Автор Тема: Любовни хорари  (Прочетена 734882 пъти)

vermm

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 401
Re: Любовни хорари
« Отговор #4200 -: Август 23, 2018, 04:22:16 pm »
Нали питаш дали имат  бъдеше?
Според този хорар отношенията буксуват, не вървят. И не бих казала, че сега са тръгнали към олтара.
Ясно, разбрах :) Благодаря много. Важното е да сме живи и здрави :))

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любовни хорари
« Отговор #4201 -: Август 23, 2018, 05:08:46 pm »
Затова питам в какъв контекст е зададен въпросът, смисълът му е неясен.

В случая Венера /кверентът/ се интересува от себе си, но е водена от някакви съмнения.
Марс е с лека заинтересованост, но и той се дърпа, изчаква или не знае как да действа.
Луната, като косигнификатор на въпроса, е есенциално слаба и под обсада от малефици – това също не предполага лекота и хармония.

И други техники /антични/ показват дискомфорт и несигурност на кверента във връзка с въпроса. Ако търсим водещия мотив при задаване на въпроса.

Ако се пита в контекста на раздяла, ретрограден сигнификатор евентуално би предположил връщане назад или повторен опит. Ако се тълкува в контекста на съществуваща или бъдеща връзка, тогава е по-неблагоприятен знак. Затова е важно от самото начало ясно да се формулира въпросът, а иначе стъкмистики пост фактум лесно се правят.  :)

« Последна редакция: Август 23, 2018, 05:31:01 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

vermm

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 401
Re: Любовни хорари
« Отговор #4202 -: Август 23, 2018, 05:52:43 pm »
Затова питам в какъв контекст е зададен въпросът, смисълът му е неясен.

В случая Венера /кверентът/ се интересува от себе си, но е водена от някакви съмнения.
Марс е с лека заинтересованост, но и той се дърпа, изчаква или не знае как да действа.
Луната, като косигнификатор на въпроса, е есенциално слаба и под обсада от малефици – това също не предполага лекота и хармония.

И други техники /антични/ показват дискомфорт и несигурност на кверента във връзка с въпроса. Ако търсим водещия мотив при задаване на въпроса.

Ако се пита в контекста на раздяла, ретрограден сигнификатор евентуално би предположил връщане назад или повторен опит. Ако се тълкува в контекста на съществуваща или бъдеща връзка, тогава е по-неблагоприятен знак. Затова е важно от самото начало ясно да се формулира въпросът, а иначе стъкмистики пост фактум лесно се правят.  :)

Отношенията ни са в много ранен етап. Уж в началото бяха само сексуални но и двамата много се превързахме. Проблемът е неговия статус. Знам, че трябва да се махна но не мога. Затова зададох така въпроса и може би и хорара показва много вярно, че съм объркана. Съмнения има много от моя страна, за него не мога да коментирам. Той по-скоро се обърква от моето объркване...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любовни хорари
« Отговор #4203 -: Август 23, 2018, 06:00:48 pm »
Хорарът си показва някакви пречки, сложна ситуация. Но според мен топката е в квезита, повече от него зависи.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

vermm

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 401
Re: Любовни хорари
« Отговор #4204 -: Август 23, 2018, 06:47:45 pm »
Хорарът си показва някакви пречки, сложна ситуация. Но според мен топката е в квезита, повече от него зависи.
Да. От него зависи. Но според мен на него не му стиска. Положението при него е доста сложно. От мен зависи само да реша устроива ли ме или не ситуацията. И май вече не ме. Благодаря много за старанието о отговорите. Мисля, че почнах да се изяснявам за себе си.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любовни хорари
« Отговор #4205 -: Август 23, 2018, 07:07:55 pm »
Засега неговият сигнификатор е ретрограден, не е на зор да взема решение.
Но евентуално, ако на теб наистина ти е важно, би могла да го провокираш с нещо. Обаче може би не е много добра идея, реакцията му може и да не ти хареса. Просто такъв е моментът сега, не предполага синхроничност в намеренията.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

