Автор Тема: Взаимна рецепция  (Прочетена 16884 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #75 -: Декември 17, 2018, 08:44:58 am »
Тагетес,в астрологичната литература аспект Марс/Плутон е аспект на насилието,психически/физичен тормоз.Като мун.управители на 1ви и 8 ми домове.В твоята карта у1-Слънце е в аспект квадратура с у8 дом-Юпитер,така че и при теб е заложено по-горното.В моята карта също:Меркурий у1 квадрат у7,у8 домове. :)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #76 -: Декември 17, 2018, 12:46:49 pm »
Сафо, мерси, това не го забелязах. Да, но директен аспект няма Марс - Плутон. Тук намесваш управителите. Сатурн - Плутон и Сатурн - Марс са видимите връзки в 3- дом. Сиреч, те в какво се изразяват като проявление спрямо самия Сатурн, а и взаимната рецепция - отчитайки  Венера. :)
Това,че са в един знак е достатъчно.
Тагетес,ти писа,че здравословни проблеми си имал,вероятно и в партньорствата/любовта.Малефици струпани в 3ти дом,комуникации,роднини,съседи(ти потвърди),пътуване(възможни проблеми),изпити,обучения-това при теб.И не непременно с негативен аспект.Твой 3ти дом е 12 дом на родител,болници,изолации,затвори,страхове и т.н.,6 дом на другият родител-работа,здраве,ежедневие и т.н.
Интересува те какви жени харесваш?Партньорства.?В мъжки хороскоп,Луната е съпругата,партньорът е по 7дом,планетите в него и управителя на 7 дом описват партньорката ти/съпругата.К7 водолей,Луна и Меркурий там.Вероятно повече от едно партньорство,кратковременно може да е.На мъжа ми 7дом е в близнаци,аз съм ац.близнаци.Меркурий при него е в дева,9 дом.Аз имам Меркурий в 9 дом.В мъжки хороскоп според някои автори първият сходящ аспект на Луната описва съпругата.При теб първият аспект на Луната е тригон Плутон в 3ти дом.Може ли да се каже ,че твоята съпруга ще има ъглов Плутон,или ац.скорпион.Ако си имал връзки до сега ,може да дадеш някакви насоки и ти все пак.Имал ли си връзка с жена,която носи очила,например.Луната е у6 дом на партньора и е в 1ви негов.Или може работата да е свързана с нещо по Луна във водолей.Възможно е да попадаш на жени с говорен дефект/ефект. ;)Луна в 7 дом може да е женена,разведена,раждала.........всичко по Луна каквото се сетиш.Аз имам Нептун почти на к7 откъм 6 дом и въпреки ,че орбисът е голям 4* от куспида,да знаеш действа си.
« Последна редакция: Декември 17, 2018, 12:58:35 pm от Сафо »

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #77 -: Декември 17, 2018, 01:32:11 pm »
Уау мъжът ти да не е водолаз или е женен за Русалка  ;D

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #78 -: Декември 17, 2018, 01:35:57 pm »
Тоест съвпада Сатурн - Марс да е за надобре. Плутон пък не е ли в помощ когато трябва трансформация? Да затриеш, забравиш, изоставиш нещо - място, хора, човек, идея, хоби, работа и др. да започнеш ново?
\

Влиянието на Марс във Везни не е така променено, както на такъв в Телец, защото Везни е мъжки знак, така че съвпада със Сатурн, който тук има сила, може да даде полза по делата на управляващите сфери от Марс. Плутон тук няма сила, но е най-тежката планета и усилва влиянието на знака Везни и освен това придава на планетното ядро Марс-Сатурн-Плутон оттенък от знака Скорпион. Трети дом е кофти дом по принцип, но често го дават като "поправящ" и попадайки там планети са в състояние да преразгледат влиянието си. Да, връзката Марс- Плутон е двуяка от тенденция на силно изразена психическа сила и манипулация(а, ти наистина притежаваш втората и то видимо :) ) до  саморазрушение и обсебване от личните си желания и стремежи.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #79 -: Декември 17, 2018, 01:37:36 pm »
Уау мъжът ти да не е водолаз или е женен за Русалка  ;D
нещо друго по Нептун кажи,но да, Русалка е добро попадение-в стрелец,двоен знак,повече от една :-\
« Последна редакция: Декември 17, 2018, 01:41:23 pm от Сафо »

