Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 438756 пъти)

tele

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 151
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #690 -: Май 08, 2018, 01:51:11 pm »
По преценка- да.
Като надежда да осъществиш близки намерения, позитивни връзки с тези на партньора.  Да разбереш дали могат да се осъществят общи(те) планове ?Има ли надежда нещата във връзката ви да се променят към по-добро, да са по-удовлетворяващи, къде срещате разочарования.  Има ли доверие във връзката, обсебен/а ли сте от връзката, подкрепяте ли се взаимно в таиз връзка.Ако става въпрос за Пълнолунието в Скорпион от 30.04. може да съществува риск от нещо непресметнато в отношенията.

Ребека, Рени,  :58: мерси. Мн е вярно - "че търся под вола теле"  :012:
Рени, става въпрос за ПЛ чак на 25.09. в Овен, ще е интересно : Темите на оста "аз и ние" ще са на дневен ред. Вероятно в една от двете сфери ще има промени. "Няма мен без теб и теб без мен".  Обаче от аспектите ли зависи в каква посока ще е? На прав път ли съм, знаещи?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #691 -: Май 10, 2018, 12:25:41 pm »
tele, двойките лунации са част от  един годишен цикъл, в случая щом като ти представлява интерес пълнолуние в Овен, което предстои месец септември, разглеждаш първо проявите на новолунието и пълнолунието от тези през месец март/април, паралелно със затъмненията през годината, за да проследиш процесите от същите. Като пътуваш от един град към друг, нали спазваш пътни знаци, които те насочват, така е и с лунациите и всеки транзит, но не скачаш от един знак на друг, а  минава известно време, така че първо изживей това, което се случва сега и от тази точка гледай напред. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #692 -: Май 22, 2018, 09:46:44 pm »
Здравейте,

Имам нужда от помощ, колкото и да се въртя и ровя и търся не мога да открия следното нещо.
Знам, че в 7-ми дом са явните и откритите врагове, за които ние знаем и сме наясно, но от това не ни става по-лесно да се разберем с тях. Има една жена, която знам че ми е враг и тя го знае, абе не се харесваме, но нито се караме, нито явно пред другите има някакви "лоши" взаимоотношения. Всичко е на вътрешно усещане, но има напрежение когато сме в една стая. Тя сякаш се състезава с мен или ми завижда, злобее- но не го показва пред останалите. А аз пък я мисля за много повърхностна, меркантилна, с лоши обноски ( не е никак женствена и възпитана) и търси материални облаги. А тя за мен мисли , че съм надута, студена (Луна във Водолей, това е нормално за мен), и че едва ли не съм над нещата и че не я отразявам по никакъв начин и че изобщо не съм емоционална, за разлика от нея-все едно гледам разгонена тинейджърка (не знае къде се намира, какво иска и на къде да тръгне).
Искам да ми кажете, при условие че знам датата на първата ни среща една с друга, и датата на която аз разбрах че тя говори зад гърба би, мога ли да видя тя коя е в този момент, като аспект или планета, нещо което да следя, за да видя до кога ще имам взимане даване с нея, защото тя ми изпива енергията ( то си беше съвсем явно-обърна се с гръб към мен и каза на ухото на приятелят си определен коментар за мен, по отношение на музиката която слушам. Все едно " На каква се правя аз, че не слушам чалга и че тези които слушат чалга ги смятам за по-низши от мен." ). Може да ви се струва адски смешна ситуация, но повярвайте ми, вдига ми кръвното до горните граници и почвам да треперя от лошата и енергия, и все едно не съм аз, сдухвам се, сковавам се, парализирам се, не мога да мисля, просто блокаж! Знам и датата и часът на раждане, но не знам как да я видя в моя хороскоп, по кое да я различа. Не мога да общувам с нея на сила, просто не мога.
Надявам се да ми помогнете. Определено съм объркана в момента, защото съм под емоционален стрес и тормоз.
Благодаря ви.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #693 -: Май 22, 2018, 10:17:27 pm »
Хм, по-скоро си виж транзитните луна и слънце какво правят в твоята карта, не може някакво коментарче, и то за чалга, да те изкара от релси; утре като ти направят интрига в работата и може да те уволнят-какво ще правиш  :017:

