Автор Тема: Взаимна рецепция  (Прочетена 16878 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #90 -: Декември 19, 2018, 02:30:29 pm »
Ми Тагетес,супер!Аз сега забелязах,че наистина Луна/Нептун е по-близък аспект.Трябваше веднага да ме поправиш.
И между другото знаех,че няма да се откажеш така лесно,та ти си водолей,фиксиран. :012: :29:

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #91 -: Декември 19, 2018, 02:58:47 pm »
То с четенето на астро литература е така. Къде какво пише, всеки който е писмен, може да го прочете. Обаче ако не можеш да мислиш, анализираш самостоятелно, а чакаш на всяка стъпка напътствия и един тон астро книги да си прочел, анализът ще ти е съшит с бели конци.
Когато обаче човек е начинаещ и му е трудно да се ориентира, все пак започва с четенето.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #92 -: Декември 19, 2018, 09:55:32 pm »

' Причината била властното отношение в дома ми'  - като дома друго няма. Никой не ме е бил в дома ми, за разлика от някои как бият децата си за дреболия от рода на изпуснат сладолед...

под властен родител/член на семейството разбираш побойник, който си малтретира децата ли? Човек може да налага волята си умело и с усмивка на лице! В спора единствената истина, която може да се роди е, че да се спори с глупците е загуба на време. Туй то.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #93 -: Декември 20, 2018, 07:05:10 am »
Въпрос на темперамент. При Тагетес знакът Овен е заключен в девети дом, знакът на екзалтация на изгряващия му знак със Слънце, което не е есенциално и акцидентално силно. А Марс и компания са в трети във заключени Везни. Вероятно този е неговия начин да намери своята истина, смисъл, да постигне познание посредством "бутонки", щипка манипулация, и антивенерини способи, налагане на превъзходството на собствения ум, посредством комуникация, обмен  във взаимоотношения, среда. В Овен авторитетите са "детронирани", а "усмивките" са недолюбвани. А във Везни Сатурн е с най-много достойнства.

Всеки се опитва да налага волята си по-различен начин, в зависимост от темперамента на наталната си карта. А усмивките могат да са както от сърце, такива обезоръжават топлите, сърдечни хора, както и лицемерни, с цел манипулация.
Едни и същи способи за налагане на личната воля, не функционират еднакво при всички хора.
« Последна редакция: Декември 20, 2018, 01:28:31 pm от starinthenightsky »