vermm

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 401
Re: Любовни хорари
« Отговор #4206 -: Август 23, 2018, 07:42:57 pm »
Засега неговият сигнификатор е ретрограден, не е на зор да взема решение.
Но евентуално, ако на теб наистина ти е важно, би могла да го провокираш с нещо. Обаче може би не е много добра идея, реакцията му може и да не ти хареса. Просто такъв е моментът сега, не предполага синхроничност в намеренията.
Не е з зор, защото получава всичко. Ще почакам още малко. В момента ми е твърде емоционално и не е добре да взимам пребързани решения.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Любовни хорари
« Отговор #4207 -: Август 24, 2018, 04:13:43 pm »
fortunades, пускай хорарите в темите за тях, че да са на едно място. темата тук е за въпроси за начинаещи, т.е. прочела си нещо, не си го доразбрала и питаш другите, ако го знаят да подскажат.

Девер ти, гледан като брат на мъжа ти по 9д излиза с пълен 5д, Луната е там, управлява вмъкнат знак в негов 11д, извършила е съвпад с Плутон У3, което показва срещата с тайнствената приятелка, с която си го засякла. Венера на негов АС го прави чаровен и обаятелен, жените му се лепят, самият той е с високо самочувствие и прикрит, представен от Меркурий в 12д  в знака Лъв, в разходящ квадрат с Юпитер У5, У7 за него- не е много по емоционалните обвързвания и обвързването въобще, макар че постоянната му приятелка, представена от Сатурн, също е в негов 5д и не му е безразлична.
akruks ,
Пускам хорара тук, както си ме помолила.
Исках да дам обратна връзка за този хорар. Тъй като бяхме на сватба на нашият кум и неговата съпруга, а девер ми и приятелката му им бяха кум и кума, разбира се наблюдавах доста внимателно техните взаимоотношения, до колкото е възможно.
Първо на моминското и ергенското парти, в края на вечерта се събрахме всички в дискотеката където бяха мъжете, тъй като беше в един и същи ден. Тогава девер ми и приятелката му веднага се скараха в дискотеката.
След това на самата сватба стана нещо, което ме изуми: аз тъкмо излизах от тоалетната, като тя има две предверия. В едното са мивките, а другото имаше огледало и съответно входа към тоалетната. Двамата бяха застанали на входа на тоалетната, като аз си миех ръцете и те съответно не ме виждаха. Като приятелката на девер ми, започна да му крещи като изродка и селянка, за това какво следва по програма и махаше с ръце. А той също се беше изнервил и и се развика и след това нервно си тръгна и отиде на масата за младоженци, а тя влезе в тоалетната. Съответно ме видя, че съм там и малко се смути. А той беше толкова червен и ядосан, с такава физиономия на убиец, никога не съм го виждала в такова състояние. И съответно тя като се върна, изобщо не се погледнаха и не си говориха, докато не стана време за играта с питката.
Сватбата беше в петък, а девер ми дойде да помага за покрива в неделя. И стана въпрос за сватбата, че вече сме едно голямо семейство, ние с мъжът ми, нашият кум и девер ми и приятелката му. И в този момент свекърва ми се изказа "Ама те А(девер ми) и Б(приятелката му) не са семейни и не са семейство" , и в този момент мъжът ми се пошегува " Ами до година" и девер ми" Да бе да, ей сега" и аз за да затвърдя това казах "Е нали хвана жартиера, значи другата година те чака сватба" и девер ми каза " Бягайте от тук, хич не ми трябва и изобщо не ме занимавайте, само това си мисля".
И това още повече ме накара да се замисля над ситуацията.  Тъй като тези дни определено се чувствам по-добре и имам малко свободно време, реших да задам въпрос, който ме интересува, тъй като все пак го видях с друга жена, за която пак бях задала хорарен въпрос и се потвърдиха съмненията ми.
Въпросът е за девер ми, назован по име "А. ще прекрати ли сериозната си връзка?"
Тъй като не съм сигурна, как да определя главния сигнификатор, прочетох по-нагоре няколко такива хорарни карти и реших, че най-удачно е девер ми да го гледам по 7ми дом, който става негов първи.
На тази база имам следните разсъждения:
У1 е Марс в първи дом ретрограден,екзалтиран по знак и по дом и е добре поставен.
