Автор Тема: Транзити на Сатурн  (Прочетена 284371 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #15 -: Февруари 09, 2014, 08:12:20 pm »
Защото същите се интересуват предимно от себе си,приемат всичко твърде лично и защото почти винаги около тях няма втори ,те са си и Слънцето,и Луната и ...САтурн ,така че последният няма върху кой другиго да стовари секирата ,освен върху тях самите-лично . ;)

практиката не го доказва - при транзит на сатурн към слънце почина дядо ми, аз не съм пострадала по никакъв начин, разбира се, не съдя само по моята карта, давам пример
а за близнаците - разбира се, че има втори, те така си ходят винаги, най-малко по двама

Ти не си член на лигата на "личните" ,нямаш акцент на астрофакторите ,които изброих и това е предпоставка ,която трябва да е потвърдена от още фактори в натала. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #16 -: Февруари 09, 2014, 08:35:39 pm »
Ти не си член на лигата на "личните" ,нямаш акцент на астрофакторите ,които изброих и това е предпоставка ,която трябва да е потвърдена от още фактори в натала. ;)
Трябваше да уточниш какви са тези акценти, примерно от 3 нагоре стелиум?
Всъщност ако се загледаш-отговарям напълно: овен на ос, слънце, луна в изброените знаци, аспект с диспозиторите, планети в близнаци/стрелец-и мунданно
Какво ли повече трябва  ???

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #17 -: Февруари 09, 2014, 08:51:22 pm »
Papy,не винаги нещата опират до броя "овце" (разбираш в какъв план използвам думата ) ,а каква им е вълната.

При теб има АСЦ Везни,планети в домовете на взаимоотношенията,планета в знак на Венера по оста 1/7 -ми и още толкова показатели ,затова че искаш да се свързваш,да има 'Ние". ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #18 -: Февруари 09, 2014, 09:02:36 pm »
Кога твърдите транзити на сатурн към слънце засягат в по-голяма степен лично човека, и кога-близките му мъжки фигури-наблюдения?

Не само твърдите ,а и леките засягат в по-голяма степен лично човека,когато същият има акцент на Овен ,Близнаци,Водолей,даже и Стрелец в натала.
Защо мислиш така? За другите разбирам, но слънце в близнаци е перигрин.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #19 -: Февруари 09, 2014, 09:08:57 pm »
С натален тригон Слънце-Сатурн съм, силно Слънце, но опозицията му към последното беше много тежък период. Сега като се сетя за престоя му в Рак, когато мина първо през Луната, а после в квадрат към стелиума, също беше доста неприятен и нестабилен период. При транзита на Сатурн през Луната имаше емоционални сътресения, доста драматично го изживях. Квадратът към Слънцето и Меркурий донесе неприятности в службата, измама от работодател и проблеми в колектива. При разходящ квадрат на Сатурн с нат. Венера започнах нова връзка - на пръв поглед изглеждаше като авантюра, увлечение, но се оказа мого по-дълбока и трайна от очакваното. Този мъж още ме търси, а минаха вече почти 10 години.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #20 -: Февруари 09, 2014, 09:17:08 pm »
И при добри аспекти натално транзитните квадратури и опозиции на сатурн са си фрустриращи. Така съм чела, аз така съм ги усетила. Все пак сатурн не бенефик. Макар, че е по-лесно, ако натално са си подкрепени- това и за слънце и луна. При мен-натално.луна -секстил сатурн, но под лъчите на слънцето. парадоксът е,че при тр . опозе на сатурн към  луна беше по-мъчително, отколкото същите транизити със слънцето. Последното е в една половина със сатурн, т.е.-той е на мястото си. Нямат аспект, вярно/бисептил, ако се брои/.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #21 -: Февруари 09, 2014, 09:23:55 pm »
Enigma, Слънце в Риби също е пелегрин,но това не го поставя в тази групировка ,защото не визирам само слънчевия знак ;)

Мисля така и споделям от опит ,защото същите са прекалено свободолюбиви ,егоцентрични,непоносими и все в този порядък ,в своята крайна проява или иначе казано-самодостатъчни .Ако няма нещо друго в картата ,което да ги "култивира" ,с годините (Сатурн) съвсем се "само-....забравят,нагаждат,задоволяват  и т.н. ".

По темата -транзити на Сатурн в такива карти или оформят още по-силно егото или точно обратно ,тук вече е важно как са поставени  Слънце и главните оси.При определена специфика,точно в такива периоди,натива покорява върха ,който му е предопределен-това са примерите за карти на хора ,известни с нещо в обществото.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #22 -: Февруари 09, 2014, 09:33:11 pm »
И какво за близнаците тогава? Откога са егоцентриците в зодиака :)

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #23 -: Февруари 09, 2014, 09:35:50 pm »
Абе,те не са егоцентрици,ама се опиват от собствените си приказки. Е, то има и такива близнаци,които и дума не обелват,де, но наистина са си самодостатъчни
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #24 -: Февруари 09, 2014, 09:39:01 pm »
Има ли "лека" работа,"лека " отговорност" ,"леко " изкачване или "мек" бетон ?!?...няма леко и меко при Сатурн ,защото тези категории не характеризират неговия образ.Това че ,по натал аспекта между Сатурн и друга планета е лек ,не означава,че ще е "леко" ,а че ще гледаме на така предоставеното ни "твърдо" ,по един по-лек начин ,същото се римува със ситуация при транзитите му.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #25 -: Февруари 09, 2014, 09:41:45 pm »
И какво за близнаците тогава? Откога са егоцентриците в зодиака :)

Papy,комбинация от посочените от мен фактори,дават този образ.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #26 -: Февруари 09, 2014, 09:55:10 pm »
И какво за близнаците тогава? Откога са егоцентриците в зодиака :)

Papy,комбинация от посочените от мен фактори,дават този образ.
Да, разбирам ви. Въздушното слънце си е такова, каквото е, както водното, и всички останали, кво да се прави? ;) рядко някой надскача недостатъците на природата на знака, есенцията -така ви разбирам аз. :)
« Последна редакция: Февруари 09, 2014, 09:58:40 pm от enigma »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #27 -: Февруари 09, 2014, 10:06:10 pm »
Аз продължавам да не разбирам. Егоцентрицци има всякакви слънца
Близнаци е комуникативен знак, той без другите не може-кой ще му слуша приказките :)
И нали Меркурий е посредникът на боговете
Дайде да се разберем каква точно е комбинацията от овен, водолей, близнаци и стрелец, която при аспект на транзитен сатурн страда лично, ако може с конкретна карта и реално събитие, иначе оставаме в сферата на предположенията.

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #28 -: Февруари 09, 2014, 10:21:42 pm »
Като човек, който познава доста такива слънца мога да кажа, че въздушните и огнените трудно отработват енергията на сатурн. Това ще се забелязва и при водните и земните слънца , когато са в аспект с уран ( просто урановите енергии се асимилират добре от въздушни и огнени, сатурновите от земните и водните- мое мнение). От списъка липсват везните и лъза. За лъва не знам защо не е в списъка, за везните- сатурн екзалтира във везни, сигурно затова не са споменати.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #29 -: Февруари 09, 2014, 10:22:15 pm »
И какво за близнаците тогава? Откога са егоцентриците в зодиака :)

Papy,комбинация от посочените от мен фактори,дават този образ.
Рени, подкрепи го астрологично за близнаците, както ти обичаш да казваш. ;)