Астрологично тук
« Последна редакция: Май 22, 2018, 10:23:54 pm от Papy »

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #694 -: Май 22, 2018, 10:36:00 pm »
Хм, по-скоро си виж транзитните луна и слънце какво правят в твоята карта, не може някакво коментарче, и то за чалга, да те изкара от релси; утре като ти направят интрига в работата и може да те уволнят-какво ще правиш  :017:

Не...въпроса изобщо не е за чалгата, а за начина по който направи. Седеше до мен, обърна се, каза му на ухото нещо за мен и той ме погледна с обвинителен и остър, пронизващ поглед и и каза "Ми ти какво искаш?!" И просто, повярвай ми, колкото и да е тъп човек и да няма интуиция, което при мен е обратното, аз просто изтръпнах. И на другия ден след закуската в хотела, приятелят и ме попита "Извинявай вие с Х, познавате ли се?" и много ми е интересно защо точно мен ме попита. И аз му отговорих " Да, ние сутринта си казахме "Добро утро", като аз и казах , а тя мина покрай мен и замина и не ме отрази. И аз реших, че изобщо няма да се занимавам с нея. И спрях да контактувам с нея. Но живота ме среща с нея често за съжаление по задължение, а не по желание.
При първата среща, без някакви проблеми с нея, Луна в 8ми дом в Козирог ,транзит Венера (8д) Лъв У5,У12 квадратура нат.Плутон Скорпион Rx (5) У6,
При втората ни среща със случката:  Луна в 8ми дом в Козирог, транзит Венера (8д) Лъв У5,У12 квадратура нат.Плутон Скорпион Rx (5) У6,
Другият транзит е Марс(3)Лъв У11 опозиция нат.Венера Водолей(9) У5,У12 - като си мисля че може би това е транзита, защото аз бях гневна, заболя ме, конкуренция и конфликти с жени Марс опозиция с венера. Като този транзит е от 3 дни, точно толкова колкото бяхме заедно.
Има един ден по-рано транзит на Луна през 7ми дом съвпад с натален Нептун.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

HRISKA

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 59
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #695 -: Юни 06, 2018, 10:50:01 am »
Здравейте, искам да попитам, относно хорарен въпрос, когато сигнификаторите Слънце/ASC/ и Меркурий/ въпроса/ са в съвпад на 1градус разстояние, как се тълкува, Меркурий приема ли се за "изгорен?

 Благодаря!
 Хубав ден!  :-*

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #696 -: Юни 06, 2018, 11:06:53 am »
Здравейте, искам да попитам, относно хорарен въпрос, когато сигнификаторите Слънце/ASC/ и Меркурий/ въпроса/ са в съвпад на 1градус разстояние, как се тълкува, Меркурий приема ли се за "изгорен?

 Благодаря!
 Хубав ден!  :-*
при хорар основен сигнификатор на въпроса е Луната, колкото до изгорял Меркурий:
 Съвпад със Слънце

             a. Съвпад с орбис 0°17’ – планета в центъра на Слънцето (арабския термин е казими) – добро взаимодействие, изява на планетния принцип. Това означава, че качествата на тази планета много силно нарастват. Планетата в центъра на Слънцето става своеобразен фокус на силата му. То отдава енергията си на планетата, за това чрез нея става самоутвърждаването, постигане на външният блясък, признание. Проявява се още от ранна възраст.

             b. Съвпад с орбис 0°17’ - 3° (според някой астролози до 5° или дори до 8°) – изгорена планета (комбуста) или планета е скрита от лъчите на Слънцето – неблагоприятно положение, отслабване, загуба на ориентация, подчинение на планетния принцип. Функцията на изгорелите  планети се ограничават до сектора на проява на планетите. Ако, например  е изгорял Меркурий, то при човека ще бъде до известна степен ограничен  интелекта. Когато е изгоряла добра планета, то тя просто се блокира.

             c.  Съвпад с орбис 3-9° - в лъчите на Слънцето - Подобна планета се подхранва от Слънцето и става по-ярка.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7360
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #697 -: Юни 08, 2018, 11:22:24 am »
Сега забелязах,че в ZET се изписва Акаша-таттва,когато натиснах часовият управител на картата си.Всички ли,които са родени на тази дата и този час и минути са тази Акаша?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #698 -: Юни 08, 2018, 12:55:03 pm »
Сега забелязах,че в ZET се изписва Акаша-таттва,когато натиснах часовият управител на картата си.Всички ли,които са родени на тази дата и този час и минути са тази Акаша?
нали се гледа и мястото, не само дата и час

