Автор Тема: Ретроградни планети  (Прочетена 31851 пъти)

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Ретроградни планети
« -: Декември 10, 2014, 06:54:37 pm »
 :)
« Последна редакция: Юни 26, 2015, 02:04:45 am от starinthenightsky »

Happy58

  • Гост
Re: Ретроградни планети
« Отговор #1 -: Декември 11, 2014, 08:27:01 am »
Стар, а Юпитер и Сатурн? Само за транссатурновите ли се отнася това? Аз си имам ретро Сатурн и още му се чудя къде, как :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградни планети
« Отговор #2 -: Декември 11, 2014, 03:47:33 pm »
В ретро фаза -разбираеми, "видими " за мен, като послание за природата им , вълнуват ме,бурно време,в директна фаза - случват разбраното и видяното, като заслужено, има последователност, без ексцесии.Стационарните фази на външните планети, плюс такива на една лична планета и нодална ос, определят посоката на случващото се, като начало или край, според това дали е стационарно директна или стационарно-ретро. Аз съм човек обърнат навътре към себе си, заета съм със себе си и реагирам активно на ретроградните периоди на всяка външна транзитна планета, но изразявам себе си настойчиво, за това избирам пасивно при директно движение на същите.
Да, Стар, коригирането при мен е свързано  с транзитните фази на Юпитер, при трите външни, няма такива индикации. Не срещам конкретно хора, с натални карти, отразяващи ретрофазата на съответната транзитна планета.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградни планети
« Отговор #3 -: Декември 13, 2014, 05:09:46 am »
Нормално е хората да са предубедени за своите запознанства, случващи се в ретро период на транзитна планета, особено ако тя е лична,след като същата/-ите, не отразява своят  явен и познат маниер на проявление.Спецификата тук е в " по-", по-различна, по -нетипична , защото съответния човек ще е колеблив и няма да покаже открито, онова което го вълнува към другия. Докато при тези, които ретро фазата повтаря натална такава на планетата в натала- реагират и действат адекватно, за тях това са познати среда и обстоятелства.Според мен ретроградието  на външните планети е по-осезаемо тогава, когато управляват Слънце, Луна, АСЦ или попадат близо до главните оси, в съответния натал.
Колко хора си позволяват да отварят вратата навътре, нали това винаги е съпроводено с "ох" и боли, защото среща съпротива от нещо си там вътре ? Ако това не го иска натала ? Ако средата не толерира тази палитра от различно "държане" и рязка промяна на посока на същото в период от 4-6 месеца всяка година ?
Стар, при теб как се държат в момента Нептун и Плутон в директния си период, а след няколко дни и Уран? Същите как се отразяват върху срещите ти, запознанства в периода, наблюдаваш ли изразена специфика ?Въобще кое е различното сега за теб ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Ретроградни планети
« Отговор #4 -: Декември 13, 2014, 10:36:23 am »
Не съм забелязала отчетливо влияние на транзитните ретро периоди на планетите, които са ми ретро в натала. Кофти е, когато при транзит минават през кофти дом, активирани са от транзит на друга планета, правят кофти аспект към друга натална.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградни планети
« Отговор #5 -: Декември 13, 2014, 04:07:52 pm »
Стар, как имаш собствени наблюдения и опит от ретроградните периоди на външните планети и същите по натал, след като  ти не ги свързваш с някакво лично за теб преживяно, като отразено колективно ? Древните астролози са правили същото онова, което правят и съвременните -ползват онова,  за което могат да прогледнат, онова което могат да разчетат като информация, което им е  необходимо  . Всъщност за кои древни питаш - за тези, които са се наслаждавали и изучавали  близостта на трите тежки планети до Слънцето или на "по-съвременните" древни, радващи се на "по-леките" познати нам планети ?

Аз съм чела много полезни и добре поднесени статии от теб за ретроградността като специфика в натала и при транзит и когато те питам по този казус, очаквам да чуя споделено лично преживяно такова мнение от теб.  Например на 23.12. 2014г. трите тежки планети са директни, как ти ще реагираш на този период, след като при теб в натала същите са ретроградни?  А как си реагирала  в други години при тази динамика?
Какво е най-важно за една тежка планета в ретро фаза-близък аспект със Слънце,по това се определя силата й на действие и по натал, и при транзит.

Не можеш да кажеш на един изгряващ Скорпион, че нещо не му говори нищо, а Плутон в Скорпион е доста неща, които подсилват характеристиките на знака.Тук силата на Марс, като управител на АСЦ, може да бъде изместена от Плутон,,ако същия е близо до АСЦ, за разлика ако Плутон  беше в друг знак-това е спецификата.Лично за него не бих казала, че му говори Плутон, но за другите, за света-доста неща казва. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Ретроградни планети
« Отговор #6 -: Декември 13, 2014, 04:40:40 pm »
Аз и директното движение на коя и да е планета не го свързвам с нищо и нещо конкретно.   :012:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградни планети
« Отговор #7 -: Декември 13, 2014, 05:47:17 pm »
Къде е тук дискусията по темата, като научено,преживяно, видяно, сгрешено, друг поглед ?!?

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградни планети
« Отговор #8 -: Декември 13, 2014, 06:03:54 pm »
В тази посока са очакванията ми- споделено лично преживяно и като наблюдение.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Ретроградни планети
« Отговор #9 -: Декември 13, 2014, 08:38:24 pm »
...Периодът на ретроградност изяснява, коригира, подлежи на преразглеждане. Само че понеже става въпрос за трансатурнови отзвука е по-скоро свързан с външни обстоятелства. Трансатурновите отразяват създаването на условия, предпоставки, процеси, които зреят във времето, те "постилат", а при тяхната ретроградност всичко това може да подлежи на корекции. И ако по натал имаш подобен Плутон, може при подобни транзити да се изразява в съответствие с принципа на ретроградието.

Ретроградието на конкретна планета би трябвало да събужда метафорично казано и същата натална. Относително е дали това е хубаво, защото съмняващата й се природа, стремяща се към перфекционизъм и доизкусуряване се събужда именно в такива периоди.

Плутон е бил ретрограден от април до септември. Имах някои здравословни проблеми (по натал в 1-ви), но не ги намирам за външно провокирани. Ходя на фитнес, претоварвам се, боли ме гръб. На това му викам глупост, до корекции не се е стигало, продължих с фитнеса. Ако това проявление го отдадем на тр юпитер опозиция слънце, то въобще пък нищо забележително няма.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградни планети
« Отговор #10 -: Декември 15, 2014, 07:07:46 pm »
А защо темата е пусната точно на 10.12. ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградни планети
« Отговор #11 -: Декември 22, 2014, 10:17:07 pm »
Тримата големи готови с/за  промени- Уран, Нептун и Плутон директни. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Ретроградни планети
« Отговор #12 -: Декември 22, 2014, 10:20:54 pm »
Тримата големи готови с/за  промени- Уран, Нептун и Плутон директни. :)

Предполагам за тези, при които са директни в натала. :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградни планети
« Отговор #13 -: Декември 22, 2014, 10:24:59 pm »
За всички. За теб специално утре Уран тръгва директно и всичко ще ти случва перфектно. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Ретроградни планети
« Отговор #14 -: Декември 22, 2014, 10:26:29 pm »
За всички. За теб специално утре Уран тръгва директно и всичко ще ти случва перфектно. ;)

Моят по натал е ретро. :)