с енергията и силата (в криминален или патологичен смисъл), чувство за малоценност
Социологични съответствия:
Пристрастяващи и упояващи средства.
Биологични съответствия:
Нарушение в дейността на органите. Мускулна парализа, мускулна атрофия Възприемчивост към епидемии, последствия от инфекция. Основна формула за закономерно протичане на заболяванията, инфекциозни болести. Загнояване. Нарушена сперматогенеза.
Даване на възможност за осъществяване на мечтите си.

Сатурн / Нептун
Отказване, ограничени възможности, слаба защита,
хронична болест, страхове от миналото, бягство от отговорност

Принцип:
Загуба на връзка с реалността, аскетизъм, болест, страх от загуба на контрол, строга сдържаност, привидна опора.
Символ:
Губи основа под краката си. Разпъване на кръст.
Психологични съответствия:
+ Готов да принесе жертва, поемане на отговорност за осъществяване на мечтите си, предпазливост и предвидливост
- Раздвоен характер, объркан за това какво е реално и какво не, загуба на връзка с реалността поради илюзорни очаквания, честа смяна на настроението, незадоволеност, безгранично вцепеняване
Социологични съответствия:
Бедни, болни, угнетени.
Биологични съответствия:
Хронично и неудържимо увеличаващо се злотворно влияние. Изгниване и разлагане на органа, Сатурн/ Нептун = точката на Овена.

При Марс/Нептун няма болки в повечето случаи.
Докато Марс/Сатурн и Сатурн/Нептун са свързани с болки. Вижте върху коя планета попадат тези мидпойнти, понеже там има предподтавки за сериозно заболяване!
« Последна редакция: Август 10, 2016, 03:59:25 pm от akruks »

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Мидпойнти
« Отговор #38 -: Август 10, 2016, 03:32:13 pm »
....
При Марс/Нептун няма болки в повечето случай.
Докато Марс/Сатурн и Сатурн/Нептун са свързани с болки. Вижте върху коя планета попадат тези мидпойнти, понеже там има предподтавки за сериозно заболяване!

Марс/Нептун ми е точно на Десцендента  :-X
А Марс/Сатурн на К5  ::)
Сатурн/Нептун - в 7 дом в нищото  :012:
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Мидпойнти
« Отговор #39 -: Август 10, 2016, 03:40:18 pm »
Сатурн/Нептун - в 7 дом в нищото  :012:

В нищото е сега. Когато тази точка бъде аспектирана от планета или лунация, тогава ще стане нещо :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Мидпойнти
« Отговор #40 -: Август 10, 2016, 04:07:10 pm »
Хм, ще минат от там - Венера, Меркурий, Юпитер - ще следя  :) Благодаря  :08: аз гледах натално къде попадат :)
« Последна редакция: Август 10, 2016, 04:18:08 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Мидпойнти
« Отговор #41 -: Януари 18, 2018, 08:50:06 pm »
Мидпойнт съвпад с планета има ли някой?
Мидпойнт Слънце/АСЦ съвпад марс,Луна/МЦ съвпад марс......
« Последна редакция: Януари 19, 2018, 07:10:42 pm от Сафо »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Мидпойнти
« Отговор #42 -: Януари 19, 2018, 11:25:21 pm »
Мидпойнт съвпад с планета има ли някой?
МП Меркурий - Марс и МП Меркурий - Нептун съвпадат с Венера във 2д.
МП Венера - Юпитер е на ЮЛВ в 5д.
МП Венера - IC  съвпада с Марс и с Нептун


Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Мидпойнти
« Отговор #43 -: Януари 19, 2018, 11:52:41 pm »
При мен има доста, директни и индиректни.

По-интересните са:
Плутон в мп Слънце/Меркурий – директен
Юпитер в мп Луна/Венера и мп Нептун/Уран – директен
Медиум Цели в мп Луна/Уран, Юпитер/Нептун – директен и Слънце/Сатурн – индиректен
Сатурн в мп Венера/Юпитер – индиректен
АС в мп Юпитер/Уран – индиректен
Лунни възли в мп Слънце/Уран – индиректен
Венера в мп Меркурий/СЛВ – индиректен

В ураническата астрология се отдава по-голямо значение на МС, а не на АС. МС описва личността, индивидуалността, Аза, затова мидпойнтите към него дават много точна информация. АС повече се свързва със средата, обкръжението, отношенията.

При мен двата мидпойнта към МС дават изумително точно описание. И не само към МС, всичко е много точно.




« Последна редакция: Януари 20, 2018, 12:10:05 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мидпойнти
« Отговор #44 -: Януари 20, 2018, 11:09:48 am »
Всички, които имат стелиум в картата, ще имат съвпад на планета с МП. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“