Автор Тема: Марсов възврат  (Прочетена 29528 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Марсов възврат
« Отговор #105 -: Май 24, 2018, 11:12:04 pm »
Аз си правя :) но като "транзити към натала, за да разгледам средата, в която се случва аспекта (квадрата в твоя случай).
« Последна редакция: Май 24, 2018, 11:22:07 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марсов възврат
« Отговор #106 -: Май 25, 2018, 09:28:59 am »
Акрукс, може да си правиш  карта във всеки произволно избран момент, за да получиш информация за тенденциите. Тълкува се като събитийна карта по-скоро или както си тълкуваш лунара, за да видиш къде е акцента за посочения период или какво, къде ще прави посочената планета.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7270
Re: Марсов възврат
« Отговор #107 -: Декември 28, 2018, 06:09:44 am »
Това е карта на Марсов възврат ,който ми предстои.Марс у12,у6 домове в 11 дом тригон Юпитер/Венера от 7 ми,квадрат Плутон /Сатурн .Картата повтаря наталните оси с малко отклонение.Мисля,ще продължавам да съм дразнещо активна ,поне тук,няма да са лесни предстоящите около 2 години.У1 дом ,Меркурий в критичен градус квадрат Уран.Нервите ми са опънати до краен предел,незнам къде се намирам и какво правя.Юпитер ще разпалва още повече агресивността ми.Предстои ми сключване на имотна сделка,мама ще ми прехвърля земя,документите се обработват , свекърва ми ще има  операция около тази дата.Това е което знам засега.
« Последна редакция: Декември 28, 2018, 06:36:40 am от Сафо »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марсов възврат
« Отговор #108 -: Декември 28, 2018, 10:22:27 am »
Сафо, у АСЦ, Меркурий е изгорен и попада в 9-ти дом, там ще искаш  да те виждат като активна, борбена и да разрешаваш конфликти. Това е домът на по-далечни роднини и тези на съпруга. Понеже Марс попада в 11-ти дом, ако имаш за цел да се дообразоваш, преквалифицираш, в следващите 2 г имаш тази възможност; да си разумна по отношение на юридически дела (Марс е квадрат Сатурн и твои надежди по отношение на съществуващ статус; може да има пречки, закъснения, ако имаш за цел да атакуваш по-далечни дестинации. Квадратурата Марс-Сатурн 11-8 домове може да донесе някаква беда, но понеже и двата злосторника са силни, енергичната ти съпротива може да смекчи резултата от същата. Понеже Марс в картата е свързан с 6-12 домове, добре да се научиш да поставяш граници в начина, по който искаш да получаваш желаното; как да изпускаш парата; да не позволяваш на съмненията да се изпречват на пътя ти, но и да намалиш фантазиите как печелиш или водиш битки с някой; да си провокирана да осъществиш на практика свои мечти, идеали, които да променят ежедневието ти; да се "спасиш" от твои вредни навици ; да вкараш мисълта в действие; да влизаш в спорове, от които ще имаш полза; да не прибързваш със заключенията по отношение на връзките и взаимоотношенията си без да имаш достатъчно информация. Страхуваш се от мъж или мъжкото в себе си, с ниска самооценка за себе си, неизразена ярост излиза на преден план, спираш да контролираш гнева си и уверено търсиш реваншизъм. Готова си да поемеш риск в близкото партньорство, да се освободиш от някой/нещо в тази сфера, да се ентусиазираш да промениш статуквото. Искаш да проучи някои скрити страни на другия или тайни, около връзка. Време е и за заучаване или практикуване на някакъв занаят. По-скоро ще следваш започнато, отколкото да има силна инициатива през следващите 2 г.  Важното е да знаеш какво (ще) правиш и защо (ще) го правиш, така ще си спестиш яростта, изпускане на нервите, когато нещата не се случват на мига. Страхуваш се, че ти липсва кураж и сега ще провериш, дали наистина е така в своите действия. Физическата ти и психическа сила ще са подложени на изпитание.Скована си, а искаш да сбъдваш мечти ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