У7 Венера във Везни в 7ми дом: достойнство по знам и по дом, като тя е по-добре поставената в тази карта.
У1 и У7 нямат никакви аспекти.
Луната в 10ти дом във Водолей е в заточение по дом и е в съвпад с малефика Марс в 10ти дом.
Аспекти:
Разходящи : Луна квадратура Уран; като Уран се намира в първи дом и е У11. Уран сам по себе си символизира раздразнение(вътрешното усещане на девер ми), разногласия, раздяла. Разходящите аспекти на Луната с Уран дават информация за вече случилото се.
Сходящи аспекти на Луната, дават информация за настоящето положение и това, което се очаква да се случи:
Луна опозиция с Меркурий У3-тук този аспект дава безпокойство, разногласия и задръжки, тъй като планетата с която Луната прави аспект е в падение по дом, Мекурий се намира в 4ти дом в Лъв, домът на края и в знак, който дава информация за проблемен характер, надут, прибързан и горд човек. (Между другото в хорарната карта девер ми също беше описан от Меркурий в Лъв, което до някъде си мисля, че потвърждава правилният ми избор на сигнификатори)
Луна квадратура с Юпитер, тук Юпитер е в 8ми дом в Скорпион У9/СъУ12 : според мен нещата се раздуват по отношение на някакви скрити тайни , любовни афери и секс (8ми док в Скорпион и СъУ12)
Луна тригон Венера У7 (тук ми е доста трудно да определя изхода от ситуацията заради тригона), Тъй като У7 Венера е с качества по дом и знак.
Последният аспект, който Луната прави е съвпад с Южният възел. Лили описва следното : Луната или управителя на асцендента , в случая Марс, са заедно с Южния възел , донасят загуба в зависимост от дома, в който са. Тук имаме Луна, Марс У1 и Южен възе  в съвпад в 10-ти дом. Причината за затрудненията се описват от домът в който попадат тези аспекти, следователно десети дом. Предполагаемата причина е, че става въпрос за честта на девер ми, влиянието на брака върху въпроса за съществуването (предполагам че обкръжаващата му среда, приятели, семейство и т.н. са повдигали въпросът за това, дали ще се ожени за сегашната си приятелка), поведението му, положението му в обществото и неговото честолюбие. Той е такъв какъвто и akruks, го описа : Венера на негов АС го прави чаровен и обаятелен, жените му се лепят, самият той е с високо самочувствие и прикрит, представен от Меркурий в 12д  в знака Лъв, в разходящ квадрат с Юпитер У5, У7 за него- не е много по емоционалните обвързвания и обвързването въобще"
Тъй като Луната има съвпад с Марс, което я прави наранена от него и съответно това е причина за скарване, отделяне и непочтен живот,в непрестанни раздори, вероятна е раздяла тъй като този съвпад е близо до ъгъла MC, което става в 10ти дом, а луната е в неподвижен знак водолей. Тук мъжът се стреми също и към господарство, а приятелката му хич не се дава.
Тъй като Марс е в съвпад с Плутон е вероятно също така да се вземе внезапно решение или приключване на връзката, тъй като У1 е в кардинален знак.
Определяне на времето на събитието: тук ми е трудно да определя времето в което, ако има евентуална раздяла, това ще се случи. Но до колкото съм чела, знам че може да определим това по положението на Луната по дом и по знак, също и ако се изследват планетите, управляващи кверента (питащия) и въпроса. Градусите на отстояние на двете планети една от друга показват времето на събитието. Затруднявам се да кажа, тъй като Луната е в 10ти дом ъглов, но е във Водолей който е неподвижен знак.
Качила съм картата. Ако някой иска да я погледне и да ми каже, дали правилно разчитам хорарната карта, ще се радвам да сподели. А ако не съм, значи съм си изгубила доста от времето  и не ставам за нищо :D
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Любовни хорари
« Отговор #4208 -: Август 24, 2018, 04:30:30 pm »

Въпросът е за девер ми, назован по име "А. ще прекрати ли сериозната си връзка?"
Тъй като не съм сигурна, как да определя главния сигнификатор, прочетох по-нагоре няколко такива хорарни карти и реших, че най-удачно е девер ми да го гледам по 7ми дом, който става негов първи.