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #699 -: Юни 09, 2018, 11:13:27 pm »
Пенсионните фондове по Плутон и 8 дом ли са? Или по Юпитер? ::)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #700 -: Юни 10, 2018, 12:39:34 am »
Пенсионните фондове по Плутон и 8 дом ли са? Или по Юпитер? ::)
според мен първото

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #701 -: Юни 21, 2018, 04:46:03 pm »
Здравейте,

Имам въпрос относно първата "среща" или запознанство със свекърва ми.
Знам точната дата и час в който отидох с мъжът си в тяхната къща  и се запознах с нея. Даже я хванах сама в кухнята т.е. тя е десцендента, нали? ;)
Ако има значение тя е зодия телец и по синастрия, нейното слънце ми е в 12-ти дом, защото просто моят 12 дом е в телец.  ;D
Можете ли да ме ориентирате, дали се води карта на първа среща и така ли се тълкува?
Аз ще ви я кача тук, ако има нещо по-специфично в картата или начина на построяване в астрото, моля да ми кажете.

Благодаря.  :-*
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #702 -: Юни 21, 2018, 05:44:21 pm »
Имам въпрос относно първата "среща" или запознанство със свекърва ми.
Знам точната дата и час в който отидох с мъжът си в тяхната къща  и се запознах с нея. Даже я хванах сама в кухнята т.е. тя е десцендента, нали?
Да, карта на 1-ва среща е, след като за пръв път се срещате с нея, макар че едва ли часът е точен- точно в 12.00 ли сте се здрависали? Иначе тя е по АСЦ, като първа пристигнала на срещата :) Общуването ви в бъдеще няма да е гладко, ще има търкания и противопоставяне, заради сходящата опозиция на вашите У3

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #703 -: Юни 21, 2018, 06:30:35 pm »
Запознали сте се на Новолуние, ще има развитие във вашите взаимоотношения. Има и тригон между Меркурий и Юпитер като управители на АСЦ и ДСЦ, което е добре като бъдещи отношения, но тя е по-добре поставена с Юпитер в Рак и 8-ми дом. Двете Светила  са над хоризонта, което също е добре. Слънцето е в голям кръст, което е показател, че ще има доста конфронтации, докато се балансират отношенията, но същите никога няма да са скучни, а напротив ще дават повод да се  развивате и двете. Луната е в Скорпион с възела и може би ще дава повод за по-драматични ситуации, но подсъзнателно всяка от двете ще усеща силата на другата и докъде може да се простира властта ви. Луната няма твърди аспекти, така че, ако овладеете интензитета на емоциите и не приемате твърде лично нещата, всичко с времето си идва на мястото. Важното е да не се "тровите" взаимно със съмнения и кой повече да доминира- много Вода има в картата. Слънцето във Везни позволява поне на външен вид да спазвате доза толерантност и благоприличие, когато влизате в конфронтации.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #704 -: Юни 21, 2018, 09:16:58 pm »
Да, карта на 1-ва среща е, след като за пръв път се срещате с нея, макар че едва ли часът е точен- точно в 12.00 ли сте се здрависали? Иначе тя е по АСЦ, като първа пристигнала на срещата :) Общуването ви в бъдеще няма да е гладко, ще има търкания и противопоставяне, заради сходящата опозиция на вашите У3
akruks , да точно в 12.00ч беше, защото имат часовник и в коридора и в кухнята и погледнах преди да вляза в кухнята, беше 12.00ч :D
Трябваше да отидем по-късно, но подранихме. А тя винаги закъснява и сега даже и все сядаме към 13.30-14.00ч. Говорихме си и чакахме след това да стане обядът.
Ами вече живеем заедно от 2015г, в къщата, но сме на първия етаж, а те на втория и тя е доста как да кажа-властна, но се съобразява-уж. Няма как всичко да е перфектно, просто гледаме да не стават проблеми. Ще видим в бъдеще, когато има внуци...май май, там ще са търканията.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.