Автор Тема: САТУРН-ОБВИНИТЕЛЯТ  (Прочетена 90884 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: САТУРН-ОБВИНИТЕЛЯТ
« Отговор #15 -: Февруари 08, 2018, 10:19:37 am »
Оста 4-10  може да опише какъв е вътрешния драйв, личен почерк на човек. С него се откроява, отличава се с нещо. Без значение дали някой го гледа.И  колко кучета го лаят.  :012: С това и е видим , известен, познат по принцип и като цяло в очите на хората.  Тази специфика може да послужи да е успешен като професионални и социални достижения.

А къде е Сатурн в цялата работа

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: САТУРН-ОБВИНИТЕЛЯТ
« Отговор #16 -: Февруари 08, 2018, 10:20:34 am »
А не може ли да си успял, а да не си видим? Може и още как. Наистина успелите хора не парадират, не се тагват у фейсбука и влиянието им върху обществото може и никога да не стане видимо.

Те са видими за определени кръгове, не известни за масите

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: САТУРН-ОБВИНИТЕЛЯТ
« Отговор #17 -: Февруари 08, 2018, 10:55:08 am »
Може и друг вариант. Да си видим, но не толкова успешен. Тв може да направи някого по-известен, видим, но тази видимост не гарантира успех.

Е, ние какво казахме с първите си коментари: " Не е косено, ами е стрижено !", важното е да сме наобратно, що ?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: САТУРН-ОБВИНИТЕЛЯТ
« Отговор #18 -: Февруари 08, 2018, 11:41:00 am »
При не толкова успял/способен, но видим и стремящ се да парадира с нещо, вече и Арудха Лагна се включва. Но да не се отклоняваме от темата.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: САТУРН-ОБВИНИТЕЛЯТ
« Отговор #19 -: Февруари 09, 2018, 10:11:33 pm »
Какво си казала ? За мен си човек без ясна позиция, който носи вода от 100 кладенеца и извърта ракурса, размива темата, въпроса, дискусията. Може и да ми е трудно да разбера каква ти е основната мисъл. Както съм те разбрала, така съм и репликирала.
« Последна редакция: Февруари 09, 2018, 10:14:51 pm от starinthenightsky »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: САТУРН-ОБВИНИТЕЛЯТ
« Отговор #20 -: Февруари 09, 2018, 11:29:48 pm »
Стар, така кажи, че не разбираш, не е срамно.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: САТУРН-ОБВИНИТЕЛЯТ
« Отговор #21 -: Февруари 10, 2018, 09:04:21 am »
Винаги се получава такъв спор-що е то успял/видим и т.н. Никой в наше време не ти дава пари, защото нищо не можеш, не знаеш, не си оправен. И мафиотите имат йерархия и не всеки бодигард става политик. Така че за мен лично нещата са ясни, дори да е духовен гуру, той пак събира пари от последователите, за да подържа храма, да нахрани гладните и т.н. И ги събира от хора, които му варват и го следват. И свинарят на село, който първо е отгледал 2 свине, после е направил свинеферма и най-голяма къща, и той е успял. Духовно неуспял не знам как се дефинира и разпознава-не чете книги, не знае нищо за Шива, или как? И да парадираш с нещо, което нямаш също не ми се струва възможно-ще парадираш с новия си мерцедес, пред хора, които нямат кола или имат 10 годишно пежо, но пред хора с 2 джипа и едно порше как ще стане?
« Последна редакция: Февруари 10, 2018, 09:20:27 am от Papy »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: САТУРН-ОБВИНИТЕЛЯТ
« Отговор #22 -: Февруари 10, 2018, 09:15:50 am »
Ето пример-мъжка карта-успял ли е този човек?
И каква е връзката на успеха/неуспеха със сатурн

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: САТУРН-ОБВИНИТЕЛЯТ
« Отговор #23 -: Февруари 10, 2018, 12:12:06 pm »
Мисля, че не Сатурн е определящ в тази карта, по-скоро Юпитер – конкретно за материалния успех. Сатурн по-скоро дисциплинира, дава хъс, амбиция. Да не се отпусне в консуматорски живот. Защото има и такъв момент в тази карта. Може и в родителското семейство да е бил подсигурен добър старт, но това е човек, който може да успява сам. Именно благодарение на съвпада Слънце/Сатурн в 3 дом.

Под личен успех имах предвид някакви постижения, постъпки в живота, а не само деградирала свиня с пари, къща и кола.  :)

А в горната карта, гледано на прима виста, има леко противоречиво влияние. По сидерал. Силно влияние, идващо от семейната среда, още там би трябвало да са се изградили представите за житейски успех. А съвпадът Слънце/Сатурн обикновено дава тенденция към /пре-/натягане и заставане в изкуствени пози, все преиграват пред публика. В 3 дом са на подходящо място и в сидералния Лъв са силни, особено ако са в Магха. Но малко се престарават с демонстрации на качества, способности, амбиции, лична сила. Това от своя страна може да доведе до прояви на арогантност. Тук Луната, ако е в Пушйа, ще омекотява това влияние. В женска карта по-кофти ще се изяви този съвпад в съчетание с така поставена Луна. Но също дава нужните качества, за да може сама да се справя в живота.

В тази карта има доза сребролюбие, но показни демонстрации на стандарт, който има или пък който няма, но би искал/а да има, сякаш не виждам. Няма нито една планета в горната хемисфера, в кулминация, в елевация. Да речем, ако Луната беше там, щеше да даде тенденция към по-демонстративно поведение, все да играе пред публика, да бъде с нещо забелязван/а.



« Последна редакция: Февруари 10, 2018, 12:58:55 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: САТУРН-ОБВИНИТЕЛЯТ
« Отговор #24 -: Февруари 10, 2018, 02:10:21 pm »
Възможен успех в частна дейност на родения :
- Сатурн източен, тенденция към почести и богатство
-изгорен, в 3-ти дом, по-видим в окръжащаващата среда
- в знак от собствен триплицитет, Сатурн не е в секта, изгряващ преди Слънце в ролята на копиеносец т.е. определящ естествотото на професията, един става важен
 -управлява ъгъл, втори път става важен
-диспозитора му е в хайз и го подсилва  с великодушието си с едно от Светилата в материален дом, който също е добре за Сатурн
-Сатурн по дирекция ще направи съвпад  с оста 4/10 и оста 4/10 по дирекция след 4 години ще направи аспект със Сатурн
Венера има сила , където Сатурн има достойнства в нейния знак, а същата му е приятел и добре поставена със  неподвижна звезда.
Това е само по Сатурн, заложен му е да успешен значи ще е видим, Луна и Венера са в добър аспект ,може да привлича и популярност. Ако все още не е изявил това, следва след 44 г възраст.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: САТУРН-ОБВИНИТЕЛЯТ
« Отговор #25 -: Февруари 10, 2018, 02:30:28 pm »
И според мен картата не е лоша, но не бих я отчела и като много силна, със забележителен публичен успех. Не виждам и достатъчно предпоставки за трудна съдба, напротив – заложена му/ѝ е подкрепа. Даже според мен съвпадът Слънце/Сатурн в 3 дом раздвижва и балансира картата, нахъсва и за лични постижения, а не само да лежи на мекия килим, постлан от семейството, родителите, клана, от който произлиза. Има предпоставки за добър поминък, достатъчни доходи и като цяло обича парите. За известност и публична популярност – не чак толкова или, ако все пак е налице, то в някой по-тесен кръг или професионално съсловие, където може да минава за добър специалист. Но, както казах, с много пренатягане.

А, Рару е писала по-горе, ама аз вече автоматично гледам само картинката. Мъжка карта.

Според мен в такъв случай съвпадът Слънце/Сатурн ще се изяви по-добре, без чак толкова престорени и демонстративни напъни. В женска карта би дал някаква свръхкомпенсация. И все пак картата е нощна. Сатурн в лъчите на Слънцето не е оферта, но може би по-кофти би било в съвпад с Луната – водещо светило и управител на изгряващия знак по тропикал.



« Последна редакция: Февруари 10, 2018, 02:43:43 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: САТУРН-ОБВИНИТЕЛЯТ
« Отговор #26 -: Февруари 10, 2018, 04:04:51 pm »
Не ми е известно да е от богато семейство, но той самият е доста успешен-след обикновен икономически ВУЗ, сега заема висока управленска позиция, макар и бизнесът да не е негов. Скромно се държи, приятен за компания, никакви изхвърляния и “аз аз”. Да-кара хубава кола, има голям апартамент, и т.н., но няма да го разбереш по държанието му.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: САТУРН-ОБВИНИТЕЛЯТ
« Отговор #27 -: Февруари 10, 2018, 04:12:04 pm »
Финансово обаче е добре, това се вижда. Не очаквах да е някой льольо или човек, дето едва свързва двата края.

Като цяло Сатурн в 3 дом не е лоша позиция. Според античните астролози в кадентен дом по-малко вреди, пък тук имаме и нощна карта – желателно е да не е по ъглите. Според ведите в 3, 6 и 11 си работи по предназначението, там дори може да помага.

Свръхкомпенсаторно поведение обикновено дава по ъглите в комбинация със светило, не в една карта съм го наблюдавала.

Имам подобна карта като на този мъж, само че женска. Луна над хоризонта. Слънце/Сатурн в 3 дом. Там вече има свръхкомпенсация – зад маската на успял и признат специалист, с добро образование, висок доход, се крие една нещастна и самотна женица, нереализирана в личен план. Иначе – голяма амбиция, огромно самочувствие. Но там имаме огнена Луна, в елевация. Има тенденция да преиграва. Иначе от гледна точка на социалния статус картата ѝ е ок. Но въпреки многото пари, добър стандарт и луксозни дрехи има вътрешна неудовлетвореност, която избива в арогантно и престорено поведение. Тип робокоп, който гази всеки по пътя си. В женска карта със Слънце/Сатурн често има такава тенденция, ако не е балансирана с хармонично поставени Венера, Луна, подкрепени от Юпитер.

« Последна редакция: Февруари 10, 2018, 04:26:09 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: САТУРН-ОБВИНИТЕЛЯТ
« Отговор #28 -: Февруари 10, 2018, 04:25:59 pm »
А тук? Женска карта

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: САТУРН-ОБВИНИТЕЛЯТ
« Отговор #29 -: Февруари 10, 2018, 04:26:47 pm »
Папи, благодаря за примера, сверих си часовника.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“