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #80 -: Декември 17, 2018, 01:51:12 pm »
собственик на рибен ресторант, бистро, пивница  ;D

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #81 -: Декември 17, 2018, 02:39:22 pm »
нещо друго по Нептун кажи,но да, Русалка е добро попадение-в стрелец,двоен знак,повече от една :-\
У, не се сетих за това-кофти да, поне да беше пияндур или пират ,по-да го преглътнеш.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #82 -: Декември 17, 2018, 03:01:10 pm »
У, не се сетих за това-кофти да, поне да беше пияндур или пират ,по-да го преглътнеш.
Изтрих го ,да не вземе да надникне некое поставено лице :012:
Трудно ми е да преглътна около 18 г. Либов.Голям залък е за моята малка устица. :)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #83 -: Декември 17, 2018, 04:23:13 pm »
Сафо, имам неяснота. Първи аспект на Луната пишеш е Плутон. Аз си мислех, че е с Меркурий. Аргументирай се, ако обичаш ( сигурно не се брои по поредност съвпад, секстили, тригон...а сигурно орбиса, точността на аспекта...или нещо друго...) Поздрави на всички
Има съвпад Луна /Меркурий,обаче е разходящ,освен това Меркурий е ретрограден.
А ти ще благоволиш ли да отговориш на въпросите,които ти зададох?За партньорства.
« Последна редакция: Декември 17, 2018, 04:24:54 pm от Сафо »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #84 -: Декември 17, 2018, 04:28:15 pm »
Като стана въпрос за Плутон, майка ми е Асц. Скорпион. В дома където съм репрезентиран аз, властва Лъв - моя Асц. е Лъв.  :clap:
Да кажа ли какви планети има там с аспектите им, за да видим там какво се вещае за мен?   ::)
Знаеш ли какво е вещер,вещица?Качи ако искаш карта в съответната тема,натални карти.Ако някой има желание ,ще се включи,че тук стана мазало някакво.Аз вероятно ще хвърля око,щото нямам друга работа,спрях всякаква слугинска дейност засега. :012:

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #85 -: Декември 17, 2018, 07:12:20 pm »
Това последното е неангажиращо. Само за корелациите между домовете на роднини.  :ecomcity:
Казваш да търся ' натални карти ' Дай жокер, ако обичаш, точно къде да се 'паркирам'.   ;)
Нямам намерение да ставам енергиен вампир. Темата добре е разработена, на моменти ми се струва предостатъчно е всичко, на други - да се види по- широка картина, научността на астрологията да се прояви и ' колкото повече толкова по- добре'  :)
Има теми.....разни

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #86 -: Декември 17, 2018, 11:54:36 pm »
Има няколко начина да получиш цялостна интерпретация на рождена карта. Когато се занимаваш, изучаваш астрология, вторият е близък приятел да ти я направи или да ти предложи странично мнение, третия е някой от форума да се упражнява, което задължително върви с обратна връзка, не само ти питаш, а другите да отговарят, а четвъртия е консултация при астролог.
 
Ти очевидно се занимаваш с астрология, а астрологичните форуми са дискусионен формат, не място за обстойни консултации. Темата беше за рецепции. Съфорумците бяха достатъчно отзивчиви да ти дадат насоки, оттам нататък можеш да развиваш аналитичното си мислене, ако не ти е опция да ходиш на астрологична консултация.
Мълчанието по темата и малкото отговарящи в нея, би трябвало да ти дават красноречив отговор. Всеки който иска, има да каже нещо по темата, вероятно ще го направи. Излишно е да настояваш, ръчкаш за още и още.

Никой във форум няма интерес да се занимава с цялостна безплатна интерпретация на карти на непознати хора, освен ако не го прави мотивиран от личен интерес - с цел упражнение, практика, реклама, допирни точки. Или от човешка гледна точна - да помогне. И то когато има свободно време за това. Ако някой откликне на въпросите ти в астрологичен форум, вземе отношение, може да си само благодарен. 
« Последна редакция: Декември 18, 2018, 12:57:55 am от starinthenightsky »

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #87 -: Декември 18, 2018, 03:13:59 pm »
Ех, ама не падаш на гърба си, Тагетес ;)

На няколко пъти се изкушавах и аз да пиша как се общува във форум.
Ти даже труда си не направи да вникнеш, че Papi не е той, а тя  ;)

Весели празници!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #88 -: Декември 18, 2018, 04:42:19 pm »
Като поставих темата, някой( може би модератор) ми прати линк с вече започната такава. Да, но е с два въпроса и един отговор - прекалено оскъдна. Нищо не може да разбереш, научиш.
Смисълът не беше лош да се разшири като количество. Така би се улеснило следващият който дойде тук да види по какъв начин да се ориентира по аналогия с неговата карта.
Аз посочих линка за тема с взаимна рецепция, където навремето съм оставила там други два линка за същите теми- за рецепция, и не съм модератор, а потребител на форума. Просто имам акцентирана Дева в натала и обичам да има ред и да е подредено, нищо лично!
Не писах досега, едно, че съм твърде заета с работни и семейни ангажименти, друго, че от самото начало не ми допадна подхода, с който стартира дискусията- желаеш да научиш нещо, а нападаш "учителите" и спориш с тях. Човек спори, когато знае и е сигурен в познанията си, но в такъв случай какво пък дири тук, след като си знае питанката??

В твоя натал, освен взаимната рецепция по управление между Венера и Сатурн, е налице взаимна рецепция по падение между Слънце и Плутон. Не съм чела всички коментари, защото ми е тягостна обстановката, така че моля да ме извините, ако  повтарям последното. Най-общо казано, при взаимна рецепция едната планета в даден момент може да изпълнява функцията на другата, според разположението/управлението на домовете в натала.  Например ти имаш заключен знак Везни в 3д, Венера не се изявява свободно по темите на този дом, но е подпомагана от Сатурн, който управлява дома, където се намира Венера, т.е. в работна среда може да се изявяваш венериански, там да срещаш любов и разбиране. Слънцето ти, което управлява натала, също е в дом 6, както отбелязах, във взаимна рецепция по падение с Плутон У4 в дом 3, последното обяснява настойчивото ти и властно комуникиране, което ти пречи да се изявиш пълноценно, като личност, в работната среда и ежедневието. Може би коренът на това е в семейството, където си срещал властно отношение, което ти е повлияло да разкриеш себе си и се чувстваш пълноценна личност в ежедневието.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #89 -: Декември 19, 2018, 06:37:15 am »
Не излизай с кухи популистки фрази от типа правя го за другите. Хората сме егоцентрици. Претенции някой друг да направи нещо за теб, да ангажираш нечие внимание, знания видно имаш. Пускаш тема и фрази в стила "Искам" - "Къде да паркирам", "Не съм поръчвал" или ни подканяш да разгледаме някаква част от твоята карта. При положение, че искаш някой да се върти около твоя център, трябва да си специален за него или да провокираш личния му интерес по някакъв начин.
С останалото исках само да кажа, че ти не поръчваш музиката и затова не можеш да имаш претенции и всеки отклик на твой въпрос, би трябвало да е добре дошъл. Показва отношение, а можеше да не получиш и един отговор.
Количеството най-често не е показател за качество. Човек, който иска да научи нещо за рецепцията, ще намери начин. Има литература по въпроса. Астрология не се учи само с четене, нито форумите са място за обучение тип стъпка по стъпка за астрологията от А до Я. Както и ако искаш да ти поднесат знания, опит наготово, синтезирано лично за теб, не означава задължително че искаш да учиш астрология.
« Последна редакция: Декември 19, 2018, 06:49:05 am от starinthenightsky »