Девер ти е по 9д, брат на твоя мъж.
Ще прекъсне сериозната връзка, доколкото може да се нарече сериозна, по-скоро е открита, а ще продължи връзката с другата жена, която му е завъртяла главата и засега я пази в тайна.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Любовни хорари
« Отговор #4209 -: Август 24, 2018, 06:35:41 pm »
Девер ти е по 9д, брат на твоя мъж.
Ще прекъсне сериозната връзка, доколкото може да се нарече сериозна, по-скоро е открита, а ще продължи връзката с другата жена, която му е завъртяла главата и засега я пази в тайна.
akruks,
E, знаех си че другият вариант е 9ти дом, но исках да видя дали като цяло разсъждавам правилно, ако гледаме по 7-ми дом.
Ще ме насочиш ли съвсем малко за времето в което ще прекъсне връзката си? Предполагам до месец, два?
И ми е интересно, дали ще разкрие връзката си с другата жена на нас, тези от семейството. Май станаха много въпросите.
Ще разгледам утре, когато имам време него по 9-ти дом, но на пръв поглед виждам от сходящите аспекти на Луната :
У1/ У4 Меркурий опозиция с Луна, намираща се в 8ми дом
У7 Юпитер квадратура с Луната
У5 / У12 Венера, предполагам любовницата му е в тригон с Луната, което показва развитието на събитията.

« Последна редакция: Август 24, 2018, 06:49:37 pm от fortunades »
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Любовни хорари
« Отговор #4210 -: Август 24, 2018, 08:35:53 pm »
akruks,
Ще ме насочиш ли съвсем малко за времето в което ще прекъсне връзката си? Предполагам до месец, два? - шест месеца
И ми е интересно, дали ще разкрие връзката си с другата жена на нас, тези от семейството.
У5 / У12 Венера, предполагам любовницата му е в тригон с Луната, което показва развитието на събитията.
Ти я знаеш, виждала си я. Не само Луната, Венера е в сходящ секстил с неговия У1 Меркурий. Ще я заведе у дома си, след като скъса с настоящата, но и с нея до брак няма да стигне

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Любовни хорари
« Отговор #4211 -: Август 24, 2018, 08:51:45 pm »