wanesa24

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 158
Re: Марсов възврат
« Отговор #109 -: Декември 28, 2018, 03:06:15 pm »
Здравейте!
От утре моят Марс прави  възврат с наталната си позиция.Гледам и първото което ми навява на мисълта е следното:Работа с чужденци,договори,път.Общо взето ще се местя пак по морето .Ако някой има и друг поглед върху картата нека да каже!
Направих  две карти:първата е събитийна, втората е наложена върху натала.
« Последна редакция: Декември 28, 2018, 03:07:57 pm от wanesa24 »

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Марсов възврат
« Отговор #110 -: Декември 28, 2018, 03:13:53 pm »
Рехабилитатор, морски спасител ,какво ще работиш по морето с този Марс от 6 нат в 12 възвратен съвпад Хирон ?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марсов възврат
« Отговор #111 -: Декември 28, 2018, 04:21:35 pm »
Работа с чужденци,договори,път.Общо взето ще се местя пак по морето .

Натам ли са насочени стремежите ти. У1 в 12-ти дом иска уединение, усамотение, аскетизъм. Марс в 12-ти дом е бутилиран, трудно му е там да действа естествено и лично за себе си, а по-скоро отдава енергията си за другите, защитава нечий други инициативи, каузи, защитава нечий други позиции и се съобразява с наложени му правила. АСЦ на възвратната карта попада в 7-ми дом, там може да срещнеш конфликти, с Уран, трудно ще ти е да си сътрудничиш в следващите 2 г. Диспозиторът на Марс е силен това го подсилва и дава възможност да се изправиш срещу недоволството ( Марс в 12-ти дом), което ще те обвземе и да насочиш активността си към нещо конкретно- Сатурн кулминира почти съвпад с МЦ.  Марс е упр. и 8-ми дом, за да оцелее някакво твое намерение е нужно да направиш жертваш или да разчиташ на подкрепа. Това с чужбина (Юпитер квадрат Нептун 8-12) дали наистина е толкова реалистично и отговаря на действителността и има ли практично изражение ? Ваканция -да, но работа навън финансово изгодна? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

