Автор Тема: За или против прецесия  (Прочетена 3605 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
За или против прецесия
« -: Февруари 21, 2018, 03:19:44 pm »
Интересно е да видим какви са доводите
Ето го Андерсен

Ето и двете карти

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За или против прецесия
« Отговор #1 -: Февруари 21, 2018, 09:41:27 pm »
Какво търсим с тази тема "за " и "против" за нещо, което съществува ?
За или против сме за Грегорианския календар ?
Някой някъде си беше и години "скрил" ? :)

Тропическият зодиак си работи толкова добре, колкото и сидеричния, въпрос на отправна точка- няма грешка.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: За или против прецесия
« Отговор #2 -: Февруари 21, 2018, 09:42:57 pm »
За терми говорим, Рени :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За или против прецесия
« Отговор #3 -: Февруари 21, 2018, 09:50:00 pm »
Специално за термите и аз не мога да определя коя е по-работещата система.

За накшатрите е ясно – само с прецесия.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За или против прецесия
« Отговор #4 -: Февруари 21, 2018, 09:52:45 pm »
И без терми не може да се направи анализ на картата. Аз не го правя, значи съм ясновидка, така излиза ?  Защото ще налучкам на един, двама, трима, ама 10 г все да налучвам някак не се вързва, нали ?:)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За или против прецесия
« Отговор #5 -: Февруари 21, 2018, 09:59:24 pm »
Е, то анализ всеки прави, по всякакви методи. Зависи какъв анализ.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За или против прецесия
« Отговор #6 -: Февруари 21, 2018, 10:09:29 pm »
Мога да направя астрологичен анализ без да съм запозната с всичките методики на астрологията и да ползвам всичките й познати "буквички" и "алинеи", заявявайки това, не означава, че не продължавам да се уча. Мога да разчета астрологична карта и без терми, Валенс, алкокоден, деканат.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: За или против прецесия
« Отговор #7 -: Февруари 21, 2018, 10:10:58 pm »
Мога да направя астрологичен анализ без да съм запозната с всичките методики на астрологията и да ползвам всичките й познати "буквички" и "алинеи", заявявайки това, не означава, че не продължавам да се уча. Мога да разчета астрологична карта и без терми, Валенс, алкокоден, деканат.

Това е чудесно
А можеш да научиш и нещо ново, без да се съпротивяваш на всяка крачка

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За или против прецесия
« Отговор #8 -: Февруари 21, 2018, 10:11:40 pm »
Обаче едно нещо ми се запазва по двата Зодиака – рецепция по терма между Венера и Марс. Не че е много за хвалби.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За или против прецесия
« Отговор #9 -: Февруари 21, 2018, 10:24:45 pm »
Това е чудесно
А можеш да научиш и нещо ново, без да се съпротивяваш на всяка крачка

Нали казах, че се уча и затова питам. Ти не се ли съпротивляваш, това е част от мен, и от теб, нормално е. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: За или против прецесия
« Отговор #10 -: Февруари 21, 2018, 10:27:08 pm »
Нали казах, че се уча и затова питам. Ти не се ли съпротивляваш, това е част от мен, и от теб, нормално е. :)

Не, не се
Единствено ме е яд, че не мога да запомня всичко завинаги

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За или против прецесия
« Отговор #11 -: Февруари 21, 2018, 10:33:56 pm »
Аз помня- Луна/Сатурн, но само ако искам- в Овен. :)
Нямам Въздух, нито Земя.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: За или против прецесия
« Отговор #12 -: Февруари 22, 2018, 07:49:27 am »
Аз помня- Луна/Сатурн, но само ако искам- в Овен. :)
Нямам Въздух, нито Земя.
Рени,как нямаш въздух?Юпитер във везни съвпад уран,е прекалено,нестандартно мислене,общуване,нервност,възбудимост,получаваш факсове?моментни,картини,звуци,светлина,прозрения,видения,може като сънища.Меркурий във вода помни дълго и е податлив на емоции,често е нервен,избухлив,заради квадрата с марс,наранявания по крака,ръце имаш ли?Повече въздух не ти е нужен,да ти разпалва огъня. :)А термите са чудесно допълнение,за по дълбоко вникване,като арабските точки и неподвижните звезди.Аз гледам и астероидите .Има астероид "Рени".Провери къде попада в картите на твои любими хора. ;)И ако асц.е стрелец,да?винаги ще искаш да си видима с тези си качества и способности,ясновидски,защо не,искаш да ти го кажат?Луната съвпад сатурн въобще не е ок,ама ти го знаеш,имаш страхове,в 5дом,как се забавляваш?забавляваш ли се?можеш ли да си отпуснеш душата?ама така ,от сърце?Имаш страхове,дори те е страх да "виждаш".Всички го живеем това.Щото ровим и търсим отговори.Сензитивни сме.Всички.Някои обаче се притесняват от това.
« Последна редакция: Февруари 22, 2018, 08:06:41 am от Сафо »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: За или против прецесия
« Отговор #13 -: Февруари 22, 2018, 08:36:41 am »
Малко спам-всички не го живеем това, освен при някои изключения, огнените луни сме много по-джаста-праста в живота, дори и при депресия, не можем дълго да се гърчим, защото животът продължава. Пък и какъв е смисълът да живееш лошо и да се тормозиш, като накрая умираш и никаква суета няма значение.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За или против прецесия
« Отговор #14 -: Февруари 22, 2018, 12:59:38 pm »
Рени,как нямаш въздух?Юпитер във везни съвпад уран,е прекалено,нестандартно мислене,общуване,нервност,възбудимост,получаваш факсове?моментни,картини,звуци,светлина,прозрения,видения,може като сънища.Меркурий във вода помни дълго и е податлив на емоции,често е нервен,избухлив,заради квадрата с марс,наранявания по крака,ръце имаш ли?Повече въздух не ти е нужен,да ти разпалва огъня. :)А термите са чудесно допълнение,за по дълбоко вникване,като арабските точки и неподвижните звезди.Аз гледам и астероидите .Има астероид "Рени".Провери къде попада в картите на твои любими хора. ;)И ако асц.е стрелец,да?винаги ще искаш да си видима с тези си качества и способности,ясновидски,защо не,искаш да ти го кажат?Луната съвпад сатурн въобще не е ок,ама ти го знаеш,имаш страхове,в 5дом,как се забавляваш?забавляваш ли се?можеш ли да си отпуснеш душата?ама така ,от сърце?Имаш страхове,дори те е страх да "виждаш".Всички го живеем това.Щото ровим и търсим отговори.Сензитивни сме.Всички.Някои обаче се притесняват от това.

Имам наранявания почти по цялото тяло. Не умея да се забавлявам от душа с възрастта, контролирам си с годините тези  си  детски пориви. Да, страх ме е да "виждам", но не мога да спра сънищата.
Стана ми интересно, сега ще проверя за този астероид и къде попада. Аз не търся "малките неща", гледам "голямата картина", не се задълбочавам, няма и с какво, каквото трябва то идва при мен с времето иначе като отворя по-рано и се чувствам дискомфортно. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“