Автор Тема: Любовни хорари  (Прочетена 735603 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любовни хорари
« Отговор #4185 -: Август 20, 2018, 04:08:29 pm »
За мен е важно, защото не гледам само по картинка. Използвам по-разгърнати техники за прочит и трябва да вкарам данните в програмата.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любовни хорари
« Отговор #4186 -: Август 20, 2018, 05:01:00 pm »
Моля Ви кажете ... "Х среща ли се отново с Б /познавам я задочно/ ?"

Не съм сигурна в радикалността на картата.
А и при такива въпроси, когато участват 3 страни, е много важно правилно да се определят сигнификаторите на всеки, иначе целият анализ отива на кино. Няма логика Х. да го гледаме по 7 дом, а другата жена съответно по неговия 7ми – АС. Освен това не се уточнява тя каква му е и ти каква си му. Затова гледам и часовия управител. В случая той е Меркурий.

И тъй като питаш за евентуални отношения между двама, бихме могли да разгледаме ситуацията директно по 1/7 дом – Той и Тя. Но тогава ти не влизаш в сметките и трябва да определим и за теб сигнификатор. В тази смисъл картата е много объркваща.

Ако гледаме мъжа по АС, той е представен от Марс. Жената е по Венера. И двете планети са силни есенциално, но Марс е в по-неблагоприятна позиция. В момента няма връзка между тях, всеки за себе си. Той се намира в неин триплицитет, а тя е в знака на негово заточение. Навремето имало ли е раздяла между тях, тя ли го е натирила? Така че не бих казала, че в такъв случай тя е заинтересованата страна. Тя е в по-силна позиция, той е ретрограден и в кадентен дом. За него ситуацията ще търпи промени.

На теб евентуално можем да ти отредим Меркурий за сигнификатор, той е часови управител. Освен това е в антисия с оста АС/ДС, така че има отношение към въпроса, заинтересованост някаква. Тъкмо е сменил движение, но още е в лъчите. Не е изгорен, но още е засенчен. И вероятно ще ти трябва още време, докато ситуацията не се изясни. В момента не си достатъчно обективна. Луната има сходящ тригон със Слънцето (вече е направила тригон с Меркурий), дано ситуацията се проясни. Но не мога да кажа със сигурност, че се срещат интимно. В този хорар не виждам ясни потвърждения, обаче има указания за недоверие от твоя страна. Не са съвсем в твоя полза нещата, но не мога да твърдя категорично за реална изневяра от страна на Х. (ако това е подтекстът на въпроса ти).







Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Любовни хорари
« Отговор #4187 -: Август 20, 2018, 05:16:14 pm »
Аз бих гледала питащата по 1-ви дом- Марс е ретро, а тя пита за възобновени срещи.
Мъжът по 7-ми , У7 Венера е в негов 5-ти и го приемам като потвърждение, че има забежка , а Луната е в негов 8-ми- питащата явно има предвид такъв тип срещи.
Според мен- да.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любовни хорари
« Отговор #4188 -: Август 20, 2018, 05:21:09 pm »
Иначе ако гледаме мъжа Х. по 7ми, той е представен от силна Венера в неговия 5 дом.
Обаче въпросът е изрично зададен за отношения с конкретна жена, а не флирт/секс сам по себе си. Затова разпределям сигнификаторите. Иначе ако не се пита за конкретна личност, а дали Х. по принцип изневерява/флиртура, тогава не бих имала съмнения и аз. Но когато има посочени страни, търся сигнификатори. Така е според традиционната астрология, в модерната друг е подходът. Тук има Х. и Б., а не просто абстрактен флирт, без значение с кого. Опростеният подход е този – гледаме неговия 5 дом. Може би излишно усложнявам нещата, но аз работя по съвсем други правила.
« Последна редакция: Август 20, 2018, 05:27:03 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Любовни хорари
« Отговор #4189 -: Август 20, 2018, 06:55:09 pm »
В този хорар питащата не участва в сигнификаторите -така бих го разглеждала, и Х е АСЦ, дамата за която се пита
е ДСЦ. Марс ретро, Х не е в добра позиция вероятно се държи странно в твоите очи, Венера никак не се интересува от Марс.
Де се срещат. Марс няма аспекти. Венера няма аспект към Марс.
Но мисля, че питащата едва ли ще успее да си изясни ситуацията.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любовни хорари
« Отговор #4190 -: Август 20, 2018, 07:11:50 pm »
Да, питащата не участва, но явно има отношение към въпроса – заинтересованост.
И все пак основните действащи лица са мъжът и другата жена.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Любовни хорари
« Отговор #4191 -: Август 20, 2018, 07:15:21 pm »
Нито Венера, нито Марс имат аспекти, Венера не е заинтересована от никой.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Любовни хорари
« Отговор #4192 -: Август 20, 2018, 08:10:11 pm »
Моля Ви кажете ... "Х среща ли се отново с Б /познавам я задочно/ ?"
Благодаря предварително!
Вероятно Да
Х го гледам по 7д и Венера, с която Луната У3 за него в негов 8д е извършила хармоничен аспект