wanesa24

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 158
Re: Марсов възврат
« Отговор #112 -: Декември 28, 2018, 06:05:31 pm »
Благодаря ви Рени и Ребека!
Аз от доста години живея на морето,и работя само с чужденци,в хотел съм и очаквам тази година да има смяна на собственика на хотела и от там да тръгнат неуредиците.Знам,че ще ми бъде трудно,защото документациите не са наред а от там и недоволството на повечето от собствениците.
А що се отнася до енергията ми,аз винаги съм я насочвала към другите не и за себе си,и за това тази година съм си поставила за цел повече време и за себе си но засега не знам как ще стане
За чужбина може само на екскурзия но не и там да работя.Преди 11 години си пробвах и там късмета,но други обстоятелства ме върнаха пак е Бг.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7270
Re: Марсов възврат
« Отговор #113 -: Декември 28, 2018, 07:07:09 pm »
Сафо, у АСЦ, Меркурий е изгорен и попада в 9-ти дом, там ще искаш  да те виждат като активна, борбена и да разрешаваш конфликти. Това е домът на по-далечни роднини и тези на съпруга. Понеже Марс попада в 11-ти дом, ако имаш за цел да се дообразоваш, преквалифицираш, в следващите 2 г имаш тази възможност; да си разумна по отношение на юридически дела (Марс е квадрат Сатурн и твои надежди по отношение на съществуващ статус; може да има пречки, закъснения, ако имаш за цел да атакуваш по-далечни дестинации. Квадратурата Марс-Сатурн 11-8 домове може да донесе някаква беда, но понеже и двата злосторника са силни, енергичната ти съпротива може да смекчи резултата от същата. Понеже Марс в картата е свързан с 6-12 домове, добре да се научиш да поставяш граници в начина, по който искаш да получаваш желаното; как да изпускаш парата; да не позволяваш на съмненията да се изпречват на пътя ти, но и да намалиш фантазиите как печелиш или водиш битки с някой; да си провокирана да осъществиш на практика свои мечти, идеали, които да променят ежедневието ти; да се "спасиш" от твои вредни навици ; да вкараш мисълта в действие; да влизаш в спорове, от които ще имаш полза; да не прибързваш със заключенията по отношение на връзките и взаимоотношенията си без да имаш достатъчно информация. Страхуваш се от мъж или мъжкото в себе си, с ниска самооценка за себе си, неизразена ярост излиза на преден план, спираш да контролираш гнева си и уверено търсиш реваншизъм. Готова си да поемеш риск в близкото партньорство, да се освободиш от някой/нещо в тази сфера, да се ентусиазираш да промениш статуквото. Искаш да проучи някои скрити страни на другия или тайни, около връзка. Време е и за заучаване или практикуване на някакъв занаят. По-скоро ще следваш започнато, отколкото да има силна инициатива през следващите 2 г.  Важното е да знаеш какво (ще) правиш и защо (ще) го правиш, така ще си спестиш яростта, изпускане на нервите, когато нещата не се случват на мига. Страхуваш се, че ти липсва кураж и сега ще провериш, дали наистина е така в своите действия. Физическата ти и психическа сила ще са подложени на изпитание.Скована си, а искаш да сбъдваш мечти ?
Уау,Рени!Благодаря за обстойния коментар.Страхувам се,да.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Марсов възврат
« Отговор #114 -: Декември 29, 2018, 03:56:25 am »
Ами, ще се престрашиш - Марс по дирекции ти е на АС, и Слънцето по дирекции в съвпад с нат.Марс. Кога - ако не сега и кой, ако не ти  :29:
Над силата е само умението да я владеем!

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7270
Re: Марсов възврат
« Отговор #115 -: Декември 29, 2018, 10:46:11 am »
Ами, ще се престрашиш - Марс по дирекции ти е на АС, и Слънцето по дирекции в съвпад с нат.Марс. Кога - ако не сега и кой, ако не ти  :29:
Благодаря Алена!Обнадеждаващо звучи. :)

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Марсов възврат
« Отговор #116 -: Април 27, 2019, 06:40:06 pm »
Днес ми е поредният Марсов възврат.
Грам сили нямам, няколко кафета, коли и сладки неща погълнах без ефект.
Два- три дни преди него бях с главоболие и доста нервна/ отново съвпадна с ПМС и не знам дали да виня само Марс за ниския праг на чувствителност тези дни/.
Като се задейства нат. опозиция Марс- Нептун, се развалиха и  2 крана в банята и кухнята.
Вчера близък ми сервира изключиително неприятна новина, много се ядосах.Лично не ме засяга, заради него ме е яд.
Но пък неочаквано изкарах много приятен следобед с приятелка - Марс ми е У11.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Марсов възврат
« Отговор #117 -: Април 27, 2019, 06:48:44 pm »
Не -астрологично, естествено, че няма да имаш енергия с коли кафета и сладки -никой човек не заслужава това накуп. Две праскови и две череши с вода за главоболие  :012:и слива разбира се, но с месо  :012:

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Марсов възврат
« Отговор #118 -: Май 08, 2019, 11:11:31 pm »
Моят беше в началото на май :) Бяха най-хубавите ми великденско-гергьовденски празници :) Много хубаво си починах, като в рая беше всичко :) Още съм, като в унес :)

Преди възврата - и аз бях осмъртително изморена, без грам силица - психически и физически, и тренировките спрях в последната седмица ... беше ми нужно да се събера - за последен напън.
« Последна редакция: Май 09, 2019, 12:18:18 am от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13500
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Марсов възврат
« Отговор #119 -: Ноември 30, 2019, 02:08:27 am »
Възврат на Марс ми предстои, идеи?