Пиша от телефона. Извинявам се, ако имам грешки.
Akruks,
Вгледах се в аспектите и видях и секстила между Меркурий и Венера и това вече ми отговори на въпроса.
Аз си мисля, че я е водил в тях вече. Но това са подробности, които няма аз как да разбера, освен ако той не каже. Но като го познавам колко е прикрит...едва ли. И да, определено не е мъж, който иска брак. Всяка нова е идеалната, но до определен период. След това ставало "твърде сериозно". Той си знае. Ще ти дам ОВ, когато стане нещо.
 :58: Много ти благодаря.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Любовни хорари
« Отговор #4212 -: Август 25, 2018, 12:47:34 pm »
И да, определено не е мъж, който иска брак. Всяка нова е идеалната, но до определен период. След това ставало "твърде сериозно". Той си знае. Ще ти дам ОВ, когато стане нещо.
Е, с тази поне ще има хармонична връзка и няма да се карат. Колкото до брака- моите кръстници живеят заедно и отгледаха две деца без брак. Когато ни кумуваха умишлено хвърлих букета в ръцете на кръстницата, която подскочи от радост (така и не разбра, че ги виждах в стъклата на входа пред мен, как са се наредили зад мен :) ), а крътникът веднага я подсети да не се размечтае да стане булка, че знае неговото мнение този въпрос. Той е Везни, тя е Телец, заедно са около 30г, но защо така се плаши от един подпис, така и не разбрахме с моя мъж.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Любовни хорари
« Отговор #4213 -: Август 25, 2018, 01:07:47 pm »
Е, с тази поне ще има хармонична връзка и няма да се карат. Колкото до брака- моите кръстници живеят заедно и отгледаха две деца без брак. Когато ни кумуваха умишлено хвърлих букета в ръцете на кръстницата, която подскочи от радост (така и не разбра, че ги виждах в стъклата на входа пред мен, как са се наредили зад мен :) ), а крътникът веднага я подсети да не се размечтае да стане булка, че знае неговото мнение този въпрос. Той е Везни, тя е Телец, заедно са около 30г, но защо така се плаши от един подпис, така и не разбрахме с моя мъж.
akruks,
Да ти кажа и аз съм забелязала това в някои двойки, може би подписа ги кара да са малко по-отговорни. Или се чувстват като в "затвор". А в крайна сметка подписа не е чак толкова страшно нещо. Моят мъж, държеше на граждански и на църковен, което много ме изненада. Но той си е традиционалист и така ми каза, че се чувства по-горд и повече мъж.
Относно букета, много се добре си го измислила, но ето че понякога това не е от голямо значение. А моят беше разделен на 3 части. Обаче когато го хвърлих и трите части хванаха мои много добри приятелки :D И бяха разпръснати, не бяха на едно място: така че очаквам поне от две да се оженят, за третата не съм сигурна.
А за девер ми, може би е същият като твоят кръстник, много си цени свободата. Виждам го, че иска да управлява и да надделява във връзката си с другата жена, просто се е метнал на свекър ми - турчин. Каквото каже той-това трябва да е, добре че моят мъж  не е взел тези черти. Имах един такъв идиот, който ме докара до анорексия и сега само ми пише любовни обяснения 2-3 пъти в годината, но е същия като девер ми. Интересно ми е какви аспекти имат такъв тип мъже- за девер ми знам че има Юпитер в 7ми дом, но има и Венера съвпад с Плутон в 11 в скорпи. Предполагам, че секса е много важен тук, но прекалено много е подтиснато егото му и Азът, заради Сатурн в първи дом. Като цяло не е с високо его за себе си, напротив или поне не го показва. Вчера бяхме на дискотека с тях и с много други приятели и съпругата на моят кум, на която сватба бяхме, ми сподели че приятелката на девер ми се държи доста дистанцирано и странно от около месец насам. И аз и го казах същото, споделих и че се карат доста често и тя се зачуди и каза, че определено имат проблем, заради девер ми, който се събира в някаква градинка на ДКЦ и пият с други мъже на същата възраст, и това 2 седмици. И е нормално приятелката на девер ми да му се сърди. Но вчера пак си крещяха...аз не разбирам, защо като излизат, започват да се карат и да си крещят пред другите... Мъжът ми каза, че тя приличала на неандерталче: просто така се беше облякла. И явно и се държи и по този начин...
Интересна ми е развръзката и ми е интересна другата му жена, каква е като характер, дали изобщо ако ни я представи ще се разбирам с нея, защото с тази не можем да се разберем. Надявам се поне на години да е по-голяма, поне така ми изглеждаше когато я видях. Само дай боже да е и по-интелигента, че с тази IQ-то е много малко. Те и от компанията мъжете споделиха това мнение, че моето, на кумът жена му и на приятелката на девер ми IQ-тата са доста различни...
Ще поживеем и ще видим, че ни е нужна промяна в обстановката. Психиатъра  ми каза да не обръщам внимание и да ги мисля за неодушевени предмети, което се и опитвам.
Извинявам се за спама!
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Любовни хорари
« Отговор #4214 -: Август 25, 2018, 01:28:30 pm »
akruks,
Да ти кажа и аз съм забелязала това в някои двойки, може би подписа ги кара да са малко по-отговорни. Или се чувстват като в "затвор".
Кръстникът е изключително отговорен човек, не е флиртаджия, гледа си жената и децата, трепери им над тях, трепе се денонощно, за да ги издържа, но не иска брак и това е.