Автор Тема: За другите неща  (Прочетена 126372 пъти)

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: За другите неща
« Отговор #1035 -: Октомври 20, 2018, 01:54:37 pm »
Идването на Христос е "предсказано" от еврейските пророци. Има много неща в Новия завет, които могат да бъдат разбрани ако се познава еврейската традиция.

Корана, глупости.

При положение,че не си запозната с въпросната книга,нейната история и така нататък,нямаш право да се изказваш по този начин.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: За другите неща
« Отговор #1036 -: Октомври 20, 2018, 02:06:39 pm »
Имам предвид в конкретния случай, когато някой се интересува да разбере повече за Исус. Не смятам, че Коранът е книгата, която трябва да чете.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: За другите неща
« Отговор #1037 -: Октомври 20, 2018, 02:19:39 pm »
Имам предвид в конкретния случай, когато някой се интересува да разбере повече за Исус. Не смятам, че Коранът е книгата, която трябва да чете.


Защо,ето ти повече За Исус,нещо повече,някъде другаде,където всъщност нещата са така както са си. Библията е поправяна сумати пъти,целта - да се хареса,да е удобна. Евреите са застанали срещу Бог... Егото им е толкова голямо.
Но аз знам толкова,темата е доста.. тежка,стигал съм до неща,които са доста сложни за да бъдат разбрани.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12468
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За другите неща
« Отговор #1038 -: Октомври 20, 2018, 06:11:37 pm »
Защо точно на 33 години Го разпъват на кръста? Когато сме на 33 г.защо осите повтарят наталните? Каква е символиката,защо са 12 ученици? Защо са 77 девствениците в рая?Защо в Библията не са включени всички евангелия?

....защото всяка религия е продължение на духовно учение, а всяко такова борави със собствена символика. Даже и в математиката приетата за точна наука са заложени символи и информация във всяко число. А как са си обяснявали света хората преди да ги има 12, 24, 33, 77 и т.н., чрез митове и легенди, които са се предавали от уста на уста. Доста от параметрите, които са били приети за постоянна величина и с тях са обяснявали причините и следствията с времето вече се променят. Наклонът на земната ос от доста време вече не е приблизително 24*, а 22*, а това внася поправки в сметките и "обяснението". :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: За другите неща
« Отговор #1039 -: Октомври 20, 2018, 06:36:09 pm »
БЛАГОДАРЯ РЕНИ,ЧЕ СЕ ВКЛЮЧИ ТАКА БЕЗПРИСТРАСТНО.ВЪЗМОЖНО Е ДА СМЕСВАМ ДУХОВНИТЕ УЧЕНИЯ И РЕЛИГИОЗНИ ТАКИВА.ИНТЕРЕСУВАТ МЕ ТЕЗИ НЕЩА,БЕЗ ДА СЪМ РЕЛИГИОЗНА.КРЪСТЕНА СЪМ,КОГАТО СЪМ БИЛА НА 40ДНИ,НЕОСЪЗНАТО,КАКТО ОБИКНОВЕНО СЕ ПРАВИ И ДО ДЕН ДНЕШЕН. ТВЪРДЯ,ЧЕ СЪМ ПРАВОСЛАВНА ХРИСТИЯНКА,ВЪПРЕКИ,ЧЕ НЕ СЪМ СИГУРНА ЗАЩО ТОЧНО.ИМА ЕДНА ХУБАВА МИСЪЛ НА ГАНДИ:ЩЯХ ДА СЪМ ХРИСТИЯНИН,АКО ХРИСТИЯНИТЕ СЕ ДЪРЖАХА ПО ХРИСТИЯНСКИ"НАСТРЪХВАМ ОБАЧЕ ОТ ХОРА,КОИТО СА ФАНАТИЧНО ОБРЕМЕНЕНИ В ИЗПЪЛНЕНИЕ НА РЕЛИГИОЗНИ РИТУАЛИ.С МЕРКУРИЙ В 9 ДОМ,ВОДОЛЕЙ, КВАДРАТ САТУРН,КВАДРАТ ЮПИТЕР КАК ИНАЧЕ. :engel016:

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: За другите неща
« Отговор #1040 -: Октомври 26, 2018, 03:49:43 pm »
Земетресението някой усети ли го?( Гърция)снощи,помислих,че си втълпявам.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: За другите неща
« Отговор #1041 -: Октомври 27, 2018, 09:20:09 am »
Нищо не усетих

Да ви попитам-през кой сайт най-лесно и бързо се продават неща? Имам някои предмети, които не ми трябват...

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: За другите неща
« Отговор #1042 -: Октомври 28, 2018, 06:21:44 pm »
Снощното го усетих.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
Re: За другите неща
« Отговор #1043 -: Октомври 31, 2018, 05:18:24 pm »
Колежка  :012:  Британка, правила секс с 15 призрака, се омъжва за полтъргайста си

Прочети повече в Blitz.bg: https://www.blitz.bg/lyubopitno/britanka-pravila-seks-s-15-prizraka-se-omzhva-za-poltrgaysta-si-video_news636698.html Сега на Хелуин ще видим дали Невидимият ще ми предложи брак или пак секс тип гореща вълна от самотен климактериум  ;D
« Последна редакция: Октомври 31, 2018, 05:40:39 pm от Ребека »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: За другите неща
« Отговор #1044 -: Октомври 31, 2018, 05:59:10 pm »
Весел Хелоуин :)


Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: За другите неща
« Отговор #1045 -: Ноември 08, 2018, 10:12:07 pm »
Я да прочетем какво знаеш. Казвай.

Какво ще кажеш за Йехова, женски дух ли е?

Целта на Библията е не да се хареса на хората, а на тези, които ги управляват. За да не се интересуват от древните Евангелия, които не са включени в Библията.

Нямам желание да влизам в тези води.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: За другите неща
« Отговор #1046 -: Ноември 14, 2018, 04:51:53 am »
Вчера се зачетох в някаква книга за Луната и за това,че древните са се съобразявали винаги с нейните цикли:Кога да сеят,кога да водят войни,кога да зачеват.......и се замислих за това скорпионско новолуние,което е в моя 6 дом,и темите за смъртта така особено ме вълнуват тези дни,въпреки че щеше да е по-добре сексът да ми е приоритет :012:
Когато съм заченала е имало новолуние точно на моя к8 ,стрелец.Синът ми е АЦ. стрелец.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: За другите неща
« Отговор #1047 -: Ноември 14, 2018, 08:14:16 am »
Ами както казваше, знаете кой :012:, луната е най-важна. Не само транзитните лунации, пренатални, прогресивни...аз например съм забременяла, когато по прогресии фазата на луната е била същата като наталната, като пр. слънце е било в точен тригон с натална луна.
Нали според някои на луната (космическото тяло) разпределят душите на идване и отиване...
Frankly, my dear, I don't give a damn.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: За другите неща
« Отговор #1048 -: Ноември 14, 2018, 01:44:41 pm »
Когато съм заченала е имало новолуние точно на моя к8 ,стрелец.Синът ми е АЦ. стрелец.
а при мен в 9д Близнаци, съвпад с МЦ, голямата дъщеря е с АС Близнаци  :)

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1867
Re: За другите неща
« Отговор #1049 -: Ноември 21, 2018, 05:17:25 pm »
Според вас, астролозите (независимо дали професионалните или любителите) трябва ли да имат и добра интуиция освен научни знания?

Покрай моя астро експеримент във фб установих, че 95% от тях не притежават такава и повечето си пишат алабализми или заучени фрази от книжки с добавка някакво придошло инфо оттук-оттам.

И с голямо самочувствие си вярват...  ;D
« Последна редакция: Ноември 21, 2018, 05:19:04 pm от romantica »