vermm

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 401
Re: Любовни хорари
« Отговор #4193 -: Август 23, 2018, 11:16:31 am »
Здравейте, надявам се този път въпроса ми да е поставен ясно и картата да е добре направена. Въпросът ми е дали отношенията ни имат бъдеще. Сега е сякаш невъзможно в текущата ситуация, но се надявам на чудо :)
« Последна редакция: Август 23, 2018, 12:08:21 pm от vermm »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любовни хорари
« Отговор #4194 -: Август 23, 2018, 12:25:14 pm »
Да имат бъдеще е доста разтегливо понятие.
Дали връзката ще продължи, дали ще се поднови, дали ще се ожените?
Не че не може да се види мотивът и скритият подтекст в хорара, ще разгледам въпроса.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

vermm

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 401
Re: Любовни хорари
« Отговор #4195 -: Август 23, 2018, 12:41:47 pm »
Да имат бъдеще е доста разтегливо понятие.
Дали връзката ще продължи, дали ще се поднови, дали ще се ожените?
Не че не може да се види мотивът и скритият подтекст в хорара, ще разгледам въпроса.
:))))))))) Права си, доста е разтегливо. Но просто не мога да си формулирам въпроса, така че да е изчерпателен и да се побере в символите..

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любовни хорари
« Отговор #4196 -: Август 23, 2018, 01:39:57 pm »
Въпросът ми е дали отношенията ни имат бъдеще.

На този етап наистина не виждам предпоставки това да се случи.
Отношенията, в този им вид, вероятно ще останат замразени.
Има малка вероятност временно да бъдат подновени, той да направи някакъв опит да се свърже с теб.
Но за удовлетворяващо развитие засега не можем да говорим, обстоятелствата не са във ваша полза.
Според мен текущата ситуация предполага развръзка с отложен край. Може би до 2-3 единици време ще стане ясно, вероятно това ще са месеци – не дни/седмици и не години.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любовни хорари
« Отговор #4197 -: Август 23, 2018, 01:51:35 pm »
Здравейте, влюбен ли е в мен А?

Не мисля, че тук има силни и дълбоки чувства. А може би и той все още не е решил какво иска.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

vermm

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 401
Re: Любовни хорари
« Отговор #4198 -: Август 23, 2018, 04:10:07 pm »
На този етап наистина не виждам предпоставки това да се случи.
Отношенията, в този им вид, вероятно ще останат замразени.
Има малка вероятност временно да бъдат подновени, той да направи някакъв опит да се свърже с теб.
Но за удовлетворяващо развитие засега не можем да говорим, обстоятелствата не са във ваша полза.
Според мен текущата ситуация предполага развръзка с отложен край. Може би до 2-3 единици време ще стане ясно, вероятно това ще са месеци – не дни/седмици и не години.
Благодаря много, само едно не ми стана ясно. Защо " временно да бъдат подновени, той да направи някакъв опит да се свърже с теб." Ние не сме скарани, разделени или нещо подобно.. А може би натам отиваме според този хорар.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любовни хорари
« Отговор #4199 -: Август 23, 2018, 04:14:12 pm »
Нали питаш дали имат  бъдеше?
Според този хорар отношенията буксуват, не вървят. И не бих казала, че сега са тръгнали към олтара.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui